Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Do ostatniej strony »
G
JK. 2010-11-10 18:24

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Felek jest kilka rzeczy o których powineneś wiedzieć, zanim zaczniesz wygłaszać dalsze tezy apropo jakości, popularności i znajomości marki. Bo na razie pogrążasz się.
Do rzeczy
1) Gdyby Allegro i ilość aukcji były wykładnikiem popularności i jakości sprzętu to życzę powodzenia w zakupach, bo Einhell ma niewiele mniej narzędzi na Allegro, niż metabo, nie mówiąc o amatorskim skilu, czy zielonym boschu;))
2) Wiele narzędzi Metabo nie produkuje Metabo;] - a ich głównym Partnerem jest AEG - skoro według ciebie Metabo jest tak dobre i znane to czemu korzysta z usług innych firm? Może dlatego że sami nie potrafią?
3) Skoro narzędzia Metabo schodzą z fabryki AEG i są tak znane i lubiane według Ciebie To czy nie świadczy to jakości produktów AEG??
4) Masz dane z ryku europejskiego lub nawet światowego, dotyczące sprzedaży narzędzi? Jak nie masz, to ci mogę powiedzieć Metabo jako marka jest daleko w tyle w popularności i ilości sprzedaży od koncernu spod którego wychodzi AEG. Ba w wielu miejscach świata Metabo praktycznie nie istnieje w świadomości ludzi zajmujących się pracą elekrtonarzędziami.
5) marka MIlwaukee ma swoją renomę dlatego narzędzia są bogatsze, wytrzymalsze i droższe to takie ekskluzywne AEG. Tylko niektóre narzędzia są Identyczne i ceny porównywalne.
6) Tak chwale się że mam Milwaukee - tak jak wszyscy co tutaj piszą, oni też się chwalą że mają: boscha, makitę, dewalta, metabo, aeg, skila, einhella czy nawet topexa - tutaj wszyscy się więc chwalą;]
7) AEG juz dawno się przyjeło, a to że w Polsce jest bieda i nędzna świadomość o elektronarzędziach, wiń komunistów lub siebie;)
8) Promocja rzecz względna, wole solidność i wytrzymałość narzędzi AEG czy Kressa niż rozdmuchane kampanie reklamowe Boscha czy metabo wchwaląc sie takim czy owakim serwisem. Wiedz że na rynku liczy się trwałość, marki które są uznane za dobre nie muszą stale wymyślać coraz głupszych kampanii reklamownych, i "gwaranowania" naprawy bezpłanej spalonych narzędzi. Skoro spalisz narzędzie to znaczy, że nie umiesz z jego korzystać. Więc taka polityka jes błędem metabo, przyzwala bowiem na coraz gorsze traktowanie narzędzi i obniża kulturę pracy nimi.
9) Wymień choć jedno narzędzie AEG made in China w marketach, bo jak narazie widziałem tylko Metabo w markecie made in china - Castorama.
A jak tak sie czepiasz popularności to skoro Metabo takie popularne, to czemu jest dostępne tylko w Castoramie? Skoro AEG sprzedają w Obi, Leroy i Praktikerze?? Bądź konsekwentny, popularność to popularność.
10) Ravic wyjaśnił ci pewne rzeczy - a to że nie zna narzędzi AEG mimo że w pracy ma Milwaukee jest proste. Wielu ludzi pracuje narzędziami nie zastanawiając się skąd są, jakie marki są pokrewne, jak się mają jakościowo do innych marek itp... po prostu idziesz do roboty pracujesz i idziesz do domu. Majsterkowicz korzystający z marki amatorskiej Ryobi nie musi wiedzieć że to chińskie tańsze AEG, robotnicy na duzych budowach w europie korzystający z narzędzi marki Wurth czy Atlas Copco nie muszą wiedzieć że te narzędzia produkowane były przez zakłady w Winnenden należące do AEG. Oni po prostu pracują nimi. W Ameryce ci co korzystają z narzędzi Ridgid nie muszą wiedzieć, że elektronarzędzia tej marki są obecnie produkowane przez AEG. itp...
Akurat przedstawiciele przyjeżdzają głowie żeby sobie pogadać o sprzedazy, pogadać o innych prierdołach nie koniecznie o historii firmy. bo uczestniczyłem w kilku szoleniach, AEG, Makita, Bosch, B&D, Kress i tylko ludzie z B&D(Dewalt) lekko chwalili sie historią firmy.
A jesli uważasz że ktoś z AEG szkoli w ten sposób każdego sprzedawce, to ciebie chyba szkolili ludzie z Metabo;)

