Czasopisma itp.

Do ostatniej strony »
G
Terror 2007-11-04 00:00

Re:Czasopisma itp.

Można by temu zaradzić gdyby sprzet amatorski i typu noname nie był objety gwarancją (w przypadku firm)!! Trzeba by się tego twardo trzymać ... bo zanim ludzie zrozumieją, że lepiej kupić drogo i dobrze Polska zostanie krajem trzeciego świata. Smutne ale prawdziwe! Racja kiedyś nawet noname były lepsze np. moja szlifierka Topex czy Dorn kupiony przez Mirka.
A kolejna sprawa to markety i kwestia potrzebujemy np. Kressa za tyle i tyle no to aby temu podołać produkcję przenosimy do chin i obniżamy jakość niektórych elementów.
Pozdrówki ...

G
Terror 2007-11-09 00:00

Re:Czasopisma itp.

Taka mała dygresja do tego tematu! Miałem kilka dni temu klienta na którym reklama zrobiła duże wrażenie. Pierwsze jego zdania brzmiały nast.: "dzień dobry. chciałem kupić zszywacz elektryczny. To bardzo dobre narzędzie i przydatne". No ok. zgadzam się z tym, więc zaczynam pytać czy coś konkretnego go interesuje (jak mi juz tak ktoś zachwala). Odp. otrzymałem powalającą "ale ja chciałem taki jak na TVN Turbo pokazywali".
Porażka

G
Marcin 2007-11-10 00:00

Re:Czasopisma itp.

he he co telewizja robi z człowieka...
od razu przypomina mi sie ten fragment filmu Znaki z Melem (pasja) Gibsonem ;D jak ten koleś z dzieciakami siedzą przed telewizorem w czapeczkach z folii aluminiowej. Co by kosmitom utrudnić odczyt ich fal mózgowych ;)
dla niewtajemniczonych, w latach 60-tych w stanach (a gdzieżby indziej) wybuchła dosłownie paranoja na punkcie ufoludków i wychodziły nawet w telewizji i radio poradniki jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach ;)
pozdro

G
mirek 2007-11-11 00:00

Re:Czasopisma itp.

Witam.
Co do TVN. Zapewne chodzi o niesamowity program TOOL BOX. Oprócz majsterkowania , co jakiś odcinek , prowadzący testuje elektronarzędzia. Wszystko byłoby ok , sama idea programu jest super , natomiast jak to czesto bywa z wykonaniem już nieco gorzej. Prowadzący nie ma zielonego pojęcia o narzędziach i bazuje tylko na tym co jest napisane na pudełku ( przykład wkrętarki: 2 modele Dedry , jakiś B&D , coś tam jeszcze , no i DW. na pudełku tylko w DW był moment obrotowy. Prowadzący go podał ale stwierdził , że dla majsterkowicza ten parametr jest zupełnie nieistotny.) Na dodatek niespecjalnie wie jak się tymi narzędziami posługiwać. Zresztą jego braki są widoczne ( dla przeciętnego majsterkowicza) nie tylko w dziedzinie narzędzi , ale też każdej innej.
Dlatego na program ten , mimo niejednokrotnie fajnych pomysłów , trzeba brać poprawkę.
Pozdrawiam

G
mirek 2007-11-11 00:00

Re:Czasopisma itp.

Aha jeszcze jedno odnośnie telewizji. Może wam się to wydać śmieszne ale jestem zdania , że najlepszy program dla majsterkowiczów był niegdyś w tvp 2 , a zwł się " zrób to sam ". Prowadził go Adam Słodowy. Może na dzisiejsze czasy ten program byłby śmieszny ( technika troszkę sie zmieniła , no i czasy też :) , ale prowadzenie było super. Nawet największy laik potrafił powtórzyć to co widział na ekranie. Takich prowadzących powinien mieć TVN. Ale oczywiście teraz ważniejsze jest żeby prezenter był sexi :)
Polecam sobię przypomnieć w/w program.
http://pl.youtube.com/watch?v=6zltJBR-o3M

G
Marcin 2007-11-11 00:00

Re:Czasopisma itp.

rzeczywiście, bardzo praktyczne porady. w tamtych czasach gdy w sklepach królował ocet, ludzie musieli sobie radzić sami, a ten program w bardzo przystępny sposób uczył jak samemu wykonać rzeczy których w sklepach nagminnie brakowało.
dziś z perspektywy czasu tyle zachodu może się wydawać szczególnie ludiom młodym dziwne, bo wystarczy przejść się do sklepu i bach! lampka jest...
pamięta ktoś jeszcze tamte czasy?
ehh aż się czasem łezka w oku kręci... może nie było różowo, ale mam nieodparte wrażenie, że wtedy życie mimo wszystko było prostsze ;)

G
mirek 2007-11-12 00:00

Re:Czasopisma itp.

