Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

G
Marcin 2007-08-05 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

Mirku ;) wszystko super, jak ktoś chce używać dwóch maszyn zamiennie jego sprawa, chciałbym tylko zobaczyć jak ktoś się gramoli na drabinę z wiertarką i wkrętarką (sieciową) i balansując ciałem dokonuje akrobacji polegających na ich zamiennym użyciu. A wystarczy jedna maszyna i pas narzędziowy z niezbędnym osprzętem.
Ale to rzeczywiście indywidualny wybór każdego majsterkowicza jak dobiera sobie narzędzia i szykuje miejsce pracy.
Pierścionku :) Zapewniam Cię że wspomniana w wątku maszyna ma identyczne gabaryty jak twoje PSB 500 RE, jest tylko nieco "tęższa w pasie" ale to kwestia wirnika i większej przekładni. i zapewniam że włączenie czegoś o mocy nominalnej np. 1 KW nie powoduje automatycznie pobrania takiej wartości z sieci. Ta wiertarka zużywa nieco ponad 600 W prądu. Reszta wraca z powrotem do sieci.
A co do zużycia prądu... wiedziałeś że duża szlifierka kątowa o mocy powiedzmy 2,1 KW gdy nie jest wyposażona w ogranicznik prądu rozruchu do 16 A potrafi na starcie wsiąść i 3 KW? I rzeczywiście w takich przypadkach potrafi wywalić korki, ale zapewniam, że każda instalacja elektryczna 9poza ewidentna prowizorką) wytrzyma narzędzie o poborze ~1000 W ;) patrz też ile bierze mikrofalówka, albo czajnik elektryczny ;)
P.S.
i pomyśleć że ludzie podłączają do sieci:
- pilarki tarczowe moc 2-5 KW
- cyklony do odciągów trocin 2-7,5 KW
- sprężarki śrubowe 5-30 KW ;D
i żarówki nikomu nie gasną ;D
pozdro

G
mirek 2007-08-05 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

Witam ponownie.
Niestety znów nie mogę sie z tobą zgodzić z tobą kolego Marcinie. Jeśli mam wybierać zmianę z pasa oprzyrządowania do maszyny albo zmianę elektronarzędzia to wolę to drugie rozwiązanie. tym bardziej że są już pasy , o czy oczywiście wiesz , w których trzyma się elektronarzędzia. I jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie. Co do zużycia prądu to muszę się z tobą z kolei zgodzić. Oczywiste jest że maszyna pobiera np. 1000 wat tylko w chwili maksymalnego obciążenia. I ten 1kw to żadne obciążenie dla sieci.
Pozdraiwam

G
pierścionek 2007-08-06 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

akurat rynny zakladalem tylko wkretarka i balansowanie ograniczylem do minimum;) a ciagle zachwalam wkretarke bo ma 2 atuty niezmierne dla mnie wazne: 1 - jest wygodna i 2 - jest wygodna ;)
pozdrawiam ;)

G
Michał 2007-08-07 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

witam
oj Marcinie żebyś się nie ździwił co do tego włącznika:) ostatnio sprzedawałem go i sprawdzałem przy klieńcie. regulacja obrotów jest tym pokrętłem, i tym samym regulacja siły dokręcania.
pozdro

G
Marcin 2007-08-07 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

no ja ich sprzedaję ze 3 tygodniowo i specjalnie jutro sprawdzę, ale czerwone pokrętło od zawsze ma regulację prędkości. To że jak wciśniesz włącznik na maxa i zaczniesz kręcić pokrętłem u góry rzeczywiście spowoduje przyśpieszanie i zwalnianie obrotów, ale dokładnie to samo robi sam włącznik niezależnie od ustawienia czarnego pokrętła u góry.
pozdro

G
zenek 2007-08-08 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

>jeli planujecie dozo wkrecac w drzewo to robie to tak ze np łącząc 2 deski wkretem najpierw gorna przewiercam wiertlem minimalnie wiekszym niz fi wkreta poniewaz wkret wkrecony tylko w dolna deske o wiele mocniej dociska jedna do drugiej(nie chodzi bynajmniej o to ze wkretarka za slaba
można też próbować kupić wkręty z gwintowaną tylko przednią częścią (jak w dawnych wkrętach na płaski śrubokręt)- spax chyba takich nie oferuje, ale różne "naśladownictwa" i owszem;
gładka część "ślizga" się w górnej desce;
ale ogólnie, choć wkręty są teraz samonawiercające, przy schludnych pracach warto wywiercić cienkiego "pilota" - unika się problemów z pękaniem drewna, a dla estetów - jeszcze gniazdo pod łeb wkręta;

G
Michał 2007-08-13 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

kolego zenku
jak bedę wkręcał wkręty to na pewno użyje wiertarko-wkrętarki a nie wiertarki. jak już to wezme dwu-biegówke.
pozdro

G
wuzzz 2008-08-12 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

Witam!
Odradzam wynalazek pod nazwą SPARKY, narzędzia sprzedawane jako profesjonalne nają bardzo niską jakość a firma zachowuje się kompletnie nieprofesjonalnie, nie chce uznać ewidentnych napraw typy urwana źle mocowana blaszka w ładowarce twierdząć że to była ingerencja ( nieoficjalnie serwis poinformował że mają bardzo dużo takich napraw i jeśli blaszka się urwie to uznają że doszło do ingerencji) Oprócz tego bezczelnie żądają w takim wypadku pieniędzy za przesyłkę narzędzi i ekspertyzę .
SKANDAL ZDECYDOWANIE ODRADZAM

G
wuzzzzz 2008-08-16 00:00

Re:Wiertarka i wkrętarka czy wertarkowkrętakra

WITAM PONOWNIE
wow, firma sparky mnie zaskoczyła, zachowała się tak jak przystało, po mojej interwencji w sprawie serwisu do wkrętarki przeprosiła mnie i zaproponowało wymianę sprzętu(wadliwej ładowarki i baterii) na nowe. Wielki dzięki . Tak trzymać.

1 2

Kategorie :