Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

Do ostatniej strony »

Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

Witam drodzy forumowicze. To mój pierwszy post na forum co nie oznacza że pojawiłem się tutaj dopiero dzisiaj. Od wielu tygodni śledze to forum i m.in. dzięki wam mam wyrobione zdanie na pewne sprawy.
W niedługim czasie będe chciał zainwestować troche grosza w elektronarzędzia a chciałbym żeby to był najbardziej optymalny sprzęt w danym przedziale cenowym. Dlatego licze na wasze opinie czy dobrze wybrałem. Nie ukrywam że licze na ostrą krytyke i ewentualne porady w zmianie w podobnej klasie sprzętowej (stąd orientacyjne ceny)
Na oku mam:
- Młot udarowy: Bosch GSH 5 E (ok. 2100 PLN netto)
- Młot udarowo-obrotowy: BOSCH GBH5-40DE (ok. 2550 PLN netto)
- Szlifierka kątowa 125mm: Makita-9528 NB (ok. 325 PLN netto)
- Szlifierka kątowa 230mm: Bosch GWS 21-230 HV (ok. 550 PLN netto)
- Szlifierka kątowa 230mm: MAKITA GA9020(ok. 475 PLN netto)
- Wiertarka udarowa: Makita HP-2050 (ok. 450 PLN netto)
- Wiertarka udarowa: Makita HR2010 (ok. 770 PLN netto)
- Jednoręczna wyrzynarka: Bosch GST 100 BCE z systemem SDS (ok. 710 PLN netto)
- Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 12V: Makita 6317DWDE (ok. 980 PLN netto)
- Frezarka: BOSCH GOF 900 CE (ok. 1150 PLN netto)
Co o tym myślicie?

G
Bossy 2007-06-29 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

Witam drodzy forumowicze. To mój pierwszy post na forum co nie oznacza że pojawiłem się tutaj dopiero dzisiaj. Od wielu tygodni śledze to forum i m.in. dzięki wam mam wyrobione zdanie na pewne sprawy.
W niedługim czasie będe chciał zainwestować troche grosza w elektronarzędzia a chciałbym żeby to był najbardziej optymalny sprzęt w danym przedziale cenowym. Dlatego licze na wasze opinie czy dobrze wybrałem. Nie ukrywam że licze na ostrą krytyke i ewentualne porady w zmianie w podobnej klasie sprzętowej (stąd orientacyjne ceny)
Na oku mam:
- Młot udarowy: Bosch GSH 5 E (ok. 2100 PLN netto)
- Młot udarowo-obrotowy: BOSCH GBH5-40DE (ok. 2550 PLN netto)
- Szlifierka kątowa 125mm: Makita-9528 NB (ok. 325 PLN netto)
- Szlifierka kątowa 230mm: Bosch GWS 21-230 HV (ok. 550 PLN netto)
- Szlifierka kątowa 230mm: MAKITA GA9020(ok. 475 PLN netto)
- Wiertarka udarowa: Makita HP-2050 (ok. 450 PLN netto)
- Wiertarka udarowa: Makita HR2010 (ok. 770 PLN netto)
- Jednoręczna wyrzynarka: Bosch GST 100 BCE z systemem SDS (ok. 710 PLN netto)
- Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 12V: Makita 6317DWDE (ok. 980 PLN netto)
- Frezarka: BOSCH GOF 900 CE (ok. 1150 PLN netto)
Co o tym myślicie?
Dodam że to pisałem ja tylko zapomniałem sie zalogować.
Ponadto potrzebuje młot wyburzeniowy w cenie ok. 4000 PLN netto ale nei mam nic konkretnego na oku. Ponadto potrzebuje szlifierkę taśmową i oscylacyjną na co chciałbym przeznaczyc w sumie ok. 1000 PLN netto
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-07-01 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

witam
jeśli potrzebujesz małej i lekkiej młotowiertarki sds max polecałbym zakup tylko jednej. nie ma sensu kupować i kującej i wiercącokującej gbh/gsh 5.
Jeśli kupujesz małą makitę HR2450 do wierceń i lekkich poprawek na sds plus, wystarczy do cięższego kucia w ścianach sam młot gsh 5 e.
co do szlifierki dopłać kilkanaście złotych netto do modelu gws 21-230 jhv bo oferuje łagodny rozruch i ogranicznik prądu rozruchu w jednym. Przynajmniej korków nie wywali podczas rozruchu na obciążonej instalacji elektrycznej.
domyślam sie że wyrzynarka to gst 135 bce??? bo jeśli ktoś chce Ci wcisnąć gst 100 bce za tę samą kasę, to chce Cię naciąć.
w kwestii frezarki gof 900 ce to maszyna pod lekkie prace wykończeniowe i np. nie zapniesz tam frezów na uchwyt 12 mm. dopłać i zainwestuj w gmf 1400 ce z wymiennymi korpusami roboczymi. wymiary i wagę ma podobną ale jest mocniejsza (1400w) i ma kilka interesujących bajerów.
a co do młota wyburzeniowego, rozumiem że chodzi o prace podłogowe?. jeśli zamierzasz wiercić wiertłami sds max, zainwestuj w gbh 5-40 de.
jeśli zaś potrzebujesz ciężkiego młota do prac ściennych kup jakieś maleństwo na sds+ do wiercenia i podkuwania a do kucia właściwego w ścianach kup gsh 5 e.
Jeśli maszyna ma być ciężka i wydajna, polecam gsh 11 e. ma 25 J udaru i kosztuje 3599 zł z VAT. Jak się potargujesz a potrzebny Ci naprawdę ciężki "wojownik" przy odrobinie targowania cen zakupisz gsh 16-28. Waga 18 kg, moc 60 J i kosztuje 5200 zł z VAT. ;)
pozdro

