LUX TOOLS

Do ostatniej strony »
G
JK. 2011-02-11 19:33

Re: LUX TOOLS

Niedawno przejazdem byłem w Obi i widziałem elektronarzędzia Lux-Tools, czcysty Einhell Red, serwis Einhella, 10lat gwarancji na części, ogólnie podobnie jak pierwowzrór sprawiają dobre wrażenie, zwłaszcza wkrętarki Li-ion, niestety dostępne wersje mają jeden akumulator. Te z dwoma Einhell nie produkuje już, bo od niedawna sam posiada nowsze wersje z znacznie silniejszymi przekladniami. Ceny blisko orginałów z Einhella, jest jeden pozytyw, Pilarka 190mm kosztuje 369zł, ta sama z Einhella jest średnio ok 450zł. Jednak nie wróże dobrze tym narzędziom w Obi, Einhell jaki jest taki jest ale jest znaną rozpolnawalną marką, na markety samoobsługowe to podstawa, Luxa nie zna nikt. A nie jest tania tandeta jak CMI. Być może ktoś tam się obudzi;) i nie wycofa całkiem Einhella Red. Choćby z tego powodu, że Einhell Red ma jeszcze sporo innych i nowych narzędzi, których Lux nie zamawia.

G
Rufus. 2011-02-11 22:45

Re: LUX TOOLS

Red w OBI będzie wycofany w całości-w jego miejsce wprowadzają Hitachi.

G
JK. 2011-02-13 22:13

Re: LUX TOOLS

Komplentnie bez sensu posunięcie, raz Luxa nikt nie zna i nie zapłaci kilkuset zł za nieznaną markę(choć by była dobra) a dwa prowadzają narzędzia droższe profesjonalne. Z tego co wiem Leroy też ma już makitę, AEG, Kressa i Hitachi właśnie, więc albo będą sprzedawać je po konkurencyjnych niskich cenach albo stracą. Bo byli jedynym konkuretnem dla małych sklepów które mają Einhella Reda. Który sprzedaje się coraz lepiej.

G
Rufus 2011-02-13 23:16

Re: LUX TOOLS

Podobno Hitachi wychodzi z LM
Co do RED-a to się zgadzam w całej rozciągłości !

G
MARCINE26 2011-08-07 19:48

Re: LUX TOOLS

MAM TARCZE LUX TOOLS 125mm5''DO BETONU PROFI CZTERY GWIAZDKI WIE KTOS JAKA CENE MOGE DOSTAC ZA NIA.
PROSZE O KONTAKT NA GG 842681

G
JK. 2011-08-07 22:24

Re: LUX TOOLS

Leroy jest dziwną też firmą;)) Wyrzucili Kressa w całości(i troche aeg) w zamian dali celmę;)) - próbują pociągnąć interes na "marce polskiej"?? Która notabene już dawno straciła w oczach swoich klientów(nowe narzędzia)

G
JohnGuo 2011-09-23 17:51

Re: LUX TOOLS

90% produktow LUXa to import z chin...

G
PanFleks 2011-09-23 20:55

Re: LUX TOOLS

Dla mnie LUX (oczywiście każdego narzędzia i akcesorium nie miałem w rękach) to bardzo przyzwoita jakość. Mam trochę drobnicy, elektronarzędzi nie kupowałem. W ramach ciekawostki powiem tylko, że ich miary zwijane (oznaczane jako profi) to tak naprawdę amerykański Komelon, za którego przyjdzie nam zapłacić jakieś 40 PLN/3 metry. Inaczej oklejają obudowę. Miara Obi kosztuje połowę ceny "oryginału".

G
Marek 2012-02-27 16:15

Re: LUX TOOLS

Tej marki solidne są tylko narzędzia z serii PROFI (czerwone gwiazdki) oraz takie oznaczone czarnymi gwiazdkami. Nie pamiętam teraz nazwy serii. NIE POLECAM natomiast serii BASIC (niebieskie uchwyty i gwiazdki). Zbyt delikatne i trąca tandetą. W większości przypadków do użycia tylko 2-3 razy. PROFI (i te lepsze) jak najbardziej są nie do zabicia.
Pozostaje jeszcze kwestia ceny...

