Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Do ostatniej strony »
G
Seba 2007-01-15 00:00

Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Ostatnio natknąłem się na elektronarzędzia firmy Mac Allister. Nigdy nie słyszałem o takiej firmie, jak sądzę firma zza oceanu. Sprzęt wygląda solidnie, widziałem przekroje gdzie brak jest plastikowych trybów, jednym słowem robi wrażenie dobrej jakości. Może ktoś z Was już coś przetestował z tej firmy i posiada już jakieś na ten temat.
Z jaką firmą można porównać ich produkty?
Pozdrawiam

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Witam.
Na temat tej firmy była już mowa na tym forum, ale co tam :) Elektronarzędzia Mac Allister wytwarzane są w Australii(Chinach) przez firmę GMC (Global Machinery Construction)Firma ta wytwarza narzędzia dla wielu marketów technicznych na całym świecie ( USA,Włochy, Francja...)można je tam spotkać pod różnymi markami. W Polsce te narzędzia sprzedawane są przez sieć marketów Castorama.
Co do samych narzędzi... Sam użytkuje wkrętarkę, szlifierkę mimosrodową i opalarkę tej firmy już dość długo i jestem z nich zadowolony, a nawet bardzo. Serwis działa bardzo dobrze. MacAllister przeznaczony jest dla majsterkowiczów, odznacza się dobrą jakością i dość dobrą ergonomią, także design jest dosyć ciekawy. Cena, no cóż nie jest zbyt niska, ale otrzymujemy za nią sprzęt solidny. Do użytku domowego mogę je polecić z czystym sumieniem. Jasne że istnieje jeszcze Makita, Bosch itp. no ale wszystko zależy od kasy...Możesz zapoznać się z gamą elektronarzędzi te firmy na stronie www. macallister.com. pl. W razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam.

G
2007-01-15 00:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Witam.
Na temat tej firmy była już mowa na tym forum, ale co tam :) Elektronarzędzia Mac Allister wytwarzane są w Australii(Chinach) przez firmę GMC (Global Machinery Construction)Firma ta wytwarza narzędzia dla wielu marketów technicznych na całym świecie ( USA,Włochy, Francja...)można je tam spotkać pod różnymi markami. W Polsce te narzędzia sprzedawane są przez sieć marketów Castorama.
Co do samych narzędzi... Sam użytkuje wkrętarkę, szlifierkę mimosrodową i opalarkę tej firmy już dość długo i jestem z nich zadowolony, a nawet bardzo. Serwis działa bardzo dobrze. MacAllister przeznaczony jest dla majsterkowiczów, odznacza się dobrą jakością i dość dobrą ergonomią, także design jest dosyć ciekawy. Cena, no cóż nie jest zbyt niska, ale otrzymujemy za nią sprzęt solidny. Do użytku domowego mogę je polecić z czystym sumieniem. Jasne że istnieje jeszcze Makita, Bosch itp. no ale wszystko zależy od kasy...Możesz zapoznać się z gamą elektronarzędzi te firmy na stronie www. macallister.com. pl. W razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam Chris70

G
Seba 2007-01-16 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Wielkie dzięki za informacje i przepraszam że odświeżyłem temat:)
Pozdrawiam

G
mirek 2007-04-10 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Witam.
Mac Allister ma niestety jedną wadę. mam opalarkę jestem zadowolony. mam wkrętarkę i jest ok. ale wyrzynarka już niest taka super. Brzeszczot nie jest prowadzony równolegle do osi maszyny. Serwis nie widzi problemu. a nie da się ciąc z użyciem prowadnicy bo się po prosu łamie brzeszczoty. w serwisie powiedziano mi że wyżynarka nie jest do ciecia po prostej. tak więc jesli trafi sie na dobry egzęplarz to będzie super a jak nie to serwis sie wypnie na ciebie.
Pozdrawiam

G
:) 2007-07-27 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

nie uzywaj seryjnych ostrzy z MACa kup inne problem zniknie

G
Marcin 2007-07-28 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

buahahaha ale się uśmiałem ;D
ale ktoś bzdury Ci Mirku pociskał ;)
jak to wyrzynarka nie służy do cięć prostoliniowych?
a po co osprzęt do prostoliniowego cięcia sprzedają???
brzeszczoty, prowadnice, itp???
a że brzeszczot ucieka to może być albo kiepski brzeszczot, mający tendencję do wyginania się pod dużym oporem szczególnie w twardym materiale, lite drewno twarde (szczególnie gdy trafisz na sęk)płyta, mdf,lub gdy się przegrzeje, ale raczej stawiam na niezbyt udany system prowadzenia i podparcia brzeszczota.
zmień dostawcę wyrzynarek ;)
pozdro

