Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
war 2019-08-22 12:01

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Kupiłem młotowiertarkę w Lidlu.Wykuwałem otwór drzwiowy w cegle,robiąc przerwy by sprzęt ostygł.Praca tym narzędziem przyjemna - jedyna wada,po rozgrzaniu się futerka zaczął wypadać kolec

G
Grabi 2019-09-10 13:29

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Moja opinia o narzędziach z Lidla.
1. Ojciec kupił wiertarko-wkrętarkę akumulatorową z lidla PSBSA 20-Li B2. Sprzęt taki sobie, średnio wierci i wkręca. Udar ma słaby w porównaniu z wiertarką sieciową (np ja mam Graphite i czuć mocno różnicę). Na działce wierciłem tym parksidem w krawężnikach otwory fi8 z udarem jakieś 50-60mm głębokości i powiem że było słabo. Nie oczekiwałem od akumulatorówki zbyt dużo w kwestii udaru i jeszcze mniej dostałem. Ogólnie dla mnie i dla ojca wiertarko-wkrętarka średnia biorąc pod uwagę cenę i jakość.

2. Potrzebowałem szlifierki kątowej akumulatorowej. W tej cenie to jeszcze jakieś yato z aku 2ah. Kupiłem z lidla PWSA 20-Li B3 żeby się wymieniać z ojciem i był jeden typ akumulatora. Urządzenie ok jeśli chodzi o moc. Oczekiwałem czegoś minimalnie słabszego od szlifierki sieciowej i się trochę zawiodłem. Na plus zabezpieczenie przed zakleszczeniem tarczy. Akumulator w zestawie 4ah przy cięciu metalu wystarcza. Przy cięciu betonu, cegieł bardzo szybko się wyczerpywał. Miałem kilka problemów z włącznikiem (zabrudził się), otwory wentylacyjne za małe - urządzenie szybko się grzeje, zwłaszcza jak się pracuje na słońcu i wtedy działa zabezpieczenie przed przegrzaniem. Z wkręcanej rączki zaczyna odklejać się guma. Minusem dla mnie jest osłona. Jest zamknięta od dołu więc np lamelki się nie zamocuje. Ogólnie szlifierka co najwyżej do użytku domowego. Trzeba znać jej ograniczenia i na spokojnie podchodzić do roboty. Tarcza do metalu z zestawu beznadziejna. Jedno cięcie i już połowy nie było. Kupiłem jeszcze zestaw tarcz diamentowych. Te są całkiem dobre biorąc pod uwagę cenę/jakość.

3. Ojciec dokupił wyrzynarkę Itamati PowerSystem 18Volt IST1820-120. Metalu nie ciąłem. Akurat robię nią trochę w drewnie i te brzeszczoty są chyba wycięte z blachy. Zęby są ostre ale brzeszczot od razu mi się wykrzywił (nie przypaliłem go), drugi wytrzymał trochę dłużej ale też już się wykrzywił. Dokupiłem w sklepie nowe 3szt za 10zł - nieporównywalnie lepsze. Sama wyrzynarka dobrze pracuje - moc tak jak w sieciowej. Wygląda na dość solidną. Też jestem zadowolony z urządzenia oceniając w stosunku cena/jakość.

Urządzenia z lidla raczej nie polecam. W moim porównaniu z np Einhell, Hecht, całe to dziadostwo z castoramy, obi itd jest wg mnie gorsze nawet od parkside. Itamati zrównałbym może z Yato. Natomiast nie ma porównania np z DeWaltem czy Makitą.

G
yoCZARNUCHU 2019-10-17 21:31

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

nie polecam parkside, kiepska jakosc, 2 tygodnie uzytkowania i sprzet wlasciwie do wywalenia

G
Felis74 2019-12-11 10:22

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

A ja powiem tak - mam kilka narzędzi Parkside i jestem nawet zadowolony. Owszem czasem coś sie psuje, ale serwis Lidl ma dobry. Przysyłają kuriera i przesyłka jest na ich koszt, albo nawet nie odbierają tylko przysyłają nowe.
I to mnie przekonuje bo w tym przedziale cenowym jakość wszystkiego jest podobna.

G
R 2019-12-31 12:27

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

40 euro K5 home premium 340 euro
odpowiedz sobie sam na pytanie DLACZEGO

G
ZMARTWIONY 2020-02-16 16:36

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

kupiłem wiertarkę i się zawiodłem na jakości wykonania wirnika , który rozwalił szczotki .Okazało się że jast zbyt miękki materiał .

G
Troj 2020-04-23 22:36

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Szlifierka taśmowa Parside. Korpus bardzo słabej jakości. Chwila nieuwagi przy szlifowanie gruboziaristym papierem i źle ustawione centrowanie taśmy przecina obudowę na wylot. Uważam że to problem z przedstawiającą się śrubą do wyrównywania położenia taśmy.

