Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
mc_gregor 2011-06-06 12:30

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Rozumiem, ze cała masa elektronarzędzi jest produkowana w Chinach i jest to oczywiste. Natomiast w tym przypadku na żadnym z posiadanych sprzętów Parkside nie ma śladu "made in China". Nie twierdzę, że tak nie jest (choć jakość detali jest wykonana bardzo precyzyjnie jak na chińczyków), ale skoro JK tak się upierasz, że to Chiny, to daj na to jakiś konkretny dowód. Masz? Druga sprawa - serwis. Otóż mylisz się. Serwisowaniem Parkside w Polsce zajmuje się Kompernass Service Polska. I nie jest to jedyny serwisant w Polsce(wystarczy przejrzeć wcześniejsze posty innych użytkowników tej firmy). Trzecia sprawa - cena w Niemczech. Kolejny raz się mylisz. Elektronarzędzia Parkside są w Niemczech w podobnych cenach, a w niektórych przypadkach nawet tańsze. Wystarczy prześledzić gazetki Lidla z za Odry.
Kolego JK, jeżeli się nie orientujesz lub nie masz żadnego pojęcia jak jest faktycznie (w danej sprawie) to nie zabieraj głosu na zasadzie "tak mi się wydaje" (lub zaznacz, ze to Twoje zdanie) i nie podawaj tego jako pewnik. To jest forum dla użytkowników i potencjalnych użytkowników sprzętu Parkside. Takimi postami nie pomagasz

G
Jeffrey 2011-06-06 16:25

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

@JK: Co do RYOBI to nie znalazłem na ich stronce takiego wkrętaka ale już Stayer rzeczywiście ma identyczny w swojej ofercie. Jednak zakładam w ciemno, że ten Parkside'owy jest wyprodukowany przez Einhella...

Na wiertarce którą posiadam nie jest napisane gdzie jest wyprodukowana (jest tylko data produkcji) i napis Einhell Germany - podejrzewam Chiny :) - jestem pełen obaw tego sprzętu.

Większość sprzętu parkside robi jednak Kompremass i tak jak wspominałem już po jakości wykonania widać, że to lepiej wykonane urządzenia. Dodam że na tych od Kompremassa jest napis "made in germany".

Ceny u nas jak i u Niemców identyczne a nieraz nieco niższe o naszych zachodnich sąsiadów.

G
JK. 2011-06-06 18:22

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Więc tłumaczę ci, narzędzia Parkside nie tyle produkuje Einhell, tylko ta sama fabryka w chinach co dla Einhella. A co napisu to jest to dość proste, bo korporacja Einhell Gremany AG ma wiele podspółek, lub jest współwłaścicielem lub wspóproducentem kilkunastu marek między innymi: Einhell, Buget, CMI, Parkside, LUX, Pro Work, Rebir, Toolson, Variolux.... I narzędzia te mimo że są chińskie, reprezentują sobą zupełnie inne poziomy jakościowe np: LUX, Einhell Red, Parkside - to bardzo dobre narzędzia w tej cenie, ale budget czy CMI to typowy marketowy szajs marketowy.

Einhell po prostu nadzoruje produkcję.

G
Brok 2011-06-06 18:56

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

"rózni się tylko tym że nie ma łamanego przegubu."

Jest podobny z wyglądu i to wszystko...
różnice:
- inny system mocowania bitów (w parkjajdzie trzeba odciągnąć i trzymać w trakcie wyjmowania, w Ryobi nie trzeba trzymać)
- 3.6 V vs 4.0 V
- 200 rpm vs 180 rpm
- sprzęgło 7 vs sprzęgło 12 pozycji
- wskaźnik naładowania vs brak wskaźnika
- LED on/off na stałe / LED odpalany po wciśnięciu głównego przycisku.

Nie mam pojęcia kto robi tego Parksajda, może w środku bebechy te same co ten Ryobi (bardzo wątpię), ALE różnic jest tyle, że łatwiej byłoby im nową zaprojektować dla parksajda, niż przerabiać już istniejącą...

G
JK. 2011-06-07 00:50

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Ryobi jest też 3,6V w zasadzie;) to zależy od tego czy napięcie znamionowe podaje się jako napięcie pracy, czy napięcie naładowanej baterii, a ono jest zawsze troche wyższe niż 3,6V. czyli ok4V;)

To tylko powinno tutaj uświadamiać, że niektórzy producenci są tylko marką handlową. Bo samą produkcję robią inni. Owszem jest kilka drobiazgów które odróżnia takie wkrętaki, ale fabryka robi je na tym samym projekcie technicznym. I w zależności od tego pod jaką marką to ląduje, jest zwiększana lub zmniejszana kontrola jakości linii produkcyjnej, ogranicza lub zwiększa się koszty, poprzez własnie takie pierdółki jak lampka led, większą ilość ustawień sprzęgła, czy łamany przegub. Narzędzia podobne aczkowiek są lepsze i gorsze. Bo widziałem tego wkrętaka również z CMI (bez leda) oraz z Nutoola. Pytanie tylko kto jest "autorem" tego projektu wkrętaka.;)

G
Adam 2011-06-07 13:29

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Hej, chcę kupisz szlifierkę parkside 1200 W (jest teraz na allegro), jednak zastanawiam, się czy tylko u John Doe, tak bardzo się grzeje ten egzemplarz, może ma jakiś felerny. Ma ktoś z Was taki sprzęt? Ja to grzanie wygląda u Was?