Witam.
Na pewno lampki były prostsze :)
Ale Marcinie musisz przyznać że po obejrzeniu tego programu nawet zupełny laik da radę wykonać taką lampkę. Takich prowadzących trzeba w telewizji. A swoją drogą dziwię się że w telewizji ogólnodostępnej ( tvp 1, 2 , polsat , tvn ) nie ma żadnego programu z serii DIY ( zrób to sam ).
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-12 00:00

Re:Czasopisma itp.

zgadzam się Mirku, porady podane przystępnie, wszystko wytłumaczone spokojnie i po kolei. Sam byłbym w stanie zrobić taką lampkę ;D
i żałuję że telewizja nie puszcza tego typu poradników... bardzo mi tez brakuje programu Sonda albo Laboratorium. pamiętasz to jeszcze?
mam nieodparte wrażenie, że telewizja publiczna już tylko z nazwy jest publiczna. rzeczowej i niezależnej (od władzy i tandetnego gustu masówki) publicystyki jak na lekarstwo, wszędobylskie reklamy, do tego odczuwalny coraz mocniej z roku na rok marazm treści i ich miałkość. Do tego publiczna pozbywa się niszowych programów tematycznych, stawiając na idiotyczne teleturnieje i tandetne telenowele. A gdzie stary dobry teatr telewizji?
i za co ja mam im płacić obowiązkowy haracz? za kiepską treść przesączoną reklamą? za chaotyczną ramówkę i same powtórki? zgadnijcie co będzie w tym roku emitowane na święta: kevin sam w domu, potop i szklana pułapka. może na deser dorzucą księcia w nowym jorku ;)
pozdro

G
mirek 2007-11-12 00:00

Re:Czasopisma itp.

Marcinie mam nieodparte wrażenie że masz ogromne zdolności przewidywania przyszłości , zwłaszcza jeśli chodzi o świąteczną ramówkę w TVP :).
A jeśli chodzi o Sondę i Laboratorium to oczywiście pamiętam te programy. I niestety jestem przekonany że pozostaną one tylko w pamięci i nie doczekam się ich reedycji lub wprowadzenia na antenę ich zamienników ( oczywiście chodzi mi o sensowne zamienniki a nie m jak coś tam albo kolo fortuny).
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-12 00:00

Re:Czasopisma itp.

otóż nie Mirku ;) nie jestem jasnowidzem, po prostu wystarczy wsiąść do ręki zeszłoroczny program świąteczny, by wiedzieć co puszczą w te święta ;)
Oczywiście ponowna emisja Sondy nie miałaby większego sensu, bo większość z podawanych tak informacji to już w świecie nauki prehistoria i dawno zdewaluowana wiedza i hipotezy.
A technologie starzeją się wyjątkowo szybko (szybciej niż piwo na słońcu) więc oglądnięcie tego ponownie w obecnych czasach mogło by mieć sens jedynie w konwencji "podróży sentymentalnej"..... choć ja się chętnie na to piszę ;)
p.s.
czekam z utęsknieniem na moment gdy obowiązkowy abonament za wątpliwą jakościowo telewizję publiczną wreszcie zostanie zniesiony. Płacić to ja mogę za coś wartościowego, a na pewno nie za odgrzewane po wielokroć gnioty.
A poza tym telewizja głównie utrzymuje się z reklam a nie z abonamentu.
pozdro

G
mirek 2007-11-14 00:00

Re:Czasopisma itp.

Marcinie .
Mój błąd nie chodziło mi o reedycję ale o reaktywację tych programów oczywiście na dzisiejszym poziomie.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-14 00:00

Re:Czasopisma itp.

Mirku, zrozumiałem o co Ci chodziło, ale Sondę i tak bym sobie z sentymentu jeszcze raz zobaczył ;)

G
Michał 2007-11-14 00:00

Re:Czasopisma itp.

witam.
ja bym polecał dużą rezerwe co do artykułów w gazetach, odnośnie testów.
dość że są błędy literowe i blędy w kolejności zajmowanych miejsc.
pozdro

G
Marcin 2007-11-14 00:00

Re:Czasopisma itp.

taaak ;) a wyniki są ściśle zależne od tego kto zlecił (zapłacił) za dany test ;)

1 2 3 ... 5