Słabe akumulatory li-ion AEG

Do ostatniej strony »
G
JK. 2011-11-10 20:18

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Ja mam 12V NiCd akumulatory które w grudniu będą miały 3 lata i nadal jeden z nich jest sprawny niemal jak nowy, drugi rozładowuje się w około miesiąc, ale gdy go naładuje i pracuje to dużego spadku czasu pracy nie mam. Mam mniejszą też wkretarke 12V li-ion, która ma też ok dwa lata, kupiłem z "wietrzenia magazynowego" - byłem świadom że mmo nowego narzędzia i gwarancji, akumulatory takie świeże nie będą; bo warunki przechowywania w niektórych magazynach dobiegają on standardów.] - wytrzymują ok 90wkrętów 5x60 ze spaxa (tarasówka) nowe dawały radę ok 150 takim wkrętom.

G
.......... 2011-11-15 19:43

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

http://pclab.pl/art26289.html

To dla osób które mają jeszcze jakieś problemy, należy to przeczytać, mimo że tyczy się to baterii Li-ion w laptopach głównie, ale rady są dość ważne dla każdej baterii litowo jonowej.

Więc dość narzekań, sumiennie spójrzmy czy przypadkiem nie zrobiliśmy czegoś źle!

G
ogniwo 2011-11-17 14:46

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

No i co ma nam powiedzieć ten test, żeby przechowywać akumulatory w lodówce? :)
Prawda jest taka że żywotność zależy głównie od algorytmów ładowania, najlepsze mają urządzenia militarne/kosmiczne, nastepnie medyczne, a na szarym końcu są konsumenckie gadżety na których się zarabia, chyba lepiej sprzedać baterię co 3 lata niż co 5? :)

G
............... 2011-11-17 17:02

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

To tylko pokazuje gdzie robimy błędy, ile z tych fachmanów trzyma w aucie w bagażniku swój sprzęt? Tam akumulatory się gotują latem, więc nie tylko zimą trzeba uważać.

G
Tomek 72 2011-11-17 20:25

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Widzę, że mój temat odżył.
Kupując AEG tez dałem się skusić na "profesjonalność". I Jeśli do wkrętarki i zakrętarki nie mam zastrzeżeń, to do baterii jak najbardziej. I nikt mi nie wmówi, że po półtora roku korzystania z wkrętarki 3Ah baterie LI-ion nie nadające się już do pracy baterie to standard. Nowe aku tej pojemności to ok 400 zł.
Dałem spokój z AEG, raczej już nic z tej firmy nie kupię.
Kupiłem wkrętarkę Makity z 3 bateriami NI-cd 2Ah,może to i przestarzała technologia jak niektórzy piszą, ale wytrzyma na pewno dłużej niż AEG.
Pozdrawiam
Tomek 72

G
346 2011-11-18 17:14

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Na pewno wytrzyma dłużej i się z nami podzielisz tą informacją za półtorej roku;) - najlepiej narzekać na jakość, a jeszcze lepiej prorokować ile co wytrzyma "na pewno", nie mając zielonego o tym pojęcia. Znam ludzi którzy takie makity co 8-10 miesięcy wymieniają na nowe, bo sama wkrętarka nawet nie wytrzymuje, nie mówiąc o akumulatorze. Więc jak słucham takich "profesjonalistów", którzy w swoim życiu kupili 2 może wkrętarki i mają proroctwa na temat co dłużej wytrzymuje, to ja dziękuje, za takie opinie. Nieraz widziałem w jakiś warunkach przechowuje się narzędzia i jak się je traktuje, deszcz nie deszcz, mróz, upał a tacy "profesjonaliści" narzędzia na pace lub w bagażniku, usyfione, brudne, zero szacunku dla wydanych pieniędzy. "Najfajniejszy" przypadek jaki widziałem to używanie młotka z boscha GBH 2-26 jako stopnia schodów, bo brakło profesjonaliście wzrostu i czasu na przyniesienie drabiny!
Panowie którzy tutaj tak narzekają, ilu z was czytało instrukcje obsługi, przez zaczęciem pracy, ilu z was z czystej ciekawości pytało w sklepie lub szukało informacji, jak należy traktować akumulatory i te Li-Ion czy zwykłe NI-Cd?? Mam znajomego, który ma firmę, która ociepla budynki, montuje rynny, dachy....U nich miał to samo, po kilkunastu miesiącach padły im akumulatory Li-ion w pewnej firmy na M(powyżej grubo tysiąca zł za sztukę) bo robili w upały czy na mrozach, a przerzucił się na własnie AEG z ze zwykłymi Ni-Cd i trzymają prawie dwa lata już. Z li-ion używają już tylko do ewentualnych prac wewnątrz.
O czym to świadczy? Że drogie litowo jonowe akumulatory są gorsze o niklowo-kadmowych? NIE, po prostu litowo-jonowe też mają wady o których wiele osób zapomina, a potem pretensje, do producenta, sklepu, kolegi ze zmiany, lub szefa bo "syf" kupił.

