Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

G
Marcin 2007-07-15 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

jasne...
makita skończyła się 5 lat temu od kiedy zaczęli ją ostro sprzedawać w halach, uwierz mi znam człowieka prowadzącego serwis gwarancyjny tych maszyn i bynajmniej nie podziela Twojego optymizmu dla tej marki. ja też swojego czasu stawiałem tę markę bardzo wysoko, ale życie zweryfikowało moje poglądy.
A co do hitachi... wybacz, ale u nas to król reklamacji. Czasem się zdarza że całe partie maszyn przed sprzedażą im odsyłamy bo przychodzą fabrycznie zrypane, np. ładowarki.
Nie ufam firmie która pod metką "made in japan" ponad 80% swojej produkcji lokuje w chinach kontynentalnych.
A co do Dewalta, to wybacz ale bredzisz. Ciężko spotkać lepsze młoty kujące od Dewaltowskich, a jak sa dobre niech świadczy fakt, że dostarczają pneumatykę zarówno dla boscha jak i metabo. Wśród cieśli rodem z gór, również próżno szukać innych wkrętarek aku niż Dewalta. Coś w tym jest.
Ja rozumiem że każdy ma swoje osobiste animozje do różnych marek, Tobie najbardziej leży makita. I dobrze. Do cen części zamiennych też nie podchodziłbym tak ogólnikowo, bo zważ że jak dotąd bosch i metabo produkują swoje podzespoły jeszcze w europie, w przeciwieństwie do wspomnianego hitachi i ostatnio makity. A w odróżnieniu do chińskiego rynku pracy w europie ludzie nie zasuwają za przysłowiową miseczkę ryżu, więc siłą rzeczy ceny wytworzenia są znacznie wyższe.
Ciekawe swoją drogą, czy hitachi i makita na europejskim rynku również tak ostro konkurowało by cenowo z innymi wytwórcami gdyby rzeczywiście musieli wytwarzać swoje dobra w Japonii. Jak wiemy niskie ceny nie biorą się z filantropii wytwórcy ;)
pozdro

G
jerzy 2007-07-15 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

wkrętarki owszem są może nie takie złe ale młotowiertarki np.dw 566 to zmora
ale tak jak piszesz każdy się przyzwyczaił do swojej marki i każda marka ma swoje dobre i złe narzędzia
a nie da się ukryć, że chińczycy robią tak jak inwestor na to pozwala ,tak naprawdę to niedługo większość będzie robiona w chinach
kwestia jakie nakłady pieniężne będą szły na jakość wytwarzanych podzespołów
bo chiny wbrew opiniom potafią zrobić coś dobrego
ale to zależy od wpompowanych pieniędzy

G
Michał 2007-07-16 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

mam wrażenie że kolega który takie fajne rzeczy pisze o dewalcie to mial chyba kontakt z takimi narzedziami(einhell) jak byl ostatnio podany w poście HIT SEZONU :)
już mnie nudzi tłumaczenie ludziom jak używać np.wiertarki
i jaka jest różnica miedzy taniocha a profi.
każdy ma faworyta ale kolego jarlatan jak tak kochasz makite to teraz możesz kupić ja o 50% taniej (wkrętarki) pod nazwą celma.
pozdro

G
Marcin 2007-07-16 00:00

Re:Kupuje troche elektronarzędzi - dobry wybór?

to ten syf dla Celmy robi Makita????????? shock!
zamówiłem partię 6 sztuk. wszystkie co do jednej się wysypały w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu. parę sztuk wysyłaliśmy już parokrotnie do firmy Arcoff która w imieniu Celmy je serwisuje.
Określę to tak, porażka totalna.
Michale a nie orientujesz się czasem czy to nie aby Maktec a nie Makita? bo aż mi się nie chce wierzyć by firma robiąca bądź co bądź bardzo dobre wkrętarki aku tak teraz dała d...
pozdro

1 2

Producenci :