Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Do ostatniej strony »
G
Marek 2008-02-12 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

witam - jest jakis użytkownik pilarki tarczowej mc allistera 1800W za 360 niecałe w castoramie? co to jest warte - czy lepiej dołożyć 100zl i kupić skil Orca 1500W ?
pozdrawiam

G
darek 2008-02-13 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Kolego kup chinine pod ksywke blaucraft to bedziesz mial problemy ze wszystkim !

G
Grzesiek 2008-02-20 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Nie polecam.Jak na typową amatorszczyznę drogo.Castorama olewa klientów.Spróbujcie dokupić akumulator do modelu sprzed 3 lat.Niewykonalne.Jakość jak na te pieniądze też do bani.Lepiej dołożyć i kupić coś lepszego,albo przy sporadycznym użytkowaniu coś całkiem taniego czego nie będzie żal po prostu wyrzucić.

G
szymon 2008-03-04 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Ja posiadam dużo narzędzi z tej firmy i ogólnie są to dość dobre elektronarzędzia. Wkrętarki mam 2 wszystko nimi można.
Pośród różnych elektronarzędzi posiadam młoto-wiertarke tej firmy i po 2 latach (po upływie gwarancji) przestała kłuć tylko się kręci. Serwis mówi, że nie mają części w żadnych magazynach. Polecam te narzędzia bo mam ich sporo, ale odradzam kupno młoto-wiertarek sds+. Psują sie prędko!

G
szymon 2008-03-04 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Kolego Marku przy moim urzytkowaniu pilakra mac allestera zupełnie wystarcza. A ona dużo przeżyła. Polecam ją!!! A niektuży mówią o tym, że te wskaźniki laserowe to kompletny bezsęs. Ja tak nie twierdzę to porzyteczna rzecz!!!

G
szymon 2008-03-04 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Kolego Mańku frezarka jest warta swojej ceny!!! Ja ją urzywa amatorsko i jetsem z niej zadowolony.Raz pracowała cały mieśąc przy pełnym etacie i nie sprawiała problemów. Polecam!

G
rasiak1980 2008-03-28 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

ja uzytkuje szlifierke oscylacyjna, wiertarke, szlifierke katowa 1200w, pile tarczowa, pile lisi ogon na baterie 18v wkretarke 18v z udarem, i młoto wiertare 1500 w. sa to narzedzia dobrej jakosci ale maja kilka minusow podstawowy minus w narzedziach na baterie jest taki ze kazda maszyna ma inny system mocowania baterii a wiec bateria mimo iz jedna i druga jest 18 V nie pasuja do innych urzadzen jak do tych z ktorymi byly zakupione, szlifierka oscylacyjna jest dobrej jakosci nie szarpie reka, bardzo wydajny system odprowadzania pylu, wkretarka ma jeden minus jest nim futerko z ktorym juz po zakupie i obejrzeniu narzedzia wiedzialem ze beda problemy, guma ktora ulatwia chwyt na futerku szybko sie strzepi, w tej chwili zawiesila mi sie jedna szczeka w futerku takze kwalifikuje sie do wymiany, na wpelni naladowanym komplecie baterii mozna smialo hulac kilka ladnych godzin a wiec baterie sa dobrej jakosci laduja sie tez szybko 1-1,5 godziny, teraz pora na pile 18 v lisi ogon pila daje rade baterie rozniez wystarczajace sa jak do tego typu urzadzenia jedyne do czego mozna miec zastrzezenia to system mocowania ostrzy za pomoca imbusa troche archaiczny, sprawdzalem wyzynarki tej firmy z systemem szybkiego montazu ostrzy ale wiem ze sa problemy bo nie trzyma wystarczajaco sztywno pilki tak jak np dewalt, AEG czy Bosh takze wyzynarki raczej bym nie polecal, pila tarczowa 1200 wat spoko sobie daje rade mozna nawet nia dosc precyzynie ciac ma rownierz laserowy znacznik przydatne na poczatku troszke temu nie ufalem ale jest w miare dobrze wykalibrowany jedyne zastrzezenie to lekkie luzy na ostrzu ale nie rzutuje to w zadnym stopniu na precyzje nastepny produkt to szlifierka 1200 w rowniez dobry zakup lagodnie sie rozkreca ma regulacje obrotow wskaznik przeciazenia, oslone mozna latwo przestawic (zatrzask) na razie dziala bez zarzutu, wiertarka z udarem rownierz dziala bez zarzutu ja niestety z doswiadczenia wiem ze taki sprzet nie nadaje sie do wiercenia w betonie wiertlami 10mm na zwyklym udarze mechanicznym zajezdzimy nawet najlepsza wiertarke tego typu sprzetem mozna sobie nawiercic male otwory do 5-7mm w betonie zeby powiesic obrazek, do ciezszych robot mam mlot 1500 W z udarem pneumatycznym wiercilem juz nim w roznych materialach beton, lastryko, cegla, cegla zendrowka, spoko daje rade najlepszy chyba sprzet tej firmy ktory zakupilem, jedyny minus to przy wierceniu z mala sila nacisku udar nam za mocno skokowo odbija do tylu, lecz jest to mankament chyba wszystkich maszyn tego typu, generalnie duzo pracy wykonalem tymi narzedziami i nie widze jakis wiekszych minusow, moza by bylo smialo nawet stwierdzic ze jest to sprzet profesjonalny, a co do wiercenia zwykla wiertarka w betonie wiertlem 10 to moge powiedziec tylko jedno nie ma narzedzia do wszystkiego, jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, przyklad chociazby wkretarki 18v duzo mozemy zrobic ale jest duza i gdzieniegdzie trzeba sie przesiasc na mniejsza 12 v

