Czasopisma itp.

G
Marcin 2008-01-06 00:00

Re:Czasopisma itp.

he he ale nie zapominaj, ze ten bunkier mający 40 cm grubości musi utrzymać na sobie ten ciężar i ewentualnego pięterka. Drewno jest niewspółmiernie lżejszym materiałem od kamienia czy betonu, więc nie dziwota że i grubość konstrukcji mniejsza.
p.s. zdziwiłbyś się co potrafią zrobić z drewna cieśle i dekarze. Szczególnie ci rodem z gór. Widać po prostu jeszcze nie trafiłeś na mistrza w swoim fachu.
Tak z ciekawości spytam, czy Skandynawowie też budują na wręb bez użycia gwoździ?
pozdro

G
Andersh 2008-01-07 00:00

Re:Czasopisma itp.

Tak z ciekawości spytam, czy Skandynawowie też budują na wręb bez użycia gwoździ?
pozdro
nie tylko oni; w Estonii jest firma produkująca domy takie domy (znajdę fotkę to zapodam), u nas jest więc to ewenementem którym wykazują się Górale a tam są firmy zajmujące się tym masowo (czytaj: ogólno dostępne);
nie ma co się oszukiwać - jesteśmy w epoce kamienia łupanego
dorzucę ciekawostkę: w Szwecji nie kupisz gwoździ które rdzewieją, gwoździe w Polsce maja ocynk na zimno wykonywany w kąpieli, tam zaś ocynk jest na zimno - fakt gwóźdź nie błyszczy się jak u nas jest szaro-siwy i z tej zapewne przyczyny nie sprzedał by się wcale;
jego budowa jest taka, ze wbity 4" w drewno grubości 50mm i więcej jest praktycznie nie do wyciągnięcia;
polskie gwoździe to nic innego jak sięty drut dlatego każdy rozmiar wyjmiesz z każdej grubości materiału, ba po jakimś czasie sam wypadnie - nawet gwoździe są u nas chore, ja ich nie używam juz od dawna

G
Andersh 2008-01-07 00:00

Re:Czasopisma itp.

tam zaś ocynk jest na zimno ma być tam zaś ocynk jest na gorąco
co ja zrobię, że na forum edycji brak ? zadanie dla admina

G
mirek 2008-02-01 00:00

Re:Czasopisma itp.

Witam. No w końcu forum działa :)
Marcinie muszę zwracam Ci honor. Stałe pozycje w programie nie pojawiłu się co prawda w święta ale były za to w sylwestra i Nowy Rok. Małe opóźnienie w czasie :)
Pozdrawiam

G
Marcin 2008-03-01 00:00

Re:Czasopisma itp.

Mirku, drobiazg ;)
co prawda przesunięte w czasie, ale puszczone, bo czymś ramówkę trzeba zapchać.
A potem się dziwią że ludzie abonamentu płacić nie chcą i wybierają platformy cyfrowe lub kabelek. bo za co tu płacić...
p.s. najlepszego wszystkim w nowym roku
pozdro

1 ... 4 5