G
Tomek 72 2011-11-19 11:56

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Kolego 346 nie wiesz i pojęcia nie masz w jakich warunkach przechowywane były MOJE baterie więc " daj sobie na wstrzymanie" proszę. Zdaje się, że w którymś z postów wcześniej pisałem, ze w identycznym zestawie jedna z baterii nie dała naładować się od samego początku i został wymieniona od razu przez serwis, drugą zdążyli wymienić przed wygaśnięciem gwarancji.
Może faktycznie były źle przechowywane ale jeszcze w sklepie, albo magazynie, a nie u mnie.
Makita padnie? Pewnie tak, tylko prosta NI-cd bateria kosztuje połowę "super hiper wypasionej AEG z wentylacją, turbo i innymi wodotryskami.
Tak na marginesie pokaż mi sprzedawcę, który ostrzeże kupującego drogi sprzęt z baterią LI-ion o jej ograniczeniach ( często wykluczających korzystanie z niej ) i zaproponuje cos tańszego.
Pozdrawiam
Tomek 72

G
prawda was wyzwoli 2011-11-19 19:53

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

przecież ten boom na li-ion to marketing.
Ni-Cd są dośc toksyczne i to ich największa bolączka. 'Efekt pamięciowy' był rozdmuchany na potrzeby wprowadzenia ni-mh, wystąpił na stacji kosmicznej, a na ziemi w praktyce nikt tyle razy nie rozładowuje akumulatora do tego samego poziomu.
kasa kasa kasa

teraz mnie zjedzcie wszechwiedzący sprzedawcy ;D

G
JK. 2011-11-19 20:35

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Haha tylko że zamiast kupować super makitę, która ma wytrzymać dłużej niż aeg, do AEG mogłeś kupić akumulatory za 150zł! zwykłe Ni-Cd i miałbyś za 300zł znowu mocną sprawną wkrętarkę, a tak wydasz 500-600zł za nową makitę - naprawdę sensowie;]
Śmiejesz się z wentylacji w AEG? Zrob sobie test jak kupisz super makitę w tej cenie kręć naraz ok 300 wkrętów i sprawdz temperaturę akumulatora, potem wsadź go do ładowarki.... Gdybyś prawcował w takim cyklu, długo się nie nacieszysz swoim Ni-Cd....
Więc powiedz jak przechowywałeś swoje akumulatory AEG? Bo narzekać że się popsuły to każdy napisze, ale to co z nimi robił, już się tak łatwo i szczerze nie przyznaje. Dlatego podejrzewam co się stało, ale ty zamiast zastanowić się, oburzasz się, bo nalezysz do tych ludzi, którzy wszystko robią dobrze, ale narzędzia są kiepskie? Tysiące osób kupują wkrętarki AEG z li-ion, podobnie jak innych producentów, gdyby to były takie złe, nikt ich by nie kupował. Ja z moich Ni-Cd w AEG jestem bardzo zadowolony, mając to wiedzę którą mam i używając ich tak jak używałem, to 3 lata to bardzo długo wytrzymały...

G
JK. 2011-11-19 20:39

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

A tak na marginesie, to właśnie rozmawiasz z takim sprzedawcą, zawsze dopytuje gdzie i w jakich warunkach będzie wykorzystywana, jesli klient jest zdecydowany na Li-Ion, ZAWSZE informuje w jaki sposób należy używać tych baterii....

