Opinie Einhell Elektronarzędzia

Do ostatniej strony »
G
Tom 2009-12-10 00:00

Opinie Einhell Elektronarzędzia

Witam,
Może mi ktoś powiedzieć co oznaczają kolory narzędzi Einhella?
Jedne tanie a drugie w dość wysokiej cenie . Jak to ma się do jakości ?

G
snake 2009-12-11 00:00

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Polecam linie niebieską lub czerwoną.
Żółta to straszna tandeta.

G
Sławek1 2009-12-11 00:00

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

mam zółta szlifierke 850w od kilku lat dos uzywana i nic w niej nie szwankuje.Używana prawie codziennie.
mlotud.obrot 826/2- global 1020W uzywany intensywnie przy remoncie domu Erzy lata) do tej pory pracuje. zuzyte sprzęgło i lożysko podporow igielkow sprzęgla. brak mozliwoscic kupienia częsci , wlożyłem sprzęgiełko ze zużytej wiertarki ze złomowiska. Sposb pozyskania części karkołomny i przktycznie żaden.
Młotowiert. 826/1 850W uszkodzony wirnik i brak dostępu do kupienia uszkodzonej części.
Mlotowiertarka 1500W uszkodzone lozysko na wirniku, a przez to uszkodzony stojan. stojan przewiniety (60PLN) , lozysko wymienione (5PLN) i wiert. dlaej pracuje.
summarum:
Sprzęt kompaktowy i jednorazowy chociaż dosc trwały i ze względu na niska cenę zakupu warty do pozyskania.
pozdrawiam Sławek

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Nie taka straszna;] - nie przesadzajmy, bawarie też swoje wytrzymują, np: mają super mieszadła za niecałe 200zł.(teraz bawaria jest pomarańczowa), linia niebieska - to troche lepsze narzędzia do domu, bardzo dobre młotki BT-RH600, czy pilarki BT-CS 1400. Lina czerwona jest pomyślana dla ludzi którzy pracują narzędziami. Może nie dorównują jakością makicie. Ale z pewnością są często lepszym rozwiązaniem niż B&D czy zielony Bosch i są ciut tańsze. Z tych narzędzi mogę polecić w zasadzie wszystkie.

G
JK. 2009-12-11 00:00

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Ten post wyżej to mój.
Dodam jeszcze, że na obecną chwile w zasadzie wszystkie części i podzespoły do lini Blue i Red, są bezproblemowo dostępne na stronie einhella.

G
R2D2 2009-12-17 12:11

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Realnie - niezależnie czy Blue, czy Bavaria czy dawny Global poziom jakości z punktu widzenia użytkownika bez różnic. Przyzwoity sprzęt amatorski na poziomie innych marek dostępnych na rynku: Verto, Nupower, Tecform, Kinzo (ale już zbankrutowali), itp.
Co do linii Red - nie polecam, jakość niewiele lepsza od pozostałych linii (lub ten sam kolor) - często te same urządzenia, tylko inaczej zapakowane.
Jakość kompletnie nieadekwatna do ceny - TRAGEDIA na tym poziomie cenowym. Spotkałem się z wieloma opiniami o bardzo niskiej jakości, gorszej nawet od linii Bavaria (wydają się lekko przesadzone).
Przy okazji - nie jest to sprzęt produkowany w Niemczech - ta opinia jest kompletna bzdurą. W Niemczech znajduje się jedynie centrala firmy.
Serwis dość atrakcyjny, bo wymieniają na nowe - być może nie ma co naprawiać :), choć bez wątpienia wygodny