G
Marcin 2007-07-01 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

ok trochę namieszałem przy końcu ;)
- jeśli wiercisz w ścianach do fi 24 mm i chcesz coś wykuć: polecam młtowiertarkę sds+ oraz młot kujący klasy 5 kg
- jeśli wiercisz w ścianach wiertłami sds max o średnicach powyżej 20 mm zainwestuj w 5 kilowy młotek wiercąco kujący.
- jeśli potrzebujesz coś naprawde mocnego do prac typowo podłogowych kup gsh 11 e lub gsh 16-28

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

witam. widze że w gre wchodza tylko narzedzia makity i boscha:) a ja zaproponuje dewalta:)
np:
młotowiertarka SDS-max D25500K 1-9J
wyrzynarka DW331K gł.135mm
wiertarko-wkrętarka DC727KA 35Nm
frezarka DW621
szlifierka kątowa D28133(125) D28414 (230)
Wiertarka udarowa: Makita HR2010 bardzo fajny sprzecik:)
co do dewalta rok gwarancji a w tym rok bezpłatnego serwisowania.
pozdro

G
Michał 2007-07-01 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

witam. widze że w gre wchodza tylko narzedzia makity i boscha:) a ja zaproponuje dewalta:)
np:
młotowiertarka SDS-max D25500K 1-9J
wyrzynarka DW331K gł.135mm
wiertarko-wkrętarka DC727KA 35Nm
frezarka DW621
szlifierka kątowa D28133(125) D28414 (230)
Wiertarka udarowa: Makita HR2010 bardzo fajny sprzecik:)
co do dewalta rok gwarancji a w tym rok bezpłatnego serwisowania.
pozdro

G
Marcin 2007-07-01 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

właśnie tego Michale się spodziewałem ;)

G
Bossy 2007-07-02 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

Dziękuje panowie za dośc wyczerpujące sugestie i rady. Napewno wezmę je pod uwagę. Jest to kawałek pieniędzy dla mnie do zainwestowania i nie chciałbym ich wydać zbyt pochopnie. Jeśli ktos ma jeszcze jakies sugestie bardzo chętnie wysłucham.

G
Marcin 2007-07-02 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

tak, nie zapomnij się wykłócić o solidny rabat ;D.
Zakładam że większość zakupów będziesz robić w jednym sklepie, wówczas od razu zapytaj na jak wysoki rabat możesz liczyć przy zakupie za powiedzmy 5000 zł in cash ;)
pozdro

G
Michał 2007-07-02 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

dzięki Marcinie. niestety ale charakter mojej pracy nie pozwala mi czesto na szybkie odpisywanie:)
Kolego Bossy tak jak zasugerował kolega Marcin pytaj o rabat i nie kupuj na marketach tylko w handlu tradycyjnym.
pozdro

G
Michał 2007-07-02 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

Marcinie w dziale nowości umieściłem posta na temat klucza nastawnego. czekam na Twoja opinie:)
pozdro

G
Norbert Deląg 2007-07-03 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

W jednym ze sklepów w moim mieście już mam obiecany rabat ok. 20% od cen katalogowych. Wydaje wam się że to uczciwa propozycja czy jeszcze poszukać innego dostawcy? Czy według was internetowy sklep to dobre miejsce na zakupy powyzej 30tyś zł?

G
Michał 2007-07-03 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

a widzisz kolego co kupujesz w sklepie internetowym??
jezeli wiesz ze prowadzi go jakis sklep to spokojnie mozesz kupowac:)
pozdro

G
Marcin 2007-07-03 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

20% to bardzo korzystny rabat. nawet nie ma co szukać dalej
pozdro

G
jarlatan 2007-07-15 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

tylko nie de-walt
to nie są profesjonalne narzędzia choć takie miano black and decker im przypisał
nie będe się rozwodził o jakości tego sprzętu ale doradzam z całego serca (tylko makita),sory,bolesne dla reszty producentów
naprawiam wszystkie elektronarzędzia i stwierdzam że części zamienne makity nie są takie drogie jak np.boscha itp. itd.
no i jakość wykonania nie porównywalna
owszem każda firma ma narzędzia z wadami
a co ja będe się rozpisywał samemu trzeba się przekonać
to jest jak z silnikami samochodowymi japońskimi
(oprócz hitachi-to syf pod płaszczem japońskim -po gwarancji się rozsypie w złom)

1 2

Producenci :