Graphite opinie - co to zam marka ??

Do ostatniej strony »
G
Seba 2009-12-23 13:20

Graphite opinie - co to zam marka ??

Co możecie powiedzieć na temat narzędzi takiej firmy jak Graphite ???

G
Tomasz 2009-12-23 13:32

Re:Graphite opinie - co to zam marka ??

Marka Graphite należy do firmy TOPEX, która posiada w swojej ofercie również takie mark jak : Neo, Verto , Frame, DeFort, Bastion.
Firma TOPEX nie jest producentem żadnych narzędzi, tj firma importująca z Chin narzędzia pod swoją marką.
Narzędzia Amatorskie, według mnie słabej jakości, najczęściej sprzedawane w marketach , przeznaczone dla "kowalskiego" który używa narzędzi raz do roku przez 15 min.
Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Tomasz

G
Sławek1 2009-12-24 00:03

Re:Graphite opinie - co to zam marka ??

sam dalem się naciagną na dwie szlifierki i wyrzynarke tej marki. Piszę naciagnąc , bo teraz bym nigdy ich nie kupił ze wzgledu na to,że są inne o tej samej budowie i tańsze. Marka promowana jako cos lepszego i przez to wywindowane ceny zakupu, a jakośc? ... hm.... raczej przeciętna. W budowie to te same narzędzia co Eurotec.
pozdrawiam Sławek

G
dragsteer 2009-12-24 15:18

Re:Graphite opinie - co to zam marka ??

Bardzo dobre narzędzia AMATORSKIE!!!

G
JK. 2009-12-26 04:04

Re:Graphite opinie - co to zam marka ??

Znam znacznie lepsze narzędzia amatorskie;]

G
R2D2 2009-12-28 11:30

Re:Graphite opinie - co to zam marka ??

Bardzo dobry sprzęt do użytku nieprofesjonalnego. Jakościowo odpowiada innym markom dla majsterkowiczów: Skil, Black&Decker czy zielony Bosch, tyle że wyraźnie tańszy.
Sprzęt produkowany na tych samych zasadach co Skil czy Black&Decker - na zlecenie importera produkują zewnętrzne fabryki (w sprzęcie amatorskim to już standard, od którego jedynym drobnym wyjątkiem jest Bosch).
Sam używam 2 narzędzi: młotowiertarki i szlifierki kątowej -remont 2 mieszkań, polecam.
Parę lat temu dostałem z jedną z gazet próbke tarczy korundowej o grubości 1mm - świetny pomysł, stosowany przez innych producentów europejskich. Nawiasem mówiąc przy tarczach korundowych warto zwracać uwagę czy producent należy do tzw. "OSA" - stowarzysza producentów gwarantujących odpowiednią jakość. Łatwo się zorientować, bo informacja zawsze jest na tarczy.
Osprzęt Graphite na wyższym poziomie niż same urządzenia. Brałem udział w testach porównawczych z Irvinem (wiertła HSS-Co) oraz z AEG (otwornice bimetalowe). Nie widać było różnicy, a cenowo przestrzeń olbrzymia.

G
Edek 2010-03-19 15:17

Re:Graphite opinie - co to zam marka ??

Wszystko zależy do czego używać - jak do ciężkiej roboty to mogą się szybko zużywać. Jak do wykończeniówki to bardo fajne narzędzia i polecam. Mam ich sporo i nie narzekam.
Poza tym 2-lata gwarancji i szybki serwis to bardzo fajna rzecz - jak ktoś robi w tym biznesie to wie o czym mówię ;)
Pzdr

G
Bogdan 2012-05-11 15:14

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Graphite to szajs. Myjka ciśnieniowa tej "marki" 2500W to totalna porażka. Dwa miesiące od zakupu, dwa razy użyta, dwa razy zepsuta, dwa razy do naprawy. "Szybki serwis" Graphite/Topex potrzebuje siedem dni na wydanie zlecenia odbioru wadliwego produktu od klienta :(. Pierwsza naprawa trwała prawie miesiąc. Druga w tooooku. Ciekawe, że zakładka - status reklamacji na stronie serwisu Graphite nie jest aktywna - ma tylko ładnie wyglądać. Tysiąc złotych za pompę z brązu, która nie działa to stanowczo za dużo. Refleksja jest taka, że w produkcie nie wystarczy coś skopiować żeby wyglądało identycznie jak w produkcie markowym, bo to ma jeszcze działać. Chińczycy tak bardzo się starali o dobre wrażenie, że pomalowali nawet na kolor mosiężny elementy złączek lancy pompy. Jeśli ta, pożal się boże, marka (Graphite) miała zatrzeć złe skojarzenia z Topexem to się im nie udaje. Gówno to gówno i tyle.

G
roger 2013-02-10 17:21

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Każdy narzeka na firmę graphite ale nikt nikogo nie zmusza do zakupu, jeśli kogoś stać na lepsze narzędzia bądź na ekipę remontową to wybór jest prosty. Jestem użytkownikiem przedmiotowych elektronarzędzi i zdają egzamin w 100%. Miałem kiedyś wiertarkę m-ki Bosch i okazała się dużą lipą.

G
Andrzej 2013-03-27 14:17

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Zgadzam się z poprzednikiem, elektronarzędzia Graphite doskonale sobie radzą w pracach remontowo-budowlanych, cztery brygady w firmie i tylko tą marką operują, jeżeli chodzi o zielonego Boscha to kompletna tandeta.

G
Omega 2013-08-23 12:35

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

mam Graphite 58G874 młot udarowy. Uważam że to dobry zakup skułem nim beton w całym garażu z podłogi 36 m2 gruby na 15 cm. potem dał rade przewiercić mur z polnego kamienia grubość 60cm wiertłem fi 22mm. No i popsuć się nie chce ?? Daje do myślenia prawda

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-08-23 14:02

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Dla mnie Graphite był sporym zaskoczeniem - głównie jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Testowałem dwie młotowiertarki tej marki: 58G519 oraz 58G858. Ten pierwszy postanowiłem oficjalnie zarekomendować jako idealne narzędzie dla masterkowiczów ;-) Drugi jeszcze w fazie testów.

http://panfleks.blogspot.com/2013/08/rekomendacje-pana-fleksa-motowiertarka.html

G
Gość 2013-09-10 22:38

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Mam w swoim mieszkaniu 2 szlifierki graphite młot i wiertarkę jedynie raz miałem problem z szlifierką zawiesiły się szczotki, po odesłaniu na gwarancje czekałem ok 6 dni i wróciła z powrotem, polecam graphite a jak ktoś nigdy nie używał to niech się nie wypowiada na temat jakości.

Pozdrawiam

G
Tisza 2013-11-04 01:47

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Posiadamy małą firme zajmującą sie Hydrauliką a w okresie zimowym ogrodzeniami itp. Młoty Graphite posiadamy 4 sztuki (jeden juz sie wytrał komutator i poszedł na częsci) jeden mamy juz 4 lata i jesli chodzi o awarie to nie było zadanych, Oczywiście szczotki i przeciety kabel nie licze:) Posiadamy tez 3 szlifireki i naprawde polecam!! Kupiłem jeszcze wyrzynarke i dwie szlifierki oscylacyjne. Narzędzia naprawde godne polecenia. Jedyna wada to dość częste wymiany szczotek węglowych:)

G
Przemek 2013-11-05 19:43

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Nie można narzekać mam mnóstwo elektronarzędzi boscha makity graphite i roschella używam w warsztacie i powiem jedno graphite i roschell nie są gorsze od boscha czy makity roschell ma jedną wadę kable to szajs

1 2 ... 8