Słabe akumulatory li-ion AEG

Do ostatniej strony »
G
Tomek72 2011-07-05 19:54

Słabe akumulatory li-ion AEG

Witam.
Jakieś półtora roku temu kupiłem zakrętarkę i wkrętarkę AEG 14,4v.. W zestawie były dwa akumulatory li-ion 3Ah . Na początku jeszcze całkiem dobrze trzymały, ale to co sie dzieje teraz ,powoli mnie załamuje. Po pełnym naładowaniu bateria potrafi podziałać kilkanaście minut i wymaga ponownego ładowania. Zauważyłem też, że do "pełnego" naładowania potrzebuje kilkunastu minut. Skończyły sie ogniwa, czy lektronika aku wysiadła? Druga bateria działa lepiej, ale cudów nie ma. Podpowiedzcie co z tym poradzić.

G
eryk7 2011-07-05 21:01

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

w sumie to powiem tyle AEG... i wszystko jasne , a z ciekawości często używasz wkrętarki przez te półtora roku?

G
TTI 2011-07-05 23:51

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Chińska technologia pod niemiecką naklejką.. czego oczekiwałeś... ;]

G
Tomek72 2011-07-06 07:31

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Służą do składania mebli więc kilka dni w tygodniu po 3-5 h.
Czego sie spodziewałem? Cena była dobra do tego 3Ah więc myślałem, że dadzą radę, ale lipa... Zresztą na tym forum AEG jest mocno promowane, niestety rzeczywistość zweryfikowała slogany reklamowe. Z drugiej strony gdyby aku działały jak powinny to nie miałbym zastrzeżeń. A tak loteria na montażu, bo nie wiadomo kiedy padnie..Następna będzie pewnie makita.

G
eryk7 2011-07-06 08:49

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

albo proponuje dewalta, robi świetne narzędzia zwłaszcza do obróbki drewna, ale i również wkrętarki aku, poczytaj o nowym modelu 18v 3Ah w necie . co do AEGówna jest tylko chyba jestem koleżka co najbardziej zachwala tą chińszczyznę, bo nimi handluje, rozglądnij się po allegro jakie wkrętarki ludzie kupują i zauważ że aeg zamyka peleton sprzedaży. pozdrawiam

G
Tomek72 2011-07-06 10:22

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Dzwoniłem do serwisu i qpa. Gwarancja na aku to tylko rok. Nowe aku kosztuje około 300pln. Nigdy więcej wynalazków. A może ktos umie naprawic elektronikę w aku AEG?

G
eryk7 2011-07-06 11:05

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

kolego zmień markę , dewalt , makita , kress , na końcu poleciłbym boscha ale naprawdę ostatnie aku jakie bym kupił

G
timebomb 2011-07-06 19:31

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Wejdź na youtube jest pełno filmów jak regenerować aku i przywracać do życia.
Z tym że w usa mają pełno zamienników i masakrystycznie prostszy dostęp do tych rzeczy.
A u nas na allelolu cena jednego ogniwa to 10 i więcej złoty, do tego pierdziel wie co to warte.
Czyli średnio na jeża opłacalny interes bo kilkanaście ogniw i jest koszt połowy oryginału aku.

Jak ci się chce to rozkręć aku i pomierz ogniwa multimetrem zobaczysz które nie trzyma parametrów i te możesz spróbować wymieni/pomyśleć o wymianie i ich dostępności.
Bo elektronika na pewno nie padła a ogniwo.

G
jan 2011-07-06 21:00

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Z tego co mi wiadomo metabo daje 3 lata gwarancji na akumulator. Nie wiem jak to dziala, ale zawsze to lepsze niz 12 miesiecy lub 6 bo głownie pól roku jest na akku.

G
moab 2011-07-06 22:06

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Tam są chyba cztery ogniwa, czy tak? Chyba że łączą równolegle. Zapytaj na elektrodzie, albo ludzi ze światełka.pl.

G
JK. 2011-07-06 22:31

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

Tomku a gdzie przechowujesz te baterie? Bo znam doskonale twój przykład jeśli chodzi o baterie Li-ion i prawdopodobnie wiem czemu tak ci się stało. Bo powody tego mogą być tylko dwa.
Tomku napisz wszystkim tutaj wyraźnie że dzwoniłeś do serwisu i mówili o rocznej gwarancji na akumulatory, bo ci sami panowie co tutaj jadą po AEG burzyli całe forum tutaj twierdząc, że AEG ma 6 miesięcy gwarancji;))