G
JK. 2009-12-17 17:28

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Bzdury mówisz i tyle o Einhellu, bo:
1) To że to chiny to każdy wie, mają napis Made in China, więc nikt nikogo nie oszukuje że to niemcy.
2) Lina Red to nie narzędzia te same co inne serie i tylko inaczej opakowane, jest to kompletną bzdurą! W Niemczech ta linia posiada nawet specjalny serwis, który daje 48godzin na naprawę narzędzia oraz 10 lat gwarancji na dostępność części. działają ściśle profesjonalnie.
3) Nie słyszałem jeszcze żadnej złej opini o tych narzędziach, jedynie katówki są nadal dość często reklamowane, ale wiele z nich robi po kilka godzin dziennie. A i tak ilość reklamacji jest mniejsza niż kątówek B&D np.
4) Jeśli znajdziesz choć jedno narzędzie lini Red, które ma identyczny odpowiednik lini Blue lub Bavarii, to gratuluje.
5) Przykłady z życia:
- U mnie w pracy korzystamy z Wyrzynarki, znacznie lepsza niż poprzedni Bosch.
6) Mój sąsiad jest stolarzem, w swojej kolekcji ma: Wyrzynarkę, szlifierkę taśmową i oscylacyją oraz wiertarkę 750W, pracuje nimi już prawie rok, zero skarg, posiada też kilka narzędzi zielonego Boscha, Kressa oraz Kinzo i Dedre. Wszyskie już reklamował, oprócz kressa.
7) Ekipa która montowała u mnie w domu internet, korzystała z młota udarowego, nie narzekali.
8) Kolega z pracy dorywczo prowadzi usługi: panele, malowania, płytki czy płyty k-G ma kilka narzędzi z Einhella głownie bawarie i blue, oraz również wspomniany młotek. Reklamował tylko kątówki z bawarii.
9) Sprzedaje Einhella, wiem ile rzeczy trafia do reklamacji, z lini Red to rzadkość. Red jest naprawiany w 100% które do tej pory mieliśmy w reklamacji, nie jest wymieniany sztuka za sztukę. Tak się dzieje tylko w wypadku bawarii, bo złóte bawarie są również wycofywane, zastępują je pomarańczowymi. Linia Blue jest częściowo wymieniana na nowe, częściowo naprawiana, tak pół na pół.
10) Nie porównuj nawet Bawarii do Nupowera czy Verto, bo są o klase niżej. Nupower i Verto to szajs totalny w 95%.

G
budowlaniec 2009-12-17 19:51

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

JK, wyrażaj się - nie zarzucaj nikomu kłamstwa, dopóki mu tego nie udowodnisz.
1) To że to chiny to każdy wie, mają napis Made in China, więc nikt nikogo nie oszukuje że to niemcy.

A jednak i to nawet sam producent. Wystarczy zerknąć na stronę: http://www.einhell.pl/?n=kat&k=1, a tam przeczytać:
"Witamy na stronie Einhell Polska Sp. z o.o. – spółki córki niemieckiego koncernu Einhell."
2) Lina Red to nie narzędzia te same co inne serie i tylko inaczej opakowane, jest to kompletną bzdurą!
Konkret. Podaj jakiś konkret.
W Niemczech ta linia posiada nawet specjalny serwis, który daje 48godzin na naprawę narzędzia oraz 10 lat gwarancji na dostępność części. działają ściśle profesjonalnie.

Ciekawe. Poproszę o link do tej informacji.
3) Nie słyszałem jeszcze żadnej złej opini o tych narzędziach, jedynie katówki są nadal dość często reklamowane, ale wiele z nich robi po kilka godzin dziennie. A i tak ilość reklamacji jest mniejsza niż kątówek B&D np.

Skoro pracujesz w sklepie, nie będzie to dla Ciebie problem: napisz nam, proszę:
- ile miesięcznie sprzedajesz narzędzi Einhella, a ile B&D?,
- ile miesięcznie sztuk wraca do serwisu?
Pokaż nam to na liczbach.
5) Przykłady z życia:
- U mnie w pracy korzystamy z Wyrzynarki, znacznie lepsza niż poprzedni Bosch.

Z ciekawości: jaki model E, jakim model Boscha? W czym konkretnie lepszy? Parametry, kultura pracy, ergonomia, wykonanie?
6) Mój sąsiad jest stolarzem, w swojej kolekcji ma: Wyrzynarkę, szlifierkę taśmową i oscylacyją oraz wiertarkę 750W, pracuje nimi już prawie rok, zero skarg, posiada też kilka narzędzi zielonego Boscha, Kressa oraz Kinzo i Dedre. Wszyskie już reklamował, oprócz kressa.

