sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Do ostatniej strony »
G
Mike 2013-11-26 17:10

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Widzę że się wam tam w Celmie na tej całodobowej infolinii nudzi w nocy to postujecie dalej swój marketingowy spam? Ale widzę postęp - już ktoś bardziej inteligentny zasiadł za kompem i napisał jakiś logiczny post. Tyle ze i tak śmierdzi na odległość bo wszyscy których znam poznali się już na "polskiej jakości" celmy i nie kupują tego "wynalazku". Hehe nie martwcie się ale niestety Grupa Complex na celmie sobie nie zarobi hehehe.

A gdybyś był jednak naprawdę jakimś biednym skołowanym klientem to już tobie mówię: To Celma właśnie jest robiona w Chinach lub w Korei Południowej. Wkrętarki akumulatorowe, szlifierki, mieszarki to najtańszy chiński shit. Młoty robi dla Celmy Keyang - koreański producent sprzętu klasy low-end profi. Naprawdę nic specjalnego. Reszta sprzętu Celmy to zabytki technologiczne z czasów Gierka i to już nie robione tak dobrze jak kiedyś. Zresztą nawet to co było produkowane kiedyś nie było tak dobre jak oryginały od Boscha od którego Celma kupiła licencje na produkcje. Tylko Polacy wychwalali celmowskie wiertarki pod niebiosa bo nic innego nie znali. A prawda jest taka ze jakością odstawały od oryginałów Boscha. Więc nie daj sobie wcisnąć kitu że tylko Celma nie robi w chinach bo właśnie Celma ma dużo chińskiego szajsu. Koreańskiego "wybitnie takiego sobie", i polskiego "zabytku technologicznego". A w Leroy Merlin jakbyś nie zauważył wyprzedają sprzęt Celmy i sprzedawca ci tak wciskał bo chciał się pozbyć tego co mu leżało na półkach. Tak jak mi wciskali ostatnio starożytny młot wyburzeniowy celma w promocji za 1400 zł. Niby specjalna okazja ale ja nie taki głupi, powiedziałem ze chce 2 a na to sprzedawca no niestety ten jest ostatni już nie można domówić. Haha czyli się pozbywają cudownej polskiej celmy.

A Co do tego ze Makita i Bosch produkują w chinach to nie daj sobie kitu wcisnąć. Makita ma m.in. fabryki w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, a Bosch w Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Węgrzech, Malezji, Chinach.
Oni mają w Chinach własne fabryki bo tam było kiedyś taniej znaleźć ręce do pracy za miskę ryżu. Teraz już tak nie jest. Ale to są ich własne wielkie fabryki. z ich własnym sprzętem produkcyjnym, technologią i kadrą zarządzającą. Jak tam chińczyk nie zrobi tak jak np. Bosch chce to wyleci z roboty. Jakość jest utrzymana na wysokim poziomie. Chińska jest tylko kadra robotnicza.
A taka celma np. zleca fabryce "krzak", jednej z wielu wyprodukowanie mieszarek czy wkrętarek za najniższą cenę. I to jest wtedy chińska jakość.

G
filarm 2014-02-25 20:06

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Dexter to badziew jakich malo. Kupilem ostatnio szlifierke oscylacyjana...graphite padl po 3 dniach a dexter-kupiony w zastepstwie nie wytrzymal ani 6godzin...starego topexa mialem 7lat i zrobila amatorsko 3auta i sciany w domu a te nowe to ani jednego blotnika nie oszlifowaly-BADZIEWIE!!!

G
Lesiu 2014-03-07 09:13

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Ja osobiście wole Einhella od Dextera wg mnie jest solidniejszy ale jest to opinia majsterkowicza (który skręci sobie szafę do użytku domowego wkręci kołek w sciane i podłubie dla rozrywki) Narzedzia Dexter są bardzo delikatne taka chińszczyzna z niższej półki ale dzięki cenie i serwisowi są to narzędzia do polecenia;)

