Ridgid

Do ostatniej strony »
G
chris70 2007-01-01 00:00

Ridgid

Witam.
Czy ktoś pracował już elektronarzędziami, a dokładniej wkrętarkami aku firmy Ridgid. W sklepach internetowych w USA można je nabyć za kwotę ok. 660 - 800 PLN w przeliczeniu na nasze. Ciekawe czy są warte swojej ceny? Jakie są Wasze opinie w tym temacie?

G
Luk 2010-05-02 23:53

Re: Ridgid

Ja pracuje i są rewelacyjne. Jakość narzędzi minimum na poziomie makity czy dewalta.

G
JK. 2010-05-03 02:09

Re: Ridgid

Ridgid to poziom AEG/Milwaukee, w zasadzie nowe pomarańczowe AEG czerpie nieco z Ridgida, bo to wspólna kompania. Wszystkie te trzy marki wymianiają się pomysłami, wspólne fabryki itp...
O jakość nie martwiłbym się, jednak nie wiem czy polski A&M ma częsci do Ridgida, zwłaszcza akku, bo tam minimalne róznice występują.

G
doming3z 2010-05-20 19:39

Re: Ridgid

Tak tylko czy sobie sprawe zdajecie ze firmy ktore wymieniacie sa wlasnoscia jednej kampanii a jej siedziba znajduje sie w Hong kongu. Wiec zycze powodzenie w kupowaniu chinszczyzny.
pzdr

G
doming3z 2010-05-27 18:30

Re: Ridgid

wielkie sory pomylilem sie rigid to nie chinszczyzna poniewaz to nie ta sama kompania co te gowna aeg lub milwaukee. rigid is made in usa

G
JK. 2010-05-27 20:54

Re: Ridgid

smieszny jesteś;)) To to samo, produkcja Niemcy i USA, technologia ta sama. Żadne chiny, nie bluźnij....

G
doming3z 2010-05-27 21:44

Re: Ridgid

reasumujac kolego zaczynajacy post jak masz sie na cos zdecydowac to niech to bedzie marka bez chinoli w zarzadzie a jk niech se dalej glupoty wmawia o wspolnych fabrykach itp a zadne aeg nie czerpie z ridgid BO TO NIE JEST WSPOLNA KOMPANIA nie mieszaj ludziom w glowach . pozdro

G
doming3z 2010-05-27 21:53

Re: Ridgid

aha i unikalbym boscha bo to nie to samo co kiedys

G
JK. 2010-05-27 22:12

Re: Ridgid

Oj chyba musisz się troszkę dowiedzieć o narzędziach kolego, poczytaj, poszukaj po necie;] - AEG, Milwaukee, Ryobi, Ridgid należą do TTI.

Ridgid produkuje głównie w Stanach, Milwaukee w USA i Niemczech a AEG głównie w Niemczech, Ryobi jako narzędzia amatorskie produkuje chińska fabryka należąca do TTI.... W tych samych chinach produkują Makita, Bosch, B&D, Dewalt, Metabo, Kress, Hitachi oraz znajduję się produkcja wielu podzespołów do wszystkich tych marek i tych których nie wymieniłem. Więc kolego zapewniam cię że coś z chin masz nielam w każdym elektronarzędziu....

G
JK. 2010-05-29 17:46

Re: Ridgid

A żeby sprawiedliwosci stało się zadość dołączam te oto zdjęcia:
Szlifierka taśmowa AEG:
http://www.louistools.de/catalog/images/products/aeg/HBS_1000_E.jpg

Szlifierka tasmowa Ridgid:
http://ridgid.com/ASSETS/AF758D0156F64591814BD971BA7B6C8D/R2720_2_Final_3C.jpg

Szlifierka mimośrodowa Ridgid:
http://ridgid.com/ASSETS/933D3834D1634F248568968687BA14B3/R2611_2_Final_3C.jpg


Mam dalej pokazywać czy wkońcu przyznasz sie do niewiedzy??

G
doming3z 2010-05-30 19:27

Re: Ridgid

Ok doczytalem ze jest wlasnie wspolna edycja z tti czyli pomaranczowy ridgid moj blad. Ale i tak nie mam zaufania do tego tti i ich marek. Swoja droga ogladalem ostatnio narzedzia protool mianowicie wkretarki udarowe chodzi mi o te 18v czy ktos ich uzywa do stali lub innych ciezkich prac czy sa warte swojej ceny? Szukam czegos do krecenia w stali i alu a 18v czasem brakuje mocy. Moze macie jakies sensowne propozycje , moze byc nawet 24v pozdro

G
JK. 2010-05-30 21:29

Re: Ridgid

Dziękuje, więc tak jak wspomniałem Wszystkie trzy marki(AEG/Milwaukee/Ridgid) opierają się na tej samej lini techologicznej...
Niemal całe nowe AEG do obróbki drewna to Ridgid z lat 2004-2005, Natomiast obrobka muru i metalu to AEG i Milwaukee mają odrębne narzędzia. Narzędzia akumulatorowe AEG i Ridgid to też niemal te same narzędzia w tej chwili.
Więc chwalisz i wyzywasz jedne i te same narzędzia...

G
Makita.Sklep 2010-06-01 11:24

Re: Ridgid

Ale po co szukać w internetowych sklepach z USA? Chyba lepiej byłoby kupić w naszych polskich,np któreś z narzędzi Makity. Cena trochę wyższa,ale przynajmniej masz gwarancję jakości.

G
doming3z 2010-06-01 19:38

Re: Ridgid

ridgid nie zawsze produkowal z aeg wiec nie wyzywam tych samych narzedzi poprostu bylem niedoinformowany teraz juz wiem ze do rzeczy ktorych nigdy nie kupie dochodzi ridgid pomaranczowy. Do pana od makity: jak makita zacznie robic wkretarki 24v to bardzo mozliwe ze sobie taka sprawie pozdro

G
JK. 2010-06-02 17:41

Re: Ridgid

NIe kupuj;) proste, szkoda tylko że twoje niedoinformowanie trwa już kilka ładnych lat. Pomarańczowy Ridgid jest od conajmniej 2004 roku!

A tak z ciekawości, które narzędzia AEG to złom o którym mówisz? Ilu z tych narzędzi używałeś/sprzedawałaś? Bo coś mi się zdaje że po prostu zmyślasz.
Bo ja handluje nimi 5 lat i miałem dwie reklamacje, na futerko wiertarskie(które gwarancji nie podlega) oraz na uchwyt SDS który bez smarowania się klientowi zaciął po 1,5 roku. Dla porównania z Makity mam ok 6-7 reklamacji rocznie.

1 2 ... 3