wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

G
jarek 2011-11-19 13:20

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

basiu najlepsze sa festool i prootol

G
Drago 2011-11-21 15:59

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

No to powiedz mi dlaczego na mojej wiertarce napisano MADE IN POLAND? Kiedyś oglądałem program pt. „Polak potrafi”, gdzie prowadzony był reportaż na temat tej firmy. Co do tego czy lepsze czy gorsze można polemizować- zależy od gustu, jednak fakty niech pozostaną faktami.

G
JK. 2011-11-21 17:43

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

To źle napisano, tak samo jak źle pisze na narzędziach boscha, cóż z tego że made in hungary lub germany skoro np baterie są made in poland? A jeszcze lepsze jest to że w bateriach "made in poland" są ogniwa samsunga "made in china" ;)

G
PanFleks 2011-11-26 20:51

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Panowie, obaj macie rację.
Celma produkuje swoje akku zarówno w PL jak i ChRL.
Poniżej na fotkach model WAK12 oraz WAK 14. Dostępne w LM w Swadzimiu. Fotki jeszcze ciepłe, z dzisiejszego popołudnia ;-)

Zdjęcia

G
JK. 2011-11-27 00:05

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Zgadza się, tylko że "made in poland" nie oznaczać musi że to polskie, przykład podałem, akumulatory li-ion z boscha, cóż z tego że pisze na nich "made in poland" skoro na ogniwach jest made in china;)

G
Zulu7 2012-12-21 00:02

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Zajrzałem na ten temat, przeczytałem trochę wątków i jestem przerażony Panowie waszym podejściem do dziewczyny tudzież profesjonalizmem. Czy wy w zdecydowanej większości, raczyliście zauważyć, że kobieta ma pieniądze i ceni sobie dobra jakość. Jak by się któryś z was czuł, gdyby dostał pod choinkę jakieś badziewie, bo ta miła Pani uwierzyła wam, że nie warto przepłacać za coś , co nie będzie na siebie na okrągło tyrało. Czyżby tu wypowiadali się sami szkoci. Jeżeli potraficie, to wyobraźcie sobie taka sytuację. Dostajecie chatkę w stanie surowym na zadupiu Warszawy. Nikogo w okolicy nie znacie. Zabieracie się w sobotę do kręcenie w betonowej ścianie otworów na kołki do listw przyściennych. Życzę miłej pracy z takim knypkiem 4 kilowym z pneumatycznym udarem. A do centrum Warszawy nie pobiegnie do znajomego pożyczyć. Podsumowując, biednego nie stać na kupowanie badziewia, bo to jest niezawodne jak nasze kombajny Bizony, które sie przez 11 miechów w roku nie psuły. Tylko w 1 miesiącu. Cudowna maszyna. Cóż z tego skoro tym miesiącem był czas żniw. Ta Pani nie planowała prac wyburzeniowych, tylko wykończeniowe w stylu: powieszenie półek, karniszy, montaż listew przyściennych. Nie ma przecież potrzeby wiercenia 35 mm dziur. Bo nawet hamak pod 15o kg męża, takich nie wymaga. Wystarczy mała siecióweczka z dobrym udarem oczywiście dobrej firmy, z dobrymi iwertłami i do tego porządna wiertarko- wkrętarka 15- 18 V z litowo jonowym aku o dobrej pojemności. Jak będzie miała udar to też dobrze, tyle, że trochę cięższa od tej bez udaru. Ale jak sobie kupi działkę za miastem i zechce postawić płot i altankę, to sobie w domu naładuje 2 aku i przez cały dzień uczciwie popracuje nie robiąc w gacie, ze zaraz baterie padną i trzeba walić 50 kilosów do miasta aby je naładować, albo targać ze sobą agregat. Jak chcecie wiedzieć poco w takiej wkrętarce udar, to weźcie sobie przy montażu np. altanki, skręcając dwie belki, wkręćcie wkręt 6x200 mm bez udar i z udarem. A szczególnie powtórzyć ta próbę z wykręcaniem tego wkrętu. A i do miękkich materiałów typu siporeks, porotherm, spokojnie taka wkrętarka wystarczy. Oczywiście nie ta za poniżej 1000 zł.Taka to można pryszcze na zadzie przewiercać. Więc wypadałoby tej Pani polecić coś porządnego a nie kręcić się koło badziewia. Ja tej Pani np. poleciłbym coś takiego:
1. zestaw wiertarko- wkrętarka Bosch 14,4 Vli 2
- wyrzynarka akumulatorowa Bosch 14,2
- 2 szt aku li-Ion 2,6 Ah z ładowarką i walizka systemową
Pokręci powierci i dotnie minn. panele podłogowe, jakieś stelaże itp. a i na działce kapitalny sprzęt.
Do tego dobra wiertarka z udarem, oczywiście sieciowa ( tu zostawiam wam pole do popisu)
Moim zdaniem idealny zestaw do domu i na działkę. a co najważniejsze na wiele lat. I nie zapominajmy o komforcie psychicznym. Dobrym sprzętem chce się coś robić i robi się to z ochotą. Przy badziewiu zawsze szuka się wymówek by nie robić, bo i poco skoro nie sprawia radości. Nie myślcie, że jestem nadzianym snobem. Wręcz przeciwnie. Lubie majsterkować na własny użytek ( płoty, więźba dachowa w budynku gosp. taras, altana, ławki, itp. Długo składałem ale nazbierałem na taki zestawik: Wiertarko-wkrętarka z udarem Protool PDC 18-4 TEC LI a do tego samą wyrzynarkę bez ładowarki i baterii Festool CARVEX PSBC 420 Li 18 , gdyz baterie z protool pasują idealnie. Trochę drogie. Ale opierniczę całe moje plany w komfortowych warunkach i na wysokim poziomie i z nieukrywana przyjemnością. A po 10-15 latach jak mi się znudzi to każdy taki zestawik weźmie z pocałowaniem ręki. I to by było na tyle żałośni doradcy.

G
Waldek 2015-11-15 19:34

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Kto bogatej zabroni.Ma kase niech kupuje.Sam tez bym tak.zrobił Jesli ma.lezec pozniej w.szafie to.z klasa zreszta moze to sprzedać

G
Waldek 2015-11-15 19:47

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Kup cos z Festoola tylko nie patrz ile kosztuje podczas zakupu.

E
Ekspert Grupy Topex 2016-01-25 08:23

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Witam!

Bardzo interesująca dyskusja. Jak widać zdania są podzielone, a każdy z rozmówców ma inne doświadczenia i opinie na temat danego sprzętu. Jeśli chodzi o wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, to w produktach marki GRAPHITE stosuje się akumulatory Ni-Cd i Li-Ion. Każde rozwiązanie ma swoje zalety - litowo-jonowe baterie to nowsza technologia. Baterii tego typu nie trzeba rozładowywać do końca. Nie ma także potrzeby całkowitego ładowania baterii po skończonej pracy. Dodatkowo, akumulatory Li-Ion są lżejsze, a przy tym posiadają większą pojemność w porównaniu do Ni-Cd. Z kolei największą zaletą akumulatorów Ni-Cd jest niższa cena i możliwość pracy w ciężkich warunkach np. przy wysokich i bardzo niskich temperaturach.

Pozdrawiam, Maciek, Ekspert Grupy Topex

E
Ekspert Grupy Topex 2016-08-18 10:18

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Artur 2016-11-13 10:31

Re: wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Kup milwaukee m 12 cpd , najwyższa jakość , 2 biegi 2 akumulatory. 37 Nm mocy na baterji 2 A i 44 Nm na 4 A .i działający udar.

1 ... 5 6

Kategorie :