Słabe akumulatory li-ion AEG

G
JK. 2012-02-19 15:35

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Trzymając się faktów;) Milwaukee ma czerwony kolor znacznie dłużej niż Hilti, pomarańczowe AEG ma brzydki kolor, ale to że Fein, Spit czy Ridgid są w tym samym kolorze, ale co tam naprawdę konkretny powód i wada narzędzi AEG bo pajac, nie wie co jeszcze napisać! To co powiesz o pomarańczowym chińczyku B&D? Przecież to B&D robi paskudnego żółtego dupwalta;) - czyżby hołd dla chińczyków??
A raduś to jakiś twój kochanek?? Bo bez przerwy do niego wzdychasz?;))))

G
Raduś 2012-02-19 16:59

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Specnarzedzia 2012-03-11 16:22

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Nigdy nie pisałem na forum nt. narzędzi. Nie bralem udziału w Waszych pisaninach. Od jakiegos czasu ktos ruga mnie na gg i ostatnio telefonicznie. Sprawa poszla na policje. Ciekawe czy gowniaz teraz bedzie taki rozmowny.

G
uwaga_drugi_nick_jk_spenarzedzia! 2012-03-11 17:00

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

uuuaa nie ma to tamto. proponuje 997.

G
jarcunio 2012-03-11 19:37

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

do specnarzędzia, i ktoś do ciebie wydzwania i piszę na gg i nigdy nie pisałeś na tym forum, to po co to piszesz tutaj ? chwalisz się czy żalisz? nie zaśmiecaj postów tylko idź na policję albo na topie jest krzysztof rutkowski. :) kogo to obchodzi tytaj że ktoś do ciebie dzwonił? ja mam dziesiątki telefonów dziennie i co mam rozpisywać się na forum o tym :)

G
Reblik 2013-03-31 01:42

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Ja natomiast posiadam AEG BS12X z dwoma aku 2Ah NiCad. Od dwóch lat jadę na niej i myślę ,że da jeszcze radę.Nie sprawdzałem pojemności aku o ile spadły ale z 200 wkrętów po 60 mm jeszcze wkręci każda bateria. Używam jej niecodziennie. Czasem do zabudów czasem do mebli.Czasem coś wywiercić w kaflach lub nawet stosuje do cegły z dobrymi wiertłami.Narazie nie mogę złego zdania powiedzieć.
Z tego co ja wiem to dużo zależy od sposobu ładowania baterii. Nie mam Li-Ion,o których mówi się ,że są super bo brak efektu pamięci itd. Trzeba też pamiętać i to też się tyczy Li-Ion aby baterię wkładać do ładowarki nie razem z nią ale osobno tzn. najpier podłączamy pustą łądowarkę a dopiero po chwili wkłądamy baterię.Nigdy nie podłączamy łądowarki z baterią w niej. Bateria dostaję potężny sygnał ,który ją niszczy Ładowarka nie zdąży jej nawet wtedy odłączyć.Dopiero po chwili.I właśnie ta "chwila" skraca jej żywot.
Mam Ni-Cad ,któe są gorsze w łądowaniu ale nadal żyją i pomimo faktu rzadszego używania mają sie dobrze.
Ja mam dobre zdanie o bateriach AEG. Szkoda tylko ,że są takie drogie.Bosch w tych samych pojemnościach ma ceny o 70% niższe.No i ta waga.Niestety uchwyty ,przekładnie są metalowe a to dostarcza kolejnych gramó urządzeniu.
Moja bestia 12V ma (ważyłęm dokłądnie) 2051 gram wraz z aku. Z tego bateria 662 gramy.U konkurencji taka waga jest przy maszynkach 18V z 2 krotnie większym momentem.
No ale cóż....Czego się nie maco się lubi :)

G
Tomek 72 2013-04-10 19:15

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Całkiem przypadkiem trafiłem na swój temat:)
minęło prawie 1,5 roku od zakupu makity i powiem Wam, że wbrew oczekiwaniom co poniektórych ;) baterie w dalszym ciągu trzymają jak trzymały. Mam więcej zleceń to i pracują intensywniej. Po taki okresie AEG juz dogorywały.
Zgodzę się z przedmówcą, że sama wkrętarka czy zakrętarka jest ok, ciężka ale idzie sie przyzwyczaić. Jednak do mebli makita jest mniejsza, lżejsza i poręczniejsza.