G
Proxymity 2014-07-06 23:08

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Kupiłem z Dextera 2 szlifierki - oscylacyjna delta 100W - 75 zł i mimośrodowa 230W fi125 - 99 zł (na rzep). Razem za dwie 174 zł. Einhell oscylacyjny 130W (pomarańczowy) kosztował 130 zł. Problem w tym że stopa jakaś niewymiarowa i nie można papieru w LM dostać do Einhell'a. A w mojej okolicy tylko LM.
Ogólnie z zewnątrz maszyny wyglądają ok, faktycznie zaglądając do środka wirniki i odlewy są metalowe, więc może się nie rozsypią.
Ja jestem amatorem i robię renowację drzwi i futryn. Dla mnie ok. Po co mi Bosch za 475 zł, albo Metabo też drogi. Mam jeszcze opalarkę z Nutool i jakoś tam grzeje - w końcu to zwykła mocniejsza suszarka.
Chętnie bym kupił Celmę (nawet trochę droższą niż chiński badziew) ale po pierwsze musi być robiona w Polsce i ma być dobra. A nie jak Zelmer co to połowę sprzętu w Chinach robi. Z Chin to ja sobie mogę nawet Sharp'a kupić.

G
mysliwy 2014-07-25 00:14

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

mialem do dzisiaj (na całe szczęście już MIAŁEM) WKRĘTARKĘ Dextera 12 V Ni Cd jest to SZAJS seria niebieska. Akumulatorki nie trzymają nawet 30 min, i trzeba ciągle je ładować, wkrętarka nie ma w ogóle mocy. Przemęczyłem nią wkecanie blachowkrętów przy dachu 80 m2!! Toż to był wyczyn!!! ile sie na kur...ałem! Już wtedy wkrętarka powinna polecieć z dachu ale ze względu na moje finansowe ubóstwo , i fakt że to był prezent na tamtą chwilę, powiedziałem sobie ze dam rade. NO i wkrętarka poszła w szafę. Wyciągłem ją po roku (z tą samą myślą co dach-przemęczę) gdy przyszła pora na skrecanie desek do ambony... Niestety były to już ostatnie chwile tej wkrętareczki ,z pięknym łomotem uderzyła o betonową posadzkę rozsypując się w drobny maczek . ODRADZAM TEN ZŁOM . Lepiej dołożyć i kupić coś markowego albo serię białą(ma ja mój kuzyn i z tego co widzę daje radę) ale ja niestety mam już uprzedzenie do tej "marki" i jutro idę kupić boscha albo einhella lub coś innego...

G
red 2014-09-25 09:28

Re: Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Widzę że się wam tam w Celmie na tej całodobowej infolinii nudzi w nocy to postujecie dalej swój marketingowy spam? Ale widzę postęp - już ktoś bardziej inteligentny zasiadł za kompem i napisał jakiś logiczny post. Tyle ze i tak śmierdzi na odległość bo wszyscy których znam poznali się już na "polskiej jakości" celmy i nie kupują tego "wynalazku". Hehe nie martwcie się ale niestety Grupa Complex na celmie sobie nie zarobi hehehe.

A gdybyś był jednak naprawdę jakimś biednym skołowanym klientem to już tobie mówię: To Celma właśnie jest robiona w Chinach lub w Korei Południowej. Wkrętarki akumulatorowe, szlifierki, mieszarki to najtańszy chiński shit. Młoty robi dla Celmy Keyang - koreański producent sprzętu klasy low-end profi. Naprawdę nic specjalnego. Reszta sprzętu Celmy to zabytki technologiczne z czasów Gierka i to już nie robione tak dobrze jak kiedyś. Zresztą nawet to co było produkowane kiedyś nie było tak dobre jak oryginały od Boscha od którego Celma kupiła licencje na produkcje. Tylko Polacy wychwalali celmowskie wiertarki pod niebiosa bo nic innego nie znali. A prawda jest taka ze jakością odstawały od oryginałów Boscha. Więc nie daj sobie wcisnąć kitu że tylko Celma nie robi w chinach bo właśnie Celma ma dużo chińskiego szajsu. Koreańskiego "wybitnie takiego sobie", i polskiego "zabytku technologicznego". A w Leroy Merlin jakbyś nie zauważył wyprzedają sprzęt Celmy i sprzedawca ci tak wciskał bo chciał się pozbyć tego co mu leżało na półkach. Tak jak mi wciskali ostatnio starożytny młot wyburzeniowy celma w promocji za 1400 zł. Niby specjalna okazja ale ja nie taki głupi, powiedziałem ze chce 2 a na to sprzedawca no niestety ten jest ostatni już nie można domówić. Haha czyli się pozbywają cudownej polskiej celmy.

