Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

G
Mike 2013-10-04 16:19

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Tej Kserus a skąd niby celma kupuje swoje wkrętarki? Z Korei? Z Chin przecież. Celma to sprzęt chiński, koreański albo polski z zastrzeżeniem że polski jest przestarzały i bardzo niskiej jakości.

Cała celma to sprzęt najwyżej dla zaawansowanych majsterkowiczów a nie profesjonalistów.

G
Marek 2015-08-17 00:59

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Ja wybrałbym Celmę. Mam pare narzędzi i chwalę sobie!
Sa solidnie zrobione i dobrze się nimi pracuje.
Polecam WAK 12.

G
MarekR 2015-09-17 21:50

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
oko 2018-03-30 22:23

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Made in - oznacza "wykonane w" i jest to miejsce produkcji a nie miejsce patentu czy rejestracji firmy, więc jeśli jest napisane made in Germany to musi być zrobione w tam a nie gdzie indziej i kropka

G
kela 2018-04-14 22:39

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

mam kilka rzeczy od ryobi, między innymi tę wkrętarkę na akumulator z serii one plus, super do pracy, przez to ze m am parę srzetów z tej serii to ni emusialem dokupować dodatkowyh akumulatorków, bo po prostu wymieniam między nimi, sama wkrętarka fajna, dobrze wykonana

G
kazik 2018-08-08 00:03

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Tak dokładnie to Milwaukee, AEG, Ryobi, Homelite, Empire, Stiletto, Hart, Hoover, Oreck, Vax and Dirt Devil są brantami jednej firmy Techtronic Industries Company Limited (TTi) międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą w Hong Kongu. Wnętrzności narzędzi tych brantów są we wszystkich takie same. Różnią się zewnętrznym wyglądem ( obudową) i miejscem składania w całość no i elementami montażowymi typu nakrętki, śruby, wkręty, włączniki. Należy także pamiętać, że poszczególne branty mają swoje specjalizacje np. Vax to maszyny sprzątające, oraz terytorium na, którym są markami dominującymi np. Milwaukee to Ameryka Północna i Australia a AEG to głównie Europa i Bliski Wschód.
Celma, Maktec czy jakieś Vander lub BoosPolska to produkty typowo chińskie tak jak Junak wyprodukowane w chińskich fabrykach z wytłoczoną lub namalowaną nazwą firmy, która zamawia odpowiednio dużą ilość ich produktów, chociaż w tychże fabrykach produkuje się niejednokrotnie części i podzespoły dla Makity, Bosch czy TTi a te z kolei montuje się we własnych produktach i w tych z obcą banderolą.

G
Klamski 2018-11-09 13:05

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Odpowiadając na główne pytanie, to dla mnie najlepsza ryobi. mam nawet ten sam model i jestem bardzo zadowolony. najbardziej z czasu pracy na jednym ładowniu, choć mam od nich trzy baterie one plus, więc brak mocy nie jest żadnym problemem/

G
Wodziński 2019-11-18 19:50

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

najlepsza z tych trzech to Ryobi szczególnie ta 18V i do tego ta z serii one + jeśli masz jakieś inne narzędzia Ryobi u siebie w warsztacie a jeśli nie masz to zawsze możesz mieć, bo system wymiennych akumulatorów, pasujących do każdego sprzętu tej marki jest niesamowicie wygodny. A sama ich wkrętarko- wiertarka jest bardzo dobrym sprzętem, sam mam u siebie w domu i sobie chwalę.

1 ... 3 4