wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2007-11-01 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

zgadzam, się ale nie porównuj malenkiej bateryjki z komórki do mającego 1,5- 2 Ah akumulatora z elektronarzędzia ;) inna masa i wielkość oraz pojemność ogniw, itp.
a faktem niezapzrzeczalnym jest że w bateriach litowo jonowych efekt starzenia się i zużywania ogniw postępuje znacznie wolniej od klasycznych akumulatorów, lecz oczywiście masz rację nic nie jest wieczne.
te baterie zużywajją się owszem, ale znacznie, znacznie wolniej od ich tradycyjnych starczych poprzedników ;)
pozdro

G
Terror 2007-11-01 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Dlatego też osoba decydująca się na zakup przede wszystkim sama musi wiedzieć do czego narzędzie ma służyć - nie mozna twierdzić, że do wszystkiego. Jeżeli zainwestuje się w dobre aku NiCd to też się nimi dobrze popracuje (o ile będzie się przestrzegać instrukcji ich obsługi).
Wszystko ma swoje za i przeciw - w wiekszości nasza praca polega na tym aby na podstawie wiadomosci, które podaje nam klient (generalnie czyli jakie prace chce wykonywać jak często) dobrać optymalne rozwiązanie. Ale jak pomóc klientowi, który chce kupić narzędzie uniwersalne, sam nie wie do czego i nie wie w jakiej grupie cenowej. Wtedy można prowadzic rozważania a to ma taki plus a tamto inny. A tak czy inaczej klient bedzie nie zadowolony z zakupu.
Dlatego ja doceniam ludzi, którzy przychodzą i mówią czego oczekują od sprzętu. Kilka razy zdażyło mi się odradzić zakupu - ponieważ żadne narzędzie nie spełniało wymagań klienta. I lepiej zrobić tak niz jak ma za dwa dni przybyć spowrotem, robić awanture a w efekcie końcowym trzeba przyjąć zwrot uzywanego narzędzia.

G
Basia Zięba 2007-11-01 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

No dobra, przeczytałam wszystkie wasze opinie po moim ostatnim poście, ale nie bardzo wiem jaki jest z tego wniosek. Kupować wiertarke z akumulatorami litowo jonowymi, czy z tradycyjnymi akumulatorami? Pozostanę przy decyzji, że ma to być być Bosch PSR 14, napiszcie mi tylko co z tymi akumulatorami.
A jeśli chodzi o to jak bedzie narzędzie uzytkowane, to chyba opisałam to wczesniej wyczerpująco (to info dla gościa Terrorysty).
Zbliżają się urodziny mojego faceta dużymi krokami, w ten weekend chciałabym dokonać zakupu, więc bardzo was proszę o jak najkonkretniejszą odpowiedź.

G
Marcin 2007-11-01 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

witaj Basiu
gdybym wiedział że to "trochę droższa" w oczach tamtego sprzedawcy to 780 zł, nie sugerowałbym Ci zakupu czegoś takiego, nawet przez pryzmat lepszych parametrów takich akumulatorów. Owszem akumulatory li-ion sa fajne, ale za te pieniądze taki zakup do domu nie ma ani ekonomicznego sensu ani urzytecznego uzasadnienia.
pozostanmy zatem przy tradycyjnej psr 14,4 v z 2 x aku.
udanych zakupów ;)
pozdro

G
Michał 2007-11-01 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

psr14 dobry wybór. odnośnie aku, to rozładowywać do końca i ładować do końca.
Do Marcina, dobrze mówisz ale na odwrót:) właśnie szybciej się zużywaja. wysoka temperatura podczas ładowania niszczy stopniowo połączenia miedzy ogniwami. dlatego stosuje sie ładowarkami z chłodzeniem.
pozdro

G
pawel 2007-11-04 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Basiu dziś niedziela, czyli ostatni dzień weekendu, więc podejrzewam, że już dokonałaś zakupu, a twój przyjaciel w ramach wdzięczności zaprosił Cię na kolację.
co do li-jon to nowa technologia, a jej zalety w elektronarzędziach są wysoko oceniane jedynie w reklamach producentów. w praktyce trudno określić jej wartość. na ten temat możemy rozmawiać za pięć lat. w praktyce amatorskiej Ni-Cd wydaje się być ciągle najlepsze, ale trzeba je szanować. rozładowywać i ładować do końca pojemności. nawet jak instrukcja obsługi zapewni Cię, że ogniwa można doładować, bo ładowarka usuwa efekt pamięci to nie wierz w to. akumulator to zjawisko chemiczne. a reakcje chemiczne są uzależnione od wielu czynników, m.in od czasu. pewnego dnia każdy akumulator przestanie działać, bo jego czas się skończył. mam nadzieję, że choć trochę pomogliśmy. pozdr.

G
Marcin 2007-11-04 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Michale, ja wiem co piszę... i czemu na odwrót bo nie rozumiem??? zechcesz rozwinąć co miałeś na myśli?
po pierwsze chłodzenie powietrzem stosuje sie i owszem bardzo powszechnie w szybkich ładowarkach do aku (niezależnie od rodzaju zastosowanych ogniw) w celu chłodzenia akumulatorów, które znacznie się podczas takiego ładowania nagrzewają i rzeczywiście wysoka temperatura/przegrzanie ma wpływ na pogorszenie ich żywotności
ale powiedz mi po kiego grzyba chłodzenie akumulatorów w 3-5 godzinnej ładowarce? przecież przy tak niski m prądzie ładowania ten akumulator będzie ledwie letni ;)
i stąd w standardowych ładowarkach nie stosuje się chłodzenia, bo tylko niepotrzebnie podniosło by to cenę ładowarki...
wysoka temperatura niszczy wszystkie baterie, nie tylko do narzędzi. podobnie niskie temperatury, stąd zalecenie by narzędzi aku nie przechowywać w nieogrzewanych pomieszczeniach zimą, nie trzymać zimą w bagażnikach aut na noc i latem nie wystawiać na dłuższy kontakt ze słońcem.
ale o tym wie każdy kto przeczytał instrukcję obsługi swojego narzędzia... a przynajmniej powinien, by potem nie psioczyć że aku szybko padły.

