Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Do ostatniej strony »
G
Maariusz 2010-10-10 08:11

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Salon Techniki w Mielcu rezygnuje ze sprzedaży Milwaukee ze względu na serwis. Tak mi powiedziała jego szefowa, gdy pytałem o wyrzynarki. Polecała Boscha i Skila. Aeg i Metabo faktycznie coraz lepiej się sprzedaje. Metabo ma bardzo chwalony serwis. Młotowiertarki Hitachi też nieźle schodzą bo cena jest przystępna.

G
JK. 2010-10-10 16:49

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Widzisz i masz już pewną niekonsekwencje w takiej opini jakieś pani z Mielca. Po pierwsze to nie sklep tylko klient może być niezadowolny z serwisu, ja osobiście oststnio kontaktowałem się z panem który sprzedaje w mojej okolicy Milwaukee bo miał ciekawą oferte sprzedaży narzędzi poza sklepem, stwierdził że z serwisem nie ma on najmniejszego problemu: ba wysyła narzędzia Milwaukee do serwisu jedynie z dowodem 3 letniej gwarancji, bez dowodu zakupu i tez naprawiają!
Po drugie co do AEG to się niezgodzę do końca, AEG sprzedaje się dobrze po marketach typu Obi czy Leroy gdzie sprzedają "niskie" cenowo narzędzia. Co do tych droższych to niestety jest znowu pewna recesja, bowiem wracając lekko do tematu, Młot udarowy KH28X super 3,1J kosztuje niemal tyle co MIlwaukee PH30X power - ok 1200zł, gdzie PH30 jest mocniejszy i ma pewne ulepszenia techniczne w stosunku do AEG. Co moim zdaniem jest błędną polityką którą A&M już kiedyś zastosowało i skończyło się znikomą sprzedażą przez 2 lata i zniknięciem z kilku sieci handlowych. O ile wyższe ceny marki Milwaukee w pewnym sensie mozna uzasadnić np. PH30x to raczej nie da się tego zrobić odnośnie marki AEG, która jest porównywalna z Boschem czy Makitą. Niestety ceny takie są pewną przypadłością "niemieckiego" charakteru marki, co dało się zauważyć również w cenach narzędzi Kressa które w przez ostatni rok mocno wzrosły. Cecha "Made in Germany" i kryzysu w niemczech. A Bosch czy Metabo również niemeckie marki sa tańsze bo wiele z ich narzędzi jest juz czyste: "made in China"

G
JK. 2010-10-10 16:53

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

A co do taniego Hitachi albo polecania Skila lub Boscha, to wiedz że ta pani ma niewielkie pojęcie o narzędziach, jedyna co ma to zna opinie klientów, którzy nigdy nie wyszli poza narzędzia Bosch-celma od czasów komuny i są ślepi nie widząc że świat elektronarzędzi jest znacznie większy i lepszy niż Bosch. Ta Pani można zna się lekko na handlu ;))) bo w czasach słabej sprzedaży lepiej skupić się na tanich skilach;DD

G
grzegorz345 2010-10-10 16:58

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Mam pytanie: co złego jest w markowym sprzęcie produkowanym u Chińczyków, pod warunkiem, że przeniesienie produkcji do Azji służy obniżeniu ceny, a nie jakości? Przecież AEG też produkuje w Chinach (np. akcesoria), więc dlaczego każdy obraża się na Chiny?

G
JK. 2010-10-10 18:22

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Nie o to chodzi;] bo narzędzia z napisem "made in germany" też maja pozespoły chińskie. Chodzi o kontrole jakości i te w Niemczech są bardziej szczegółowe, dlatego ten sprzęt jest droższy. Przykładem jest firma Spax, gdzie żadna inna jej nie dorównuje, gdyż konkurencja korzysta z półproduktow chińskich, średniej jakości;P
Chiny moga więcej i taniej - to często powoduje jednak jakiś spadek jakości. Teraz pytanie o ceny, jeśli to produkt już made in China to powinno sie opuścic cenę, co nie jest zawsze stosowane. Np to samo Milwaukee w USA w większości jest już Chińskie, zwłaszcza akumulatorówki. W Milwaukee robia już tylko piły szablaste, niektóre wiertarki ...W Europie Milwaukee to 90% jeszcze produkcja Niemcy.

G
grzegorz345 2010-10-10 18:36

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

No ok, masz trochę racji, ale:
- narzędzia z Chin są tanie, bo na tanich podzespołach, czy tanie, bo bez kontroli jakości? Wydawało mi się, że cenę obniża się na kosztach pracy, a kontrola jakości i tak jest kluczowa. Takie AEG - produkuje akcesoria w Chinach, więc to znaczy, że to akcesoria wykonane z tanich materiałów, czy bez kontroli jakości? Druga sprawa: przy określonej wytrzymałości technologicznej, jaka firma przy tak dużej konkurencji na rynku będzie inwestowała w przesadną kontrolę, kiedy wzrost niezawodności narzędzi może odebrać jej klientów (klient kupi mniej i na dłużej)?

