Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
Administrator Narzedzia.pl 2011-05-23 07:44

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witamy w wątku poświęconym marce Parkside. Nie posiadamy tych elektronarzędzi w swojej ofercie.
Sprawdź inne marki, zbliżone cenowo:
- Itamati: https://www.narzedzia.pl/itamati,p238/
- Metabo: https://www.narzedzia.pl/metabo,p11/
- Ryobi: https://www.narzedzia.pl/ryobi,p106/

G
John Doe 2011-05-23 09:47

Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam,
zakładam oddzielny temat dla narzędzi Parkside, gdyż ten poprzedni to zwykła przepychanka ( http://www.narzedzia.com.pl/Forum/PARKSIDE-3244.html). Proszę Was o opinie wyłącznie na temat narzędzi wyżej wymienionej firmy. Interesują mnie opinie ludzi, którzy używali lub używają tych narzędzi a nie tych którzy ich nie używali. Podkreślam, że nie jest to temat firm Bosch, Makita, Metabo, DeWalt, Hilti itp. Proszę abyście pisali wyłącznie o plusach i minusach narzędzi parkside. Dobrze byłoby, aby wypowiedział się ktoś, kto często używa tych narzędzi często, gdyż da nam to pewien obraz jakości wykonania (rzeczowa szczera wypowiedź). Dla pewnej klaryfikacji: Makita itp jako narzędzia profesjonalne są zawsze lepsze i wytrzymalsze i nie ma co nad tym dyskutować, a w tym wątku zbierzmy jak najwięcej rzeczowych informacji o parkside. Proszę o przestrzeganie wyżej wymienionych zasad.
Pozdrawiam,
John Doe

G
John Doe 2011-05-23 10:02

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Jako przykład przyklejam wpis z poprzedniego forum:
Szlifierka kątowa 1200 W, cena 99zł
Co na minus:
- sztywniejący kabel zasilający (tak jak w tanich urządzeniach z marketu)
- grzejąca się przekładnia zębata a przez to obudowa aluminiowa wrzeciona zawsze po 10 minutach ciągłej pracy jest dość ciepła, żeby nie powiedzieć gorąca ( w bardzo starej szlifierce kątowej ojca (firma nieznana mi) o mocy ponad 2 kW coś takiego nie jest obserwowane). Nie dociskam urządzenia podczas pracy mocno, gdyż efekt grzania występuje nawet przy pracy bez obciążenia (duży MINUS)
- tarcze parkside są beznadziejne, szczerbią się niesamowicie, słabo tną. Tarcze CHRONOPOL o niebo lepsze!
Co na plus:
- ciężar (jest cięższa od zielonego bosh-a allegro.pl/szlifierka-katowa-bosch-pws-720-115-720w-walizka-i1611018119.html) być może wynika to pośrednio z mocy
- długi kabel 4m
- solidny klucz do odkręcania tarcz (nie gnie się przy byle okazji), solidna osłona zabezpieczająca tarczę, o niebo lepsza niż w tym bosch-u (bo tego też mam jako zapasowy)
- regulacja obrotów (ja nie używam)

Czas pracy ciągłej od momentu zakupu, około 2h. Planuję kupić jeszcze wkrętarkę z baterią litowo jonową. Prośba o opinie na jej temat (jak długo trzyma bateria, jaka jest siła wkręcania, najlepiej w Nm itp). Pisałem w tej sprawie do producenta i ten odpowiedział mi, że wkrętarka bez baterii waży 1300 g i nie ma żadnych plastikowych materiałów w środku wkrętarki typu tryby, przekładni. Jedyne co jest plastikowe to obudowa i walizka. Momentu wkręcania nie podał (wkrętarka 18V Ni_Cd ma maksymalny moment 18Nm) Namiar na producenta (język polski):
Barbara Peche-Ruzicka
Kompernaß Serwis Polska
Burgstrasse. 21
D-44867 Bochum Germany
Po- Pt 8:00- 17:00
Hot line 022/3972212
Fax: +49(0)2327 3018 9172
E-Mail: support.pl@kompernass.de
web:www.kompernass.de