11) Na razie nie ma się co dziwić wynikom sprzedaży młotków Metabo, są zdecydowanie za drogie.;))
Gratuluje szkoleń gdzie ludzie z metabo, pokazali ci wyniki sprzedaży Metabo i AEG;)) brawo.

G
Pol 2010-11-10 19:21

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Tak apropos marek AEG,Milwaukee i Ryobi to szkoda że nie uczyliście się języków bo po angielsku napisane jest że te trzy brandy (marki) należą do firmy Techtronic Industries Co. Ltd założonej w 1985r przez Horst Pudwill i Roy Chi Ping Chung

G
Felek 2010-11-10 19:43

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

JK - naliczyłem kilkadziesiąt wersów twojej wypowiedzi.,
Nie przekonałeś mnie. Nie uznaję narzędzi AEG, korzystam tylko ze sprawdzownych marek. Sory.

G
Ravic_m 2010-11-10 19:44

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Hierarchia? Chyba tylko taka, że JK często zachwala i poleca AEG i Milwaukee na tym forum. Ja sam zacząłem szukać informacji o tych markach po tym jak JK polecił mi młotowiertarki AEG. Moja wiedza na temat tych dwóch marek to niewiele ponad to, co Ci wcześniej napisałem. I to prawda - jeszcze niecały miesiąc temu nie miałem bladozielonego pojęcia o AEG. Ale szybko się uczę. ;-)
Napisałem "koncern", bo to spora firma. Tylko w zakładzie, w którym pracuję wkrętarek i pił Milwaukee używa ok. 400osób. Stąd przede wszystkim tę markę znam. A pracuję w firmie produkującej opony i jakoś nie wyobrażam sobie szkoleń dla przedstawicieli u mnie w robocie. :-) Chociaż mogłoby to być ciekawe. Zawsze to jakaś odmiana. Tak czy inaczej nie mam interesu w zabawie w kryptoreklamę.
A swoją drogą czy Allegro jest podstawowym i miarodajnym źródłem wiedzy na temat wyników sprzedaży marki AEG? Poza tym one niewiele nam dają: Einhell ma na pewno większe, przynajmniej na Allegro. :-)

G
ravic_m 2010-11-10 19:55

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Chyba zbyt długo kleciłem swoją wypowiedź, bo JK wszystko wcześniej napisał. :-) Śmiesznie wyszło.

G
Felek 2010-11-10 20:25

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Ravic - koncern zajmujący się obróbką w metalu produkujący opony? No ok, dobrze. A co tak obrabiacie ten metal? Piłami tniecie obręcze do opon? Ok.

allegro jest miarodajne w tym sensie, że widać po aukcjach co się sprzedaje, a co nie - potrafi to sprawdzić nawet przedszkolak. Einhell ma dużo większą sprzedaż niż AEG - popytaj tych, co się znają. Widać to też w sieci. AEG nigdy nie było dużo i nie będzie. O próbie ratowania wyników sprzedaży świadczy najlepiej fakt, że AEG sprzedaje swój sprzęt w halach. W halach kupisz wszystko - od szlifierek, wkrętarek po młotki. Dlaczego inni producenci nie są obecni w marketach? Dlaczego nie ma w nich niebieskiego boscha, hilti, hitachi? Dlaczego nawet makita ma tam tylko kilka modeli sprzętu? Odpowiedz sobie na te pytania a później udowadniaj wyższość AEG nad resztą świata. Są poważne koncerny, które widząc zapotrzebowanie na tansze narzędzia wprowadzają proste modele do marketów - np. Metabo. A dlaczego nie znajdziesz w markecie pełnej oferty młotków? Przecież gdyby kulała im sprzedaż, byliby obecni także w lidlu. Dlaczego Kress sprzedaje swoje wiertarki w lidlu pod nazwą parkside? Hmm....bo zbyt mało ludzi zna tę markę? Nie chcę robić kwasu,więc powiem Ci tylko tyle - jak jesteś mądrym człowiekiem, w co nie wątpię, to zrozumiesz: dlaczego tylko na tym forum można znaleźć info o AEG? Dlaczego jest istny ewenemetn na skale całej sieci? Popytaj na forum muratora, czy innych budowlanych o narzędzia AEG. Zobaczysz ile osób faktycznie korzysta, zna i chwali tę markę. Nie będzie trzeba pokazywać Ci wyników na przykładzie allegro ;-)

