Eurotec

Do ostatniej strony »
G
Przemek 2012-04-13 07:36

Re: Eurotec

Wszyscy. którzy tylko narzekają dziwnym trafem zaraz reklamują, że inna marka (tutaj nic nie przytoczę) jest o niebo lepsza. Może ktoś napisałby co się zepsuło konkretnie, a nie tylko rozleciał się zepsuł czy rozwalił.
Mam różne sprzęty różnych marek i każdy działa w swój specyficzny sposób. Jednak nawet tanie chińskie odpowiedniki markowych sprzętów potrafią wytrzymać dużo. Tylko coś mi się wydaje, że piszą tutaj chyba osoby, które są powiązane z innymi firmami, aby oczerniać tanie sprzęty na korzyść swojej marki.
To chyba wystarczająco wyjaśnia pewne aspekty rozmów na tym forum.
Pozdrawiam.

G
majster 2012-04-20 15:04

Re: Eurotec

ogólna krytyk nic nie wnosi. Konkretnie co się zepsuło.
Np. wszystkie "małe" wiertarki udarowe bez względu na firmę psują się bo:
1. ktoś przegrzał;
2. prawie wszystkie(nawet markowe) mają jedno łożysko z przodu , a z tyłu osadzone są w tulei która wyrabia się (szczególnie od wiercenia z udarem lub mieszania zapraw, klei) powstaje luz i zaczyna ścinać zębatki i w końcu mamy sprawny silnik bez przekładni.
Miałem dwie tanie wiertarki z udarem w każdej to samo( od miesznia zaprawy) nie mała moc czy też spalenie silnika ale głupia tulejka. W markowym sprzęcie tulejka pewnie wytrzyma pół roku dłużej :)

G
PanFleks 2012-04-22 19:41

Re: Eurotec

Nie każdy chińczyk jest kiepsko łożyskowany.
Testowałem kiedyś wiertarkę DWT - pomimo śmiesznie niskiej ceny pełne łożyskowanie, czyli przód i tył na łożyskach kulowych. Łożyska ślizgowe wkłada do swoich wiertarek także Makita, więc nie jest to reguła.

G
JK. 2012-04-23 23:53

Re: Eurotec

Nie ślizgi tylko łożyska igiełkowe bywają często w uzytku, zwłaszcza w miejscu w którym jest metalowy blok pomiędzy przekładnią a silnikiem. Takie łożyska stosuje większość producentów, nawet profesjonalnych.

G
PanFleks 2012-04-23 23:59

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
jovibon 2012-04-24 00:24

Re: Eurotec

Producent nie wie. JK wie na pewno ;)

G
JK. 2012-04-24 23:03

Re: Eurotec

Jovibon za to wie wszystko;) ale zapomniał przeczytać z pychy dokładnie post;)

Bo mowa była o wiertarkach makity a nie o konkretnym przykładzie;) HP 1640 ma kulkowe i igiełkowe. Ale co tam lepiej kogoś od razu poniżyć;)

G
Łukasz 2012-05-06 15:24

Re: Eurotec

Korzystam z młotowiertarki Eurotec CFRH2602 2400 W.
Kupiłem ją rok temu.
Wykończyłem z jej pomocą 2 mieszkania (swoje i brata) i muszę powiedzieć, że sprawuje się doskonale. Wygląda jak nówka. Nie twierdzę, że jest dobra dla profesjonalistów, ale dla amatorów, do potrzeb domowych w zupełności wystarcza. Tylko oczywiście o sprzęt trzeba dbać, jak ktoś po skończonej robocie rzuca wiertarką w kąt to nie dziwie się, że się szybko psuje.

Kupując ten sprzęt w zestawie były dwa uchwyty (zwykły i SDS) - co moim zdaniem jest przydatne. Oprócz takich rzeczy jak walizka, wiertła, przecinak, zapasowe szczotki, w zestawie był nawet smar. Dla mnie to np. ma znaczenie bo mam w walizce wszystko co do wiertarki potrzebuję.

Ja osobiście polecam ten sprzęt, bo sam jest zadowolony.

G
majster 2012-05-10 11:31

Re: Eurotec

Wracając do łożyskowania czy wie ktoś jeżeli w taniej wiertarce są z przodu cztery śruby do rozkręcenia to jest ona na łożyskach czy też na tulejce? Np. wiertarka FTID1620 Falon tec lub eurotec 1800w id 241 lub eurotec id 501

lub eurotec taka z przełącznikiem z boku dwubiegowa

G
czarny 2012-05-11 16:31

Re: Eurotec

Wie ktos moze na jakiej stronie mozna kupic kolo zebate do Eurotec WPGC111 ?

G
zbych 2012-05-31 10:49

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
zbych 2012-05-31 10:50

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
zbych 2012-05-31 10:52

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
qwe 2012-05-31 23:07

Re: Eurotec

badziewie w ktorych sa moce zawyzone kilkukrotnie. mam wiertarke celme 350w i zrobie nia znacznie wiecej niz eurotecem 500w. gorsze od einhella.

G
Szapok 2013-08-03 20:34

Re: Eurotec

A ja mam pilarkę GC222. Używam jej tylko w ogrodzie - raz na jakiś czas: deski na opał, podłoga na poddaszu z desek, sękate pniaki, które nie pękły od siekiery.
Po 6 latach chodzi jak nowa, mimo, że zapominam o smarowaniu.
Co do mocy, to nie mierzyłem - jutro sprawdzę :)

1 ... 5 6 7 ... 8

Producenci :

Kategorie :