G
Jeffrey 2011-06-07 23:45

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Mam tę szlifierkę, ale jeszcze nie miałem okazji jej użyć.

Nie wiem czy się grzeje, wiem że na 11k obrotów jest głośna - zalecam stopery.


BTW: teraz w Lidlu będzie szlifierka o średnicy 250mm: Duża ergonomia ale brak mi tutaj regulacji obrotów.

G
Adam 2011-06-08 07:43

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do Jeffrey:
O tych tarczach to wiem. Chodzi mi głównie o tą szlifierkę (a duża jest mi nie potrzebna). Mógłbyś swoją sprawdzić? John Deo pisał, że obudowa robi się ciepła już po kilkunastu sekundach (nawet jak jest tylko włączona).
Z góry dzięki za pomoc.

Adam

G
Jeffrey 2011-06-13 17:08

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

@Adam : u mnie nie grzeje się

tak jak podejrzewałem : wkrętak PAAS 3.6 LI - produkcja Einhell - a więc uwaga!! :)
opalaraka - produkcja Kompremass - polecam :)

G
Devon 2011-06-13 17:18

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Einhell to na pewno takie dziadostwo? Kupiłem ten wkrętak i wygląda całkiem solidnie, nawet przykręca i odkręca ;)
Wcześniej nabyłem wkrętarko-wiertarkę 18V i jestem na razie zadowolony, skręciłem kilka szaf, wywierciłem kilka dziur, prawdziwy test przejdzie ze sztachetami, ale do zastosowań domowych wydaje się jak znalazł :)

G
Cober 2011-06-13 19:13

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

co powiecie o powiecie o spwarce parkside z lidla
Gazetka LIDL od poniedziałku 20 czerwca 2011 Na kemping i do ogrodu, narzędzia do warsztatu
Elektryczna spawarka Parkside.
Przenośna spawarka transformatorowa cena 199PLN
- przenośna spawarka ze stabilną,metalową obudową
- do spawania elementów stalowych, kątowników oraz rur
- płynna regulacja prądu spawania w zakresie: od 40 do 80 A
- czujnik termiczny z lampką sygnalizacyjną
- z uchwytem do przenoszenia, uchwytem na elektrody i stabilnym zaciskiem masy
- w zestawie maska spawalnicza i szczotka druciana wraz z młotkiem
- przeznaczona do elektrod o średnicy: 1,6–2,5 mm

Produkt marki Parkside. Zobacz inne produkty Parkside

Więcej produktów z tej gazetki LIDL

G
JK. 2011-06-13 20:50

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

W tym wypadku rewelacji cenowej nie ma;) mam spawarkę 100A za 230zł. czyli cena normalna raczej.

G
Jeffrey 2011-06-14 00:44

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

@Devon: nie wiem czy Einhell to dziadostwo, ale mam jakieś takie obawy :) (możliwe, że absolutnie nieuzasadnione)
jak pisałem wcześniej - mam wiertarkę Parkside produkcji Einhella i prezentuje się po prostu gorzej niż pozostałe sprzęty tej firmy

G
JK. 2011-06-14 16:05

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Twoje obawy są bezsensu;) choć by z tego względu, że nie wiesz do końca ,kto robi Parkside, po drugie nigdy nie pracowałeś w Lidlu i nie wiesz ile tam narzędzi się wyrzuca, bo klient np uszkodził ładowarkę(reszta dobra). Ja mam znajomą która jest kierownikiem Lidla, specjalnie nie liczy ile Parkside'a wraca do sklepu, ale mówi że jest tego troche, ale kupują to w śmieszych cenach, więc nawet jakby 1/3 klientów wróciła ze sprzętem w ciągu roku to i tak się opłaca.

G
Jeffrey 2011-06-16 18:44

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Jeśli na produkcie Parkside widzę napis Einhell Germany to jednak chyba wiem kto zrobił ten sprzęt :)

Przy okazji :
Opalarka kupiona w poniedziałek we wtorek zjarała się przy pierwszym użyciu po ok 5 minutach pracy. Zwróciłem sprzęt do sklepu.

Zobaczyłem gościa który przyszedł reklamować wiertarkę. Specjalnie na niego poczekałem żeby spytać go o opinię...
Powiedział że to kabel się tylko zepsuł, że to pierdoła... Opinie co do Parkside'a miał bardzo dobrą - powiedział że to dobry sprzęt. Gość ma jakąs firmę elektryczną i mówi że pracuje boschem parksidem i makitą i wg. niego z tej trójki makita najsłabsza a np. black & decker to już w ogóle porażka.

1 ... 2 3 4 ... 20