G
rasiak1980 2008-03-28 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

ja uzytkuje szlifierke oscylacyjna, wiertarke, szlifierke katowa 1200w, pile tarczowa, pile lisi ogon na baterie 18v wkretarke 18v z udarem, i młoto wiertare 1500 w. sa to narzedzia dobrej jakosci ale maja kilka minusow podstawowy minus w narzedziach na baterie jest taki ze kazda maszyna ma inny system mocowania baterii a wiec bateria mimo iz jedna i druga jest 18 V nie pasuja do innych urzadzen jak do tych z ktorymi byly zakupione, szlifierka oscylacyjna jest dobrej jakosci nie szarpie reka, bardzo wydajny system odprowadzania pylu, wkretarka ma jeden minus jest nim futerko z ktorym juz po zakupie i obejrzeniu narzedzia wiedzialem ze beda problemy, guma ktora ulatwia chwyt na futerku szybko sie strzepi, w tej chwili zawiesila mi sie jedna szczeka w futerku takze kwalifikuje sie do wymiany, na wpelni naladowanym komplecie baterii mozna smialo hulac kilka ladnych godzin a wiec baterie sa dobrej jakosci laduja sie tez szybko 1-1,5 godziny, teraz pora na pile 18 v lisi ogon pila daje rade baterie rozniez wystarczajace sa jak do tego typu urzadzenia jedyne do czego mozna miec zastrzezenia to system mocowania ostrzy za pomoca imbusa troche archaiczny, sprawdzalem wyzynarki tej firmy z systemem szybkiego montazu ostrzy ale wiem ze sa problemy bo nie trzyma wystarczajaco sztywno pilki tak jak np dewalt, AEG czy Bosh takze wyzynarki raczej bym nie polecal, pila tarczowa 1200 wat spoko sobie daje rade mozna nawet nia dosc precyzynie ciac ma rownierz laserowy znacznik przydatne na poczatku troszke temu nie ufalem ale jest w miare dobrze wykalibrowany jedyne zastrzezenie to lekkie luzy na ostrzu ale nie rzutuje to w zadnym stopniu na precyzje nastepny produkt to szlifierka 1200 w rowniez dobry zakup lagodnie sie rozkreca ma regulacje obrotow wskaznik przeciazenia, oslone mozna latwo przestawic (zatrzask) na razie dziala bez zarzutu, wiertarka z udarem rownierz dziala bez zarzutu ja niestety z doswiadczenia wiem ze taki sprzet nie nadaje sie do wiercenia w betonie wiertlami 10mm na zwyklym udarze mechanicznym zajezdzimy nawet najlepsza wiertarke tego typu sprzetem mozna sobie nawiercic male otwory do 5-7mm w betonie zeby powiesic obrazek, do ciezszych robot mam mlot 1500 W z udarem pneumatycznym wiercilem juz nim w roznych materialach beton, lastryko, cegla, cegla zendrowka, spoko daje rade najlepszy chyba sprzet tej firmy ktory zakupilem, jedyny minus to przy wierceniu z mala sila nacisku udar nam za mocno skokowo odbija do tylu, lecz jest to mankament chyba wszystkich maszyn tego typu, generalnie duzo pracy wykonalem tymi narzedziami i nie widze jakis wiekszych minusow, moza by bylo smialo nawet stwierdzic ze jest to sprzet profesjonalny, a co do wiercenia zwykla wiertarka w betonie wiertlem 10 to moge powiedziec tylko jedno nie ma narzedzia do wszystkiego, jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, przyklad chociazby wkretarki 18v duzo mozemy zrobic ale jest duza i gdzieniegdzie trzeba sie przesiasc na mniejsza 12 v. ja z tej firmy jestem zadowolony i nastepny zakup to bedzie pila ukosowa