Pozdrowienia

G
Maariusz 2010-11-11 07:58

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Na All... pojawił się sprzęt firmy Stayer, ale nikt go nie kupuje bo kto zna taką markę. Młotowiertarki też mają w ofercie a jakoś ich na tym forum nie polecacie. AEG również jest mało znane i sprzedaje się jak są promocje w Leroy. Ostatnio gdy kupiłem szlifierkę kątową (mam także piłę tarczową 55mmm) tej firmy to znajomy mi powiedział a czego nie kupiłeś Bosch-a, Makity, Hitachi. Firma produkuje dobre narzędzia ale Polak kupuje to co tanie.

G
Slawek1 2010-11-11 09:28

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Polak kupuje to co tanie? Hmmmm.... no nie tylko Polak kupuje to co tanie, Niemiec kupuje to co tanie, Hiszpan kupuje to co tanie, Anglik kupuje to co tanie ( i inni) do potrzeb domowych , natomiast w Polsce ( jak i na całym świecie) firmy posługują się drogim profesjonalnym sprzętem. Zobacz na budowie - znajdziesz tam najdroższe i najbardziej zaawansowane narzędzia Mtabo , Makity, Aeg, Boscha hilti i innych renomowanych. Warsztat samochodowy narzędzia z górnej półki, W wielu dziedzinach przemysłu gdzie ceni się niezawodność stosuje się niezawodne narzędzia , a to kosztuje. Na Bogdance byle szwunc łazi z hilti i najdroższymi kluczami i śrubokrętami. Dlaczego? Bo ich na to stać.
Do celów domowych wystarczy BD, Skil, Einhelll, tanszy Bosch, Eurotec....
pozdrawiam Sławek

G
Felek 2010-11-11 12:02

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Maariusz - no chwileczkę: AEG sprzedaje się na promocjach tylko dlatego, że jest tanie? W cenie młotka AEG można kupić boscha. Czy niebieski bosch ma gorszą jakość? Pewnie tak, ale jak to sprawdzić? Trzeba zobaczyć ile narzędzi na 1000 sprzedanych sztuk wraca do serwisu. Problem polega na tym, że bosch sprzedaje 1000 młotków miesięcznie, a AEG kwartalnie, albo raz na pół roku. Może i AEG jest super mega dobre, ale jak dla mnie nie ma cech, które kazałyby mi płacić sporo pieniędzy za nieobecną na rynku markę ze słabo rozbudowaną siecią serwisową (przecież autoryzowany serwis nie jest nawet prowadzony przez AEG, tylko jakąś inną firmę...). Założę się, że wspomniany Stayer też będzie jakościowo bardzo dobry z prostego względu - dopiero wchodzą na rynek. Potem są dwie możliwości: albo zejdą z jakością na psy i wejdą do marketów, albo utrzymają wysoką jakość i podniosą ceny. Może będą bardziej popularne i lepsze niż AEG! ;-)

Pozdrawiam!

G
Maariusz 2010-11-11 15:21

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Właśnie ze względu na cenę kupiłem obie maszyny AEG. Wcześniej nigdy nie miałem ani ja, ani moi znajomi narzędzi tej firmy. O ich trwałości czytałem co najwyżej na forum. Zgadzam się również z tym, że do domu nie są potrzebne bardzo drogie narzędzia, ale szajsu też nie kupuję.