A Co do tego ze Makita i Bosch produkują w chinach to nie daj sobie kitu wcisnąć. Makita ma m.in. fabryki w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, a Bosch w Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Węgrzech, Malezji, Chinach.
Oni mają w Chinach własne fabryki bo tam było kiedyś taniej znaleźć ręce do pracy za miskę ryżu. Teraz już tak nie jest. Ale to są ich własne wielkie fabryki. z ich własnym sprzętem produkcyjnym, technologią i kadrą zarządzającą. Jak tam chińczyk nie zrobi tak jak np. Bosch chce to wyleci z roboty. Jakość jest utrzymana na wysokim poziomie. Chińska jest tylko kadra robotnicza.
A taka celma np. zleca fabryce "krzak", jednej z wielu wyprodukowanie mieszarek czy wkrętarek za najniższą cenę. I to jest wtedy chińska jakość.


Nareszcie jakas mądra wypowiedź.

G
Scisk 2014-10-08 12:41

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Kupiłem kilka ścisków tej firmy, po sporadycznym użytkowaniu, przy każdym urwała się rączka. Strata pieniędzy.

G
ProElektryk 2014-10-17 01:51

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Sprzęt dla elektryków polecam! Śrubokręty nie do zajechania. Obcinaczki do przewodów po wycięciu kabla pod napięciem wyglądają znacznie lepiej niż powszechnie chwalone AWS po analogicznym cięciu. Młotek wykuł już 400m bruzd w miejscach niedostępnych dla elektronarzędzi i ma się świetnie.
Śrubokręty/wkrętaki, kombinerki, płaskoszczypy, obcinaczki, skrobaczki do przewodów, cęgi do kabli - polecam bo jakościowo przebijają NEO TOOLS. Komfort użytkowania identyczny jak AWS.

G
Marek 2014-10-23 11:42

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

W powietrzu pewnie wisi pytanie...Dexter czy może zielony Bosch ?...
Po gwarancji w serwisie jednego ani drugiego zwykle nie opłaca się naprawiać, chyba że łożyska. A w czasie gwarancji ??? Dextera zwykle od ręki wymienią, a w serwisie Boscha dowiesz się, że używałeś narzędzia niezgodnie z przeznaczeniem i płać za naprawę.
Czyli co wybrać ?? Dexter to chińczyk, czyli są udane i nieudane konstrukcje, lepiej i gorzej zmontowane egzemplarze. Do tego ciężkie, bo nie wykonane z lekkich i nowoczesnych stopów. Ale w tej półce cenowej są dobre zaprojektowane, z dobrych materiałów i dobrze wykonują swoje zadania. Wolę Dextera niż Einhella czy Macalistera. Z tej półki sprzętu polecam jeszcze Modeco. Dziwi mnie też utyskiwanie na akumulatory w tanich maszynach. Warto pamiętać, że cena wiertarko-wkrętarki zaczyna się od 600zł. Wszystko poniżej to padaka i to każdej firmy. Akumulator musi być ładowany godzinę, bo to daje gwarancję zastosowania mikroprocesorowej kontroli ładowania - najistotniejszego czynnika decydującego o trwałości akumulatora litowego.
Poza tym wtedy są stosowane ogniwa wyższej jakości zdolne do przyjęcia ładowania dużym prądem. Akumulatory NiCd to wykopaliska z roczną trwałością i nie wiem, po co ludzie to kupują. Nie mogę jedynie ścierpieć opinii zawodowych fachowców, krytykujących (a więc pracujących) sprzęt typu Dexter.

