wkrętarka maktec 14,4 V

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2007-10-16 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

p.s. zapomniałbym ;)
jest takie powiedzenie "że tanie mięso psy jedzą" (bez niczyjej urazy), ale to prawda i całkiem prywatnie również ta przesłanką się kieruję, a wiesz dlaczego?
Po prostu nie stać mnie na kupowanie tandety, bo jestem na to za biedny.
Życie i doświadczenie nauczyło mnie że nie warto kupować rzeczy najtańszych i niemarkowych, zarówno jeśli chodzi o odzież, obuwie, kosmetyki, elektronikę, narzędzia i jedzenie.
produkt markowy, nie koniecznie za 1000 zł starcza po prostu na dłużej i istniej znacznie mniejsze ryzyko jego przedwczesnego zużycia lub uszkodzenia niż w przypadku noname. czasem relatywnie niewiele więcej płacąc można otrzymać produkt o wiele wyższej jakości. Zatem powtarzam to każdemu jak mantrę. nawet nie liczę ile nerwów i pieniędzy mnie kosztowało do organoleptycznego potwierdzenia tej tezy ale na kupowanie amatorszczyzny, gdy muszę polegać na narzędziu po prostu mnie nie stać ;)
pozdro

G
pawel 2007-10-17 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

deska i klocek to prymitywne ale skuteczne rozwiązanie. co do taniego metabo to mam kapówkę do drewna KS 210. tandeta jakich mało, a dokładność cięcia to marzenie. wszędzie luzy, a na osi wirnika zapomnieli chyba o łożyskach, bo tarcza lata jak chce. to doświadczenie nauczyło mnie, że lepiej kupować sprzęt sprawdzony a nie sugerować się marką. za te marne 500 zł kupiłbym ,,ciangciang,, i przynajmniej nie byłbym zawiedziony.organoleptyczna próba metabo spowodowała u mnie wymioty.
Pewnie, że to najtańszy produkt metabo, ale wydawało mi się, że nazwa do czegoś zobowiązuje.
co do konkretnych różnic w maktec i metabo sądzę, że ich po prostu nie ma. i właśnie do tego zmierzam. niby dlaczego mam płacić 200 zł więcej za makitę. za kolor obudowy. namawiam do kupowania produktów na miarę potrzeb, a nie na wyrost.tylko tyle.
a jeszcze jedno. co kupujesz markowego do jedzenia?
pozdrawiam
PS nienawidzę sprzedawców którzy nie mają pojęcia co sprzedają i do czego(znam ich z marketów, ale Ty tam nie chodzisz)

G
Marcin 2007-10-17 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

witaj, tak skrótowo wygląda to tak:
czekolady tylko wedla, majonez, tylko winiary, ketchup wyłącznie pudliszki, napoje, soki tylko tymbark, a wędliny i przetwory mięsne wyłącznie w małych, sprawdzonych prywatnych masarniach, podobnie pieczywo. Przykładów można by mnożyć, ale ogólny zarys już znasz. może markowe to w przypadku jedzenia spore nadużycie w wypowiedzi, ale stawiam po prostu na sprawdzone renomowane marki na których się nigdy nie zawiodłem ;)
p.s. ks 210 to rzeczywiście wielkie g... wykonanie pozostawia wiele do życzenia i po tej marce można spodziewać się nico więcej. tu się z Tobą zgodzę

G
pawel 2007-10-17 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

a widzisz! jednak g... ale pod jaką marką ! fajnie mieć g... marki metabo. i to napewno nie jest jedyny sprzęt markowy który można określić mianem g.... dlatego wolę kupić coś co spełnia moje oczekiwania, a nazwa ma drugorzędne znaczenie. dlatego szukam opinii nie tylko o markowym sprzęcie. oczywiście trudno się nie zgodzić, że kupując coś z chińskiej masówki można liczyć jedynie na wymianę uszkodzonego sprzętu na nowy w okresie gwarancji. po gwarancji jak nawali to tylko na złom.chociaż to ma swoje plusy bo wzbogacamy polski rynek surowców wtórnych. na szczęście mam świadomość tego i dokonując kupna bobelków tej klasy nie rozważam czy lepszy topex czy kinzo bo to jedno i to samo. w pewnej firmie budowlanej gość ma trochę sprzętu klasy ,,do pierwszej awarii" i pracuje nim od kilku lat. to dziwne. osobiście mam opalarkę nuto... coś tam i przepracowała chyba ze 100 godz. za 3 dychy. nie będę płakał jak się spali i kupię taką samą bo nie potrzebuję steinela ani takiego za 100 zł ani za 300 zł.
widzę że nie jadasz chińskich zupek. ja czasami tak (wiem, wiem to trutka)reszta to samo.pozdr.

