LUX TOOLS

Do ostatniej strony »
G
ingo 2007-11-16 00:00

LUX TOOLS

Witam,
Firma oferuje sporo. Ceny rozne. (papier scierny na rzepy, 5 sztuk za 20 pln :( ale zato tanie sciski stolarskie ).
Spotkalem sie z marka w jednym z marketow budowlanych. Ciekawi mnie co mysla o jakosci inni.

G
pawel 2007-11-17 00:00

Re:LUX TOOLS

nie napisze, bo nie mam. czekam aż w pobliżu otworzą OBI. pewnie zostawię u nich majątek kupując LUXa. firma ma bardzo dobrą opinię. raczej nie sprzedaje tandety. papier za 20 zł to już złodziejstwo. papier na rzepy union kupisz za 0,60 zł.

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:LUX TOOLS

dokładnie, ale ponieważ większość klientów marketów budowlanych nie chodzi po sklepach i nie orientuje sie w cenach, dlatego market bezlitośnie kroi ich na cenach.
u mnie te same krążki uniona kosztują 2,50 za 5 sztuk ;)
pozdro

G
Terror 2007-11-17 00:00

Re:LUX TOOLS

Jeżeli chodzi o Luxa to mam mozliwośc go sprzedawać i mogę powiedzieć, że podukty trzy gwiazdkowe to wcale nie jest rewelka! Lepiej dołożyć i kupować do domciu produkty 4 gwiazdkowe (profi plus można odpuścić - chociaż znam fachowców, którzy korzystają w firmach z narzędzi Luxa pięio gwiazdkowych i są zadowoleni!!!). Co do cen - zgadzam się! Tanio nie jest. Ale tak to jest jak cały towar za każdym razem sprowadzany jest z zagranicy ...
Osobiście wolę Wolfcrafta & również go polecam ;)
Jak i Black & Deckera (Piranha)... też dobra sprawa!!!
Pozdr...

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:LUX TOOLS

Terrorze, tak sie akurat składa, że w przypadku 90% narzędzi sprzedawanych w Polsce to produkty z zachodu, głównie importowane. I nie cena transportu wpływa na ich cenę lecz polityka cenowa sklepu ;)
W halach jest przyjęte: drogie rzeczy sprzedawać tanio często na jednym groszu, ale za to na drobnicy zarabia się z nawiązką, licząc na to, że klientela tych sklepów nie orientuje się ile to co kupują kosztuje normalnie i bez promocji gdzie indziej ;)
a po drugie statystyczny kowalski nie zastanawia sie podczas zakupu czegoś potrzebnego nad ceną tylko wrzuca te ładnie zapakowane 5 wkrętów do drewna za 5 zł do koszyka i kupuje, bo mu żona głowę suszy od miesiąca by wreszcie powiesił obrazek w pokoju.... ludzie wychodzą z założenia że pewnie tyle to kosztuje i bezmyślnie wrzucają pierdółki do koszyka, bazując na micie że markety są tanie. kupują bo po pierwsze akurat tego potrzebują, a cena do pewnego poziomu jest jeszcze akceptowalna nawet dla amatora. Zauważcie że dopiero przy zakupie rzeczy drogich ludzie szukają i porównują ceny. I markety właśnie na tym bazują. Zawsze podkreślam że słowo "tanio" w kontekście hipermarketu to duże nadużycie. tam się ludzi niemiłosiernie kroi. Niech przykładem będą właśnie te krążki luxa. Dlatego żadna firma licząca się z kosztami nie robi zakupów w halach, no chyba ze to firma kogucik, bo jak dla mnie jedyną zaletą hal, jest to ze są do późna i w weekendy otwarte i w kryzysowej sytuacji ratują dupę. A wówczas cena ma drugo/trzecio rzędne znaczenia ;)
pozdro

G
Jerzy 2010-03-14 17:32

Re:LUX TOOLS

Drogi Terrorze, wyłowiłem informację, że sprzedajesz produkty Toolsa. Poszukuję nitonakrętek M6 montowanych w otwór 9 mm (albo 8,9) do łączenia elementów blaszanych o łącznej grubości większej niż 3mm. Najlepiej 4 -5 mm. Jeśli potrafisz takie sprowadzić, to kupię je od Ciebie. Wdzięczny będę również za info, gdzie to można dostać.
nintendo_2004@tlen.pl

G
jacu 2010-03-14 18:18

Re:LUX TOOLS

Parę lat temu tarcze diamentowe tej firmy rozlatywały się po pierwszym cięciu. Strach było tym ustrojstwem pracować bo diament sypał się że ho ho.Tak więc uważajcie na ten szajs bo szkoda zdrowia a może nawet życia.
Pozdrawiam

G
JK. 2010-03-14 20:04

Re:LUX TOOLS

Gruba przesada, ostatnio widziałem tarcze z luxa u kumpla na budowie 230mm diamentowe, tnie już nimi drugi rok, kosztowały go powyżej 200zł. Ale mówi że się opłacało. Sam mam klucze płaskie z Luxa (ellix) niby produkowane w chinach, bez żadnych gwiazdek jakości a przy samochodzie niejedno dały rade. Podobnie wiertła, sdsy czy wiertła do betonu to wiertła robione również dla Boscha czy makity. Wiertła do metalu robią im te same fabryki co AEG. Więc djakby nie było płacimy za jakość.
Posiadam też zwykłe kombinerki basic i jak do domu idealne. Wcześniejsze procośtam kupione w pratkikrze w podobnej cenie, były kiepskie.

