Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Do ostatniej strony »
G
tomek 2010-10-11 16:15

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Nie mam nikomu za złe tej wymiany zdań :) Dobrze jest poznać różne punkty widzenia.
Tak, masz rację jestem bardziej ukierunkowany na Milwaukee. Najprawdopodobniej jutro jadę do sklepu jeszcze dokładnie pomacać urządzenia, zobaczymy które najbardziej się do łapek dopasuje.

Zastanawiam się jeszcze czy przy wyborze dodatkowo kierować się gratisami... Milwaukee PH28X jest w zestawie z zestawem 4ro ostrzowych krótkich wierteł Milwaukee, PH30 Power X jest bez żadnych dodatkowych gratisów, a cena jest ta sama. Będę oczywiście próbował coś pobajerować metodą "na sztuciec" żeby dorzucili te wiertła do 30tki (a nóż się uda) ;)

BTW. Czy może mieliście okazję pracować z wiertłami produkcji Makity? Co o nich sądzicie? Pewnie widzieliście takie zestawy wierteł i dłut w aluminiowych walizeczkach. Wiem że nie ma co się spodziewać cudów sądząc po cenie, ale na początek chyba będą całkiem ok? Z czasem skompletuje sobie jakiś profesjonalny zestaw.

G
Domi 2010-10-11 18:18

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Sprawdz na Alle... ph 30 power x powinna byc z tego sklepu oferta z jakimis wiertlami. Co do wiertel to proponuje lekture np:
http://www.narzedzia.com.pl/Forum/Re-Jakie-wiert%C5%82a-sds+-8668.html a takze http://www.narzedzia.com.pl/Forum/Re-wiert%C5%82a-475.html
Powinienes znalezc odpowiedz.

G
tomek 2010-10-12 15:28

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Kupiłem PH30 PowerX, do tego udało mi się wytargować te wiertła 4-ostrzowe Milwaukee :D Akurat udało mi się załapać na ostatnią sztukę tej wiertarki.
Do kompletu wziąłem jeszcze te 2 zestawy wierteł Makity (10 i 17 sztuk) głównie z tego względu żeby mieć od razu różnej długości i średnicy zestaw wierteł. A dodatkowo jeszcze wziąłem takie wiertło Boscha S4L 10mm 550mm/610mm.

Jak tylko będę po pierwszych wierceniach to podzielę się wrażeniami.

G
tomek 2010-10-28 08:52

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Tak jak obiecywałem kilka słów po paru wierceniach ;)
Jako że jest to w ogóle pierwsze moje narzędzie to nie mogę go za bardzo porównać czy ocenić, ale tak jak dla mnie to w czym do tej pory nie próbowałem wiercić to szło jak w masło - bez znaczenia czy pustak, czy cegła, klinkier, czy po drodze jakaś deska się trafiła, czy beton - nie zauważyłem w zasadzie różnicy.
Młotek ma "regulację mocy udaru" jak nazywa to producent, ale de facto jest to też (a może przede wszystkim?) regulacja prędkości obrotowej, coś jak taki "szybszy bieg", jednak na razie wierciłem tylko na tym wolniejszym/słabszym.
Nie miałem jeszcze okazji wiercić w żelbecie/wielkiej płycie, ale mam nadzieję niebawem to nadrobić i może wtedy wypróbuję pełną moc.

Jeśli chodzi o wiertła to te 4 ostrzowe wiercą świetnie, otwór praktycznie idealnie okrągły (o ile materiał jest wystarczająco spójny i się sam nie sypie). Wiertła makity bez zastrzeżeń, wiercą bardzo fajnie.

Mam jeszcze do was takie pytanie jako że spora część to jak rozumiem praktycy... Czy mógłby ktoś podać jakąś skróconą instrukcję jeśli chodzi o smarowanie uchwytu, czyszczenie, etc. Jak zadbać o młotek żeby służył długie lata.

G
dig 2010-10-28 16:01

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

W cegle klinkierze, pustaku dobrze wiercą nawet marketowe wiertarki za 150 pln lub trochę mocniejsze wkrętareczki akumulatorowe, więc wróć tu proszę i napisz jak z żelbetem i betonem.

G
Maariusz 2010-10-28 23:29

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Ja zaś kupiłem Makitę HR2470 bo serwis jak się okazało mam 2 km od domu.