G
Marcin 2007-10-17 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

he he, a wiesz że chińską zupką (nazwa z pozoru myląca bo wynaleźli ja w latach 50-tych ubiegłego stulecia japończycy) tez nie pogardzę. a najbardziej lubię tłuczone ziemniaki z furą smażonej cebulki i kwaśnym mlekiem ;) cóż ja poradze że jem tylko to co mi smakuje? i kij z tym że niezdrowe. ważne żeby było świerze, smaczne i wysokojakościowe.
jednak z tym rynkiem surowców wtórnych się nie zgodzę... może na zachodzie to podlega recyclingowi i powtórnemu przetworzeniu ale proza życia w polsce i burdel prawny powoduje, że tysiące ton chińskiego chłamu trafiają.... na wysypiska. widzisz niemcy sobie z tym poradzili. tam obowiązek recyclingu zużytych narzędzi spadł na głównego importera. i w ten sposób wypleniono tandetę za 10 euro w Aldiku, bo okazało się że koszt jej utylizacji (około 50 euro per sztuka) jest znacznie wyższy od wartości nowego produktu ;) i przestało się im opłacać to sprzedawać.
szkoda że u nas twardogłowi tez nie poszli za tą myślą ;)
pozdrawiam i pomyślnych łowów ;D

G
pawel 2007-10-17 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

dzięki. myślę, że temat wkrętarki maktec został dogłębnie wyjaśniony. tym bardziej, że jadam podobnie jak Ty ( do kopy duszonych ziemniaków kaszanka i kwaszona kapust hmmm.)
pozdrawiam i do miłego...

G
Marcin 2007-10-17 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

o tak ;) z narzędzi przeszliśmy do kulinariów, czyli zakończenie z mega off topem (post nie na temat)
dobrze chyba że to forum nie ma jak zauważyłem żadnej moderacji, bo już pewnie dostalibyśmy conajmniej po warrnie ;)
trzym się i pozdro :)

G
jacu 2007-10-24 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

używam jej na budowie i daje radę,nawet czasem mieszam nią małe ilości kleju lub fugi.naprawde polecam

G
pawel 2007-10-25 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

dzięki za opinię kogoś kto ma i używa. Marcinie bez urazy. szanuje Twoje zdanie. pozdro.

G
Terror 2007-10-30 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

Dlaczego wszystko sprowadza się na tym forum do drogich narzędzi albo do tandety. Makita wcale nie musiała uruchamiać nowej linii produkcyjnej z powodu Maktec-a. Równie dobrze można gdzieś części zamówić i poskładać pod własną marką. Np. kompresory dla B&D produkuje firma FIAC - a jednak sprzedawane są jako B&D - a czasami pisze poprostu made in czajna!
Sprawa prostra różnica tkwi w szczegółach - weźmy na porównanie akumulatory NiCd np. 18V z hmm Einhella i Makity, nom jakoś domyślam się, że jednak ogniwa w makicie bedą mniejsze przy zachowaniu tych samych właściwości co w kolosalnie większym Einhellu. Powód?! Chemia, chemia, chemia - kryształki niklu moga być drobniejsze. A jaka jest różnica miedzy, zielonym boschem a niebieskim? bo tu jest tulejka a tam łożysko? litości ... nie da się wiedzieć wszystkiego - różnica zazwyczaj tkwi w szczegółach ... teraz mniej zlinczujcie

G
Marcin 2007-10-31 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

dlaczego zlinczować? każdy ma prawo do swojego odmiennego zdania, szczególnie gdy argumentuje rzeczowo ;)
pozdro

G
arek 2008-05-18 00:00

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

witam. Pracuje wkrętarką maktec 14.4 V pół roku montując kuchnię. Co dzień nowa kuchnia do montażu. Nie tylko wkręcam ale wierce duże otwory np. w 4 cm dębówym blacie. Poza pracą służy mi w domu. Np zakładam mieszalnik i rozrabiam gładż szpachlową. Więc nie ma lekko że mną. Kupiłem za 245zł. więc nie oszczędzam, jeśli padnie w ciągu kolejnych 6 miesięcy kupię niebieską jeśli padnie za rok to kupuje taką samą. trochę baterie mają za mała pojemność bo tylko 1.3 ale szybką ładowarka ładuje druga baterie więc jest ok. przeciętnie jedną bateria wystarcza na montażu na jakieś 9 godzin pracy.

G
tomek 2010-03-14 12:37

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

co do celmy to potwierdam i polecam, nie pracuje sie tym wygodnie, ale wnętrze wiertarek i młotków wygląda jak skrzynia biegów w starym romecie, a dla tych którzy lubia klocki lego to idealna płaszczyzna do zostania małym mechanikiem, dostępne są schematy wraz z opisami części, części nie najtańsze ale też dostanie, można kupić coś używanego na przekładki, słowem wielki plusy dla polskiej firmy CELMA TOOLS za profesjonalizm w tym całym świecie komercji

G
tomek 2010-03-14 12:40

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

RE - WIT STWOSZ- praca w drewnie nawet najbardziej prymitywnym narzędziem nie uniższa jego rangi, ale dłuta które miał Ów mistrz napewno były nieporównywalne z dzisiejszymi

G
Maariusz 2010-03-14 20:06

Re:wkrętarka maktec 14,4 V

Kolega ma taką wkrętarkę i twierdzi, że nie jest najgorsza tylko aku szybko się rozładowują jak leży nie używana. Ja mam szlifierkę kątową na tarcze 125. Do cięcia jest za słaba

1 2 3

Producenci :

Kategorie :