problem z husqvarna 141

Do ostatniej strony »
G
Jano---- 2009-01-15 00:00

problem z husqvarna 141

mam pile spalinowa husqvarna 141 i gdy ja odpale to problem zaczyna sie wtedy gdy chce zwiekszyc obroty to ja wtedy cos muli i gasnie, czy da sie to samemu naprawic

G
Q 2009-01-16 00:00

Re:problem z husqvarna 141

N
I
E
mozesz jedynie wymienic swiece i wyczyscic filtry

G
Jano---- 2009-01-17 00:00

Re:problem z husqvarna 141

czesc ale swieca i filtr powietrza byl wymieniony i dalej to samo a jest mozliwe ze to dawka paliwa sie poprzestawiala

G
KIEPIK 2009-01-24 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Zła regulacja gażnika udaj się do serwisu taka usługa kosztuje około 10 zł.Tylko też uważaj na serwisy ja byłem w Przybiernowie to mnie skroili i jezszcze gorzej chodziła.

G
Nikoś 2009-01-26 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Czesc wizyta w takim serwisie niejest potrzebna wystarczy troszke checi i pilarka ruszy. Sama regulacja nic nieda no chyba ze ma ona mniej niz puł roku. takie zachowanie pilarki moze swiadczyc o zuzytych membramach lub terz przekrzywieniu sie dzwigni iglicy ktura samemu mozesz wyregulowac. W husqvarnach luzuja sie tez łączniki gaznika z cylindrem kture zazwyczaj sa plastikowe w tych pilarkach i zaczyna wtedy łapac lewe powietrze co terz morze byc przyczyną dławienia sie. ale najpierw sprawdz gaznik. sruba gaznika L musi byc odkrecona na 1 obrut, a sruba H na 3/4 takie jest prawdziwe ustawienie gaznika i powinna natym chodzic. A jesli nie to pytaj z checia pomoge

G
Michał 2009-01-27 00:00

Re:problem z husqvarna 141

hmm, 1 obrót śrubką L 3\4 H, ta na pewno. do tego że jeszcze jest o chyba jak mi się wydaje stary model, gdzie jest jeszcze 3 śruba regulacyjna. gaźniki różnie sie zużywają. bez elektronicznego licnika obrotów dużo nie zdziała, a na słuch to starzy pilarze potrafią ustawiać
pozdro

G
Nikoś 2009-01-27 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Mam 20 lat i wyreguluje kazdą pilarke na słuch. Z tego co napisałeś smiałem się ja jak i moj kolega ktury ma 28 lat, bo oboje wiemy ze ta 3 sruba ktora służy do uchylania przepustniscy nic ci nieda jesli nie wyregulujesz dawki paliwa i powietrza tylko musisz pamietac zeby powietrze było odkrecone podczas regulacji bo inaczej mozesz zatrzec silnik. Pozdrawiam i odpowiem na kazde pytanie bo specialnie szukałem takiego forum zeby pomuc

G
Nikoś 2009-01-27 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Sorki Michale niechciałem cię w zaden sposób urazić wiem ze gazniki nigdy niemają takiej samej żywotności ale znam się na pilarkach bo jestem serwisantem jednej ze znanych firm na rynku. Dzisiaj jeden z klijętuw zostawił tez pilarke do regulacji a okazało się ze jest przytarta i miała uszkodzone uszczelniacz wału. A taką pilarke morzna naprawic w domowych warunkach tylko osoba ktura robi to pierwszy raz musi uzbroic się w cierpliwość. A taka serwisowa naprawa wcale niejest tania

G
KIEPIK 2009-02-04 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Słuchaj kolego jeśli chodzi o ścisłość to regulacja wyjściowa w tej pilarce wynosi śruba l 1i1/4 obrotu a śruba h 1i1/4 śruba t to śruba zderzakowa do regulacji wolnych obrotów.A jeżeli ktoś zaleca regulacje silnika o obrotach 12500 na słuch to tutaj ja się mocno uśmieje.Pilarki mają gażniki mębramowe i im mniej paliwa na dyszy h tym silnik osiąga większe obroty.A to prowadzi do uszkodzenia silnika.Na słuch to morżna motorynkę regulować lub snopowiązałke. Bez urazy ale jesteś młody i troszke poczytaj o silnikach dwusuwowych wysokoobrotowych.Pozdrawiam ps w instrukcji obsługi pilarki na stronie 29 jest opis regulacji.