G
Tomek 72 2011-11-20 08:46

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

uderz w stół...
Możesz bronic swojej ukochanej marki, ja wiem, że juz nic więcej z logo AEG nie kupię.
JK napisz prosze jak długo popracuje zakrętarką z 2Ah bateryjką ile według Ciebie wkrętów 4,5 x 60 da radę wkręcić?

G
JK. 2011-11-23 23:35

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

To nie kupuj proste, ktoś ci każe?;) Tylko nie gadaj głupot o słabych akumulatorach, bo ile miałeś wkrętarek w życiu by mówić że AEG jest słabe?? Jeśli uważasz że kupienie całkowicie nowego sprzętu jest bardziej opłacalne to kup makitę. Ale ja osobiście tego nie rozumiem
Skoro masz wkretarkę i sprawą udarówkę, oraz ładowarkę? Jeszcze jedno wyjście jak już tak nie cierpisz AEG, sprzedaj resztę na Alle... odzyskasz może połowę kwoty?


Dopiero po pewnym "uświadomieniu" oburzyłeś się, w stylu: Jak to przecież sprzedawca tak zachwalał narzędzie, skąd mogłem wiedzieć że li-ion też ma wady!" - mniej więcej taka twoja opinia;P Co więcej nadal nie powinneś narzekać, bo PRZYPOMINAM że kupiłeś wkrętarkę i zakrętarkę udarową za śmieszne pieniądze! Taki zestaw kosztuje normalnie ok 1500zł!
Więc kupuj sobie co chcesz, mało mnie interesuje twój wybór;, czy to będzie makita czy coś innego. Miałeś zrozumieć czemu twoje baterie padły i co warto zrobić. Należysz do masy polaków, którzy zawsze wiedzą jak korzystać z narzędzia, chociaż nie czytali instrukcji, bo przecież wkrętarka nie wymaga instrukcji?? Tak?
Pisałeś że skręcasz meble, więc robisz to pewno u klienta również? Pracowałeś latem? Bo nie podejrzewam byś miał wakacje 2 miesiące, zimą też ludzie meble kupują. Teraz pomyśl czy jednak jednak twoja wkrętarka na pewno miała odpowiednie warunki? Bo moim zdaniem nie, z prostej przyczyny, wiem jak się u nas przechowuje i transportuje narzędzia.
Kolejna rzecz jesli kupowałeś wkretarkę na wyprzedaży, zawsze należy dopytywać się o stan baterii, spójrz na rok produkcji na kluczu udarowym, jesli masz go niebieskiego może on mieć nawet 3-4 lata, wilgotny magazyn(w sklepie) nie słuzy bateriom litowo jonowym również. Twój zestaw pewnien czas temu był bardzo popularny, sam myślałem o jego zakupie, ale zrezygnowałem, by kupić coś mocniejszego. Poza tym sądzę że twoja wkretarka AEG już dawno po roku się zwróciła. Trzeba zapomnieć że dziś akumulatory będą trzymać długimi latami jak kiedyś.

G
geronimo 2012-02-18 22:23

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Tak zgadza się, że firma METABO daje 3 lata gwarancji na akumulatory LI_ION ale z najnowszej serii (te wsuwane). Gwarancji w tej firmie nie podlegają akumulatory zalane cieczą. A za każdym razem są w serwisie sprawdzane i jeśli wystąpi błąd z elektroniką lub ich sprawność spadnie poniżej pewnej wartości wymieniają je na nowe (bez żadnych kosztów). Przynajmniej to normalna firma. Mi już 2 razy wymieniali:)

G
JOT_KUTA.. 2012-02-19 11:24

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
JK. 2012-02-19 15:30

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Ależ nie diłolt robi osiem razy lepsze, hilti to przy diłolcie jak einhell, a przedstawiciel diłolta robi tu fantastyczną kampanię! Ich akumulaory dzialają w temperaturach od -60 do +120st, mają 30000 cykli ładowań i można nimi grać w polo! Przecież nikt na świecie nie kupuje czego innego niż diłotla!

1 ... 3 4 5