kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Do ostatniej strony »
G
jandomm 2010-05-20 17:24

kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Ostatnio na allegro jak i w sklepach internetowych są dostępne kosy spalinowe
producent : Powermat
4,0 KM / 3,0 KW typ HRBC 430 - cena 429 zł
4,2 KM / 3,1 KW " HRBC 470 - cena 419 zł
4,4 KM / 3,3 KW " HRBC 415 - cena 459 zł
- czy ktoś używa tych kos i jaka jest opinia???
- którą polecacie ??
Planuję zakup kosy jako dodatkowy sprzęt do wykaszania działki 11/a/ przy ogrodzeniu i wykaszaniu rowu (powierzchnię dostępną dla kosiarki, koszę kosiarką spalinową z napędem).
Jaka jest Wasza opinia na temat tych kos ???

G
Tomasz 2010-05-20 17:28

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Też kolego widziałem tą kosę.
Fajny ma osprzęt, bo ma żyłkę i tarcze i chyba trójząb.
Ogólnie bardzo fajnie się prezentuje i cena jest bardzo korzystna.
Widziałem, że na allegro cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Jestem ciekaw jak z jakością i z serwisem.

Chinczyk to jest na pewno, ale jak będzie dostęp do serwisu i do części to kosa spalinowa godna uwagi.

Pozdrawiam

G
Maariusz 2010-05-21 07:48

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Szkoda kasy na taką kosę. Lepiej kupić najtańszą , ale firmową np. Hitachi. Mam Victasa Bc32.

G
Slawek1 2010-05-21 17:12

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

A ten Victus BC32 to niby firmowy? Wg. mnie to produkt tej samej jakości co PowerMatt i Eurotec.
Pytanie ; czy Hitachi robi kosy spalinowe?
pozdrawiam Slawek

G
jandomm 2010-05-22 20:31

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Dokonałem zakupu kosy spalinowej HRBC 415 moc 4,4 KM/3,3 KW za 459 zł + dodatkowa tarcza do wycinania zarośli.
Złożyłem i odpaliłem. Zapala bez problemu. Wykosiłem 3 {a} . Pierwsze wrażenie z pracy kosiarką to:
- zużyłem żyłkę z 3-ch głowic (głowice były nawinięte w zestawie z kosą,żyłka 2,4)
- wypaliłem ok 2 [L] paliwa "za dużo" ??
no i jest to trochę zabawka w stosunku do mojej poprzedniczki kosy profesjonalnej do wykaszania zarośli leśnych - Husqvarna model 244 RX

G
Slawek1 2010-05-23 10:25

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Trzy ary i 2 litry paliwa? Jakoś dużo.....
pozdrawiam slawek

G
jandomm 2010-05-31 19:33

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Kosy spalinowe "Powermat" z sklepów internetowych jak i też z sprzedaży na Allegro zniknęły z ofert sprzedaży. Nie rozumiem dlaczego tak w jednej chwili brak ich w ofercie sprzedaży.
Ja nabyłem kosę spalinową Powermat typ HR-BC 415 o mocy 4,4 KM/ 3,3 KW.
Po paru godzinach użytkowania pękła sprężyna ściągająca szczęki sprzęgła.
Serwis na podstawie reklamacji ma mi przesłać uszkodzoną część.

G
Makita.Sklep 2010-06-01 10:58

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Serwis na pewno uwzględni reklamację,a spalanie jest rzeczywiscie dosyc wysokie w zależności od mocy danej kosy.

G
jandomm 2010-06-09 18:51

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Serwis Powermat zadziałał odwrotnie.
Muszę przyznać,że serwis odwrotnie przesyłką kurierską przesłał nowy element po zgłoszeniu reklamacji.
Co do sprzętu to na razie jest OK. Używam żyłki 2,7 mm, a skoszony areał to 60 {ar}. Kosiłem też nożem grube wyrośnięte badyle trawiaste.

G
!Mariusz 2010-08-04 21:40

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Kolego, tez jestem zainteresowany kosą Hitachi (max1000zl), pls napisz który model kupiłeś.. i jakąs opinię i doświadczenia. Dodatkowo zastanawiam się nad Agromą (do 650zl), ale jest ona bardzo podobna (prawie identyczna -obudowa silnika) do chinczyków z allegro, no możne ma stabilizację.

Zastanawiam się czy warto dokładać te ~~400zl do Hitachi, nie koszę zawodowo ale za to rożnie się trafi (przerośnięta trawa i krzaki) -jestem rolnikiem, a też zależy mi żeby od leżenia się nie rozleciała i parę lat służyła. Tu i tu jest 24msc gwarancji.
Z góry dzięki za info.
Pozdr.M.

G
Maariusz 2010-08-04 22:35

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Mam najnowszy model kosy Hitachi o symbolu CG40EAS. Moc silnika 1,8KM. Silnik w porównaniu do Vistusa bardzo oszczędny i szybko wkręcający się na obroty. Na promocji były po 1080 złotych. Jak narazie jestem zadowolony a wspomniany Victus właśnie wyzionął ducha choć ciężko u mnie nie miał.

G
burbel 2010-08-19 10:51

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

mam takową kosę tj. powermat 415 i pawer ma kapitalny 1000m2 zarośli nożem śmiga aż miło silnik chyba jak do kosy nawet z nożem to za mocny ale jak ma zapas mocy to się nie rozleci tak szybko

G
ghost 2010-08-23 12:26

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Witam,

Sam posiadam kose spalinową hitachi CG40EJT - jestem strasznie zadowolony, prowadzę działalność i handluję tylko i wyłącznie wyrobami HITACHI - kosy, piły, elektornarzędzia... Kosy są na prawdę super, opinie moich klientów są na prawdę zadowalające, a jeśli chodzi o kody CG40EAS - NOWOŚĆ W HITACHI to sdą na prawdę super, 50% mniejsze zużycie paliwa ( potwierdzone przez moich klientów) do tej poray kosy bez awaryjne, zero zgłoszen o awariach...



G
dig 2010-08-23 18:08

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Ćwik jesteś bezczelny nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę. Do moderacji ten post. Forum nie słuzy reklamowaniu się !!

G
Pawwoj91 2010-10-10 16:23

Re: kosa spalinowa Powermat - co to jest ??

Witam kupiłem kosę spalinową Powermat i nie narzekam za te piniądze nie jes zła a miała nie łatwo na dotarciu dostało jej się w dużej zleżałej trawie ostach i starych zdrewniałych pokrzywach.Pali sporo ale na tak duzy silnik 51,7cm to swoje musi pobrać, moim zdaniem nie warto przepłacać za jakieś firmówki produkowane i tak w CHRL a na własny użytek spokojnie wystarczy.

1 2 ... 7