G
Michał 2007-11-04 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

hmm. wiesz Marcinie nie widziałem 30minutówki z wentylatorem do tradycyjnych baterii. Li ma "delikatniejsze" połączenia między ogniwami to:
podczas ładowania niszczą sie czyli spada liczba cykli ładowań,
wytwarzanie wysokiej temperatury podczas ładowania, czyli sastosowanie wentylatora (Li)
nadzieją dla tych baterii jest technologia nano gdzie jest tysiące połączeń miedzy ogniwami i żywotność jest większa.
pozdro

G
Marcin 2007-11-04 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

no właśnie ;) ja tez nie widziałem 30-sto minutówki z wiatraczkiem w zestawie przy standardowych amatorskich wkrętarkach...
teraz rozumiesz moje zdziwienie? bo po co, skoro akumulatory nawet litowo jonowe w tych wkrętarkach ładowane są tradycyjnymi wielogodzinnymi ładowarkami, gdzie nawet delikatnym akumulatorom litowo jonowym przegrzanie nie grozi ;)
i nie czynność ładowania je niszczy tylko w przypadku szybkich ładowarek czynnikiem destrukcyjnym jest temperatura ;)
a to zagrożenie w opisanym przypadku psr 14,4 v lijon nie występuje.
pozdro

G
Terror 2007-11-04 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Witam to ja Terrorysta :) Moja ostatnia wypowiedź dotyczyła sie ogółu - czyli aby podawać konkrety - majsterkowanie to wzgledne pojęcie. A jak zauważył Paweł mozna by dyskutować na ten temat 5 czy naweti 10 lat. Każdy z nas ma inne doświadczenia inną opinię to co dla mnie jest ok. dla kogoś innego jest absurdem. Więc podajemy info na temat kilku modeli do prac typu - a Ty musisz wybrać ... pochwal się co kupiłas i czy facet był zadowolony!
Pozdrawiam

G
Basia Zięba 2007-11-05 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Jeszcze nie kupiłam :-(
Na szczęście mam jeszcze parę dni, ponieważ nigdy nie robiłam takich zakupów, zostawiłam sobie awaryjnie dłuższy czas, ale został mi teraz tylko tydzień do imienin mojego miłego.
Byłam w kilku sklepach, w marketach (OBI, Castorama) takiego modelu nie było?! W innych sklepach kosztuje 600 zł. Zastanawiam się czy nie kupic przez internet, jest znacznie taniej.
Pozatym, mówili mi w jednym ze sklepów jeszcze o modelu Bosch PSR 14,4 VE-2. Podobno wyświetlacz, który ma (widziałam tylko na obrazku), jest bardzo pomocny.
Poradźcie mi w jakim sklepie internetowym mozna kupić, do którego mozna miec zaufanie?
No i parę słów o tym innym modelu?
Jak długo idzie zamówiony towar ze sklepu internetowego? Mam nadzieję, że jak zamówię dzisiaj lub jutro dopołudnia to do soboty dojdzie.

G
Marcin 2007-11-05 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Basiu jakoś nie chce mi się wierzyć, że ani obi ani castorama tego modelu nie mają. pewnie chwilowo, a model psr 14,4 ve-2 to półka wyżej. to znacznie mocniejsza i większa maszyna i niestety droższa od psr 14,4 v.
co do allegro, patrz czy sprzedawcą jest firma, jeśli wystawiają faktury i podają linka do swojej strony internetowej, wszystko jest w porządku. sugeruj się też dużą ilością komentarzy. jeśli jest ich powyżej 300 śmiało możesz kupować.
pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-05 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

p.s. nie zostawiałbym takiego zakupu na ostatnią chwilę. z spedytorami jest różnie i raczej nie radziłbym czekać na ostatni gwizdek.

G
pawel 2007-11-05 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

kup jak najszybciej. sama widzisz ile w dzisiejszych czasach musimy dokonywać trudnych wyborów każdego dnia. technika li-jon jest dobra w reklamach. w praktyce nikt na dłuższą metę jej nie sprawdził, bo technologia w elektronarzędziach jest nowa. dużo by o tym pisać tylko po co. wszyscy którzy starali się dopomóc Ci w zakupie na pewno mają swoje racje. moim zdaniem akumulatory ni-cd w zastosowaniu amatorskim powinny wystarczyć i spełnić swoje zadanie przez kilka lat. co do wyświetlacza to na początku lat 90 znane firmy zaczęły się prześcigać w montażu różnych cudów elektroniki ale moda ta nie trwała długo. okazało się, że takie bajery nikomu nie są przydatne w praktyce, no ale czymś trzeba skusić klienta. narzędzie nigdy nie będzie myśleć za użytkownika. mimo wszystko trzeba mieć minimum wiedzy o jego użytkowaniu. ja jednak poleciłby coś z boscha. min. 12 V, 2 akumulatory, jeśli stać cię na 2 biegi to i lepiej.wiem że masz trudny wybór, ale jeśli nie zaryzykujesz, to zawsze pozostaje możliwość kupienia czekoladek. powodzenia

1 ... 3 4 5 ... 6

Kategorie :