problem z husqvarna 141

G
Mirek 2010-08-07 17:15

Re: problem z husqvarna 141

Witam. Mam pytanie:
Jak i czym zaklepać/zacisnąć śrubę na osi przepustnicy ssania w pile husqvarna40?

G
kama 2010-08-17 21:22

Re: problem z husqvarna 141

panowie walnijcie sie w te puste lby ja ustawilem pile na sluch zanioslem do serwisu a pan do mnie co tu regulowac jak jest dobrze i co panowie cwaniaki z ksiazeczek naczytaliscie sie glupot i udajecie serwisantow wielkich macie dwie lewe rece i sluch do d....p jak twierdzicice ze na sluch sie nie da

G
kama 2010-08-17 21:30

Re: problem z husqvarna 141

To tak samo jak pojechalem do gazownika z instalacja lpg holender panowie gazownicy bledli i mdleli na jej widok i kazali zalozyc nowa instalacje a ja spedzilem jeden wieczor w garazu i dziala jak tralala wiec wniosek jaki?Panowie serwisanci robia to czego na szkoleniu ich nauczyli i powiedzieli a teraz glupoty pisza ze to sprzet potrzebny do regulacji.Teoria a praktyka bardzo sie rozni i nieidzie w parze glaby!

G
Slawek1 2010-08-20 08:40

Re: problem z husqvarna 141

kama , straszne emocje biją z Twoich wypowiedzi.
Ja tez swoje pilarki ustawiam wg. instrukcji , która jest do każdej piły, ale czasami idę do warsztatu gdzie maja obrotomierz i coś tam dam do sprawdzenia. Zresztą koszt regulacji w warsztacie to nie są jakieś poważne pieniądze i jeżeli jest od reki tez jest dobra metodą.....
Twoje zdanie w sprawie serwisów , niepochlebne, jest sluszne - patrz post w wątku wyżej dotyczący serwisu hilti w Lubinie Dotyczy jednak pewnie części warsztatów gdzie usiłują zarobić na niewiedzy klienta,
Podsumowując:
Do dobrego serwisu warto zajrzeć , do naciągaczy -nie.
slawek

G
Witek 2010-12-03 20:48

Re: problem z husqvarna 141

A teraz jak sie do tego zabrać
-sprawdzamy czy pilarka niejest zatarta czyli ciągnąc za sznurek powoli silnik musi przelamywać nic niemożę piszczyć i wydawać innych dzwięków to jak tak jest to moze niebyc tragedi dla pewnosci odkręcamy tlumnik i widac tłok powoli ciągamy za sznurek i oceniamy tłok czy niema zatarcia sprawdzamy czy pierscien sie rusza czyms co nierysuje mozna go lekko poruszyc jak ma luzu troszke to jest oki
-następnie sprawdzamy uszczelniacze na wale zeby nie były mokre często stan zuzycia objawia sie jak pilarka pracuje na wolnych obrotach i ją sie przechyli na bok to zgasnie albo traci obroty tego przyczyną mogą też być łączniki gaznika jesli to mamy oki to zabieramy sie do reszty
-swieca może niema iskry zepsuty moduł albo wyłącznik
-czyscimy filtr powietrza
-wylewamy to co mamy w zbiorniku paliwa i go płuczemy przytym wymieniamy filtr paliwa i rozciągamy przewód paliwa sprawdzamy jego stan.
-czyscimy gaznik spradzamy jego stan czy przepustnica niejest luzna oraz dzwigenka od membrany prawidłowo pracuje sprawdzamy czy cięgna gazu i ssania prawidłowo pracują niesą zgięte urwane
-sprawdzamy mocowanie i szczelnosc cylindra u korpusu
-jak juz mamy wszystko posprawdzane i wadliwe elementy wymienione to skręcamy nalewamy nowego dobrego paliwa i z dobrym olejem i regulacja jak koledzy wyzej po około 1 obrocie powinna zapalic i nastepnie trzeba doregulowac a to czy ktos to robi z licznikiem czy bez to jego sprawa uwazam ze doswiadczony serwisant jest wstanie wyregulowac pilarke bez obrotomierza ja osobiscie przystawiałem pod koniec regulacji zeby miec 100% pewnosci ze na słuch została ustawiona dobrze a to ze w instrukcji pisze ze ma miec np 12500 to do starszych pilarek raczej sie nie stosuje lepiej jej troszeczke mniej zrobić.
Podobne procedury są przy innych modelach. Jak oczymś zapomniałem to proszę o poprawke.

G
Witek 2010-12-03 21:06

Luz na przepustnicy W 40 i innych

Co do zaklepania to kilkadzieśąt razy to robiłem zawsze z 100% skutecznoscią. Taka niewdzięczna praca potrzeba dobre imadlo i dobre kombinerki a raczej take wydluzone szczypce ale muszą być solidne czubkiem tych kombinerek łapiemy za śrubę przepustnicy zanim to zrobimy dokrecamy i ustawiamy w odpowiedniej pozycji . jak mamy zdecydowanie zacisniete kombinerki tak żeby nie sciskaly przepustnicy a samą srube sruba w poprzek czyli kombinerki opierają sie z jednej strony o łeb sruby w srodku przepustnica na płask a z drugiej strony o wystający gwint jak tak trzymamy opieramy jedną stroną kombinerki o imadło jak najblizej gaznika a w drugą strone uderzamy mlotkiem jedno zdecydowane uderzenie wtedy od strony gwintu sruba sie rozklepie moze sie ktoś z tego sposobu śmieje i skomentuje ale zrobiłem tych przepustnic wiele i jakoś żadna sie nie urwała

G
helena33 z elektroda 2011-10-09 18:19

Re: problem z husqvarna 141

Dobrze Witek ja też tak robiłem, a teraz biore szczypce do drutu i przy otwartej przpustnice ściskam z jednej strony za łep z drugiej na pół gwintu i już żadna siła jej nie poluzuje. A takie stukanie może skrzywić wałek przepustnicy ( oczywiście tyczy to sie laików bo my z Witkiem umiemy taż sobie zaklepać )

G
Darek 2011-10-14 09:44

Re: problem z husqvarna 141

Witam.Chłopaki mam pytanie.mam ta pilarke 141 7lat .podczas ostatniej wizyty w serwisie powiedzieli mi ze jest porysowany tłok coś tam porobili w niej i pochodziła jeszcze trochę ale już chyba podła bo już opalić nie chce.opłaca się ją remontować czy lepiej dołożyć i kupić nową?jak to co mi polecacie o podobnych parametrach do 141.
Z góry dziękuję

G
olgiert 2013-03-13 14:38

Re: problem z husqvarna 141

uchu piszesz że wyregulujesz każdą pilarkę na"słuch",w dalszej części piszesz że nie da się wyregulować bez obrotomierza -gamoń jesteś i samochwała i bredzisz na tym forum chyba sam nie wiesz o czym, przejdz n a forum ogródków działkowych i weż się za naukę pisania bo wlisz takie błedy że głowa boli .Jeżeli tak się znasz na naprawach pilarek jak na ortografi to współczuję ludziom którym te pilarki naprawiasz

1 ... 3 4