G
JK. 2010-11-11 17:29

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Felek problem w tym że ty nadal się pogrążasz w swojej tezie: co się sprzedaje to najlepsze. A tak nie jest. Pisłem ci już że polityka cenowa firmy a jakość to dwie rózne rzeczy. Mowisz że Allegro miarodaje? sprawdź sobie coś poważnego a nie serwis allegro. Polska i polski rynek narzędzi nie jest ikoną miarodajności danej marki. Jesteśmy biedni w wiedzy o narzędziach i ich wykorzystaniu, nasz rynek jest biedny, zapominasz że jesteśmy jakies 50lat za resztą świata w rozwoju. To widać w każdym sklepie z narzędziami, gdzie ostatnio kilka razy maiłem klientów(młodych i straszych) którzy woleli wybrać kosmicznie drogiego zielonego boscha, zamiast w podobnej cenie AEG, Makite czy Kressa. To chore, podobnie jest z twoim stanowiskiem, twoja niewiedza o rynku nrazędzi i znajomości Marki jest powodem dla którego uważasz że Metabo jest Super a AEG(współproducent narzędzi Metabo notabene) jest małoznane(według ciebie) jest gorsze.
A jesli nadal będziesz twierdził że Metabo jest takim hitem na rynku, poprosze cię o podanie wiarygodnych źródeł, niezależych wyników sprzedaży, a jesli nie powiem ci wprost że zmyślasz.

Poza tym jesli ktoś ma problemy z tym, że polecam AEG, Milwaukee czy Kressa niech się zastanowi nad sobą, polecam po prostu narzędzia których sam uzywam bądź sprzedaje, albo takie które wiem że mają pozytywne opinie. Jak trzeba polecam Boscha, Makitę, Metabo czy inną markę, jesli te marki bedą lepszym wyborem niż AEG czy Milwaukee.

G
JK. 2010-11-11 17:44

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Aha i jeszcze jedno bredzisz odnośnie sprzedaży po halach marketów, mylisz się i to bardzo. Owszem Hilti nie ma w markatek(cane szczeście dla marketów) Bosch jest zielony, Hitachi jest masa tego Leroy, Metabo ma kilkanaście narzędzi w Castoramie(kiedyś były też w Obi), Makity jest pełno po kazdym markecie, po kilkanaście narzędzi mają OBi, Casto, Leroy i Praktiker. A AEG są 4 narzędzia w Obi, ok 10 w Leroy i chyba kilka w Praktikerze. Dewaltów jest też ponad 10 w Casto.
A jesli ci nie pasuje że AEG jest w Marketach a Taki niebieski Bosch czy Hilti nie, To wiedz że Milwaukee w Marketach też nie znajdziesz, co najwyżej tanie wiertła do metalu w Leroy.
Poza tym sam zaczynasz błądzić we własnym rozumowaniu, narzekasz na niby chińskie age w marketach(co jest bzdurów) że go tam pełno a gdy idzie o Allegro to chwalisz się Metabo ile tam tysięcy artykułów z tej firmy(ktora notabene ma kilka "made in china" w Casto) i jak świetnie się sprzedają. Wiedz że Allegro to jeden wielki tag, śmietnik, któremu jescze daleko do hali sprzedazy a tym bardziej do specjalistycznych sklepów narzędziowych.

G
Felek 2010-11-11 22:57

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Maariusz - no widzisz, gdyby nie cena, to pewnie nawet nie zwróciłbyś uwagi na narzędzia, które większości użytkownikom kojarzą się ze sprzętem AGD ;-) Ja wolę poczekać parę, paręnaście lat aż AEG osiągnie na naszym rynku taki poziom niezawodności i zaufania jak inne firmy. Póki co będę się uczył na błędach innych ;-)

G
JK. 2010-11-12 02:53

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Poziom niezawodności AEG ma daleko w przodzie w stosunku do Metabo;) - a ty dalej trwaj w swoim obłędzie;) przedstawiciele z Metabo dobrze cię nauczyli nie słuchać faktów.

G
Maariusz 2010-11-12 07:59

Re: Skil Masters 1790 MA czy DeWalt D25113K

Piszecie, że na budowie firmy mają dobry sprzęt. Zgadzam się z tym bo kuzyn się buduje i opowiada. "Unia" dała kasę na założenie firmy to się kupiło super sprzęt by zaimponować klientowi. Co z tego jak ludzie nim pracujący nie mają pojęcia o robocie. W warsztatach samochodowych jest podobnie.

1 ... 2 3 4 ... 9