@eryk7 - szczerze to wiem kim jesteś, twoje wypowiedzi dobitnie świadczą że handlujesz dewaltem. Bo wciskasz na siłe to w każdym temacie. Ludzie pytają o coś innego, mają problem a TY na siłe wciskasz im dewalta! Z ciekawości zobacz co jest w europie na zachodzie popularniejsze, AEG czy Dewalt wtedy pogadamy. Przestań też pisać o nowym modelu 18V bo ani to nowość 18V li-ion na rynku, ani dewalt nie wprowadził żadnej nowości, a po trzecie nawet nie jesteś w stanie podać nikomu konkretnego modelu!
Dla wyjaśnienia dla wszystkich podam ten link, aby obejrzeli "nowości" dewalta http://www.dewalt.pl/newproducts/
Jesteś marnie kryjącym się przedstawicielem handlowym dewalta, albo kochasz żółty kolor - jedno z dwóch.
AEG zamyka peleton sprzedaży?? _ BREDZISZ, skąd ty to wiesz? Jakby dewalt tak wspaniale z B&D się przedawały, to czemu wykupił was Stanley?(made in china)???????????????
Kolejny dowód na to iż jesteś sprzedawcą bazarowym dewalta - skoro masz dostęp to jakis wyników sprzedaży;))) gratuluje!!
TO teraz słuchaj podszkolę cię;) AEG, MILWAUKEE, KRESS czy Metabo zaopatrują się w te same ogniwa.

@TTI - antyJK czy jak się jeszcze tam inaczej nazwiesz czy jak ci tam, piszesz na chińskiej klawiaturze raczej.

@Jan - owszem Metabo daje 3 lata gwarancji ale na wady fabrycznie;) słyszałeś kiedyś o wadzie fabrycznej ogniwa po 2latach pracy na akumulatorze czy nawet po roku? Bo ja nie;] Fajny slogan reklamowy, ale w praktyce podobnie jak słynne "spalenie silnika" nie działa;) trzeba czytać dokładnie o gwarancji, zwłaszcza co zastrzega sobie producent.

@Tomku na koniec taka mała rada, apropo baterii; nikt nie daje gwarancji na długość działania części "zuzywalnej" czyli ogniw. Gdyby z twoją baterią było coś nie tak fabrycznie, to na 100% po kilku naładowaniach objawiłby się to.

Jedno co ci mogę doradzić, to nie próbuj boscha;] - bo on zawsze tyle lub mniej wytrzymuje(rok) oraz nie słuchaj zbytnio tutaj rad ludzi którzy są mądrzy po twojej szkodzie i zachęcają cię do kupna czegoś innego. BO jeśli znowu będzisz miał pecha i trafisz na niezbyt wytzrymałe baterie? Co wtedy? Pan eryk pseudo Dewalt, albo pan anty(rózne nicki) pseudo metabo zwrócą ci kasę? Kieruj się rozsądkiem i własnym sumieniem a nie opinią kilku flustratów, którzy nie mogąc wyżyć się na żonie lub dzieciach udają fachowców tutaj.



G
eryk7 2011-07-06 23:05

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

nie wprowadził nic nowego ? hmmmm http://dewalt.be/nl/powertools/cordless/xr-system/ oczywiście nie na polskę ale już 900km za zachud owszem , więc jak nie jestem w stanie podać modelu czy jestem handlarzem ? niee , dla formalności , mam małą firmę i montuje sauny i klimatyzatory , zawsze szukasz zaczepki człowieku , jesteś konfliktowy strasznie , masz jakiś kompleks, człowieku nie czepiaj się kogoś kto ma cię w dupie. i nie odpisuj na kogoś posty wrednie, ktoś szuka pomocy to celuj post do niego a nie kłóć się z innymi i zaśmiecasz forum. cały dzień był spokój na forum ale musiałeś się odezwać. pozdrawiam wszystkich

G
eryk7 2011-07-06 23:08

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

ale to jest polska i jesteśmy śmiesznymi polaczkami z kompleksem niższości i najlepiej wychodzi nam kłócenie się , a mam teraz gdzie się popisać , w centrum eu po przejęciu przewodnictwa , ale będzie kompromitacja. sorki za zmianę tematu ale niestety tak jest na tym forum. 80% niepotrzebnej kłótni 20% rzeczowej pomocy.

G
eryk7 2011-07-06 23:33

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

ale to jest polska i jesteśmy śmiesznymi polaczkami z kompleksem niższości i najlepiej wychodzi nam kłócenie się , a mamy teraz gdzie się popisać , w centrum eu po przejęciu przewodnictwa , ale będzie kompromitacja. sorki za zmianę tematu ale niestety tak jest na tym forum. 80% niepotrzebnej kłótni 20% rzeczowej pomocy.

G
jan 2011-07-06 23:36

Re: Słabe akumulatory li-ion AEG

@JK - az musiałem poszukać: http://www.metabo.pl/fileadmin/metabo/_countries/pl/pdf/Aktionen/Zestawy_akumulatorowe_Metabo_x_4_.pdf.
Ciekawe czy by sobie strzelali takiego samobója pisząc coś, czego sami nie przestrzegają. Jest jak byka napisane, że wymieniają na nowy w przypadku utraty pojemności lub sprawności... Może ty po prostu uprzedzony jesteś do metabo? ;-)

Aha i miałeś napisać co się stało z akumulatorami tomka, bo niby są dwa możliwe powody uszkodzenia, Ale tak się zaangażowałeś w kłótnie, że najwyraźniej zapomniałeś...

1 2 ... 5