Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Do ostatniej strony »
G
kibic 2011-09-05 16:35

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Macculloch jak i Husqvarna to sprzęt bardzo przeciętny i nie ma o czym w ogóle dyskutować

G
Bolek 2011-09-09 12:24

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Mam pytanie czy w kosach spalinowych Mc Cunlloch wymienne jest łożysko
sworznia tłoka w korbowodzie.Zależy mi na odpowiedzi.

G
tomasz 2011-09-10 09:48

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Ja mam piłę McCulloch MacCat 2.3ci wyprodukowana w USA ,zakupiona w Niemczech na przełomie 89-90 r.Jeśli chodzi o ten model piły to uważam ,że jest to bardzo dobra piła,mieszkam na wsi i wszystko opalam drewnem więc ta piła miała co do roboty .Po mimo tylu już lat chodzi do dziś ,jedynie co szwankuje to smarowanie łańcucha (coś z pompką)i brak hamulca ale to nie jest problem.Wniosek jest taki ,że ta piła chodziła przez 16-17 lat bez żadnej usterki ( nie licząc wymiany prowadnic ,koszyczka i łańcuchów).Od dwóch lat mam nową piłę tej samej firmy -jaka będzie czas pokaże.

G
krzysztof żmija zygzakowata 2011-09-23 19:49

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

nie odpalajcie pily bo mozecie zalac silnik a potem zatrze tlok! frajerski to ty jestes?! sluchaj stary mam stara pile spalinowa moja odpala

G
Brebo 2011-09-24 08:32

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Posiadam piłe spalinówke McCullach od 2 lat. Sprzęt nie zawodny, średnio intensywnie użytkowany. raz w roku jedzie na gruntowny serwis , ja w niej nie grzebie poza wymianą łańcucha. Przez ten czas tylko jakąś rolke za śmieszne pieniądze wymieniłem i to nie z powodu uszkodzenia tylko profilaktycznie bo zużyta była troche a nie miałem ochoty odwiedzać servisu w innym czasie jak padnie całkiem. Olej orginalny zalecany z Husqwarny uzywam i do mieszanki benzyny i do smarowania łańcuchem. Zero problemów z piłą. Bynajmiej jak do tej pory ani razu nie zawiodła :)) mam nadzieje że tak będzie nadal. Zgadzam się na zimno trzeba delikatnie pierwsze gazowanie zrobić bo może zgasnąć ale po 30 - 60 sek. i dwukrotnym warknięciu na obrotach jest ok. przypuszczam ze wina zimnego silnika.. nie uwazam tego za wade, tymbardziej że piła odpalała za pierwszym razem na 20 stopniowym mrozie... co nie mogłem o swoim samochodzie powiedzieć ;). Trzeba pamiętać o wszystkich czynnościach przed odpaleniem (trzymać się procedur) :) .
Pozdrawiam i z czystym sercem polecam.

G
fan mc culloch 2011-10-05 20:30

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Zgadzam się z tobą Brebo bo ja mam tak samo 2 warknięcia i chodzi a ten co tak sie chwali ze mc culloch to najgorsze piły to jest dziwny bo pewnie nie wymieszał benzyny z olejem i co a i mc culloch nie kupuje sie w supermarkecie tylko w orginalnym serwisie

G
kazius 2011-10-13 14:19

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

wlasnie odpalilem mccullocha po pol rocznej przerwie odpalil bez problemu i pocielem 5 m drewna bukowego na walki jak sie dba o pilarke to sie ma super maszyna 3latka i perfekto wiec McCulloch jest ok

G
tak 2011-10-30 06:35

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

mojim zdaniem ta firma jest dobra

G
Maniek25 2011-11-26 09:43

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Tak naprawdę McCulloch i Partner są to firmy wykupione przez firmę Husqvarna i jak by popatrzeć to są takie same produkty tylko różnią sie oznaczeniem modelowym, jak ktoś wcześniej napisał jest to klasa średnia do użytku hobbi.(amatorskiego). Cylindry nie są toczone tylko odlewane a potem szlifowane do uzyskania gładkiej powierzchni. Wszystkie modele tańsze mają konstrukcje silnika tego typu że jest twardy tłok a miękki cylinder, co w modelach droższych i profesjonalnych jest nakładana warstwa twardego materiału na gładź cylindra a tłok jest miękkiego stopu i dlatego to rozwiązanie przedłuża żywotność silnika. Ale zależy ile kto i jak intensywnie bedzie używał takiej pilarki.