G
tech 2011-05-23 13:25

Młotowiertarka PARKSIDE z Lidl

/// Zaczerpnięte z poprzedniego wątku - wydaje się pomocne! ///


""PARKSIDE - uczciwa ocena młotowiertarki
Sprzęt niniejszej marki dostępny w Lidlu jest o.k. - POLECAM Z PEŁNYM PRZEKONANIEM !

Kupiłem ostatnio młotowiertarkę za 199zł + wiertła za 37zł // zestaw wystarczający dla osoby robiącej swoje remonty jak i większe prace, nawet remonty na zarobku.
Wierciłem nią w żelbecie na budowie ok.50 otworów (fi-10, dług.130) w ok. godzinę, pracuje zadziwiająco dobrze! Udar jest pneumatyczny, nawet go "rasowo słychać" nie jak lipne udary zębatkowe...
Sprzęt ma swoją wagę, czuć że nie jest to plastik z papierem...
Następnie wkręcałem nią w wcześniej wykonane otwory śruby o długości 120mm - montowałem uchwyty do montażu stropu!
-wszystko gładko i przyjemnie, "ino szum".

Nie ma co się podniecać jakimś tam Boschem czy Makitą i wydawać 3x więcej kasy - zwyczajnie szkoda!
Większość produkcji to i tak Made in China z logo marki Europejskiej o czym się dowiesz jak poczytasz dokładniej etykietki, lub się nie dowiesz.

Jak spadnie, czy ukradną sprzęt za 200zł to mniej boli niż za 600-800zł

Segment sprzętu marki "Parkside" o jakim rozmawiamy nie należy porównywać z np;Hilti za 2000zł, ale śmiało z np;Boschem w przedziale cenowym 500-700zł.

To tak jak byśmy porównywali koparkę CAT i koparkę BIAŁORUŚKA...
Obie koparki pracują podobnie, ale są zbyt duże różnice pomiędzy nimi aby uzyskać wymierne porównanie.""

G
JK. 2011-05-23 22:05

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Bardzo ładna idea;) tylko szkoda że już jej założenia zostały złamane, między innymi tym zdaniem:
" Nie ma co się podniecać jakimś tam Boschem czy Makitą i wydawać 3x więcej kasy - zwyczajnie szkoda!..."
Uzytkownik miał ocenić Parkside a nie Makite czy Boscha;))

Życze powodzenia w dalszych tego typu dyskusjach na temat Parkside gdzie nie wolno mówić tym co nie używali Parkside, a wolno mówić tym co nie używali Makity czy Boscha;) - bardzo mądre.

G
Tomek 2011-05-26 22:06

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam....
Chciałbym poznać Wasze opinie o wkrętarce akumulatorowej parkside 18V z baterią Ni-Cd która będzie dostępna od 2/06 w LIDL. Jak sprawuje się akumulator, ile wytrzymuje pracy, czy szybko rozładowuje się będąc nieużywany. Z danych wkrętarka ma 20 Nm, ale nie wiem czy to jest dużo czy mało, czy to moment miękki czy twardy (wkrętarki makity i bosch mają max twardy na poziomie 40 Nm) Proszę o Wasze opinie.

Z góry dzięki.

G
JK. 2011-05-26 22:51

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Tomku prosisz o opinię sprzętu którego nie ma jeszcze w sprzedaży?;))
Poza tym 20Nm to bardzo przyzwoicie, i jest to na pewno twardy moment;) Aha wkretarka 12V z makity mam 22Nm nie 40;) więc nie przesadzajmy.

