-
---------
---
00d 
00h 
00m 
00s
Gość: Ryś
2008-12-13 00:00

Leica DISTO D3

Używam dalmierza Leica, jednak przy dalszych odległościach wycelowanie "z ręki" w jakiś punkt jest dość uciążliwe, poza tym kropka lasera jest mała i słabo widoczna z dalszych odległości ponoć można kupić jakiś teodolit np Theo 010 i jakoś zamontować disto na lunecie, co umożliwia kontrolowanie celowania jak i umożliwiłoby zachowanie odpowiedniego kierunku. Czy ktoś sprawdzał taki patent?
Gość: Q
2008-12-14 00:00

Re:Leica DISTO D3

ciekawy patent:) zakładając że dobrze go zamontujesz na dalmierzu optycznym. muszę to sprawdzić.
cześć
Gość: Daniel
2009-01-06 00:00

Re:Leica DISTO D3

Witam, jestem z zawodu geodetą, więc sprzęt dalmierczy jest mi dobrze znany tak samo jak teodolity. Stąd jedno spostrzeżenie: kupno teodolitu (nawet używanego i nie sprawdzonego) + nasadka dalmiercza to już odczuwalny koszt, natomiast jeżeli już posiadasz dalmierz to dużo lepszym rozwiązaniem jest dokupienie do niego statywu. Większość urządzeń tego typu jest przystosowana do korzystania ze statywów. Z takim zestawem nie powinno być problemu z dokładnym celowaniem. Koszt takiego statywu raczej bedzie niższy niż teodolit + statyw + nasadka. Należy tylko pamiętać o doborze odpowiedniego statywu do typu posiadanego dalmierza (dystrybutor sprzętu powinien pomóc).
Gość: Artur Pomorski
2009-01-17 00:00

Re:Leica DISTO D3

Witam,
a jakie Cię odległości interesuja?
Model D3 jest do używania wewnątrz i musi byc naprawde duże słońce aby nie widzieć plamki.
Jeżeli robisz pomiary na zewnątrz, to powinieneś kupić minimum model A5 (lada chwila wychodzi jego następca D5), gdzie w dalmierzu jest wbudowana lunetka. Wszystkie dalekie pomiary powinno się robić ze statywu.
Tylko w D2 z Leici nie ma otworu na statyw, bo przy odległościach do 60m w pomieszczeniach nie ma takiej potrzeby by używać statywu.
Strona 1 z 1