Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Do ostatniej strony »
G
damianqn 2011-02-19 10:28

Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Witam Serdecznie mam problem w wyborze wkretarki.

mam 3 na oku...Ryobi najlepiej wykonana i w srodku wszystko metalowe.

Celma:

http://allegro.pl/celma-wkretarka-wak14-wak-14-okazja-siedlce-fv-i1457333237.html

Maktec:

http://allegro.pl/makita-maktec-wkretarka-aku-mt062sk2-9-6v-2biegi-i1450532868.html

i Ryobi:

http://allegro.pl/wiertarka-wkretarka-csdt-1202n-ryobi-okazja-raty-i1450017459.html


Wktrętarka ma byc mała bedzie słuzyła do montazy mebli jako druga/dodatkowa/zapasowa.

Bardzo proszę o wypowiedz ludzi którzy mieli z nimi doczynienia! a nie ze slyszalem czy tam kumpel ma itd.

G
Rufus 2011-02-19 15:49

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Z tych trzech wybrałbym Celme !
W to że jest w 100% Polska ( a tak się reklamują) to ja nie wierzę ,ale marka ma od lat dobrą opinię,a ich narzędzia po zmianie desingu prezentują sie naprawdę dobrze ( taka nasza Makita :) )

O Mactekach i Ryobi słyszałem różne opinie zwłaszcza o awryjności akumulatorów.

W podobnym zakresie cenowym masz jeszcze Kressa:
http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-kress-caly-zestaw-grosze-i1464102183.html

Po prawdzie to Kress sklada je w PRC ( choć jest napisane Made in Germany),ale są dosyć wytrzymałe i maja bardzo przyzwoite akumulatory.

G
JK. 2011-02-19 22:12

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Rufus;P na boga, ta wkrętarka po pierwsze nie jest tanio;) 394 +16zł skoro w zwykłym sklepie kupisz ją za jakieś 370-400zł, z gwarancją. Po drugie kolega chciał małą lekką wkretarkę, a ty mu proponujesz "kobyłę" - może i dobra ale ciężka i duża. PO trzecie nie jest chińska tylko koreańska, po czwarte "kraj pochodzenia" nie oznacza kraju produkcji. Kraj pochodzenia to tylko skąd została sprowadzona do polski.

G
Rufus 2011-02-19 23:03

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Link podałem jedynie poglądowo a nie po to aby z niego skożystać przy zakupie !
Ta wkrętarka kosztuje w OBI jakieś 399 zł i ma trzy lata gwarancji.
Co do wagi to też nie przesadzajmy- Celma waży 1,5 kilo -nie jest to mała i lekka wkrętarka.
Kress jest trochę cięższy ale ma pojemniejsze akumulatory.
A z tą Koreą to byłbym ostrożny -sam rozmawiałem z człowiekiem z Lange który wyraźnie mówił ChRL !!!
Kress odwala ściemę i moim zdaniem psuje sobie opinię bo na walizce jest naklejka na której wyraźnie jest napisane "Kraj pochodzenia Niemcy"
Jak nie wierzysz to przejdź się do Obika i sam zobacz....nie ma słowa o tym ze robiona jest na wschodzie !
Człowiek z którym rozmawiałem mówił ze w firmie (Lange) nie bardzo podoba się zagrywka Kressa która została wymuszona koniecznością wejścia do marketów z tańszą nieco wkrętarką-ten model nie jest nawet prezentowany w katalogu.
Nie zmienia to faktu że to dosyć przyzwoite narzędzie bez względu na to czy zrobiona jest przez Koreańczyka czy Chińczyka..

G
Rufus 2011-02-19 23:11

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

....acha i jeszcze jedno-na tabliczce znamionowej jest napisane Made in Grmany- czyli zmajstrowano u Germańca !
To nie jest kraj pochodzenia tylko kraj produkcji !
Czyli zwyczajnie oszukują !
Prawdopodobnie aby być w zgodzie z prawem sprowadzają ją w częściach
do Bisingen i tam odbywa sie ostateczne poskładanie jej do kupy z Chińskich lub Koreańskich części !
Nawet walizka nie jest typowa jak dla Kressa tylko taka sama jak dla popularnej chińszczyzny !