G
Hipek 2011-05-27 13:48

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Tomku prosisz o opinię sprzętu którego nie ma jeszcze w sprzedaży?;))

ten sprzęt jest cykliczne, to jego chyba 2 lub 3 raz, wiec na pewno ktos go juz uzywa

G
zimny 2011-05-27 20:39

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

co do wkrętarki ,kupiłem poprzednim razem generalnie jestem zadowolony,ale.Futerko rozleciało się dość szybko.Fajnie się trzyma,dobry hamulec,szybko się ładuje 1 h,używam sporadycznie ,bateria dobrze trzyma nawet w zimie.Za ta kasę zdecydowanie polecam

G
John Doe 2011-05-30 12:42

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam,
prośba o kliknięcie na link:
http://www.lidl.de/de/Heimwerken-Baby-ab-01-06-/PARKSIDE-Lithium-Ionen-Akku-Bohrschrauber
Jest tu dokładnie wkrętarka, która mnie interesuje. Dowiedziałem się w końcu jaki jest to moment obrotowy, a jest to miękki moment obrotowy i wynosi 14 Nm przy zasilaniu 10,8V. Waga urządzenia 1,1 kg z baterią. Filmik jest też ciekawy, szczególnie z tym wiertłem fi:26 mm do puszek pod zawiasy plus wiercenie w sośnie (a nie w mięciutkim MDF). Porównania do innych firm typu Makita, Bosch proszę dokonać samemu na allegro. Ja się przekonałem.

Co do grzejącej się szlifierki, grzeje się nadal, bo ma jednak małe te otworki odprowadzające ciepło, ale trzeba powiedzieć, że jest ślina. Za tydzień będzie miała kolejny test, cięcie dwuteowników (tregli) 16 cm, tym razem z tarczą wyłącznie chronopol, chyba że robota nie wypali to nie będę miał co pisać.
Pozdrawiam,
John Doe

G
Grzegorz 2011-05-30 21:15

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Prośba o jakieś opinie odnośnie tej wkrętarki 10,8V. Jest dość ciekawa i bardzo mnie interesuje. Opiszcie moc, czas pracy na baterii.

Swoją drogą znalazłem dość ciekawy filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=X81fO1rxtU4

G
JK. 2011-05-30 22:00

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Ciekawy filmik;) fakt... Mam to AEG tylko jednobiegówke.

G
Grzegorz 2011-06-03 13:57

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Może ktoś się podzieli opinią na temat obecnie sprzedawanej wkrętarki 18V 20Nm?

G
brok 2011-06-03 18:16

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

właśnie ją kupiłem:)
ale za wcześnie żeby cokolwiek powiedzieć konkretnego.
Wygląda solidnie, ładowarka aż 70W - ciekawe czy się nie będzie grzać za bardzo..., walizka przyzwoita. Mam obawy co do hamulca - strasznie iskrzy jak hamuje, chociaż nie orientuje się, czy to 'wada' -? :)
Ogólnie sprawia wrażenie porządnej. Jak będzie w praktyce to się poźniej okaże.

Mam jeszcze kilkuletniego Skila model "2495" 14.4V, bez hamulca - mocy obu nie porównywałem, ale od razu zauważyłem, że przy bardzo niskich obrotach rzędu 1-2/sek (przycisk wciśnięty na 1-2mm):
- w skillu jak złapię ręką za tą całą obracającą końcówkę do mocowania narzędzi to jej zatrzymać praktycznie nie moge
- w parksajdzie zatrzymuje ją bez problemu. Czy dużo niższy moment na bardzo niskich obrotach.
Na wysokich obrotach wydaje mi się, że jest odwrotnie.

G
brok 2011-06-03 18:20

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

jeszcze jedno:
- malutki plusik dla ładowarki parksajda za to, że zasilacz i 'stacja dokująca' są razem, a nie jak w Skilu, gdzie transformator jest przy wtyczce 230V, potem kabel i na końcu dopiero stacja do włożenia akumulatora...

1 2 ... 20