G
Sławek1 2011-11-26 14:55

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

No nie wiem czy jakaś firma robi takie coś jak kolega wyżej napisał aby wewnętrzna gładź cylindra była bez utwardzenia. Poddaję taki pogląd w wątpliwość.
Firma Mcculloch posiada w ofercie gamę narzędzi profesjonalnych oraz amatorskich. Jakość zbliżona do Partnera , Poulana, HQ.
Slawek

G
janusz 2011-12-19 23:18

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Czytajac posty uzytkownikow,mozna stwierdzic,ze pisza tu ludzie,ktorzy mieli stycznosc z pilarka lancuchowa,jednak sa tez zupelni amatorzy,ktorzy maja wlasne teorie na temat diagnostyki pil lub tez naogladali sie za duzo reklam o drogich pilach. Ostatnio znalazlem na strychu starego Mccullocha bez prowadnicy i lancucha. okazalo sie ,ze moj ojciec uzywal go przez ok. 10 lat,a pozniej po awarii prowadnicy(niewlasciwe uzytkowanie),po prostu spedzila kolejne 5 lat wlasnie tam. Zdecydowalem sie dac 2 szanse tej maszynce(niektorym nawet przez mysl by to nie przeszlo,procz utylizacji) i zakupilem potrzebne czesci,po krotkim remoncie pila byla sprawna w 100%(wszystkie mechanizmy i elektryka).Pile uzywam juz 2 lata i raz ostrzylem lancuch,czasami tez uzupelniam olej,pomimo,ze wczesniej miala ciezki zywot,wskutek niewlasciwego uzytkowania..Ogolnie to polecam pilarki elektryczne-jest z nimi duzo mniej zabawy w czesci zamienne,sa tez tansze w eksploatacji,a jedyny mankament to przewod elektr.ale i jego wystarczy miec odpowiednia ilosc i bedize git;) Fakt Husqvarna robi Mccullocha i sprzedaje w hipermarketach,ale jestem pewien,z eto nie ten sam mcculloch co dawniej..
Ps.Najlepsze jest to,ze pila ma na tabliczce znamionowej rok prod. 1986 i..dalej dziala.Polecam Mcculloch'a!

G
sredniak 2011-12-30 22:11

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

ja powiem tak : pilarka leci na silniku husqvarny a obudowa jest mccullocha, poza tym, kupujac nowa dostajemy gwarancje husqvarny i u husqvarny wlasnie bedzie naprawiana itp. cena w stosunku do jakości jest calkiem dobra

G
albert1365 2012-01-07 21:32

Re: Czy firma McCulloch pilarek palinsowych jest dobra??? Pomocy!

mam tą piłę spalinową i nie mam z nią żadnych problemów. zastanawiam się nad kupnem piły elektrycznej, jaką firmę polecacie.

G
Jachu 2012-01-15 18:16

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Ostatnio kupiłem na wyprzedaży w Cascie MAC20x 1,7KM - ze względu na cenę! 250 z ok 600! - to spory skok w dół! I cena czyni cuda! Do tej pory do zadań amatorskich (10 mp/rok i ogródek) przez ostatnie lata służyła mi el. Stiga 1,8kW i zupelnie stykła! Robiłem też trochę Huską USA 123? też ok 1,8KM (nie moją) i nie źle szła i mam nadzieję, że McC będzie podobnie wystarczający. Teraz przyda się własna spalinówka, bo na oku mam pozyskanie na legalu (własny wyrób - wycinka) drewna z łąk ok 20-30-40 mp brzozy, sosny, wierzby i olchy i przerobienie tego. Więc powinna dać radę "amatorka". W podobnej cenie (po przecenie) były też inne chinczyki ale tylko "no-name".
Odpala jak typowa HQ ale i tak daję ją do sprawdzenia do zaprzyjaźnionego serwisu zanim pójdzie w tan.
Ktoś zna ten model z praktyki? Chętnie posłucham!

G
Dan 2012-01-18 12:47

Re: Czy firma McCulloch pilarek spalinowych jest dobra??? Pomocy!

Polecam ci jak już to pilarkę firmy NAC. Tanie, mocne i mało awaryjne. Serwis też ok nie stwarzają żadnych problemów. Jedyna wada to waga. A i części bardzo tanie. Dla przykładu pompa olejowa i ślimak kosztuje około 30zł.:) a McCulloch nie polecam mocno awaryjne i koszty napraw też nie są małe.

1 ... 3 4 5 ... 9