wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Do ostatniej strony »
G
Basia 2007-10-12 00:00

wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Chciałabym kupić swojemu facetowi na prezent dobrą wiertarko-wkretarkę. Lubi majsterkować,a w dodatku niedługo bedziemy odbierac mieszkanie, a wtedy będzie miał co robić. Chciałbym aby był to dobry zakup, który starczy na dłużej i będzie dobrze służył. Najlepiej aby była to wiertarko-wkrętarka akumulatorowa i chyba dobrze byłoby, aby miała udar. Co mam wybrać i gdzie udać się na zakupy?

G
chris70 2007-10-12 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Witam:)
Z czystym sumieniem moge polecić mój ostatni nabytek czyli wiertarko wkrętarke Hitachi DS12DVF3 z akumulatorami 2,0Ah, w zestawie sa 2 aku i latarka oraz ładowarka 50min.Co prawda nie jest ona z udarem ale to dlatego że ja nie przepadam za tego typu sprzetami ponieważ uważam że do wiercenia z udarem służy dobry młotek udarowy 2kg. Oprócz Hitachi godna polecenia wydaje mi sie Makita i niebieski Bosch.

G
mirek 2007-10-13 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Witam.
Przede wszystkim pytanie powinno brzmieć z jakiej grupy narzędzi będziemy wybierać. Czy z amatorskich czy z profi? No chyba że już kwota przeznaczona na zakup sama określi narzędzia po które możemy sięgnąć. Polecam jednak specjalistyczne sklepy narzędziowe. Tam sprzedawcy wiedzą co sprzedają . W halach typu obi, nomi, castorama itd. sprzedawcy często są z łapanki i niespecjalnie posiadają fachową wiedzę.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-13 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

rzekłeś ;)

G
pawel 2007-10-14 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

zależy ile masz kasy na ten piekny prezent i ile facet będzie nim pracował. jak mało(kasy i pracy) to kup coś z Chin (graphite, kinzo)koniecznie z gwarancją na 2 lata. w razie awarii wymienią na nowy i o nic nie pytają. miałem taki sprzet 5 lat . jedynym problemem było 14 godz. ładowanie akumulatora. Jak chcesz coś lepszego to polecam rady poprzednich kolegów. coś średniej klasy to np. 12 v bosch (jednobiegowy), maktec (2 biegi- polecam). Udar do wiercenia w betonie to bajka. Chyba, że chcesz wydać 2000 zł. Do drobnych prac domowych wkrętarka powinna mieć szybką ładowarkę (1 godz)dobre są 2 biegi i zapasowy akumulator. nie wydawaj dużo kasy na coś co będzie pracować 10 godzin w roku, a resztę spędzi w szafie. jeśli wygrałaś w totolotka to i tak nie wydawaj więcej niż 700 zł. w dobrym sklepie narzędziowym uzyskasz pomoc w zakupie.

G
Basia Zięba 2007-10-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

chciałam wydac tak do 1000 zł. Może rzeczywiście potem taki sprzęt spędzi większość czasu w szafie, ale po pierwsze chciałabym aby był to rzeczywiście dobry sprzęt, a po drugie jak pisałam, niedługo odbieramy mieszkanie, więc na początku będzie używany na pewno dość często. Czasamy pożyczamy wiertarkę od znajomych, ale wierci ona fatalnie i potem nie mogę namówić mojego miłego do kolejnych prac, choć generalnie lubi majsterkować. W mieszkaniu będzie prawdopodobnie część ścian betonowych, stąd pomyśłałam, że udar przydałby się.

G
majsterkowicz 2007-10-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

niezła kasa na zakup ! ale moim zdaniem i tak nie warto przepłacać. za 400 zł kupisz wkrętarkę dwubiegową maktec z 2 akumulatorami i 1 godz. ładowarką. Jeśli mieszkanie jest nowo wybudowane to ściany są z materiałów które z powodzeniem dają się wiercić wiertarką udarową. za 200 300 zł kupisz boscha. masz już 2 prezenty i jeszcze zostanie Ci kasa na wiertła i inne oprzyrządowanie, oraz ,,parapetówkę". Jeśli ściany są z płyty betonowej (starsze budownictwo) to poradzi sobie z nimi tylko młotkowiertarka (którą też można używać jak zwykłą wiertarkę) np. skil za 300-400 zł. Jeśli nawet za całe 1000 zł kupisz dobrej klasy wkrętarkę to i tak Twój miły po przystąpieniu do wiercenia nią w ścianach z cegły, czy betonu przestanie być miły.