G
Helmett 2020-05-23 08:30

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Urządzeń parkside używam często w domu, jak na razie dają rady jedynie ci mogę się przyczepić do kątówki 125 ma za duża osłonę i nie da się różnych tarcz założyć np do polerki. Jak narazie wszystko ok.
Jeśli chodzi o Milwaukee to dobry sprzęt wytrzymały. Bosch skończył się lata temu teraz tylko do majsterkowania może być. Zawodowo używam elektronarzędzi i dystrybutor daje nam do testów. Hilti również już nie to co było kiedyś, te produkowane w Europie jeszcze jeszcze te robione w chinach wkrętarki padały do tygodnia przy wkręcanie wkrętów się przegrzewały. Baterie produkowane są w Polsce wytrzymują ciągłą pracę i ładowanie. (5Ah)
Festool to jedynie zaglebiarka z listwą godna polecenia. Pila stołowa , odciag wiórków zbyt mały i się zapytaj często, stół z miarką źle zaprojektowany ciągle się przesuwa i ciężko aby był w lini z piła dłużej niż pół dnia.
Jedne z lepszych narzędzi DeWalt. Używam od pół stołowych wkrętarek, pił typu lisi ogon, wyrzynarki itp.
Jedynie co mogę zarzucić to baterię szybko szybko się ładują. Te narzędzia są dobrze zaprojektowane i wygodne w użyciu.

G
Grzegorz 2020-05-25 20:39

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Zakupiłem wkrętarkę Parkside pierwszy i ostatni raz. Pomimo, że sprzęt fajnie wygląda i daje radę przy majsterkowaniu jego serwis pogwarancyjny to dno. Zero części zamiennych, a to kluczowa kwestia przy zakupie czegokolwiek. Poza tym poczytajcie gwarancję. Jak traficie na kiepskiej jakości baterię to ci jej nie wymienią bo nie podlega gwarancji. Parksid to szajs bez przyszłości. Lepiej dać 100zł więcej i kupić coś co ma części zamienne. Cokolwiek!!

G
NIE WARTO 2020-06-22 21:06

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Kupilem mlotowiertarke 4 lata temu po miesiacu zlamalo sie dluto na wykuwaniu pustaka ceramicznego (nie ma gwarancji), po 2 padl regulator obrotow-padaly po kolei 1 bieg pozniej 2 i 3 i 4. Zglosilem reklamacje wyslalem do Niemiec na poczatku stycznia i dopiero po moim mailu pod koniec marca w ktorym zarzadalem zwrotu kasy przyslali nowy sprzet - w gwarancji pisze ze 2 tygodnie!!!!. Nie mialem roboty to lezala 3 lata sporadycznie o kilka minut uzywana. Tydzien temu podkuwalem u szwagra staer tynki i sciany z cegly pod nowe okna ok godziny z przerwami, drugi dzien podkuwal szwagier i dzwoni ze kucia nie ma... padlo. Lacznie przez 3 lata pokula max 3 godziny w tym 2x po ok godzine z przerwami. Gdy widze taka sama za 229 to odwracam glowe. Juz mnie nie interesuja te sprzety wole dolozyc i kupic cos innego.

G
Grzegorz 2020-07-23 22:11

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Jak wygląda gwarancja Parkside dla firm np. gdy na stronie jest 5 lub 3 lata to ile Lidl udziela dla firm.

G
Kaspereq 2020-09-23 07:01

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Jak bierzesz na FV to gwarancja trwa przez 12 miesięcy. Ja obejrzałem film pewnego jegomościa na YT opisujący zasady działania serwisu tych urządzeń. No nie powiem. Autor jest zadowolony, ale prawda jest taka, że większość zakupionych przez niego narzędzi trafiła do tego serwisu. Ja kupiłem frezarkę, ale nie jestem z niej zadowolony. Generalnie Parkside to nic dobrego. Film poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=A0zmrWFVRN0

G
Waldek 2020-10-07 14:48

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

To się tam nie pokazuj. Bo o jakości fachowca nie świadczy jego sprzęt tylko efekt jego pracy.

G
Netruner 2020-10-15 20:03

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Wiertarko -wkrętarka PARKSIDE zakupiona w 2019r. ,awaria na początku pażdziernika tego roku, wczoraj otrzymałem kurierem nowy sprzęt.Serwis gwarancyjny nie pyta tylko wymienia.

G
Tadek 2021-01-13 20:10

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Wiertarka akumulatorowa za 199zł. jak by ktoś chciał kupić to sprawa wygląda tak chodzi ale nie za długo podczas gwarancji po około 6mc się zepsuła i tutaj się zaczął problem wielki problem raz z odebraniem sklep odbija do serwisu do Niemiec oni wreszcie po miesiącu odebrali i co dalej ślad ginie żadne pisma ponaglenia nic nie dają jak zgłosiłem reklamacje w połowie października tak do dnia dzisiejszego a mamy 13 styczeń 2021r i dalej ślad zaginął więc nie wiem gdzie jest ten profesjonalizm 3 miesiące reklamacji.
Poprosiłem sklep o zwrot kosztów zakupu a wiertarkę nich sobie odbiorą z serwisu no i znowu czekamy

1 ... 18 19 20