Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Do ostatniej strony »
G
gosc Marko 2012-02-21 19:01

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Ja pracuje tylko pilami Mac Culloch od 15 tu lat,niezawodne i tanie,serwis Huzgwarna bo to na licencji tej firmy.Pracuje tymi pilami zarobkowo i nigdy nie mialem powaznej awari.POLECAM

G
marek 2012-02-22 13:08

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Hheheheheheeh jeden fachowiec poleca Maculloha a drugi Nac-a sami profesjonaliści nieudolnej reklamy kiepskich firemek

G
tomasz ten sam co wyżej 2012-02-26 23:48

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Do Marka
"Hheheheheheeh jeden fachowiec poleca Maculloha a drugi Nac-a sami profesjonaliści nieudolnej reklamy kiepskich firemek"

Człowieku co Ty" piepszysz ",nie jestem sprzedawcą i nie muszę niczego polecać , stwierdzam tylko fakty na podstawie moich własnych doświadczeń.
Śmieszą mnie tacy ludzie ,którzy myślą ,że jak sobie kupią drogi sprzęt to będzie
bez awaryjny .Tutaj masz artykuł o facecie ,który kupił sobie nowe bmw za 220 tyś.
i "....przy przebiegu niecałych 90 tys. km - silnikowi zafundowano remont kapitalny." Ciągle się zastanawia jak to ,że tak drogi i markowy sprzęt zawiódł .
Poczytaj sobie: http://m.interia.pl/motoryzacja/news-wydal-220-tys-zl-na-nowe-bmw-a-po-przebiegu-87-tys,aId,1759990


G
PAWEŁ 2012-03-01 14:52

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Spokojnie mogę polecić piłę McCulloch pro mac 46 II .
kupiłem na allegro używaną ,była rozregulowana ,ale wyczyściłem wyregulowałem i korzystam bezawaryjnie 3-ci rok (nie licząc wycieku oleju) kilkanaście kubików na rok więźby dachowe i opał .

G
Jachu 2012-03-01 22:13

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Witam!
Mój McCulloch 20X - malutki ok. 1,7 MK (w promocji za 250 nowy noworocznej z Casty, mieszanka 1:40) przeszedł inicjację bez sprawdzenia! Pod nóż poszły wałki do 30-40 cm i piła wchodziła smiało. Czuło się ostry łańcuch. Bardzo lekko odpala, jeśli robi to się zgodnie z instrukcją to zero problemu. Słyszałem, że te modele są fabrycznie docierane, ale mimo to dałem jej czas żeby na luzie "dotarła się" na 3 zbiornikach na wolnych obrotach. Narazie jedyny problem to wyciek oleju, gdy silnik chodzi a łańcuch nie. Choć sam nie wiem czy to jest już wyciek czy normalna sprawa? Posiada automatyczne smarowanie prowadnicy / łańcucha i jeśli działa on gdy chodzi silnik to i pewnie "smaruje". Ale jako laikowi wydaje mi się, że smarowanie powinno być uruchamiane tylko wtedy, gdy przesuwa się łańcuch. Ktoś wie jak i kiedy działa w niej system smarowania? Dzięki!

G
Jachu 2012-03-01 22:24

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Dziś znalazłem ofertę kupna nowej pilarki McCulloch 20X (jak moja) - niby też nowa, ale już za 350! Ja dałem 250 i jestem na razie zadowolony jak na moje potrzeby amatorskie, ale nie wiem czy dałbym 350 za 1,7 KM?!
Niedawno w markecie PSB w promocji była za 330 pilarka Lider Ts520 - 100% chinol, ale 3KM z 50cc. Taki zapas mocy w tej samej cenie może równoważyć jakość tego "no-name'a i dawać w efekcie większą trwałość sprzętu na potrzeby amatorskie (?).

G
ogrodnik 2012-03-02 07:12

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Wierzyć,że piły chińskie mają taką moc jak napisane w instrukcji to tak jakby wierzyć w słowa i zapewnienia premiera Tuska.

G
rafał 2012-03-02 20:10

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Powiem tak 6 lat temu kupiłem piłę McCulloch w jednym z marketów budowlanych tylko, że ja płaciłem 1499 pln i mam piłę o mocy 4,5 km
do dnia dzisiejszego poza wymianą zębatki napędowej łańcucha (zużycie materiału) nic w niej nie wymieniałem.
oczywiście roczne zużycie paliwa na poziomie 300 - 500 litrów (tnę drzewo dla tartaka)
Najważniejsze aby mieć dobrej jakości łańcuch. Ja kupuje orginalne łańcuchy sth... w cenie około 120 -140 oszczę prawie co dzień (po to zainwestowałem w elektryczną ostrzałkę) i powiem, że wystarczają do 5 lub 6 razy dłużej niż oregon.