G
Marcin 2007-10-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

zgadzam się z przedmówcą. inwestowanie takiej kasy w sprzęt do domu używany okazjonalnie to przerost formy nad treścią.
też bym się skłaniał do zakupu czegoś tańszego i amatorskiego plus sporo osprzętu na różne okazje, ale przede wszystkim markowego.
robią je solidniej i w razie godziny W będzie gdzie to naprawić.
pozdro

G
majsterkowicz 2007-10-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Basiu. opinia Marcina jest OK. nie daj się nabrać na drogi sprzęt. kup coś średniej klasy. Twój facet zmieni pogląd na majsterkowanie w domu. ja też kiedyś zaczynałem zabawe w majsterkowanie. teraz jestem 10 x mądrzejszy i staram się nie wyrzucać kasy w błoto.
PS. Jeśli chodzi o pomoc w zakresie doboru kołków rozporowych do montażu wystroju mieszkania to służę praktycznym doświadczeniem. życzę trafnego wyboru sprzetu. na tej stronie można znaleść wiele fajnych narzędzi. powodzenia.

G
bldyn 2007-10-16 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

ja polece makite np model 6270 12v/2ah z 2 aku i godzinna ladowarka mam ja na sklepie za 598 zl
lub cos z macteka ale tam sa akumulatory 1,3 ah
a amperaz czym wiekszy to twoj facet bedzie mogl wiecej zrobic na 1 akusu:)

G
Piotrek 2007-10-20 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

odpowiedz na pytanie - HILTI SFH 181-A :-) tylko ze za jej cene mozna kupic starszy samochod :-)
ciezko mi polecic cos w cenie 1000zl ale chetnie cos sprostuje
"Polecam jednak specjalistyczne sklepy narzędziowe. Tam sprzedawcy wiedzą co sprzedają ."
Chcialbym napomknac, iz w takim sklepie tak, jak i w wedkarskim czy kazdym innym sprzedawca poleci jedna z dwoch opcji:
to co slabo schodzi
to na czym ma duzy utarg
wiec lepiej sie dobrze zorientuj i kup cos przez internet(taniej)
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-20 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

;D
zapomniałes, dodać - wciśnie co ma pod ręką, bo podstawa premii, to prowizja od obrotu ;)
pozdro

G
Basia 2007-10-21 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Czyli jeśli chodzi o marki to w grę wchodzą: makita, Hilti, Hitachi, Bosch; musi mieć co najmniej dwa akumulatorki i oczywiście ładowarkę do nich; Czas ładowania im krótszy tym lepszy - tak?; wiertarka powinna mieć dwa biegi - czy więcej?; jeszcze mi wyjaśnijcie co z tym amperażem?; a co z udarem - dobrze żeby był, czy sobie go odpuścić?

G
Piotrek 2007-10-21 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

z marek jeszcze dodalbym
Rydgid
Ryobi
Milwakee
Dewalt
bycmoze nie napisalem nazw poprawnie ale napewno pomoze skojarzyc:-)
co do ladowarki i akumulatorkow - oczywiscie im wiecej i szybciej tym lepiej, ale jesli ma byc uzywana sporadycznie to ta kategorie zostawilbym na koniec
2 biegi zdecydowanie sie przydadza
udar - jesli nie ma zamiaru wiercic nia w betonie to mozna sobie odpuscic

G
Basia 2007-10-21 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

to ty napisałeś "HILTI SFH 181-A" ? Juz sie ucieszyła, że ktos mi napisał konkretny model, a teraz mi piszesz o kolejnych producentach, to co mam w końcu wybrać?

1 2 ... 6

Kategorie :