G
damanqn 2011-02-20 00:22

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

powiem wam ze celma podobno do makity i ladowarka tez;) moze sie zdecyduje na nia;) westfelia....czymalem ja w rece jakas czerwona wersja dla profesj. i powiem wam ze bdb wykonana ciezka itd fajna

G
damianqn 2011-02-20 00:26

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

nie chce lekka...tylko mała;)

G
Rufus 2011-02-20 09:16

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Jak zależy ci na tym aby była mała to trochę dołóż i kup AEG BS 12G.
waży jakieś 1,5 kg z akumulatorem ale jest faktycznie mala--praktycznie na długość mieści sie na dłoni.

G
Rufus 2011-02-20 10:57

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Dwa posty wyżej walnąłem byka-oczywiście pisze się skorzystać !!!
Sorki
:)

G
JK. 2011-02-20 20:26

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Rufus niepotrzebnie się tak wściekkasz, po pierwsze musisz odróżnić "kraj pochodzenia" od kraju produkcji, sam mamy katówki Z Kressa na których opakowaniu pisze: "kraj pochodzenia szwajcaria" ale jest obok Made in Germany - jedno drugiemu nie przeczy! Kraj pochodzenia to tylko wskazówka skąd Lange importuje ten sprzęt. Poza tym ja tteż wiem od ludzi z Lange że to Koreańczyk nie Chińczyk, może oba narody skośnookie ale nie porównywałbym to z wyrobami "made in PRC"
Nie musze jechac do Obi bo sam sprzedaje ta wkrętarke;] więc nie jest ona przeznaczona jako tańsza tylko na markety, po prostu kress idąc z duchem nowoczesności "wygasza" produkcję wkrętarek NiCd w niemczech.. Dlatego te tańsze modele są robione w Korei w znacznej części.

G
damianqn 2011-02-20 20:29

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

powiem tak. dzisiaj mialem celme w rece....odpada nei wygodna jak dla mnie i wykonanie....mialem aeg fajna wkretarka ale ryobi lepiej wykonana....2 razy lepiej;) jednak to JAPAN a nie Germany

G
Rufus 2011-02-20 21:23

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

JK- ależ ja się nie wściekam -bo i po co.
Twierdzę tylko że napis na tabliczce znamionowej mówi że wyprodukowano w Niemczech co nie jest prawdą albo nie jest prawdą do końca -więc ktoś robi konsumenta w balona !

damianqn- to RYOBI które pokazałeś w linku jest tak samo Japońskie jak omawiany wyżej KRESS jest Niemiecki :)
Nie chcę cię tutaj naginać ale RYOBI z twojego linku do AEG o którym pisałem ma się jak Cinquecento do Yarisa :)
To jest popularny model marketowy !
Oczywiście to moje zdanie-wybierzesz to co Ci będzie najbardziej pasowało !

G
Arkadiusz 2011-02-20 22:54

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Witam.
Nie jestem fachowcem od marketingu, sprzedaży a tym bardziej od części, jakie wkładane są do wkrętarek i gdzie są owe części produkowane, ale powiem jedno, od 6 lat używam w domu małej i lekkiej wkrętarki Hitachi DH12DVF3 i jestem z niej bardzo zadowolony. Nawet akumulatory Ni-Cd są sprawne do dzisiaj.

G
Arkadiusz 2011-02-20 22:59

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Mała pomyłka nie DH tylko DS12DVF3

G
ppp 2011-02-20 23:09

Re: Wiertarko-wkretarka jaka? Celma, Maktec czy Ryobi

Od kiedy "made in" oznacza kraj pochodzenia :-)
Made in to miejsce produkcji i Kress jest produkowany w Niemczech.

1 2 ... 4