G
Domi 2010-10-10 18:38

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Moze i produkuja w chinach ale daja 5 lat gwarancji i sa sporo tansze od tych w europie wiec skoro produkcja w niemczech jest dokladniejsza co owocuje poprawa jakosci i wytrzymalosci narzedzi czemu tylko 3 lata gwarancji?
Jak dla mnie dziwna polityka. Ale fakt faktem ze narzedzia solidne.

G
Domi 2010-10-10 18:49

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

chodzilo o milwaukee oczywiscie

G
Domi 2010-10-10 18:54

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Co do kontroli jakosci to mniej szczegolowa kontrola skonczy sie tym ze wiecej egzemplarzy wadliwych opusci fabryke a nie spadnie jakosc poprawnie wykonanego narzedzia.

G
JK. 2010-10-10 20:32

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Milwaukee w niemczech posiada 5 lat gwarancji(łączonej) więc to znalezy tylko od kraju poszczególnego Dystrybutora:) U nas nie szanuje sie narzędzi i kultura ich uzywanie jest niska. Dlatego u nas sa krótsze gwarancje niż na zachodzie. A jakby coś to te 3 lata to i tak o niebo lepiej niż 1 rok przy Hitachi, Makicie czy Dewalt'cie.

G
JK. 2010-10-10 21:45

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Sprawa jakości jest bardziej skomplikowana, owszem głownie niska cena jest wynikiem tańszego pracownika, mniejszych podatków itp... oraz niestety czasem tańszych materiałów. Aby znane marki nie płaciły zbyt wysokich ceł. musiały wybudowac w chinach własne fabryki. To dobrze bo wtedy konrola jakości musi być większa. Ale nie zawsze... otóz jak wpomniałem chiny za podobna kwote wyprodukuja więcej i szybiej więc mimo kontroli jest większe prawdopodobieństwo wypuszczenia bubla. Co do AEG to akurat oni akcesoria produkują zarówno w Chinach, W USA jak i w Niemczech;) Poza tym chińskiej kontroli nie zależy tak jak Niemieckiej(to już cecha narodu) - ba jasne jest też że czasem "chińczyk" będzie lepszy, ale to nie jest reguła. Przykłady Chiński Einhell Red jest dodakowo kontrolowany juz w niemczech, a czasem część podzspołów jest produkowana w niemczech i montowana w chinach. A Węgierski bosch jest gorszy niż chiński;)) nie ma reguły. Ale jednak zaufanie do europejskiej kontroli jakości mam duze a do chińskiej małe i to jest reguła oparta na doświadczeniach. Dlatego "made in germany" czy "made in USa" ma znaczenie w jakości, to jest jakiś prestiż, renoma, zaufanie klientów to kosztuje. "made in china" musi jedynie utrzymać pewnien dolny próg jakości, a niestety ten dolny próg jest czasem zbyt niski.

G
Maariusz 2010-10-11 08:30

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Przestańcie pisać bzdury o kontroli jakości nie mając zielonego pojęcia o tym. W przemyśle zbrojeniowym sprawdza się 100% części i wyróbu finalnego. Przy produkcji cywilnej nie ma takiego wymogu. Na jakość produkowanych elektronarzędzi ma wpływ zastosowany materiał, płaca pracownika, obróbka cieplna i dokładność montażu. Pracownik obsługujący obrabiarkę CNC ma robić jak najmniej braków a jak już zrobi to odłożyć do oddzielnej skrzynki. Resztę braków wychwytuje kontrol podczas wyrywkowej kontroli.

G
Domi 2010-10-11 10:32

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Czy pracowales w fabryce elektronarzedzi lub pracujesz?? Jesli chodzi o sprzet elektroniczny to kazdy finalny wyrob musi byc sprawdzony np:telewizory, komputery i inne rzeczy sa wlaczane na pare godzin przed zapakowaniem. Nie wiem jaK jest z elektronarzedziami ale przypuszczam ze tak samo.Co do placy pracownika to jest ona dostosowana do regionu i nie ma najmniejszego wplywu na jakosc. No bo jak to sobie wyobrazasz pracodawca zatrudniajac chinczyka mowi mu ze skoro nie zarobi 100$ za dzien to ma prawo nie byc dokladny? BZDURA.Dokladnosc montazu - zgoda. Ale skad wiadomo czy montaz byl dokladny? Kontrola jakosci.Co do kontroli jakosci czesci odlewowych to sa one w 100% sprawdzane poniewaz jest to wymog bezpieczenstwa.

G
tomek 2010-10-11 14:36

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

Wszystko fajnie Panowie, ale to wcale mi nie pomaga w wyborze konkretnego modelu elektronarzędzia :D

G
Domi 2010-10-11 15:39

Re: Którą młotowiertarkę? BOSCH, MAKITA, MILWAUKEE?

No bo widzisz ludzka rzecz pogadac. Poza tym przeciez chyba sie juz zdecydowales na milwaukee? W zasadzie jak juz pisalem nie ma wielkiego znaczenia co bys wybral kieruj sie wygoda i zeby narzedzie mialo 3 lata gwarancji. Udanych zakupow.

1 2 3 ... 4