G
Marek 2014-10-23 14:08

Re: Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Tak czytam czytam i wiem dokładnie tyle samo co przed lekturą. Wszystko zależy od obciążenia i sposobu korzystania z tych narzędzi one wszystkie są jednakowo chińskie, rzeczywiście jest jeden wyjątek, popieram w zupełności wcześniejsze wpisy dotyczące CELMY, nie ma się co naśmieć i Gierka przywoływać. Mój ojciec jak był kawalerem też kupił wiertarkę Celmy, poza wymianą szczotek nic nie robił działa bez zarzutu do dzisiaj. Ja przez ostatnie 13 lat kupiłem 6-8 wiertarek różnych marek właśnie chińszczyznę np. toya pgasus i takie tam różne inne. 3 lata temu natomiast kupiłem młotowiertarkę Celmy, choć rzeczywiście cena jest wyższa to jest to w pełni uzasadnione. Zaraz po kupnie ostro dostała po garach. (remont c.o. przebijanie stropów ścian) NAprawdę nic się z nią nie działo. Jestem bardzo z niej zadowolony, już przymierzam się do kupna szlifierki kątowej, napewno też to będzie celma, bo kilka chińczyków mam już za sobą.
P.s. Wracając do Leroy MArlina, to sam kierownik działu z narzędzimi na ucho zdradziłmi że TYLKO CELMA nie jest produkowana w Chinach.
Bosch - Chiny,
Makita - Chiny.
Pozdrawiam

Nie ośmieszaj się z tą celmą. Każdy ma oczy i ręce, więc potrafi ocenić. W mojej ocenie wykonanie dziadostwo na poziomie nutool czy parkside, a cena z sufitu. W praktyce nie wiem, bo musiałbym to gdzieś znaleźć na ulicy, żeby przetestować. A jakie jest zdanie innych, to zapewne widać po sprzedaży.

G
pja 2014-12-15 21:26

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Używam wiertarki udarowej wyzynarki oraz małego fleksa sprawuja się super (nie oszczedam ich przy robocie) i jestem zadowolony od półtorej roku działają dalej choć mogły by mieć większą moc

G
maciek 2015-01-11 19:52

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Wydaje mi się że wszystko zależy od tego dla kogo ma być ten sprzęt. Ja używając wiertarki do powieszenia obrazka, malej szlifierki do przeczyszczenia starej farby stosuję dextera bo taki mi wystarczy. Jak ktoś pracuje na budowie lub w warsztacie ślusarskim czy w jakiś inny sposób zawodowo używa elektronarzędzi to moim zdaniem powinien mieć coś bardziej wytrzymałego. Chociaż jak widać po komentarzach wyżej nie koniecznie :). Ja nie wydam 500zł na wkrętarkę która będzie mi potrzebna po to żeby raz na jakiś czas skręcić mebel.

G
kuba 2015-01-22 19:48

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

popsuł mi się przełącznik ,do naprawy prosta sprawa ale lipa! zero serwisu zero części zero informacji. Czyli jak kupisz to pilnuj paragonu albo postaw sobie na półce albo szafce... Sprzęt jednorazowy, szkoda bo mam kilka elektronarzędzi DEXTER i czuję e wywaliłem kasę w błoto.

G
jman 2015-03-01 11:37

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Mam taki sprzęt o mocy 1500 w i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie nadaje się prawdopodobnie do prac budowlanych (mam na myśli profesjonalne prace), ale do użytku domowego jest super. Wierci w każdym materiale typu cegła - beton i jak na razie - po około roku eksploatacji nie mam z nim najmniejszych problemów. na pewno jest o niebo lepszy od wiertarek z udarem, które nie nadają się raczej do niczego.

G
rm-1 2015-03-07 21:06

Re: sprzęt DEXTER czy ktoś zna ???

Panowie sprzęt ten jest produkcji Francuskiej nie tak jak piszą wcześnie Chiny czy Tajwan jeden pisał ze jak bym przyszedł z takim sprzetem pracować to by mnie wywalił ciekawy jestem czym On pracuje może Makitą alb sie tylko przechwala posiadam sprzęt ponad 5 lat i jeszcze nic nie siadło mam wkretarki wiertarki szlifierki i jest super sprzęt sciagnałem kiedys z Irlandii i działa do dzis
Polecam jak i do prac domowych tak i zarobkowo dobry sprzęt za niską cenę

1 ... 4 5 6 ... 7

Kategorie :