wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Do ostatniej strony »
G
Basia 2007-10-21 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Acha i może byc potrzeba wiercenia w betonie i cegle, ponieważ część ścian w mieszkaniu mam być ceglanych, a sufit betonowy(a w poprzednim mieszkaniu z wierceniem w suficie były największe problemy przy wieszniu lamp, czy karniszy)

G
Marcin 2007-10-21 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Basiu, kup hilti lub dewalta, albo boscha, metabo, makitę. wszystkie wymienione przez Piotra marki są bardzo dobre i renomowane, ale ridgida i ryobi ze względu na raczej dość incydentalne występowanie na rynku w Polsce nie polecam, przez wzgląd na to że w razie godziny W po upłynięciu gwarancji raczej nie będzie gdzie ich naprawić ;) reszta z wymienionych marek ma pzryzwoite zaplecze serwisowe na wypadek awarii lub wymiany szczotek.
najlepiej będzie jak kupisz jakiegoś elektropneumatyka (młotowiertarkę elektropneumatyczną na uchwyt sds plus) ze średniej półki cenowej i do tego średniej kasy wkrętarkę akumulatorową. nie ma sensu trwonić super kasy na sprzęt klasy hilti do domu, bo nigdy z tego nie skorzystacie
proponowałbym przeznaczyć połowę z tego tysiąca na jakąś młotowiertarkę na sds+ (wiercenie w ścianach i stropach) oraz 500 zł na przyzwoitą 2 akumulatorową wkrętarkę. czas ładowania w warunkach domowych rzeczywiście nie ma większego znaczenia, ale 2 biegi i 2 aku zawsze się przydadzą
pozdro

G
Marcin 2007-10-21 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

sorry Basiu, ale chyba trochę Ci namieszałem teraz ;)
chodzi mi o to że jeśli już naprawdę upierasz się na zakup czegoś markowego i porządnego na całe lata, dobrze byłoby kupić coś markowego, ale:
w warunkach domowych sprzęt super profi za 1000zł to trochę przerost formy nad treścią, wydasz majątek na coś czego nigdy nie spożytkujesz...
zatem rozsądniej będzie kupić za te pieniądze dwa narzędzia ze środkowej półki cenowej, co zwiększy wszechstronność możliwych za ich pomocą prac, przy jednoczesnym zachowaniu jakości związanej z ich marką.
tak jak pisałem poprzednio, mile widziana byłaby w Waszych warunkach młotowiertarka na sds+ (przykładowo bosch pbh 2000 re) i wkrętarka aku (bosch psr 14,4 v z 2 aku). każde z nich kosztuje około 500 zł, ale na allegro kupisz je bankowo taniej. oczywiście to tylko propozycje amatorskiego sprzętu, i mile widziane inne propozycje lepszego pod względem parametrów sprzętu w podobnym przedziale cenowym złożone przez innych kolegów.
reasumując taki podział środków wydaje mi się jak najbardziej praktyczny i wszechstronny
pozdro

G
Basia 2007-10-22 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

dobra, czyli na początek niech będzie wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, proponujesz Boscha PSR 14,4 V z 2 akumulatorami. Czy Boscha jest lepszy od wymienianych wczesniej np. Hilti SF 181-A, czy Makita 6270 12v/2ah ?

G
Marcin 2007-10-22 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

ehhh nie boscha tylko bosch (odmiana przypadków ;)
wytłumaczę jeszcze raz...
bosch psr 14,4 v to produkt amatorski do zastosowań nieprofesjonalnych, domowych, do majsterkowania - czyli to co potrzebujecie w domu
hilti to sprzęt dla profesjonalistów, koszmarnie drogi i jego kupowanie do domu to jak latanie helikopterem rano po pieczywo do piekarni (dość obrazowo?)...
makita jest sprzętem profesjonalnym (choć już teraz nie wiadomo), lepszym w tym wypadku od zielonego boscha (niebieski bosch jest dla profesjonalistów, zielony dla majsterkowiczów) ale jest gorsza od hilti.
ja bym zainwestował w taką makitę gdyby mi sie szykował długi i ciężki remont.... w innym przypadku zakup sprzętu profi do domu nie ma ŻADNEGO uzasadnienia.
mam nadzieję że naświetliłem temat
pozdro