G
Nikoś 2009-02-04 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Najpierw przeczytaj to co napisałeś a potem napisz coś mądrego. Ja mam już dość czytania bo wszędzie piszą inaczej dlamnie najwarzniejsza jest wiedza praktyczna i to że mam 20 lat nie znaczy że wiem za mało wielu moich przyjaciuł serwisantów kturzy są czasami 2 razy starsi odemnie się ździwili jak ja im doradzałem. Tylko się nie obraz ale ja debilem nie jestem. Pozdrawiam

G
uchu 2009-03-17 00:00

Re:problem z husqvarna 141

"Mam 20 lat i wyreguluje karzdą pilarke na słuch." panowie nie ma czegoś takiego jak na słuch tak moze pisać laik który nie ma zielonego pojecia o regulacji. po pierwsze ta maszyna ma mieć ustawione 13000obr/min po2 bez obrotomierza tego nie zrobisza po trzecie na słuch spokojnie możesz z niej wykręcic 14500 obrotów. a między 13000 a 14500 obr/min gwarantuje że nie usłyszysz żadnej różnicy , KOLEGO "NIKOŚ" MUSISZ SIĘ JESZCZE WIELE NAUCZYĆ ,mam nadzieje że moi znajomi nie natkną się na twój servis, jak popełniasz taki banalny błąd . ucz się ucz .!!! ps. napisz jeszcze że wyregulujesz kose 333r na słuch to będziesz zajebisty

G
Nikoś 2009-03-18 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Do UCHO po pierwsze nie jestem twoim kolegą a po drugie uczyć to powinieneś się ty skoro tak piszesz bo nawet jak weźniesz 10 czy 20 obrotomierzów najlepszej firmu która je produkuje to zapamiętaj to sobie że nigdy nie wyregulujesz pilarki albo kosy tak żeby miał równe 13000 obr. Pomiędzy 13000 a 14500 obr jest słychać różnice, chyba że ma się zapchane uszy swoją dumą że mogłeś mi dowalić, ale tu cię zmartwie że to ci się nie udało. Więc tak jak to ty piszesz ucz sie ucz bo jeszcze wiele się musisz nauczyć. Chętnie bym zobaczył jak ty regulujesz tą kose 333r UCHO :)

G
Paweł 2009-03-18 00:00

Obronie Nikosia

Mam zegar,i ustawiam przy kliencie posługując się nim.
Ale mogę się z Tobą UCHO założyć,że bez zegara w ręku pomylę się najwyżej o 500 obrotów na min,a na zegarze i tak są zawsze skoki o około 300/min.
Na wolnych pomylę się co najwyżej o 200.
Przetestowane i jest jak mówię.
Dlatego jeśli Nikoś mówi, że ustawia na słuch i jest ok, to nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć.
A wiek nie ma tu nic do tego, sam siedziałem przy piłach mając 13lat, a więc w wieku 20 miałem już duże doświadczenie, i nie jednego serwisanta zagiąłem.
A zegar mam od 12 lat.Wcześniej bez niego się obywałem i problemów nie było.
A teraz mam 31 i też możesz mówić,że nie mam doświadczenia,patrząc na wiek.
A jakby nie było 18 lat się w tym param.
Także jakby mi zegar padł to nawet bym nie kupował nowego, no chyba tylko dlatego żeby klienci widzieli że go mam :)).
Nie znam kosy 333r i dlatego nie wiem dlaczego mówisz że się jej nie da na słuch,pewnie masz rację.
Pozdrawiam

G
Nikoś 2009-03-18 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Zgadzam się z tym co napisałeś Paweł. Dlamnie naprawianie pilarek jest jak hobby, każda nowa pilarka to nowe wyzwanie. Terz zaczynałem dłubanie w podobnym wieku co Paweł. I jeszcze jedno jerzeli chcesz być w czymś dobry musisz to lubić bo na siłe nic nie wskurasz. Pozdro

G
Nikoś 2009-03-18 00:00

Re:problem z husqvarna 141

Normalnie mnie rozrywa to że nazwałeś mnie SZARLATANEM. Jutro jade do HUSQVARNY wyregulować tą 333r na słuch a potem sprawdze obrotomierzem żeby zobaczyć o ile się pomyliłem. Jeśli pomyłka będzie niewielka to będe miał pewność na 1000%, że niemasz zielonego pojęcia na tym sprzęcie.

1 2 ... 4