G
artur 2013-05-30 23:23

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Witajcie,
Wpadłem właśnie na ten temat, więc dorzucę Wam moje doświadczenia z AEG i Makitą.

Mam w firmie 2 wkrętarki AEG 14,4V (niebieską od 2008 roku i pomarańczową od 2010) i Makitę 8280 od 2007 roku.
Pracowały najpierw przy budowlance (k-g, płyty wiórowe, konstrukcje ogrodowe z drewna), teraz głównie przy meblach.
Stan narzędzi jest taki:
1. Niebieskie AEG - baterie padły całkiem po 2 latach, ale maszyna była doskonała więc kupiłem nową - już "pomarańczową"
2. Pomarańczowe AEG - maszyna jest doskonała (40Nm) ale baterie pracują już ok. połowę krócej niż na początku
3. Makita 8280 - na skręcaniu płyt wiórowych spaliłem silnik ( kosztował 36 zł w serwisie, to ten droższy, bo z udarem ... samodzielna wymiana to pan Pikuś), ale obie baterie świetnie pracują do dziś (8 lat !!!!!) - ciągle dużo szybciej ładuje się bateria niż daję radę drugą rozładować.

Czasem oczywiście narzędzia przemarzły, czasem się wygrzały na słońcu - jak to w pracy. Zawsze były rozładowywane do końca i ładowane do pełna.

Makita przy AEG jest taka "wygłaskana", lekka i przyjemna a AEG jest jak metalowy potwór do ciężkiej pracy (przy wkręcaniu w twarde drewno lepiej trzymać obiema rękami bo moment obrotowy 40 Nm próbuje wyrywać nadgarstek ...)

Generalnie ja dzisiaj najchętniej miałbym wkrętarkę AEG z bateriami Makity :-))

Pozdrawiam

P
Paweł Sando 2013-05-31 10:01

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

koledzy kupujcie metabo fajny design i teraz maja nowa baterie 18v 5,2Ah najwieksza pojemność na rynku

G
Michał 2014-03-11 13:14

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Miałem podobny problem. Oryginalny akumulator szybko padł. Oddałem go do regeneracji (wymiana ogniw), w środku było chińskie cuś. Goście z serwisu ORICOM, wymienili ogniwa na SAMSUNGA i chodzi teraz jak złoto. Generalnie warto zregenerować oryginalny, bo jak kupisz nowy zamiennik, to będziesz miał znowu nie wiadomo co w środku.

