wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Do ostatniej strony »
G
Terror 2007-11-05 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Mogę Ci Basiu powiedzieć, że jednak w markecie na O. te wkrętarki powinny być ;) Jeżeli chodzi o model VE-2 to sprzedawcy, który Ci ją polecił niewątpliwie by się przydała. Znajomy ją kupił i na dzień dobry stwierdził, że jednak wyświetlacz jest nie potrzebny. Podaje info o naładowaniu, oraz wierceniu w różnych materiałach.
Zainteresowanie tym modelem u nas jest bardzo słabe - wycofany ze sprzedaży z powodu niskiego zainteresowania.
Pozdr.

G
Marcin 2007-11-06 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

wcale się nie dziwię że został wycofany...
mnie by wołami przedstawiciel boscha nie zaciągnął do wzięcia tego modelu na sklep, bo:
- ten wyświetlacz to tylko mało praktyczny gadżet, takie świecidełko...
- w/w wyświetlacz (wściekłe kryształy) i tak znacząco podnosi cenę samej maszyny, a ze świeca szukać amatora który zechce wydać na wkrętarkę około 500-600 zł
- maszyna jest za droga zwłaszcza jak na produkt amatorski, gdzie wystarczy stówkę dorzucić by kupić sprzęt profi, bez zbędnych ekstrawagancji.
pozdro

G
Michał 2007-11-06 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

VE-2 odradzam
jedna bateria,
wyświetlacz to bajer i nie jest wogóle przydatny, rozprasza operatora, do tego szybciej pada aku, a jest tylko jeden.
zaleta jaką widze, to tylko to że jest 2-biegowa.
zostań przy podelu PSR 14,4 lub PSR 12.
pozdro

G
Terror 2007-11-09 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Co Bosch wymyślił Einhell w Bavarii zastosował czyli model BPAS 18 C-AK. Zobaczcie sobie ten model! Nawet sławetny Ergo Einhella tak nie świeci. No i jeszcze libelke dodali, zeby poziom utrzymać ]:-> wybaczcie ... Szkoda kasy na VE-2! Przy tej opcji lepiej dołożyć i kupić coś profi albo dołożyć sprzedawcy, który nie rozpoznaje potrzeby klienta tylko pcha z regału to co się nie sprzedaje!!! Nie lubię takich fajfusów!

G
Pjoter 2008-07-11 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

A podpowiedzcie proszę jakimi parametrami mam się kierować przy zakupie wkrętarko-wiertarki?
Chciałbym, żeby była mocna (wiertarka z prawdziwego zdarzenia, choć akumulatorowa). Ma być to sprzęt typowo amatorski, używany przeze mnie do domowych remoncików raz na jakiś czas.
A czy dodatkowo polecicie jakiś model w granicach 100zł (trochę mniej, trochę więcej)? Wiem, że mało, ale to nie jest mój główny zakup.

G
JK 2008-08-12 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Panowie lekko przeginacie, po pierwsze większość sprzedawców w marketach ma znacznie większą wiedze niż nie jeden z "specjalistów" z markowych sklepów. Jeśli mowa o wciskaniu to sami wciskacie Basi jeden rodzaj wkrętarki na siłe. W dodatku bardzo tandetnego modelu boscha, bawiąc się w ten sposób w tępego sprzedawce z market o nikłej wiedzy. Bo osobiście wolałbym B&D CP12K.
Otóż wkrętarki boscha to zbieranina złomu produkowana w kilku krajach naraz(Węgry, Chiny, Malezja, Polska-też a taka zbieranina niczego dobrego nie wróży) - dobre rzeczy z Boscha są robione już tylko w Niemczech lub w Szwajcarji - z tym że są drogie.
I tutaj Basiu radzę jak niektórzy z moich poprzedników, wydać podobną sumę na coś profi.
Polece Makitę już wymienioną, oraz AEG BS12x - cena to około 400, a do wierceń w betonie również radze Młotowiertarkę, zamiast Wiertarki udarowej - mimo że jestem tylko sprzedawcą z marketu:P, Młotowiertarka średniej klasy to wydatek 350-600pln. Tańsze to Skil 750W, czy Einhell Ergotool 750W, troszke droższe Black&Decker KD960, Bosch zielony PBH-2000 - pytaj o modele z podkuwaniem, lub nieco cięższe młoty udarowe, ale do najmocniejszych wierceń typu wiercenie koronkami pod puszki elekrtyczne itp. czy kucie w betonie.
Z młotów mozna wziąć coś z tańszych marek, jesli będzie uzywany sporadycznie np: Einhell BH-G 1500w, Ferm FDHD-1100k. oba w cenie 300-350pln.
Jeśli ci się uda to zostanie ci do 200pln reszty - można wtedy dokupić sobie jakąś szlifierke kątową typu Hitachi, AEG czy Kress - a wszystko profesionalne.

