Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
JK. 2011-06-16 21:47

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Tak, tylko tak jak pisałem na początku Narzędzia pod nazwą Parkside nie są Einhellem - zrozum to. Pisałem że w Niemczech za serwis odpowiada ISC spółka powiązana z Einhellem i kilkoma innymi tanimi markami. Więc to Einhell odpowiada za jakość tych narzędzi, ale podobnie jak do własnych narzędzi producentem ich jest jedna z chińskich fabryk. Które same w sobie nie są Fabryką einhella. To tak jak z Hilti - producentem Hilti są między innymi fabryki Kressa i Boscha. Tylko róznica polega na tym że nadzór nad produkcją w chinach sprawują ludzie z Einhella. AG Einhell Germany to wielki koncern, są współproducentem wielu innych tanich narzędzi. Więc na Parkside dlatego pisze Einhell, aby były te narzędzia kojarzone z jakością Einhella. Bo przecież nie napiszą adresu chińskiej fabryki. MOżesz nie wierzyć ale w Niemczech Einhell ma wyrobioną dobrą opinię, dlatego gdy jest tworzona nowa tania marka, na logu producent pojawia się nazwa Einhella. Narzędzia pod nazwą Einhell(oprócz bawarii) to troche inna bajka, zwłaszcza Lina Red, którą montuja w chinach, ale częśc podzespołów robiona jest w Niemczech czy Japonii. Np: uchwyty wiertarskie(Rohm, Peacock), siniki prądu stałego(Johnson - ten sam producent co dla Metabo czy Kressa).

Ogólna róznica jaką masz między Parkside a Einhellem to serwis pogwarancyjny..Parkside go nie ma i dlatego te narzędzia są tańsze. 3lata gwarancji tu niewiele zmienia, bo tylko na osobę prywatną, czyli jak typowy marketowy produkt. Einhell ma 2 lata, rok na firmę choć można reklamować na fakturę przez 2 lata z kartą gwarancyjną.

G
John Doe 2011-06-17 22:06

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Odnośnie mojej szlifierki. Spaliło się dziadostwo. Odniosłem na reklamację. W odpowiedzi otrzymałem informację, że źle ją użytkowałem. W sklepie nie chcą przyjąć ponownie reklamacji. Rozkręciłem więc i sprawdzałem po kolei. Smar na przekładni był, ale tryb był suchy, bo ten biały gil był bardzo sztywny. Szlifierka spaliła się bo miała za małe otwory wentylacyjne a na dodatek wirnik rozgrzewał się przez to, że przekładnia się grzała i ciepło przenosiło się na wirnik i temperatura rosła.

Odnośnie jakości wykonania. 1 z 4 śrub mocujących przekładnię miała zerwany gwint a 3 pozostałe jakbym dokręcił mocniej to zaraz gwinty pozrywałyby się.

Podsumowując. Ta szlifierka to dziadostwo!

G
cober 2011-06-18 14:54

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

mam pytanie czy jest cos takiego jak lutownica na akulumator lub inne zasilanie niz z gniazdka

G
JK. 2011-06-18 21:52

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Jest, gazowa;)

G
cober 2011-06-19 15:15

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

a teraz pytanie jakiej firmy dobry jest agregad podtfurczy

G
nico 2011-06-19 15:32

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

każdej do puki się nie popsuje

G
Yomek 2011-06-19 20:12

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Najlepszą firmą, która produkuje "agregad podtfurczy" jest słownik języka polskiego.

G
Czarek 2011-08-08 14:35

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

a mogłby mi ktoś przybliżyć narzędzia firmy BAHCO? slyszalem co nieco, że warto zakupić ale nie jestem do konca przekonany :> ktoś pomoże?

G
krystian 2011-08-09 12:06

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

czarek firma Bahco jest jak najbardziej godna polecenia. jakosc narzedzi na bardzo wysokim poziomie, długa żywotność, praca od razu staje sie przyjemniejsza tym bardziej, ze ktos ma np. warsztat

G
denwer 2011-08-09 12:26

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

krystian, czy możesz opisać konkrene narzędzia, którymi pracujesz? Najlepiej wady i zalety, bo skoro pracujesz, to pewnie jakieś wady też widzisz ;-)

G
ziutex 2011-08-10 09:39

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

on się tylko marketningiem u bahco zajmuje

G
zadowolony 2011-08-10 20:22

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Dziś 3x50m2 szlifowałem podłogi z desek sosnowych(tak aby wyrównać wstępnie). Maszyna głośna ale darła aż miło za te kase szkoda że 2 nie wziąłem jak były.
No i mowa o "czołgu" czyli szlifierce taśmowej, rewelka jednym słowem.

G
niecna 2011-09-05 13:56

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Bill 2011-11-20 15:53

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Od kilku miesięcy użytkuje wkrętarkę parkside 10.6 V z akumulatorem li-Lon . Korzystam z niej w pracy i w domu- głównie wkrecanie i wykrecanie wkrętów, wiercenia małej średnicy otworów, ma malutki luz osiowo -poprzeczny ale to nie dyskwalifikuje jej- w końcu nie jest używana do precyzyjnych otworów, a wkręty wkręca równo..jak za 149 zł na moje potrzeby wystarcza. Akumulator trzyma wystarczająco długo wystarczy spokojnie na sto- sto kilkadziesiąt wkrętów średniej wielkości(2.5x40) wkręcanych w drewno średnio twarde.Ważne jest nie dopuszczenie do rozładowania i przechowywania w tym stanie akumulatora li-Lon- jeśli o to zadbamy wkrętarka posłuzy nam długo.Brak dodatkowego akumulatora sugeruje że sprzęt nie jest przeznaczony do pracy na okragło. i z duzymi obciązeniami. Posiada2 biegi- wiercenie /wkrecanie i podswietlenie led obrzaru roboczego, ułatwiające pracę oraz wskaznik stanu rozładowania akumulatora ,Pracowałem tez zawodowo innymi wkretarkami (markowymi) z akumulatorami typu li -lon z przedziału cenowego kilkaset zł, i jeśli mam porównać to ta parkside z tamtymi- bo jakiś odnośnik muszę mieć- powiem że stosunek cena do jakości jest tu na doskonałym poziomie.Natomiast wkrętarki innych firm z marketów na podobnym poziomie cenowym maja przeważnie akumulatory niklowo kadmowe- jaka jest róznica między li- Lon a N-Cad to chyba pisać nie musze.Polecam tą wkrętarkę majsterkowiczoma także profesjolnalistom-np elektrykom (montowanie gniazdek, zacisków itp.)
Od roku użytkuje jeszcze odkurzacz na mokro /sucho firmy parkside- odkurzył już trzy lokale po remoncie ( pył ze szlifowania gładzi,bardzo drobny gruz, itp oraz używam w domu.Nie uzywałem na mokro ani z pełnym obciążeniem!!(np np jako odciąg pyłu do szlifierki do g-k) sprzęt godny polecenia do prac w domu, warsztacie oraz lekkich pracach przy wykończeniach wnętrz, remontach.
Oba narzędzia użytkuje "z głową" zgodnie z ich przeznaczeniem oraz nie przesadzam- Np nie używam wkretarki do wiercenia wiertłami dużej srednicy -powyżej 8 gdyż do tego sa wiertatki sieciowe.. Reasumując - narzedzia godne polecenia i na pewno jeszcze jakieś z Lidla nabędę.

G
ariel 2011-11-29 14:59

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 ... 3 4 5 ... 20