Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Do ostatniej strony »
G
JM 2018-11-29 20:36

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Szlifierka prosta Parkside PGS 500 A1 kupiona w Lidl Szczecin.
W walizce spiętej czarnym ziperkiem .
W walizce zabrakło klucza do odkręcania, dodatkowej tulejki 3.2 mm i kamienia szlifierskiego.
Jutro spróbuję wymienić.

G
Matotatanka 2018-12-27 14:25

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Posiadam młot PARKSIDE 1500W UDAROWA 1019
Kupiłem go chyba za 249zł. Obudowa wygląda solidnie, walizka, średniej jakości.
Używałem go dość intensywnie do celów remontu własnego domu.
Z młota jestem bardzo zadowolony mimo że psuje się niemiłosiernie.
Posiadam również młotowiertarkę bosch zielony (od nastu lat, w serwisie 2 krotnie) oraz młot wyburzeniowy od 2 miesięcy. Tak więc do każdego typu zadań używam odpowiedniego sprzętu.
Młot lidla od kiedy go posiadam, używałem najczęściej, gdyż ma nieporównywalnie większy udar od wiertarki bosch.

Dodatkowy uchwyt ciężko zamontować aby się nie ruszał. Odstające części od uchwytu bardzo łatwo ułamać (za każdym razem się połamały).
Pierwszy raz młot używałem 3-4 razy po 4 h bez przerwy. W pewnym momencie uszkodził się przełączniku i nie było można wiercić bez udaru. Na koniec prawdopodobnie przepalił się silnik. Głównym zadanie młota było skuwanie tynków i kusie ścian z cegły (budynek z 36 roku więc zaprawa bardzo słaba).
Reklamacja rozpatrzona w ciągu tygodnia. Otrzymałem nowy młot. Wysyłka w obie strony na koszt serwisu.
Za drugim razem już po kilkunastu minutach siadła blokada głowicy w trybie kucia. To znaczy dłuto lekko obracało się. Pracowałem dalej. Tym razem kucie muru znacznie mocniejszego bo z lat 90.
Po kilkunastu godzinach pracy (z przerwami) złamało mi się dłuto i końcówka która została w głowicy nie dała się wyciągnąć. Włożyłem na to kolejne dłuto. Po 1h pracy połamała się obudowa (oderwał się uchwyt i było widać przewody, otworzyła się osłona silnika).
Kolejna reklamacja - kolejny nowy młot. Na razie używałem go zaledwie przez 1,5h i wszystko jest ok.
Uchwytu do zwykłych wierteł nie używałem.
Uważam że cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do możliwości młota. Przykre są jedynie częste awarie jednak w zamian mam ciągle nowy młot.

G
Plum 2018-12-30 18:11

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Witam, zastanawia mnie czy warto kupić wiertarko wkrętarkę z Lidla za 199 zł. Zamierzam użytkować ją do majsterkowanie i napraw domowych. Prosze o poradę

G
henryk 2019-01-06 19:27

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Wkrętarkę dostałem od kolegi za free,liczy sobie 8 lat lub więcej,aku.działa do dziś ale szybko się rozładowywuje,jest rozbieralna,aku.są niedrogie,można wymienić.Mam 20v tej firmy z aku.litowym .jest słabsza.

G
henryk 2019-01-06 19:30

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
jaroshagi 2019-02-20 21:05

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
roman 2019-03-09 14:49

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

narzędzia parkside po trzyletniej gwarancji jak się zepsują to serwis mówi, że w magazynach niemieckich nie ma części zamiennych. Jak kupiłem za 240 zł młotowiertarkę użyłem kilka razy w ciągu sześciu lat i coś trachnęło przy wierceniu udarowym i wiertarka nie ma obrotów. Na własny koszt wysłałem do serwisu, a serwis jak powyżej - czyli naprawa pogwarancyjna? - aaa no to nie ma części w magazynie w Niemczech?? stwierdzili, że pękło koło zębate, nie można wymienić bo niema i odesłali. Serwis dla parkside świadczy Einhell polska spod Wrocławia. Mój znajomy miał takie dwie wiertarki i dwie są niesprawne, jedna nie ma obrotów, druga udaru. Czyli jakość marna. Ale najważniejsze jest to, że Lidl nie uprzedza przy sprzedaży tego szajsu z Parkside, że nie ma napraw pogwarancyjnych ze względu na niedostępność części zamiennych. Oszukują Ludzi. Tak Niemcy traktują rynek polski.

G
roman 2019-03-09 14:50

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Przemek 2019-03-11 21:20

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Ktoś tu porównał Markę Parkside do narzędzi typu Festool, Bpsch Pro, Makita, Metabo...
Tak się składa że ja używam zarówno w/w marek jak i Parkside.
Oczywiście do prac "przemysłowych", na dużą skalę, nie używam Parkside ale do prac sporadycznych, przy niewielkich obciążeniach tak.
Dlaczego?
Ano piła stołowa Bosch Pro >4000
Szlifierka do betonu Bosch Pro ~1500
Ukosówka Metabo - 1800
Kątówka Makita 240 - 700
Festool Rotex 150 - 2400
...gdybym za całą resztę drobnego sprzętu miał płacić podobnie to bym poszedł z torbami.
I tak:
piła taśmowa Parkside - 500 (vs 2000+ marki pro),
Przecinarka do mat. mękkich (dywany, itp) - 80
Dłuto pneumatyczne do zrywania powłok - 400 (vs 2500+ pro)
Do czego zmierzam: jak używasz czegoś często, długo, przez lata, potrzebujesz precyzji... - kupuj marki Pro.
Do prac incydentalnych, małych obciążeń - nie warto...sprzęt z Lidla może jest trochę siermiężny ale używalny.
Jeśli mam wydać 2500 na narzędzie Pro używane sporadycznie to wolę zapłacić 400 w Lidlu.
Zwłaszcza że gwarancja honorowana jest bez kombinowania, więc można zaryzykować ;-)

G
Sono 2019-03-22 12:12

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Maxx1990 2019-04-14 09:45

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Taka jest nie znajomość przeznaczenia sprzętów. Wiertarka służy do wiercenia a nie do wkrecania. Następnym razem proszę użyć wkrętarki lub wiertarko- wkrętarki lub czytać instrukcje obsługi produktów. I spali sprzęt do wiercenia i ma pretensje że wiertarka nie jest wkrętarką. Jeszcze to robi sprzętem 500w. Panie zastanów się co piszesz.

Moje zdanie to "Ciemnota ludzka nie zna granic".

G
Łowca 2019-05-09 20:13

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Zakupiłem w sklepie internetowym Lidla PBS 900 B2 (szlifierka taśmowa)po 5 minutach pracy odmówiła dalszej współpracy,zgłosiłem do działu reklamacji i już 2 tydzień czekam na kontakt ze strony serwisu ogólnie nie polecam zakupów przez internet w lidlu

G
Bolek 2019-05-22 11:18

Re: Opinie o narzędziach firmy PARKSIDE z Lidl

Kupiłem mlotowiertarkę parkside przez internet! Nie dosc ze czekałem tydz ponad, to jeszcze zdechla po pół godzinie uzytkowania! Kułem cegłę na otwór okienny! Więc dość miekko! Zdechly szczotki w tym badziewiu! Udar dosc fajny! Ale nic po za tym! Nie polecam ani sklepu, ani tej wiertarki!

G
Arti 2019-06-15 20:44

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Krzysztof 2019-07-10 20:39

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 ... 17 18 19 ... 20