G
uizak 2012-03-19 19:36

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

kiedyś to byla pilarka a teraz to tylko nazwa zostala !!

G
wlad 2012-03-30 21:21

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Od trzynasu lat posiadam Partnera Formula 5000 (2 KM). Pilarki używam w gospodarstwie rolnym do przecinki młodniaka, czyszczenia łąk, etc.i trzeba stwierdzić, że jak na amatorkę to dość dużo jest używana. Drzewo różne, ale w 80% sosna o średnicy 15-30cm. Następnie wszystko do cięcia na opał. Przez ten okres kilka razy była w serwisie. Zaliczyła min. wymianę startera, zębatki napędowej, 4xprowadnica, chyba z 8 łańcuchów. Do tego dwie wizyty w serwisie w celu regulacji gaźnika. Niestety teraz przez przeciągnięte śruby uległ rozszczelnieniu karter, który jest drogi i chyba przyszła pora na wymianę sprzętu na nowy. Prawdopodobnie zostanę wierny marce, bo za cenę jednej HQ mam dwa Partnery. Jak na tyle lat uważam, że sprzęt jest dość trwały, tym bardziej, że często miałem do czynienia z drzewem brudnym, a jest to piła amatorska. Nadmienię, że silnik nadal jest w wyśmienitej kondycji i pracuje na oryginalnej świecy.

G
pilarz amator Wojt K 2012-04-17 22:07

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

posiadam mccullocha2.2km kupionego 3 lata temu za odrą używam jak potrzebuje do cięcia drewna na opał i jestem zadowolony !!! byłm jesienią przy obalaniu drzew w lesie prywatnym sosny i brzozy i osiki średnica 30 35 cm bez problemu klin zacięty i na glebę !! zasada 1 to łańcuch musi byc ostry wtedy maszyna idzie jak w maśle i druga sprawa wypaliłeś zbiorniczek paliwa daj maszynie 10 min przerwy ponownie zatankuj i do dzieła to będzie ci służyła jak mi !!! są też mccullochy o mocy 3.2 3.4 38 4.6 km tzw profesjonalne !!! kolega ma tego 3.4 km jest mocna i mało pali Więc polecam tom markę pilarek

G
franek konopka 2012-04-27 12:46

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

zapomnij o tej pilarce McCulloch czy partner lub poulan badziewie

G
amator 2012-04-29 21:54

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

mój stary ma huske nie pamiętam modelu ale sredniej wielkosci piła, przynajmniej 10 lat tnie opał na 120m kwadratowych domu (tylko drewno) i dodatkowo prace zarobkowe, pamietam jak kiedys wpadła do rzeki rozgrzana, zapalona i działa do tej pory, trzeba było tylko swiece wykręcić i wylać wodę z cylindra, sam kupiłem mc costam rok temu i jest ok poza tym ze nikt nie potrafi wyjasnic dlacego wymieniłem 4 prowadnice oregon, podobno żle ostrze łańcuch, postanowiłem go nie ostrzyc bo mam 3 w zapasie. efekt nawet jednego łańcucha nie stepiłem, piła tnie 5cm i klinuje, prowadnica skosi jak poprzednie. mam lewe rece? pracuje z maszynami na co dzien, jakis czas pracowałem przy domkach letniskowych i k... o co chodzi? jakies rady? ma ktos jakis pomysł?!?

G
Beatles 2012-05-16 11:55

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

jeśli nie jesteś pilarzem zawodowym !!! i potrzebujesz tylko do Cięcia drewna na opal przy domu lub do prac ogrodowych to kup tą pilarkę 2km cenna w Obi to 459zł dwa lata gwarancji !!!

G
Józef Stanisławski Rolski 2012-06-01 16:36

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

w 1977 r wyjechałem z Polski do USA do wuja który pracował w firmie transportowej i załatwił mi prace przy zrębie lasu i miałem do czynienia z Mccullochem to była maszyna nie zawodna solidna i trochę warzyła a moc miala 5.4km a tam są lasy i drzewa !!!!

1 ... 4 5 6 ... 9