G
Elektro Instalator Daniel 2010-12-19 17:37

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

jeżeli chodzi o smarowanie uchwytów SDS to wszystko zależy od tego jak bardzo bedziesz dbał o sprzęt zbyt duzo smaro spowoduje przyklejanie sie pyłu i szybkie zniszczenie mocowania lub bijaka oczywiście nie mozna popadac w paranoje ale co jakiś czas należy zdejmowac i dokładnie czyscić uchwyt z pyłu i dopiero smarowac ponownie i nie za dużo zeby nie wyciekało PS. bardzo dobry wybór MILWAUKEE posiadam bardzo dużą liczbe narzedzi młot kango545S , PPH 30 X2E (starszy model od twojego ale na planetarnej przekładni) , wkrętarka C12DD , piła C12HZ , szlifierki 125 i 230 i ze wszystkich narzędzi jestem bardzo zadowolony polecam wszystkim którzy cenią sobie pełen profesjonalizm
( jezeli ktos sie chce wypowiadac a jest laikiem to prosze dla poruwnania wejsc na strone HILTI spisac parametry typu MOC WAGA SIŁA UDARU i porównać z MILWAUKEE !! nawet HILTI już jest w tyle )
mówie jako długoletni praktyk pozdrawiam jezeli ktos ma ochote podyskutowac wymienić sie wrazeniami na temat narzędzi zapraszam GG 321236

G
JK. 2010-12-19 23:29

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Obawiam się, że ktoś ci zaraz zarzuci, że handlujesz tymi narzędziami, zwłaszcza jesli twoja wiedza będzie zbyt duża;) - zostaniesz złym "sprzedawcom" który wściska narzędzi jednej marki...A twoje doświadczenie z narzęziami zostanie wyśmiane przez pseudofachowców:)

Jak ci to nie przeszkadza, to witam na forum kolejenego użytkownika narzędzi Milwaukee, ja ich nie sprzedaje ale mam już młotek, a przed świetami dojdzie mi nowa piła szablasta oraz wkrętarka 18V.

G
gość 2010-12-20 11:19

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

JK ty tylko sprzedajesz , uzywasz tyle co kot naplakal. Wiedzy praktycznej nie masz zadnej. Cyferki i parametry dobrze znasz - tylko po co skoro wszystko jest w specyfikacjach.

G
Elektro Instalator Daniel 2010-12-20 20:54

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Witam kolegę "JK" jak możesz to powiedz jak sprawuje sie twój młotek i wrażenia z piły C18 ja posiadam C12 i jak na takie maleństwo to do moich potrzeb czyli ciecie korytek instalacyjnych, rurek, bednarek, kabli sektorowych pod mufowanie jest idealna chetnie wymienie sie doswiadczeniami.

PS "Gość: gość" niewypowiadaj sie chłopcze jak niewiesz z kim rozmawiasz juz długo prowadze działalność na terenie dolnego sląska i chciałbys miec chociaz połowe tej wiedzy co ja, bo poswieciłem b. dużo czasu na poznanie wszystkich marak narzedzi i zapłaciłem krocie za tel dzwoniąc po serwisach sklepach wypytująć sie o narzędzia i znam wszystkie wiodące marki
HILTI , MILWAUKEE , MAKITA , HITACHI , METABO , BOSCH , AEG, PERLES , DEWALT , FESTOOL ,
Naturalnie nie upieram sie ani nikomu nie wmawiam ze milwaukee jest najlepsze na swiecie bo festool ma bardziej mobilne wkrętarki perles ma tak msamo dobre małe szlifierki a tańsze metabo ma system kodowania anty kradzierzowy ale biorąc pod uwage całość a mi zalerzało na jednej marce jak wchodze na budowe to ze sprzetem jednej marki a nie zlepkiem wszystkich to wybrałem milwaukee


jak ktos chce sie wymienić doswiadczeniami zapraszam na ISE ( elektrycy wiedzą oczym mowa nick 20kolo jest tam kilka moich postów ) lub GG 321236
np. http://ise.pl/index.php?option=com_jfusion&Itemid=39&jfile=viewtopic.php&f=43&t=14374&p=116405

Zdjęcia

G
gość 2010-12-20 22:09

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Fajne foty. Możesz dać więcej klaty i foci znad mosha???

G
ddd 2010-12-21 01:21

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

lol

G
ddd 2010-12-21 01:22

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

daniel lubisz chłopców prawda ?

G
Daniel 2010-12-21 17:10

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

do "Gość: ddd" to ze cie ojciec w dziecinstwie pociskał nie znaczy ze kazy jest tak skrzywiony psychicznie jak ty szkoda mi cie.

jezeli ktos chce pogadac o instalatorstwie lub narzedziach moze sie wypowiadac ale to nie forum dla skrzywdzonych dzieci

G
20kolo 2010-12-21 17:38

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Witam widze ze nieco koledzy z tematu zeszli heh
a wracając do narzędzi czy ktos korzystał z młotka milwaukee ale aku 18 lub 24 V bardzo mnie interesuje opinia kogos kto wie jak sie sprawuje

1 ... 2 3 4