WORX

Do ostatniej strony »
G
Rufus 2011-03-11 22:59

Re: WORX

A czy ja gdzieś napisałem ze niezgodność towaru z umową dotyczy przedsiębiorców ???
Zgodnie z ustawą dotyczy ona tylko klienta indywidualnego !

Za niezgodność towaru z umową w chwili jego wydania zawsze odpowiada sprzedawca (który ewentualnie może następnie rozliczyć się z producentem lub hurtownikiem, ponieważ ma do nich roszczenie zwrotne). Ma on obowiązek przyjąć reklamację składaną przez klienta i jeżeli jest zasadna – spełnić jego żądania.
Ciężar udowodnienia, że niezgodność towaru konsumpcyjnego istniała w chwili jego wydania, spoczywa na kupującym. W przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że niezgodność ta istniała w chwili wydania (zakupu) towaru. Odpowiedzialność jest wyłaczona , jeżeli w chwili jej zawarcia kupujący o tej niezgodności wiedział lub – oceniając sytuację rozsądnie – powinien był wiedzieć !

To tyle o niezgodności towaru z umową.

Generalnie różnica polega na tym ze gwarancja producenta jest dobrwolna (producent czy dystrybutor jej dać nie musi) a niezgodność obowiązuje z mocy prawa.
Gwarancja i niezgodność istnieją niezależnie od siebie .

http://www.e-podatnik.pl/artykul/doradca_podatnika/3418/Odpowiedzialnosc_sprzedawcy_za_sprzedany_towar.html

Wracając do przedsiębiorców to ich dotyczy rękojmia -jest ona prawem obowiązująym przy rozliczeniach podmiotów gospodarczych.
Ty masz sklep z wiertarkami a ja mam firmę budowlana -jak kupię u ciebie wiertarkę to z mocy prawa przysługuje mi 12 miesięcy rękojmi.

http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/338032,rekojmia_za_wady.html

G
JK. 2011-03-12 01:39

Re: WORX

No teraz Rufus napisałeś wszystko tak jak trzeba, przepraszam że sie przyczepiłem, ale w tej kwestii jestem przewrażliwiony już. Często pisze ktos o tych rzeczach ale nie dokładnie i potem tacy co to przeczytali przychodzą do sklepu i robią cyrk. Bo przeczytali że mają prawo ale nie doczytali do czego dokładnie.
W kwestia prawnych zawsze należy wypowiadać się ostrożnie, bo można narobić szkód.

G
JK. 2011-03-12 03:36

Re: WORX

Owszem tylko rękojmia nie jest sprecyzowana, a zapis:

"Rękojmia za wady fizyczne – odpowiedzialność sprzedawcy wobec kupującego w sytuacji, gdy rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność, nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił on kupującego, bądź jeżeli rzecz została wydana kupującemu w stanie niezupełnym."

Mówi jedynie tyle że rzecz sprzedana ma wadę, która wystepuje już w trakcie sprzedazy. A wady powstałe w wyniku eksploatacji nie maja tutaj uzasadnienia. Dlatego też zdecydowanie lepiej kozystać z gwarancji producenta. Co rękojmi to jest dość prosty sposób zgodny z prawem, na to by rekojmia lub niezgodność towaru nie były brane pod uwagę. W chwili zakupu sklep może prosić klienta, aby podpisał umowę, w której jest zawarte stwierdzenia, że klient odbiera towar pełnowartościowy, sprawy i zgodny z opisem producenta. Dlatego też rękojmia czy niezgodność towaru jest tylko i wyłącznie uzupełnieniem gwarancji producenta, gdyż sądzenie się z tego tytułu jest bardzo trudne i ne daje pola manewru klientowi, który nie posiada ekspertyzy rzeczoznawcy.

Także Rufus;) kupując u mnie wiertarkę, nie liczyłbym z rękojmi, bo wszystkie narzędzia są sprawdzane przy kliencie, pod katem ich sprawności i innych wad. Rękojmię o wiele bardziej można wykorzystać kupując inne towary, których ewentualne wady nie są do sprawdzenia.

G
Rufus 2011-03-12 07:56

Re: WORX

Nie zwasze jesteś w stanie stwierdzić wadę w chwili sprzedaży sprzętu bo to że działa on prawidłowo i nie ma uszkodzeń zewnętrznych nie świadczy jeszcze że wszystko jest ok.
Wada moze być ukryta ,ale w takiej sytuacji udowodnienie że ona istniała spoczywa na kliencie.
Ja miałem taką jazdę myjką wysokociśnieniową-klient powoływał rzeczoznawcę bo twierdził że pompa miała wadę konstrukcyjną której nie dało się stwierdzić w chwili sprzedaży sprzetu.
Dzięki swojej determinacji klient sprawę wygrał .

G
Sławek1 2011-03-12 18:57

Re: WORX

No i znowu nasza alfa i omega ląduję klienta pod siuś!!!
Kuba twoim obowiazkiem w chwili gdy klient chce skorzystać z prawa- niezgodności towaru z umowa - jest sporządzenie protokółu i nic więcej. Masz przyjąć badziew , odesłać do serwisu , a nie wymądrzać się i znęcać nad klientem. To nie ty decydujesz !!!
Panie Boże zmiłuj się nad nim, daj mu rozum i wybaw klientów od jego mądrowania. Amen
Zastanów się ,ze to może być przyczyna tego ,że klient zamiast kopić u ciebie , biegnie do Castoramy!!!