Jakie konkretnie to narzędzia, wymień modele? Jakim awariom ulegały? Ile czasu nimi pracuje? Po jakim czasie naprawiał każde z narzędzi? A może się nie skarży, bo go na nie namówiłeś, a teraz jest mu głupio?
8) Kolega z pracy dorywczo prowadzi usługi: panele, malowania, płytki czy płyty k-G ma kilka narzędzi z Einhella głownie bawarie i blue, oraz również wspomniany młotek. Reklamował tylko kątówki z bawarii.

Czy fakt, że reklamował _cokolwiek_ przy _dorywczej_ pracy na pewno jest dobrą rekomendacją dla tej marki?
9) Sprzedaje Einhella, wiem ile rzeczy trafia do reklamacji, z lini Red to rzadkość.
Napisz konkrety, liczby. Ile sprzedałeś, ile wróciło, powiedzmy w ciągu roku?
10) Nie porównuj nawet Bawarii do Nupowera czy Verto, bo są o klase niżej. Nupower i Verto to szajs totalny w 95%.
Na jakiej podstawie to oceniasz? Jak się określa klasę narzędzia?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi na moje pytania. Z pewnością pomogą one podjąć decyzje zakupowe tym, którzy się zastanawiają. Na tym chyba polega pomoc na takich forach, prawda?
Robert

G
JK. 2009-12-17 22:41

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

JK, wyrażaj się - nie zarzucaj nikomu kłamstwa, dopóki mu tego nie udowodnisz>

Ah Bo to jest niemiecki koncern, tak jak Bosch. Więc nie przesadzaj, po prostu produkują w chinach i tyle. Kłamstwo zwasze samo wyjdzie;]

Podaj jakiś konkret.

Wszystkie narzędzia lini Red?:)))))))

Ciekawe. Poproszę o link do tej informacji.

Tą informację znajdziesz w opakowaniu każdego narzędzia Lini Red, tzw: Red Servies
Skoro pracujesz w sklepie, nie będzie to dla Ciebie problem: napisz nam, proszę:
- ile miesięcznie sprzedajesz narzędzi Einhella, a ile B&D?,
- ile miesięcznie sztuk wraca do serwisu?
Pokaż nam to na liczbach.

Prosze bardzo np: Kątówka B&D 710W 115mm, sztuk sprzedanych 10, w listopadzie 4 reklamacje. Kątówek BT-AG 1000, sprzedanych 15 sztuk w serwisie 2. Coś to chyba mówi zwłaszcza że B&D jest ciut droższy tylko.
Z ciekawości: jaki model E, jakim model Boscha? W czym konkretnie lepszy? Parametry, kultura pracy, ergonomia, wykonanie?

Einhell RT-JS 85 a bosch PST 650, wcześniej był bosch PST 650 PE i służył znacznie dłużej.
Kultura? Prawie żadna wyrzynarka jest wpisana od razu w straty.

Jakie konkretnie to narzędzia, wymień modele? Jakim awariom ulegały? Ile czasu nimi pracuje? Po jakim czasie naprawiał każde z narzędzi? A może się nie skarży, bo go na nie namówiłeś, a teraz jest mu głupio?,
Einhelle: RT-JS85, RT-ID750, RT-BS75, RT-OS30(racują 10 miesięcy)
Bosch: PSR 14 - dokupił jeden akumulator(10 miesięcy), (miał PSB 500RE - padła po roku)
B&D: jakąś pilarke zadaje się K65 ostro zdarta, wiem że raz wymieniony wirnik, raz łozysko ok 4 lata użytkowania.
Kizno wkrętaka nie wiem jaki model wyrzucił po 4 miesiącach. Z kinzo ma jeszcze pilarkę akumulatorową, niby działa ale słabe akumulatory(niecałe 2 lata)
Ma z Dedry jeszcze pilarke stołową;P reklamowana 3 razy w ciągu 8 miesięcy.
To narzędzia które znam, einhella sam mu poleciłem, ma jeszcze frezarke chyba makita, ale teraz juz nie pamietam.

Czy fakt, że reklamował _cokolwiek_ przy _dorywczej_ pracy na pewno jest dobrą rekomendacją dla tej marki?

