Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Do ostatniej strony »
G
krzysiek 2007-11-06 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Pełna zdziwka... pomimo tego, że narzędzie używane, udało mi się zwrócić ten badziew. Panie w reklamacjach kręciły nosem ale po dyskusji z Panem z działu narzędzi udało się.
Chyba główna przyczyną takiego fatalnego działania Maca są spore luzy na głowicy/uchwycie brzeszczota - w pełnym wysunięciu jest to ok 5mm. Jak do tego dołożyć luz na prowadnicy/rolce brzeszczota to o proste cięcie może być faktycznie trudno. Porównałem w sklepie z boschem, nie widać żadnych luzów. Teraz przed ponownym zakupem poszukam info na forach takich jak to.

G
Michał 2007-11-06 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

kolego krzyśku.
jeżeli chodzi o cięcie grubych materiałów powyżej 1,5cm powinno stosować sie dodatkowo podrzynanie. w macu każda wyrzynarka to ma(w tych które znam). zabezpiecza to przed nadmiernym wyginaniem sie brzeszczota w materiale, jak to nazwałeś pionowa płaszczyzna cięcia. obojętnie do jakiej innej wyrzynarki założył byś ten sam brzeszczot bez podrzynania, bedzie działo się tak samo. ODPOWIEDNI BRZESZCZOT DO ODPOWIEDNICH MATERIAŁÓW I CIĘCIA. co do luzów:
każda wyrzynarka ma jakieś luzy, mniejsze, większe, zależności od modelu i ceny zakupu.
jeżeli chodzi o maka był model który posiadał bezkluczykową regulację stopy, i było to do d..., ale firma poprawiła ten sysytm i dała śrubę.
pozdro

G
krzysiek 2007-11-08 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

kolego michale
z cała pewnością ... zastosowałem brzeszczot który był w komplecie z wyrzynarką i zdaję sobie sprawę, że nie tędy droga ale użyłem mechanizmu podrzynania - bez rezultatów. Główna bolączką maca było jednak cięcie w prostej linii - mnie się nie udało :). Umiejętności zawsze grają dużą rolę jednak w wypadku maca (tego konkretnego) trzeba chyba jakiś cyrkowych :) Odkładam na odrobinę droższego bocha i wtedy się okaże czy narzędzie czy majster dupa.
pozdrawiam

G
Michał 2007-11-08 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

było trzeba kupić sobie B&D cd301 za ok 90zl, albo model ks888 z regulacja predkości w przycisku.
pozdro

G
krzysiek 2007-11-12 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

.. kupiłem w końcu B&D ks999. Droższa od maca o 50 zł a różnica w pracy .. kolosalna. Mocy znamionowa B&D to tylko o 100W więcej jednak bardzo mocno wyczuwalna. Na tych samych płytach przy najniższych obrotach wchodzi jak w masło podczas gdy mac na najniższych obrotach blokował się.
Z dodatkowych plusów to - brzeszczot widoczny z góry - nie trzeba się wyginać aby skontrolować cięcie, nadmuch skierowany na bok nie do przodu, do kompletu dołączony zestaw 10 brzeszczotów piranha i co oczywiście najważniejsze TNIE W LINI PROSTEJ. Przynajmniej na razie :)
pozdrawiam

G
Michał 2007-11-12 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

witam.
jak zacznie przegrzewać się brzeszczot, to zacznie sie wyginać
pozdro

G
Marcin 2007-11-12 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

bo trzeba pracować tak, by go nie przegrzać ;)
a w określonych sytuacjach chłodzić, bo przecież to narzędzie działa na zasadzie pocierania/zdzierania urobku, więc temperaturki wytwarzają się tu niemałe...
pozdro

G
krzysiek 2007-11-13 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

dlatego pracowałem na najniższych obrotach bo ważniejsza precyzja niż szybkość. W macu się nie dało pracowań na najniższych obrotach (zwłaszcza przy załączonej funkcji podrzynania) a na nieco wyższych i tak brzeszczot szedł w bok. Moja subiektywna ocena Maca jest na NIE. Czy z B&D będę miał te same problemy to się okaże. W weekend planuje dalsze prace i sporo cięcia więc sprawdzę czy po przegrzaniu brzeszczota faktycznie zacznie odstawiać numery jak Mac.

G
krzysiek 2007-11-19 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Po długim i pracowitym weekendzie muszę z przyjemnością potwierdzić. B&D pracuje precyzyjnie i przewidywalnie czego nie można powiedzieć o wyrzynarce MACa. Więc jeszcze raz nie polecam wyrzynarek MACa ... innych narzędzi tej firmy nie miałem (nie)przyjemności testować. Pozdrawiam

G
mirek 2007-11-19 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

No ja miałem dokładnie ten sam problem z wyrzynarką Maca. Oddałem , nie bez problemów dostałem kasę z powrotem i kupiłem skila. Niby słabszy ale na prawdę jest precyzyjny a ja nie widzę różnicy w mocy. Chodzi spokojnie na niskich obrotów a w Macu były z tym problemy. Ale z kolei mam też wkrętarkę Maca i z niej jestem na prawdę bardzo zadowolony.
Pozdrawiam

G
karol 2008-01-05 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Zgadzam sie z Michałem tylko zapomniał dodac ze przeznaczeniem wyzynarek nie jest proste ciecie ,dobre wyzynarki dadzą sobie rade ale do prostego ciecia jest pilarka z listwą prowadzącą.A co do mac allistera to wkrętarki ok.

G
maniek 2008-01-05 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

chcem kupic frezarke z Maca ale niewiem czy jest warta

G
Michał 2008-01-05 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

do domu czy pracy?
ma walize i sporo akcesorii,
przeznaczenie do prac domowych.
pozdro

G
ARTURO 2008-01-27 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Używam wkrętarki z udarem MAC12-2VP zawodowo od dwóch lat. W tym przedziale cenowym to rewelka ,czy to wkręcanie śrub czy wiercenie z udarem w cegle.Zanim rozładuje sie aku to drugi zdąży sie naładować przez godz.

G
Krzysiek 2008-02-08 00:00

Re:Co możecie powiedzieć na temat elektronarzędzi firmy Mac allister

Przede wszystkim jeżeli mówimy o dokładnym cięciu wyrzynarką to wysoka jakość cięcia występuje podczas pracy sprzętem FESTOOLa (cena w porównaniu do innych jest bardzo wysoka- ale w czasie pracy widać za co się płaci). Aby zamknąć temat festool to używam wyrzynarek, pilarki, frezarki i nie kupiłbym żadnej innej firmy. W sprawie maca testowałem wiele wkrętarek, które padały jak muchy (bosch niebieski/zielony, b&d, itp.), w końcu kolega namówił mnie na sprowadzenie kilku nowych z anglii(cena była bardzo niska)- kupiłem. Używam 18V z udarem z powodzeniem 3 rok i do dzisiaj działają bez zarzutu, bateria również ok. Jednakże podczas wizyty w Castoramie sprzęt Maca który można tam obejrzeć wygląda inaczej- ja w ręku trzymam porządnie wykonany sprzęt a na markecie leżą jakieś zabawki!!! O co chodzi???

1 2 3 ... 12