G
Zbyszek 2008-03-29 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Zawsze byłem zwolennikiem używania narzędzi Metabo i nie zawiodłem się na nich. Od pewnego czasu kiedy pojawiły sie w sieci Castorama narzędzia MAC Allister postanowiłem je przetestować. W tej chwili jestem użytkownikiem wielu z nich,
wiertarki udarowej, szlifierki kątowej 1200 W, pilarki 1800W, wyrzynarki 650W, frezarki 1500W, szlifierki mimośrodowej 260W,
szlifierki taśmowej oraz ostatnio piły łańcuchowej. Kupując te narzędzia pierwsze co zrobilem to dokonałem osobistego przeglądu. Okazało się, że narzędzia te są wykonane z dobrych materiałów, są wykonane profesjonalnie z jednym tylko zastrzeżeniem - jakość montażu pozostawia czasem wiele do życzenia. Po podokręcaniu wszystkich śrubek, nakrętek, szczególnie na mechanizmach napedowych narzędzia te sprawują się zaskakująco dobrze. Myślę, że własciwa obsługa i okresowa konserwacja pozwoli na wieloletnie uzytkowanie. Dwukrotnie droższe narzędzia Metabo są w tej chwili całkowicie odstawione. Jeżeli chodzi o wyrzynarkę MACa i związany z tym problem nie cięcia w linii prostej to wydaje mi się, że to była wada fabryczna prowadnicy - po prostu była krzywo wyprofilowana. Po rozebraniu wyrzynarki i wyprostowaniu prowadnicy sprzęt zachowuje się idealnie - pod warunkiem, że brzeszczoty są dobrej jakości. Kolega miał ten sam problem z ta samą wyrzynarką, i po wyprostowaniu prowadnicy wszystko jest OK. Myślę, że za taką kasę warto kupić te narzędzia, oby tylko nie zaczęli oszczędzać na materiałach. W chwili obecnej zastanawiam się nad kupnem wiertarki udarowej elektropneumatycznej .
Pozdrawiam.

G
Zbyszek 2008-03-29 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Mam jeszcze pytanie.
Nie miałem nigdy do czynienia z myjkami ciśnieniowymi. Czy ktoś jest użytkownikiem myjki MACa?. Proszę o poradę, czy warto kupić to urządzenie tej firmy. Może ktoś doradzi co kupić dysponując kwotą około 2000 zł.

G
Alek 2008-03-31 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

czy ktoś z Was kupił i używa z powodzeniem lub nie myjki cisnieniowej tej firmy? bo teraz sam rozważam taki zakup i nie wim czy np Maca za 450 pln bo jest w casto w promocji czy np topex grafit?
Będę wdzięczny za każde info.
Pozdrawiam.

G
szymon 2008-04-01 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Nie używałem myjki mac`a ale jak chyba wszyscy tutaj wiedzą, że mac allester jest o wiele lepszy od topex. Gdybym to ja miał taki wybór to wybrał bym mac`a.

G
Piotrek 2008-04-19 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Mam jeszcze pytanie.
Nie miałem nigdy do czynienia z myjkami ciśnieniowymi. Czy ktoś jest użytkownikiem myjki MACa?. Proszę o poradę, czy warto kupić to urządzenie tej firmy. Może ktoś doradzi co kupić dysponując kwotą około 2000 zł.
Za taką kwote można kupić myjke renomowanej firmy Karcher, która napewno posłyży przez długie lata.

G
krzysiek 2008-04-20 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

moj kolega mial maca myjke po roku siadla a w miedzy czasie wymienil 2 weze i 3 pistolety. nno a na koncu siadla pompa.mylismy swoje auta i rewelacji to nie bylo . zamiast porzadnej piany to leciala woda z plynem.wydal cos kolo 1000.teraz ma karcher za okolo 2000 no i daje jak na razie rade.
pozdro

G
tomek 2008-04-29 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Witam
ostatnio w Casto widziałem myjki ciśnieniowe f-my MacAlister.
Chciałbym zapytać użytkowników takowych myjek jak się spisują oraz zapytać o porade.
Szukam myjki ciśnieniowej ale z możliwością zasysania wody (np z beczki) szukam w necie i nie spotykam w opisach takich funkcji.
Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
info można dac na priv
skorpionxx@tlen.pl

1 ... 2 3 4 ... 12