G
jacu 2010-03-14 22:46

Re:LUX TOOLS

Miałem i dlatego ostrzegam .Klucze tez mam i nie narzekam.Używałem tarcz 125mm i uważam że gdyby ta tarcza kosztowała w Obi nawet 5 zł to nie powinno się z niej robić po pierwszym cięciu koło zębate.Tania tarcza może ciąć lub nie ale niedopuszczalne jest żeby się rozsypywała a diament ranił w najlepszym przepadku ręce.Jeszcze rok temu słyszałem o takim przypadku więc odradzam zakupu tych tarcz bo są niebezpieczne

G
Rufus 2010-07-07 22:50

Re: LUX TOOLS

Elixowskimi ( chiński Lux ) tarczami do ceramiki położyłem glazurę w całym domu !
Kupowałem zarówno te do cięcia na moro jak i zwykłe do szlifierki kątowej -akurat mieszkam przy OBI więc czasem na szybkiego coś u nich kupuję .
Tarcze nie są złe jak na 11 zł za tarczę diamentową 125 mm .
Kupiłem też w OBI tarczę "Mega" z Profixa -podobna cena i podobna jakość.
Tak wiec nie są takie złe te obikowskie tarcze !
W Obi jak wszędzie są art lepsze i gorsze-trzeba umieć odróżnić ziarno od plew i nie dać się zwariować czasem przegiętymi cenami.
Dawniej w OBI bywały tarcze diamentowe Lux profi -cholernie drogie ale naprawdę był jakościowo rewelacyjne -zwłaszcza tarcze "Turbo" do betonu-teraz od jakiegoś czasu ich nie widzę.
Sporadycznie używam też tarcz do ciecia metalu 125/1 mm -LUX Profi (cztery gwiazdki)-dobre ale drogie -8,99 za taką tarczę to lekkie przegięcie,kupuję tylko wtedy kiedy mnie przypili.

G
JK. 2010-07-08 22:24

Re: LUX TOOLS

Tą tarcze turbo mam, jest super, ale kosztowała ponad 80zł. Poza tym nie wszystkie produkty z nazwą Ellix to chiny, choćby okulary ochronne mają jak byk napisane made in Switzerland, a tarcze do drewna też nie są chyba made in china, za drogie.

G
dupcia 2010-09-18 13:15

Re: LUX TOOLS

narzemdzia tej firmy som seksi :p

G
Łukasz 2010-09-27 19:42

Re: LUX TOOLS

Witam
narzędzia LUX z Obi często postrzegane są jako marketowa tandeta, jednak jest to myślenie błędne. Z moich doświadczeń moge powiedzieć że seria profi to solidne narzędzia, wkrętaki są produkowane przez Felo(na jednym z kupionych, takim z czerwoną przejrzystą rączką z octanu celulozy, profi jest nawet odlane na rękojeści logo felo, widocznie nie opłacało się zmieniać formy). Szczypce produkowane są przez NWS i Knipex(porównajcie jeśli nie wierzycie) a więc niemieckich liderów(obok m.in. Orbisa, VBW, Gedore) w produkcji szczypiec. Przecinaki, punktaki, wybijaki przypominają do złudzenia wyroby Rennsteig'a.
W Niemczech mają nawet lepszy asortyment niż w polskich OBI, np. firmowane przez LUX'a młotki Habero(obecnie w grupie Gedore) Rotband Plus. Ogólnie mówiąc te narzędzia wyglądają porządnie, takie prozaiczne rzeczy jak szlify na młotkach ślusarskich od razu dają znać że nie jest to tandeta(kto napierał tanim młotkiem ciesielskim szlifowanym jak szewski to wie o czym mowa), siekiery i młoty wg norm DIN, do których łatwo można w przyszłości dopasować standaryzowane trzonki(a nie jak w chińszczyźnie, gdzie oczko w obuchu ma kształt dowolny), same trzony do dokupienia w OBI są z jesionu, a nie buka jak w większości polskich sklepów. Koniec zachwytów, smutna prawda jest taka że są to narzędzia drogie, choć jeśli czas kogoś goni, to te różnice nie będą mieć większego znaczenia(dla hobbysty mają). Każde dobre narzędzie nie jest tanie, ale w OBI np nie kupie szczypiec bo te same firmowane przez producenta(NWS) są tańsze. Kupiłem za to wkrętaki, bo Felo już nie wypuszcza na rynek serii z rękojeścią octanu celulozy, a w OBI jeszcze takie są. ;) Niewiadomą są dla mnie klucze płaskie, oczkowe i nasadowe. Ponoć prezentują przyzwoity poziom, ale to opinie zasłyszane.

G
JK. 2010-09-27 20:27

Re: LUX TOOLS

Klucze robią chyba sami już. Wkoncu lux zaczynał od produkcji narzędzi. A dla majsterkowiczów jest Basic przyzwoity poziom a i cena odpowiednia, apropo szczypiec Lux(basic) ma je taniej niz chiński topex, a są też lepiej zrobione. A tak dla zainteresowanych, część skrzynek narzędziowych Luxa to Stanley, a wkrótce elekrtonarzedzia Luxa trafią do Polski a ich producentem jest Einhell.

G
Sasza 2010-09-27 21:21

Re: LUX TOOLS

LUX miał rewelacyjne frezy do frezarek górnowrzecionowych-cztery gwiazdy czyli profi.
Niestety nie wiedzieć czemu wycofali je ze sklepów.
Mam jednak info z pierwszej ręki że mają wrócić na haki w halach tak jak i narzędzia Profi plus które w ubiegłym roku wycofano.

1 2 ... 3