Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

Do ostatniej strony »
G
Amator 2009-12-15 23:07

Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

Koledzy potrzebuję pomocy w zakupie narzędzi. Potrzebuję wiertarki i wkrętarki , widziałem też, że można kupić jedno narzędzie które będzie spełniało obie funkcje.
Narzędzi będę urzywać od święta , ale jeśli już coś kupuję to chcę mieć to na wiele lat, dlatego wolałbym markowy produkt który ma mniejszą szansę na awarię.
Nie wiem czy wybrać akumulatorowe narzędzie, czy nie.
Cena nie ma znaczenia, wolę kupić raz, a dobrze. Nie chciałbym za kilka lat rozczarować się, że narzędzie nie potrafi zrobić czegoś i muszę szukać nowego.

G
budowlaniec 2009-12-16 18:24

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

Nie pytaj na tym forum o konkretny model, bo są tu sami sprzedawcy, więc polecą Ci to, na czym mają najwyższą marżę.
Jak będziesz korzystał sporadycznie i chcesz akumulatorowe, to poszukaj z baterią litowo-jonową. Jak nie zależy Ci na akumulatorach, to kup dobrą wiertarkę: będziesz miał 3 w jednym: wkrętarkę, wierterkę i wiertarkę udarową.
Co do awaryjności: większość producentów z określonego przedziału cenowego daje podobną jakość. Awaryjne są narzędzia z marketów za kilkadziesiąt plnów.

G
dd 2009-12-16 19:17

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

weź coś z AEG litowo jonowego z udarem super sprzęt, a dasz max 900zł

G
budowlaniec 2009-12-16 20:15

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

kolego Amator: klucz udarowy nie przyda Ci się domu absolutnie do niczego - zapłacisz bez sensu kasę tylko dlatego, że sprzedawca nakupił w dobrej cenie niebieskich narzędzi i teraz próbuje upchnąć je na allegro (AEG sprzedaje teraz narzędzia w pomarańczowych obudowach, niebieskie znikają z rynku). Za 900 PLN kupisz i dobrą wiertarkę i wkrętarkę. Już teraz wiesz, dlaczego namawiałem Cię, żebyś szukał porad gdzieś indziej,ale nie na tym forum?
Wkrętarka AEG - mocno promowana na tym forum przez sprzedawcę, niejakiego pana JK (poszukaj na forum jego postów: jeśli po przeczytaniu 15 się nie porzygasz stawiam Ci piwo) - jest cholernie ciężka. Dla porównania: lekkie akku li-ion ważą nieco ponad kilogram (Bosch, Makita), średnie i mocne około 1,5 kg (Metabo seria Li), AEG - 2,8 kg ;/ Wyobraź sobie teraz jak się tym pracuje... Nie słuchaj o magnezowych obudowach i super-hiper kosmicznej technologii - nie przyda Ci się, nie wykorzystasz 10% zalet tej maszyny. Do domu wystarczą Ci dwa biegi i moment na poziomie 20Nm. Przy dwóch akumulatorach w komplecie wystarczy pojemność około 1,5 Ah. Pytasz: akumulatorowe, czy nie? Do czego będziesz używał? Jak do wkręcania, to wystarczy Ci coś jednobiegowego na baterie. Jeśli czasami do wiercenia - szukaj II biegów. Jeśli pracujesz w drewnie i metalu - wiertarka, bo akku mają w najlepszym razie około 1500 obr./min. Każdy, kto wiercił w miękkim drewnie z prędkością kilkuset obrotów na minutę wie o czym mówię.
Druga sprawa: udar w narzędziu akumulatorowym - nieporozumienie. Kupować toto można jak się jeździ na budowę i nie ma prądu. Do betonu się nie nadaje, do cegły mało wydajny (nie napisałeś w czym będziesz wiercił: beton, cegła, suporex? - to podstawa, żeby Ci coś doradzić). Kolejna rzecz: zapłacisz teraz za AEG niewiele, ale jak trzeba będzie zmienić akumulator to wydasz na niego 70% ceny narzędzia. Jak myślisz? Nie będzie Ci żal zapłacić za baterię 5 stów za jakiś czas? O serwisie, z przyczyn oczywistych, nie wspominam...
Do zastosowań domowych szukaj popularnych marek, takich jak Bosch i Makita, bo akcesoria będą stosunkowo tanie.
Pozdrawiam,
Robert

G
dd 2009-12-16 21:41

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

ty chyba koleś chory jesteś jakiś.
myślisz, że reklamuje? pozatym te dwie aukcje są od innych sprzedających, a po co płacić za nowsze pomarańczowe obudowy skoro tą samą jakość dostanie się z tych niebieskich co jeszcze zostały na rynku?