pozdrawiam

G
DANIELSONHP 2014-10-02 18:43

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

jcb jest dobre 5 lat gwarancji daja

G
Tom 2015-02-22 00:37

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Do tematu baterii
AKUMULATORY O DUŻYM PRĄDZIE ROZŁADOWANIA CHWILOWEGO 30-35A MAJĄ MAŁĄ POJEMNOŚĆ 1300-1500mAh samych ogniw.
Długo zastanawiałem się przed zakupem sprzętu i po analizie :
Metabo rzeczywiście wymienia baterie bez gadania - cena sprzętu zabija temat choć zielony jest rzeczywiście ładny. Festool i BOSCH PRO jest strasznie drogi, a
Hilti jeszcze droższe. Fein dopiero w 2014 wprowadził linię wkrętarka+udarówka na 18V i też zmieniali mocowanie. Dewalt i Stanley to już też tylko brend należący do chińskiego konsorcjum, poza najwyższymi modelami to narzędzia dla amatorów w domu.
AEG i Ridgid , Milwaukee i Ryobi to jedna firma - TTI z Hong-Kong'u w zależności od brand'u inny target . Ridgid czyli AEG na USA daje dożywotnią gwarancję na baterie - odbierają stare i wymieniają ogniwa...
Makita lubiła się palić - niezabezpieczone elektroniką ogniwa przy prądzie zwarcia palą zarówno silniczki jak i baterie!!! Obecnie dodano zabezpieczenia choć bateria dalej nie posiada wbudowanego testera stanu - jest on tylko w urządzeniu i to tylko w wyższych seriach.
Osobiście wybrałem AEG. Używam zarówno 12V jak i 18V w zestawie wkrętarka , wkrętarka udarowa , urządzenie wielofunkcyjne OMNI - piła, młotek, szlifierka, wyrzynarka. W związku z tym mam 4-y baterie i nie narzekam na ich pojemność czy czas pracy. Jest on adekwatny do pojemności - pod obciążeniem pilarka nie przepracowała więcej jak 30-40 minut co wynika z fizyki. Póki co nie zauważyłem straty w pojemności akumulatory najstarszego urządzenia mają już 3 lata. Sprzęt kupiłem nie ze względu na baterie tylko na parametry samego urządzenia i stosunek cena/jakość, które wypadały najlepiej.
Co dziwne taniej kupisz baterię do Millwauke niż do AEG.
Jestem po rozbiórce jednego z urządzeń typu 14,4 na ogniwach LIMN - bezpieczniejszych od Li-ion, w którym wysiadł balanser wyrównujący pojemność poszczególnych cel. Mogę rzeczowo odpowiedzieć co i jak - kupiłem ładowarkę z balanserem do pakietów LI-PO do modeli RC wg przykładów z internetu postawiłem pakiet na nogi po czym zabiłem jedną z cel obciążeniem pracą przez nadmierne rozładowanie i ładowanie wysokim prądem.
Panowie wszystko zależy od sposobu użytkowania narzędzia i higieny z jaką się się obchodzimy z bateriami.
Przeciążenie w narzędziach typu młotek udarowy czy szlifierka kątowa o BARDZO DUŻYM POBORZE PRĄDU CHWILOWEGO skraca życie baterii do kilkunastu może kilkudziesięciu cykli ładowania...... sam sprawdziłem.
I co dziwne - żaden producent o tym nie mówi ani słowa.
Cela naładowana powinna mieć 4,1-4,2V , rozładowanie nie mniej jak 3,3V. Czyli dla 12V mamy 3 cele dla 14,4 - 4 cele dla 18V - 5 cel. O czym można poczytać na forach modelarzy .
Do profesjonalnych zastosowań nadają się tylko drogie maszyny - 1000-1200 złotych i w górę za komplet z bateriami o dużych pojemnościach. Najlepiej 4Ah czy w Metabo 5.2Ah. Oszczędzanie nie ma sensu , bo jak autor tematu wymienimy sprzęt po krótkim czasie....

W baterii Metabo jest chyba 15 ogniw 18650, masa baterii to 1,5kg ale jest moc

G
Tomek 77 2016-04-01 14:27

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Stalowy 2019-03-14 22:18

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Ja powiem tak , mialem wkrętarke aeg i szału nie ma , moze to przez.to że od.lat dzialam tylko na melwauke i tylko tą firme z czystym sumieniem mogę polecić bo naprawdę narzędzia są nie do zajechania ( zajmuje się konstrukcjami stalowymi , hale konstrukcje wsporcze itp ... i narzędzia męcze na maxa... jeżeli.chodzi o temat to niestety ale ile zaplacisz tyle dostaniesz , w tej kategorii cenowej nie ma co sie spodziewać ze aku bedzie sprawne latami a baterie będą trzymały prąd ... dla porównania sam akumulator od mel 5.0 kosztuje w granicach 500 zł czyli niewiele.mniej co wkrętarka aeg z walizką bateriami i ładowarką ... daje to chyba do myslenia ...

1 ... 4 5