G
Basia Zięba 2007-10-24 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Jak pisałam wcześniej lada moment odbieramy mieszkanie (miało byc w listopadzie, ale oczywiscie przesuwają termin oddania), mieszkanie będzie w stanie surowym, więc będzie w nim co robić, można powiedzieć że szykuje się praca będąca odpowiednikiem gruntownego remontu. Czy w tej sytuacji makita, czy bosch? A jesli makita to jaki model, bo bosch to juz wiem? I jeszcze moze głupie pytanie, ale co z tymi kolorami boscha? Te wiertarki naprawdę mają różne kolory zielony dla majsterkowiczówa,a niebieski dla profesjonalistów?

G
Marcin 2007-10-24 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

tak, bosch zielony - dla majsterkowiczów
bosch niebieski (granatowy) dla profesjonalistów

G
jasiu 2007-10-24 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Basiu widzę, że Twoja wiedza o narzędziach jest znikoma i naprawde potrzebujesz pomocy . po co facet ma sie cieszyć krótko z prezentu (jeśli kupisz byle co), lub po co masz wydać dużo pieniędzy na coś czego nie wykorzystasz w pełni. pamiętaj, że zakup narzędzi akumulatorowych nie jest zakupem na całe życie. żywotność akumulatorów jest ograniczona w czasie (ok. 5 lat), a zakup nowych to wydatek często mało różniący sie od kupna nowego sprzętu. zaufaj opinii Marcina i kup 2 narzędzia dobrej klasy amatorskiej (wkretarkę i młotek elektropneumatyczny). facet będzie zadowolony, Ty wydasz na to rozsądne pieniądze i będziesz miała pięknie wykończone mieszkanie. udanych zakupów.

G
Basia Zięba 2007-10-25 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Zgadza się, niewiele wiem o wiertarkach i innych narzędziach, dlatego zalogowałam się na tym forum. Ale podsumowując, na pierwszy prezent (młotek elektropneumatyczny przy innej okazji) najlepiej będzie sie nadawała wiertarka, o której pisał Marcin - bosch (zielony)psr 14,4 v. Czy tak?

G
jasiu 2007-10-25 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Przepraszam, że oceniłem Twoją wiedzę na temat elektronarzędzi. jej poziom zrekompensowałaś pytaniem o sprzet na tym forum licząc zapewne na konkretne odpowiedzi. A kto pyta nie błądzi. Tak kup tę wkrętarkę boscha ! jeśli przekonasz się, że nie jest to wystarczający zakup do wykończenia mieszkania, to zapraszamy na forum. pozdrawiam.

G
Basia Zięba 2007-10-26 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Dzięki, teraz czas na zakupy.

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

jedno pytanie - po co Wam taka wiertarka?
zamierzacie stawiac scianki z metalstac+gipsowek?

G
Marcin 2007-10-27 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

he he nie ;)
w Europie (o czym mam nadzieję jeszcze nie zapomniałeś) nie buduje sie z drewna i gipsu, ale z muru lub betonu ;)
więc zgodnie z zasadami rzemiosła (mierz siły na zamiary) najlepiej spisze się elektropneumatyk plus klasyczna wkrętarka aku.(to nie ameryka, gdzie wystarczy kop by rozwalić) ;D
pzodro

G
Terror 2007-10-27 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

Reasumując! Walizeczka, ilość akumulatorów, pojemność akumulatorów, jakie akumulatory (NiCd czy Lion), ładowarka (czas ładowania+dodatkowe funkcje), max. moment, ilość biegów, udar lub bez udaru. To wszystko o co powinnaś wypytać sprzedawcę:) Trzeba pamiętać, że jedno narzędzie nigdy nie spełni funkcji kilku innych...

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka - jaka jest najlepsza?

no wiec Marcinie z tego wlasnie powodu zastanawia mnie sens kupowania wkretarki...
tu przydalaby sie wiertarka udarowa:-)

1 2 3 ... 6

Kategorie :