kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Do ostatniej strony »
G
gość1 2011-06-03 11:41

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

nieprawda, że trzeba umieć, głowice szybko się rozwalają w tych kosach.Żyłkę plącze nawet trzymając kosę w powietrzu. Są to dodawane sztuki, a uważa się to za gratis. Za każdym razem jest problem z odpalaniem i padają wtedy rozruszniki.Te kosy to największe dziadostwo za małe pieniądze. śzkoda ich na taki sprzęt. Nie polecam nikomu tej kosy, bo kupi za małę pieniądze a trzeba będzie jeszcze inwestować w częsci, bo serwis wyklucza niektóre z gwarancji dla wygody. Dobrze wiedzą co najczęsciej się w nich psuje i to wyłączają z gwarancji.

G
mszicz 2011-06-06 15:48

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Kosą BC415 Powermat skosiłem 1ar dużej trawy. Silnik uległ zatarciu pomimo stosowania mieszanki 1:25. Nie polecam tego typu sprzętu.

G
ayayay21 2011-06-07 21:28

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Z rozrusznikiem to prawda. Kosa jak sie nagrzeje to metalowe zeby silnika topia plastikowe zeby rozrusznika. Nie mozna jej poprostu zapalac jak jest rozgrzana nawet troche, wiec po kilkunatu minutach w przypadku przypadkowego zgaszenia proponuje ostudzic maszyne. Poza rozrusznikiem to potwierdzam ze głosno chodzi, cos dzwoni ale zrezygnowalem z reklamacji bo t owiecej zdrowia by kosztowalo niz to warte, na biezaco zmieniam i modyfikuje rozruszniki ;) tylko tyle pozostaje. Dodam jrdszcze ze jak na kose to jest troche ciezka, ale jest moc wiec duzy silnik wiec ciezka.., no i pali jak smok. Mam budowe na 25 arach i przy wysokiej trawie i cenach paliwa zmienilem kose spalinowa na reczna... i dla zdrowia tez lepiej ;)

G
gołomb 2011-06-10 16:58

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

kosa jet ok też miałem obawy 4,7 konia pali swoje ale daje jazde jesli tu czytałem że komus tak dużo zyłki poszło to kosic nie potrafi daje za małe obroty albo czesto stuka głowicą o podłoże i szpula sie rozwija i ucina żyłkę,naj lepiej kosi z piłką ogromną trawe starą i odrosty drzew i nie odbija tak jak trójząb ,jeden mankament to to ze nie wolno korka barzdo mocno dokrecać z paliwem bo dostaje podcisnienia i wchodzi na obroty i gasnie korek nie daje rady odpowietrzać zbiornika paliwa ale to tylko przy koszeniu ciągle na wysokich obrotach na piłce nie musowo dawac ciągle dużych obrotów! ogólnie głowice są mocne i cała kosa jest ok,nie musowo kupować sztila i płaćić 2000zł,pozdrawiam wszystkich,

G
maniek990 2011-06-10 23:15

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Witam,
Zakupiłem kosę myśląc że jakiś czas pokoszę. Nie mam za wiele czasu na koszenie więc myślałem że pomimo tego że to chińska produkcja to będzie jakoś dawała radę. Jednak się przeliczyłem i żałuję że nie dołożyłem drugie tyle i nie kupiłem czegoś markowego.
Co do głowic to porażka - one wręcz rozpadają się w dłoni. W ciągu 30 min koszenia rozwaliły się 2. Założyłem ze starej wykaszarki inną, bardziej solidną i działa ok.
Jak dla mnie dziwne rozwiązanie z silnikiem, że nie trzyma się korpusu na sztywno tylko jest luźny. Niby ulepszenie do koszenia na bardzo stromych zboczach. Przy normalnym koszeniu raczej przeszkadza.
Na silniku "wajcha" od ssania opisana na odwrót - OFF załączone ssanie, ON - wyłączone :)
No i na sam koniec nie wiem w czym problem, ponieważ koszę 15 min i kosa gaśnie i nie da się odpalić aż całkowicie nie wystygnie. Mieszanka odpowiednio zrobiona.
Jeżeli ktoś miał taki problem i go rozwiązał proszę o podpowiedź na maniek_990@o2.pl
Dodam że kosa jest na gwarancji ale nie wiem czy jest sens ją zawozić.
Pozdrawiam wszystkich i przed zakupem tego sprzętu zastanówcie się czy macie na tyle czasun aby męczyć się z tym urządzeniem, potrzebujecie sprzętu aby zalać paliwo, wykosić działkę, umyć sprzęt i napić się piwa :)