G
JK. 2012-02-27 22:52

Re: LUX TOOLS

John zwłaszcza z chin są te które mają napisz "made in germany";)?

Marku nie obraź się ale troche przesadzasz, jest sporo narzędzi z oznaczeniem Basic które są bardzo przyzwoitej jakości.... Choćby pace, niezłe są tez kombinerki czy szczypce boczne, mam takie 2 lata i są dobrze sprawują..kiedyś miałem w podobnej cenie z innej taniej marki i były kompletą porażką. Klucze płaskie również są niezłe. Młotki czy Siekierki z trzonkiem z włókna szklanego. Niewiele droższe od najgorszego badziewia marketowego a jakość dobra. Oczywiście te Profi czy Prori Plus to już wyższa klasa ale cenowa również;) Kiepskie są za to wiertła do metalu z Basic, tandeta!

G
Bel-ami 2012-02-28 02:24

Re: LUX TOOLS

Lux Tools mam tylko ściągacz izolacji i ostatnio dopiero po przeczytaniu tego tematu dopatrzyłem się, że to wersja profi. Mam go już ponad rok i jak dla mnie rewelacja, proste urządzenie ale wykonane bardzo solidnie, świetne plastiki, ostrze jak cięło od nowości tak tnie tak samo do tej pory, bardzo solidny sprzęt. Może zabrzmi trochę na wyrost ale kumpel z którym czasem razem pracujemy ma identyczne urządzonko Knipexa:
http://allegro.pl/sciagacz-izolacji-zewnetrznej-knipex-16-20-165-sb-i2163108302.html
i nie potrafiliśmy się dopatrzeć różnic w jakości. Inna sprawa, że ja swój egzemplarz kupiłem chyba za 30zł może trochę więcej, może mniej, nie pamiętam. A ostatnio jak widziałem takie w Obi, to kosztował koło 50zł, za te pieniądze to w ofercie Jokari można wybierać w kilku modelach.
W najbliższych dniach będę na większych zakupach w Obi i zamierzam uważniej przejrzeć asortyment LuxTools, jak coś mnie zainteresuje to kupię, ocenię i napiszę.

G
JK. 2012-02-28 11:48

Re: LUX TOOLS

Bo ten ściągacz to albo Knipex albo NWS;) tylko z metką luxa

G
Bel-ami 2012-02-28 14:25

Re: LUX TOOLS

Nie wiem czy NWS robi tego typu ściągacze, bynajmniej Ja takich nie namierzyłem, nawet na ich oficjalnej stronie. Ale jeżeli to któraś z wspomnianych wcześniej NWS, Knipex czy Jokari to wcale się z tego powodu nie obrażę na Obi:D

G
PanFleks 2012-02-28 15:39

Re: LUX TOOLS

Ja już wprawdzie wcześniej o tym pisałem, ale faktycznie: LUX TOOLS ma dobry stosunek jakości do ceny, aczkolwiek nie zawsze. Od czasu poprzedniego posta kupiłem kilka gadżetów. Ktoś wcześniej wspomniał o młotkach z trzonkiem z włókna, faktycznie - bardzo tanie i dobre, a przecież w młotku też co nieco może się czasami popsuć ;-)
Mam jeszcze liniał z poziomnicą, a ostatnio kupiłem strug do drewna - tutaj akurat kompletna porażka, ale kosztował dwadzieścia kilka złotych. Ma tak tandetnie rozwiązane mocowanie noża, że po pierwszym ostrzeniu i demontażu musiałem wymienić na inny (gwint śruby blokującej nóż jest osadzony w pokrętle z tworzywa...0_o). Na zdjęciu poniżej widać LUX TOOLSa oraz niemiecki strug dość dobrej firmy.

Zdjęcia

G
szymon 2012-03-04 10:30

Re: LUX TOOLS

Ja do luxa nic nie mam bo posiadam jeden taki śrubokręt i kombinerki ellixa i sądze że to bardzo dobre narzędzia.

1 2 3