Jest bo te narzędzia wytrzymują równie długo jak inne w podobnej cenie lub nawet dłużej. A nie każdego stać na same profi, einhella nie reklamował oprócz kątówki z bawarii, po kilku miesiącach padł komutator.
Na jakiej podstawie to oceniasz? Jak się określa klasę narzędzia?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi na moje pytania. Z pewnością pomogą one podjąć decyzje zakupowe tym, którzy się zastanawiają. Na tym chyba polega pomoc na takich forach, prawda?
PO opiniach klientów, po własnych doświadczeniach po ilości reklamacji w stosunku do sprzedaży, chcesz więcej? Ty możesz co najwyżej oceniach pod jednym z tych kryteriów.

G
R2D2 2009-12-18 09:06

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

JK - faktycznie niezły jesteś - prośba czytaj ze zrozumieniem. Odpowie raz na Twoje punkty, bo jesteś bardzo niemerytoryczny:
1. Zauważyłeś - super, rokujesz nadzieje na poprawę
2. O linii Red nie napisałem, że jest tej samej jakości co pozostałe linie Einhell, tylko że jest niewiele lepsza... bo tak jest. NIewiele lepsza, o wiele droższa
3. Zmyślasz dane - nie masz dostępu do żadnych danych dotyczących reklamacji Einhel czy Black&Decker dlatego tak piszesz. To, że wypowiadasz się w ten sposób jedynie może oznaczać, że jesteś miłośnikiem Einhella - twoja sprawa, ale nie zmyślaj danych.
4. Nie znajde - postaraj się ze zrozumieniem przeczytać powyżej zamieszczony punkt nr 2
5. W czym lepsza? Które modele? Ogólniki. Jeśli lepsza od Boscha (zapewne chodzi ci o jakiś konkret, nie o kolor czy nazwę) to słabą miałeś wyrzynarkę Boscha
6. Stolarz - jeśli jest stolarzem, profesjonalistą - czemu używa tylko sprzętu amatorskiego, z wyjątkiem Kressa? Jeśli ktoś chce ciągnąć przyczepę VW Golfem, to nic dziwnego, że ma problemy z jakością.
Co do stolarki - narzedzia, które wymieniłeś wskazują, że to prawdopodobnie stolarz amator, czyli człowiek, który zajmuje się stolarką hobbistycznie - super, zawsze cenię ludzi, którzy robią coś ciekawego w życiu
7. Ekipa montująca internet używa młota udarowego - to ma być jakaś miarodajna opinia? A jak mogli narzekać?
Mam pytanie - dużo dziur zrobili Ci w ścianach montując internet? Jedną czy dwie?
Z pewnością młot udarowy Einhell Red nadaje się dla ekip montujących w domach internet - w pełni się z tobą zgadzam.
8. Kolega - cytuaję czym dorywczo się zajmuje twój kolega : "panele, malowanie, płytki, karton gips" - jeżeli do tego jest mu potrzebny młot udarowy Einhell... moze dobija nim panele - zabawny jesteś
9.
a)Reklamacje Einhell Red to rzadkość - oczywiście, że ma mniej reklamacji z prostego powodu - słabo się sprzedaje, choć w bogatym portfolio kolegów masz zapewne takiego co ma sklep narzedziowy i Einhell Red sprzedaje mu się wysmienicie :))
b) elektronarzędzia wymieniają od wielu lat, nie z powodu wymiany bavarii z żółtej na pomarańczową
10. Brak wiedzy i slogany, nic tylko ogólniczki rzucane na wiatr.
W przeciwieństwie do ciebie wiem o czym pisze, porównaj np. poniższe modele (dodaje linki byś mógł pozerzyć wiedze):
A) szlifierka kątowa Einhell Blue BT-AG 850 i Verto 51G083:
B) szlifierka kątowa 2000W, 230mm Einhell Bavaria BWS 230/3 i Verto 51G200 (również linki):