G
golomb 2011-06-13 07:48

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

kosa ci gasnie bo korek nie nastarcza odpowietrzac zbiornika paliwa,jak czujesz ze cos z obrotami sie dzieja odkrec korek i zakrec i to pomoże a jak ci zgasnie to zrob to samo i potem podpompuj cyckiem kilka razy,zapali,ja tak mam,

G
gosc 2011-06-25 20:30

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

ja tak mam 15 min i kosa kaput ide odkrecic korek


G
Marek 2011-06-26 21:08

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Kupiłem i żałuję Serwis nie kompetentny kosa pracowała w sumie 15 minut. Trzy usterki ciągle pada rozrusznik który nie jest na gwarancji. Jeśli ktoś chce na części to dziadostwo to mogę sprzedać mpi4 at o2.pl. Nie kupować odradzam

G
Miś 2011-06-27 16:15

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

ja mam takową kosę ogólnie ok, zakupiłem niedawno, ale mam problem z odpalaniem jej, jak zgaśnie lub wypalepaliwo to nie można jej uruchomić, nie wiem czemu, na drugi dzień np jakoś odpali. W użytkowaniu spoko,tnie super, żyłka z głowicą cały czas jest cała nowe nie wimieniane, fakt iz na pierwszy raz uciela się ale to wina zapewne koszenia, teraz jest już dłuższy czas. Może macie jakąś rade na te palenie, coś wynienić czy jak bo do serwisu wysyłać to nie warto zapewne.

G
golomb 2011-06-28 11:59

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

jak wam zgasnie pompujcie cyckiem i odkreccie korek paliwa n achwile,ja jak widze ze cos z obrotami nabiera mi to odkrecam korek na sekunde dwie i dalej kosze,

G
przemo 2011-06-30 22:02

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

NAJWIEKSZY PROBLEM TEJ KOSY TO STARTER, KTÓRY OCZYWIŚCIE NIE JEST OBJĘTY GWARANCJĄ. PO 6 MIESIĄCACH URZYTKOWANIA NAGLE PRZESTAJE DZIAŁAĆ, GDYŻ ZROBIONY JEST Z PLASTIKU A KOSA MA DUŻĄ MOC WIĘC I KOMPRESIA JEST OGROMNA. CZĘŚĆ MOŻNA DOKUPIĆ ALE DZIAŁA JAKIEŚ 2 KOSZENIA WIEC NIE WARTO.

G
STASIEK 2011-07-21 19:29

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

KOSA SPALINOWA POWERMAT JEST BARDZO FAJ I MOCNA JA KUPIŁĘ JA PONIEWAZ MA NÓŻ W ZESTAIE POLECA JA NAWET DLATEGO ZE JEST TO CHINCZYK

G
artur 2011-07-23 16:47

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Witam
Nie zgodzę się z większością. po zakupie kosy nie wyruszyłem od razu na nieużytki tylko spokojnie dotarłem kosę od miesiąca koszę zarobkowo i sprawuje się świetnie. tylko po wypaleniu zbiornika robię sobie krótką przerwę. Trzeba wiedzieć jak się z tym obchodzić a nie kosić aż się coś rozleci. Pozdrawiam

G
niko 2011-07-24 20:19

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Warto obejrzeć kosę marki shindaiwa. Robią niezłe pilarki kosy pewnie też. Jakość wykonania nie ustępuje stihlowi czy husqwarnie a cena sporo niższa. Osobiście gdybym miał teraz wybierać obejrzałbym model B530 mocna kosa, tyle, że wcześniej kupiłem stihla FS 450 jak jeszcze nie znałem tej marki. Teraz stihl ma już nowe modele, więc modele np. FS 400 lub FS 450 to tylko używane. Nawiasem mówiąc super sprzęt choć okrutnie drogi. Ja swoją mam już 3 lata za nową dałem 2400 PLN, teraz modele o podobnej mocy to wydatek coś blisko 3000, więc na pewno zwróciłbym na wyżej wspomnianą japońską markę, pozdrawiam.

G
... 2011-07-24 22:45

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Dokładnie, takie sprzęty jak Shindaiwa, Echo, Zenoah (i ponoć Active) to świetna alternatywa dla kogoś kto nie kosi zarobkowo(choć i tu się sprawdzają), a nie chce badziewia. Nie kosztują tyle co S i H, a tandete chińską jak i markową wyprzedzają o lata świetlne.

1 ... 2 3 4 ... 7