G
Marek 2007-08-05 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Witam,czy mogę prosić o podanie adresu serwisu w okolicach Warszawy i Łodzi. Pozdrawiam

G
jurek s 2007-10-08 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Witam. Jestem użytkownikiem wiertarki MAC705P, którą wykorzystywałem w trzy miesięczny remoncie swojego mieszkania. Opinia ogólna, to wielki minus. Wiercąc udarem nie udało mi się wywiercić wiertłem Ø 10, 8 żadnej dziury w betonie (użyłem wierteł 4 gwiazdkowych). Dopiero wiertłem Ø 5 udało mi się po paru minutach wywiercić 3cm otwór. Udar jest totalną kichą!!! Zauważyłem też, że trzymając ręką za uchwyt szybkozaciskowy na oście są już wyczuwalne luzy, prawdopodobnie uszkodzone jest już łożysko. Kolejny minus to "przycisk blokady" włącznika, wciśnięty już nie da się odblokować dopiero po paru próbach. Jedyny plus to ładna stylistyka, chociaż srebrna farba którą częściowo pokryto tą wiertarkę już się wyciera i łatwo ulega porysowaniu. Kupując to wiertarkę sprzedawca Castoramy zachwalał jej wyższe od innych amatorskich umiejętności. Mówił, że to prawie półprofesjonalny sprzęt. Dałem się nabrać jak małe dziecko, bo ta wiertarka tylko ładnie wygląda  A to jest zwykły kitajki szajs dobrze opakowany wcale nie różniący się od elektronarzędzi TOYA. Teraz zobaczymy co jest warta gwarancja. Pozdrawiam.

G
Marcin 2007-10-08 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

bo wiertarki udarowe do wiercenia w betonie KOMPLETNIE SIĘ NIE NADAJĄ. trzeba było kupić elektropneumatyka (coś na sds+) który w beton wchodzi jak nóż w masło...
i tu po raz kolejny potwierdziła się moja opinia o fachowym doradztwie i kompetencjach personelu w dużych halach. ludzie znający się na rzeczy to tam niezwykła rzadkość....
w każdym razie współczuję....
pozdro

G
Michał 2007-10-08 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

mac to marka własna castoramy:)
nie maja plastików w środku oprócz wentylatorów, przeznaczone do prac domowych (amatrskich),
robią jeden błąd przy akumulatorówkach, pzy zmianie modelu zmieniają typ uchwytu aku, czyli puki są aku w sprzedaży to dobrze póżniej wywalić to do kosza.
pozdro

G
majsterkowicz 2007-10-15 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

z opinią serwisu trudno się nie zgodzić. mam wyrzynarką B&D. brzeszczot ustawia się pod kątem ok. 5 stopni w stosunku do obudowy narzędzia. cięcie po prostej z prowadnicą jest niewykonalne. pociesza mnie, że w boschu jest to samo. kiedyś byłem świadkiem jak pracownik szanowanej firmy przymocował listwę do blatu i prowadząc po niej boscha chciał dokonać cięcia. powiedziałem że to sie chyba nie uda, a on że musi się udać. kiedy po 10 cm cięcia pękł brzeszczot byłem zadowolony z mojego doświadczenia i wiedzy (jestem mało skromny.wiem)chociaż współczułem panu ,,stolarzowi". nie mam żadnego narzędzia tej firmy, ale chyba zaryzykuję przy nastepnym zakupie(chociaż wiem, że ,,Chińczyk to zawsze to samo)

G
krzysiek 2007-11-05 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Popełniłem ten błąd.. kupiłem wyrzynarkę MAC... Faktycznie nie da się tym wykonać prostego cięcia. Wyrzynarka nie tylko, że zbacza z linii prostej to pionowa płaszczyzna cięcia ma nie wiele z pionem. Dramat... nie oczekiwałem wiele od amatorskiego narzędzia ale na pewno nie tego że będzie mi marnować materiały ... Używana tylko jeden dzień .. zobaczymy co powiedzą w Castoramie. Nie poddam sie bez walki.

G
Marcin 2007-11-05 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Mirek, kilka postów wyżej, również uskarżał się na wyrzynarkę od maca... coś w ty pewnie jest. prawdopodobnie badziewny system prowadzenia i podtrzymania brzeszczota
pozdro

1 2 ... 12