Mieszarka- jaką wybrać? Flex, Protool,Makita

G
rc14 2013-12-11 13:43

Mieszarka- jaką wybrać? Flex, Protool,Makita

Witam,
mam zamiar kupić mieszarkę, głównie do mieszania zapraw, w kwocie około 700-900 zł. Nie będzie często używana i intensywnie ale chcę kupić porządny sprzęt i niezawodny. Zastanawiam się nad Protoolem mxp 800, mxp 1000, biorę pod uwagę też flexa mxe 900 i makitę UT121. Macie jakieś doświadczenia z mieszarkami, którą najlepiej wybrac?
Dzięki za opinie

G
Bel-ami 2013-12-11 15:57

Re: Mieszarka- jaką wybrać? Flex, Protool,Makita

Sprawdź jeszcze ofertę Collomix'a. W sumie to jak kupować mieszarkę to w pierwszej kolejności przejrzałbym ich modele. Oni zajmują się tylko mieszarkami, to ich konik i znają się na tym chyba najlepiej. A jak kupisz mieszarkę którejś z popularnych marek profesjonalnych to jest duże prawdopodobieństwo, że trafisz na Collomix'a w innych barwach z narzutem 25% do ceny oryginału. Z mieszarkami mamy analogiczną sytuację jak z odkurzaczami od Starmix'a czy opalarkami Steinel'a.

G
Profes 2013-12-11 15:58

Re: Mieszarka- jaką wybrać? Flex, Protool,Makita

Racja - tylko Collomix. Debeściaki.

G
dodas 2013-12-12 14:00

Re: Mieszarka- jaką wybrać? Flex, Protool,Makita

mxp 800 Protool'a to maleństwo, można tym mieszać kaszkę na śniadanie ;p . Po za tym Protool już zniknął z z rynku a część maszyn przeszło pod logo Festool'a. Za około 1000 zł chodzą modele jednobiegowe MX 1000 Festool a za około 1150 zł model dwubiegowy MX1002 Festool. A dlaczego Festool ? Bo teraz dają pełną 3-letnią gwarancję all-inclusive (jako jedyni na rynku). Czyli cokolwiek działo by się z maszynką to przez 3 lata można ją odesłać do naprawy (na koszt serwisu) a oni chyba w ciągu 48 godzin naprawiają i odsyłają maszynę. Jak oni są w stanie zapewnić taką gwarancję to nie wiem. Ale to Niemcy, ktoś coś przeliczył i wyliczył że pewnie taka pełna gwarancja musi się opłacać.

G
Gerard 2013-12-19 14:03

Re: Mieszarka- jaką wybrać? Flex, Protool,Makita

Ja tam sprawdziłem nowego Collomixa i jestem bardzo zadowolony.
Zdecydowanie lepiej się prowadzi i wygodniej się miesza. Też ma trzyletnią gwarancję, bez logowania, a stary CX10 mi posłużył przez o wiele dłuższy czas niż gwarancja.
Ja jestem za Collomixem.

1

Producenci :

Kategorie :