G
Gość 2011-03-12 22:01

Re: WORX

bo wszystkie narzędzia są sprawdzane przy kliencie, pod katem ich sprawności i innych wad. Rękojmię o wiele bardziej można wykorzystać kupując inne towary, których ewentualne wady nie są do sprawdzenia.


W jaki sposób sprawdzasz narzędzie? Podłączasz do sieci - działa? Działa!
Sprawdzasz poszczególne elementy? Rozkręcasz obudowę, żeby wychwycić ewentualne wady? Jeśli nie, to jesteś w czarnej d...pie, bo gwarancja obejmuje wady, których nie widać w momencie zakupu. Wystarczy, że klient wróci do domu, sprawdzona przez Ciebie wiertara pójdzie z dymem i już możesz mu nagwizdać.

PS Warto wspomnieć, że wątek dotyczy narzędzi WORX...

G
Rufus 2011-03-12 22:20

Re: WORX

Co prawda to prawda........
Sorki za OT

G
JK. 2011-03-13 00:17

Re: WORX

Gość - sprawdzam ich działanie! Rekojmia i niezgodność towaru dotyczy tylko towaru, który w momencie sprzedaży jest wadliwy - cięzko to pojąć?
To że wada materiałowa lub konstrukcyjna ujawniona już w czasie ekploatacji podlega gwarancji producenta.

G
Rufus 2011-03-13 09:52

Re: WORX

Nie koniecznie-klient ma wolność wyboru-czy chce skorzystać z gwarancji producenta czy z niezgodności z umową lub rękojmi.
Te uprawnienia biegną niezależnie od siebie.
Tak ja wszej jeśli wada ujawni się do pół roku domniemywa się że istniała w chwili sprzedaży-tyle że klient ten fakt musi udowodnić.

G
Rufus 2011-03-13 09:54

Re: WORX

......miało być "Tak jak wyżej"
Coś mi się z klawiaturą dzieje :)

No ale koniec OT-temat jest o czym innym !

G
JK. 2011-03-13 21:17

Re: WORX

No własnie;) trzeba udowodnić że ta wada istniała, a serwis mając ekspertyzę stwierdzi, że wada mogła powstać tylko na skutek eksploatacji(niewłaściwej), przez co można domniemać, narzędzie było sprawne w czasie sprzedaży i nie ma niezgodności z umową... To niestety błędna taktyka, lepiej zdecydowanie korzystać z gwarancji, bo sam producent ją precyzuje. Jest się na co powołać. Baa gdyby doszło do konfrontacji w sądzie: na pytanie czy w chwili zakupu narzędzie było, wadliwe, bądź działało niewłasciwie, klient musiałby kłamać że bylo niesprawne, a to grozi poważnymi konsekwencjami. Bo gdyby odpowiedział że narzędzie było sprawne, natychmiast niezgodność przestaje istnieć według prawa.

G
kali 2011-03-15 06:44

Re: WORX

witam
mieszkam w Niemczech i tam właśnie kupiłem pomarańczowe
bo relatywnie tanie do zarobków
zobaczę ile pochodzi może kupię jeszcze raz
choć na boschu niebieskim (młotowiertarka)pracowałem 6 lat i raz wymieniłem wirnik i raz zespół głowicy SDS potem już nie opłacało się jej naprawiać bo stary model
młotowiertarkę i pilarkę WORX mam już ponad rok a używam je zawodowo
jak na razie to wszystko ok działa
młotowiertarka ma uderzenie bez zarzutu i wymienną głowicę SDS na szybki zacisk
z mojej winy rozwaliłem gumę osłonową na głowicy SDS i mam problem z zakupem
ale to Niemcy
jak do domowych prac to polecam

G
Czarnula 2011-08-03 17:44

Re: WORX

Witam,
Jakie są wasze opinie o wiertarce WORX WU364.1??
Warta zakupu?Proszę o szybkie odpowiedzi:)

G
Langer 2011-09-14 23:24

Re: WORX

Witam,

Używam narzędzi WORX do profesjonalnego montażu okien - WORX zielony. Wszystko działa od prawie dwóch lat - zakupione w Proma pod Wrocławiem, Jedyne, co padło, to głowica od młotowiertarki WU 330.2, ale tylko dlatego, że głowica zajechana przy... wykuwaniu w cegle pełnej trzeciego otworu pod bramę garażową! Dwa pierwsze otwory przetrwała!
Na szczęście głowica jest wymienna, więc potraktowałem to, jak wymianę przepalonej żarówki w samochodzie :) Wkrętarki WORXa mocnie i niezawodne, gumówka też, no i wyrzynarka. Dla porównania - mam dwie Makity wkrętarki kupione w Castoramie - obie padają po kilku miesiącach pracy - najczęściej sprzęgło na pierwszym biegu... Inna Makita - zwykła wiertarka kupiona w Praktikerze, padła po raz trzeci - zacisk głowicy nie może puścić i nie mogę do dziś wyjąć wiertła:) Czyli wszystko na korzyść WORX! Polecam...

G
neo_m 2011-11-05 23:25

Re: WORX

Witam
Posiadam od 3 lat wkrętarkę WORX WU152PT 12 V kolor
zielony , powiem tyle -wykończyłem całe poddasze (160 m2) płyty osb na podłogach, karton gips ściany i sufity , wiercenie w cegle czerwonej + przewierty widią przez pustak i sprzęt nigdy mnie nie zawiódł .
Dużym plusem jest świecąca dioda z przodu .
Niestety ładowanie w warunkach dość wilgotnych zemściło się uszkodzeniem ładowarki.Niestety sprzęt teraz leży .

m.lomnicki@wp.pl

1 2 3 ... 5