Dodam, że sa produkowane w tych samych fabrykach...
Wystarczą ci 2 przykłady?
Jeśli uważasz, że Verto czy Nutool to chłam... znaczy się Einhell jest podobnym chłamem, choć tak pięknie z niemiecka brzmi
11. Od siebie do ciebie. Na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś formu związanego z polityką - dziedzina, gdzie nic nie wiedząć jak wszyscy w polityce będziesz wybitnym specjalistą.
Tak, żeby pozbawić cię nadziei - jesli wykrztusisz z siebie jeszcze jakiś błyskotliwy komentarz do mnie w tej kwestii - niestety nmie odpowiem ci. To co napiszesz przemyśl najpierw - inni to czytają, po co mają czuć się zażenowani...
Pozdrawiam i miłego dnia życzę

G
JK. 2009-12-18 19:06

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Sam jesteś cały zmyślony;] ogólnie, nie masz pojęcia o narzędziach Einhella, nie widziałeś co potrafią i tyle.
Brak całkowity odróżnienia marki, Bo Nutool dla ciebie to to samo co Nupower;] jeśli nigdy nie miałeś z styczności z tymi narzędziami to nie porównuj, bo strzeliłeś kolejną gafę.
Kolejna gafa: posłużyłeś się linkami do narzędzi których na oczy nie widziałeś;] bo BT-AG 850 wygląda całkiem inaczej. Powielasz błędy innych.
A ten wzór dużej szlifieki 2000W to ma każda firma;] ale w środku te narzędzia różnią się, nawet szczotki węglowe są inne. Gafa numer trzy.
Posłuchaj kolego wypowiedzi ludzi którzy pracują na tych narzędziach, jest ich masa. Masa jest też wypowiedzi na temat Einhella..
Fajnie sie pisze jako gość pod setką nazw:) kolejny ignor.

G
budowlaniec 2009-12-18 20:29

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Fajnie sie pisze jako gość pod setką nazw:)
Przyganiał kocioł garnkowi. Mówisz to jako praktyk, Kolego dd?
Wiedziałem, że prędzej, czy później zarzucisz mi coś podobnego. Przyznaję - piszę na tym forum jako gość z prostego względu: nie lubię podawać prawdziwych danych, bo każdy operator (bez względu na deklaracje) wykorzystuje dane do celów marketingowych. Nie lubię spamu, więc się tu nie zarejestruję, a na tworzenie innych skrzynek szkoda mi czasu. Wszystkie swoje posty podpisuję imieniem i loginem "budowlaniec".
Fakt, że jest tutaj co najmniej kilka osób, z którymi się sprzeczasz może świadczyć o jednym: więcej, niż jedna osoba ma inne zdanie niż Ty. Zamiast tworzyć spiskowe teorie pomyśl o tym tak: jesteś nieprzyjemnym i przemądrzałym gościem, więc budzisz wstręt i agresję.
Uwaga, teraz drugie wyznanie: za każdym razem, kiedy będziesz pisał głupoty, będę Ci to wytykał, aż w końcu zaczniesz myśleć, co piszesz. Takie mam noworoczne postanowienie. Sądząc po ilości postów, jakie produkujesz (nawet jako JK) będzie to bardzo pracochłonne, ale co mi tam. Widzę, że taka forma rozmowy z Tobą ma sens, bo potrafisz pisać z sensem. Tylko czasami trzeba Cię intelektualnie pobudzić.

G
JK. 2009-12-18 20:34

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Budowalniec, kto kommu przyganiał?;) przecież najlpiej co chwili zmieniać loginy i wyzywać mnie jak t każdy tutaj jest przeciwko, tylko szkoda że to jedna osoba najczęściej;) a postów produkuje tyle co ty, bo ośmieszasz się każdym z nich. Próbując udowodnić jak to się znasz.

G
budowlaniec 2009-12-18 21:35

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

Budowalniec, kto kommu przyganiał?;)
Kocioł garnkowi, to takie przysłowie. Słyszałeś kiedyś?
bo ośmieszasz się każdym z nich. Próbując udowodnić jak to się znasz.
Nie obrażaj mnie. Proszę o cytat. Wiesz jakim loginem się podpisuję, nie będzie to problem. Konkrety, albo buzia na kłódkę.
Pozdrawiam,
Robert

G
JK. 2009-12-18 21:56

Re:Opinie Einhell Elektronarzędzia

nie pisz do mnie już;] bo widze że nawet nie potrafisz zrozumieć kilku słów.

1 2 ... 7