G
jacek 2008-11-08 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

polecam boscha psr lepszej nie ma sensu kupowac z tego wzgledu ze im mniej uzytkowana tz. (ze po remoncie lezy w szafie )tym szybciej pada baterja która kasztuje prawie połowe ceny zestawu

G
delok 2008-11-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Ja bym proponował wiertarkę firmy KRESS. We wszystkich testach otrzymują prawie najlepsze noty z sześciu gwiazdek otrzymują pięć. Mało ,która renomowana firma ma takie oceny. Jakość naprawdę wysoka . Życzę trafnego zakupu. Pozdrawiam.

G
Arkadiusz Weiss 2008-11-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Bosch PSR VE-2 ma bardzo krtókożywotny przełącznik biegów, po niedługim czasie biegi same wyskakują i niszczą się przez to strasznie szybko zębatki. To samo z każdym Hitachi z tym że Hitachi mają dodatkowo wstrętne ładowarki niszczące akumulatory. Makita jest ok. ale nowe szybsze ładowarki też skutecznie trupią akumulatory, poza tym częściej też z przegrzania padają wysilone ładowarki. Ogólnie wketarkę trudno kupić bo producenci starają się jak mogą aby ją źle zrobić :(. Bosch ma krótkożywotne silniki bo pracują w silnym przeciążeniu czyli zasilane są za wysokim napieciem, skutkuje to dużą mocą w stosunku do wielkosci wkrętarki i napięcia akumulatora ale bardzo szybko to zjada akumulator i sam silnik. Biegi w makicie są rewelacyjne, choć wkrętarka bez biegów zawsze jest trwalsza choć słabsza mocowo i nie należy kupować jednobiegówki do cieżkiej pracy.

G
niewtajemniczona 2008-11-28 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

witam Was Mężczyźni drodzy;) chciałabym kupic chłopakowi wkrętarkę( nie znam sie na tym nic a nic) czy do 200zł kupię coś co bedzie dobre do drobnych prac w domu., majsterkowania? podajcie mi konkretna marke model orientacyjną cene i gdzie szukać tego, prosze o pomoc

G
niewtajemniczona 2008-11-28 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

- PSR IXO II 3,6V
Wkrętarka akumulatorowa IXO taka znalazłam w necie
-

G
Arkadiusz Weiss 2008-11-28 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

PSR 3,6V itp to wkrętarki do napraw urządzeń elektrycznych - magnetofonów , telewizorów, no i elektronarzędzi. Do wkręcania wkrętów w drewno i delikatnego wiercenia bezudarowego musisz mieć wkrętarkę wzglednie normalnych wymiarów.
200zł to trochę mało, za 220zł na allegro masz Boscha PSR 12 z jednym akumulatorem, warto dokupić do tego zestawu używaną ładowarkę procesorową AL60DV bo w oryginalnej walizce jest ładowarka trzygodzinna która ładuje akumulator w 3 godziny a jak poczekasz dłużej to go nagrzeje i zepsuje - taki trik firmy Bosch (i nie tylko) dla kupujących tanie wkrętarki , dlatego odrazu radzę kupić używaną ładowarkę od zestawów profesjonalnych - na allegro są po 30 zł a w sklepie po niecałe 200zł.

G
kams 2011-09-11 00:24

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ, nawet do hobbistycznych prac polecam MAKITĘ itp. Miałem 3 wiertarki za 50 zł, były gowniane jak nie wiem co. Kupiłem Makitę 10 x droższą i nie narzekam, nawet udar chociaż chyba tarczowy, działa w miarę ok, wchodzi w ściany jak w masło.

G
Drago 2011-11-18 16:43

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Makita to dobry sprzęt, jednak uważam, że celma wypada lepiej. Ja sam posiadam Celme WAK-Li 18DB i jestem bardzo zadowolony. Ten sprzęt jest nie do zdarcia, w dodatku made in Poland.

G
JK. 2011-11-18 16:48

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Wkrętarki celmy są akurat made in china, w dodatku co do makity, to w niczym nie są lepsze, celma to porostu stare modele makity, taki maktec w innym kolorze.

1 ... 4 5 6

Kategorie :