G
dd 2009-12-16 21:53

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

a taka z udarem jest idealna do drobnych rzeczy np. zawieszenia obrazka.
a do wkręcania jakiś większych śrub w drewno/kołek rozporowy to 20nm według mnie to troche za mało

G
R2D2 2009-12-17 12:03

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

Widzę, że nie spoczywa Pan w pozytywistycznej pracy sensownego doradzania :)
W pełni zgadzam sie co do niewielkiej użyteczności udaru w akumulatorówkach. Udar słaby, bardzo rzadko wykorzystywany, a zwiększa i cenę, i ciężar urządzenia.
Do domu to chyba pojemność 1.5Ah jest już lekki zapasem, jeśli prace krótkotrwałe to wystarczy 1.2Ah, szczególnie przy 2 akumulatorach.
Pozdrawiam,

G
dd 2009-12-17 17:06

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

a ja nie rozumiem jak ludzie boją się coś więcej wziąść, myślą, a po co tyle, ja zawsze w życiu biore wszystko najwięcej ile się da
tak poza tematem ;)

G
budowlaniec 2009-12-17 19:23

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

@R2D2 - ładnie powiedziane:)
@ dd vel JK - Twój chamsko-dziecinny styl wypowiedzi wyczuwam na kilometr (i to chyba nie tylko ja). Zmiana loginów na nic się nie zda. Jesteś tutaj zbyt popularny (w złym tego słowa znaczeniu).
Ponieważ już wtrąciłeś się do dyskusji, zapytam:
- Jaki Twoim zdaniem moment obrotowy jest odpowiedni (konkretna wartość, przedział, zakładając, że sprzęt będzie pracował w domu)?
- Jakimi narzędziami pracowałeś?
- Jakie konkretnie prace nimi wykonywałeś?
- W których przypadkach narzędzie się sprawdziło (jakie miało parametry?)?
- W jakim materiale i z jakim rozmiarem kołka/wkręta nie radziło sobie narzędzie o momencie 20Nm?
- W jakim materiale pracowałeś narzędziem na baterie, jakie miało parametry?
- Do czego w domu (konkretnie) można używać klucza udarowego z momentem na poziomie 85Nm?
- Podaj przynajmniej 4 cechy wkrętarki AEG (jednej z tych, które polecałeś), które sprawią, że będzie odpowiednia dla Kolegi Amatora.
- W czym AEG jest lepsze od Boscha i Makity, zakładając, że będzie to sprzęt raczej do lekkich prac? Dlaczego akurat AEG, a nie któraś spośród kilkudziesięciu innych marek? Rozumiem, że sam używasz - co jest w nich takiego wyjątkowego (co przydaje się w praktyce)? Wiesz, Kolega Amator chce wydać trochę pieniędzy, nikt chyba nie chce, żeby "wtopił".
Żeby ułatwić zadanie Koledze Amatorowi (bo to przecież jemu chcemy wszyscy pomóc) odpowiadaj cytując każde z moich pytań. Jeśli nie znasz odpowiedzi/nie chcesz odpowiedzieć, napisz. Wszystko mi jedno jak się podpiszesz.
Odpowiadając na Twoje pytanie z ostatniego posta: ludzie nie kupują na wyrost, bo myślą. Ci, co tego nie potrafią, kupują drogi samochód, a później oszczędzają na paliwie, bo ich nie stać. Oszczędzają też na AC, bo muszą mieć na ratę. Ci, co biorą na wyrost, ulegają czarom sprzedawcy, albo nie potrafią ocenić swoich umiejętności. Ile razy w życiu, mając do wyboru dżinsy w Twoim rozmiarze i o 5 rozmiarów większe, wybrałeś te drugie? No bo sam napisałeś, że "w życiu bierzesz wszystko najwięcej ile się da".
Pozdrawiam,
Robert

G
dd 2009-12-17 20:19

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

nie chce mi się z tobą dyskutować, powiem tylko wiesz sam za aeg nie przepadam, poleciłem bo jest dobre i w atrakcyjnej cenie

G
budowlaniec 2009-12-17 20:34

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

Co znaczy dobre? Dobre w smaku, czy jak?

G
JK. 2009-12-17 22:56

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

Aaa to teraz wiem co robią narzędzia na niektórych budowach, są jedzone;] - gratuluje.
dd - nie przejmuj się;] tego tutaj pełno. Jak coś polecisz, to masz prze...chlapane.

G
R2D2 2009-12-18 09:12

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

Szanowny "dd"
Cytując: "ja nie rozumiem jak ludzie boją się coś więcej wziąść, myślą, a po co tyle, ja zawsze w życiu biore wszystko najwięcej ile się da"
Odpowiem - dobierasz sprzęt do potrzeb, bo nie ma sensu kupować czegoś czego nie wykorzystasz.
Prosty przykład - idąc na plaże bierzesz łapatkę do piasku, a nie szpadel...
Jeśłi ktoś chce mieć zawsze najlepszy (i najdroższy) sprzęt - i stac go na to, to pięknie, ale nie do końca rozsądnie.

G
dd 2009-12-18 09:22

Re:Jaką wiertarkę / wkrętarkę wybrać ?

dobrze mieć coś na zapas i tyle, od przybytku głowa nie boli, ale to tylko moje zdanie ok?
dobra koniec ot bo to zaczyna być żałosne

1 2 ... 3

Producenci :