KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Do ostatniej strony »
G
misio 2010-04-27 21:06

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

mam Partnera P5553D silnik Hondy 5,5 KM zakupiona w 2007 r. do pracy ma około 1600m2 i śmiga bez problemów trzeci sezon właśnie rozpoczęty.
Nie wyobrażam sobie kosiarki bez napędu przedniego zwłaszcza jak jest sporo krzaczków na trawniku ( bo tylny to jest do kitu ) no i tylko silnik HONDY
na te moje 1600 m2 spala około 2 l paliwa przy jednokrotnym koszeniu.

G
Slawek1 2010-04-28 11:15

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Moja pierwsza kosiarka była już nieprodukowana Solo Piano z Kleinmotor Solo 2T. Była super ten dwu takt chodził jak zegarek i miał b. duża moc. Zmieniłem na 5-ci konnego Naca z silnikiem 4T brigsa. Używam go od siedmiu lat. Wymieniłem w nim przekładnie napędu ponieważ zużyły się tryby. Koszę nim działke o pow.ok 30 arów. Zuzycie paliwa 2-2,5 litra na jednokrotne koszenie. Porównanie obu ww. kosiarek : Solo miało lepszy wyrzut trawy poniewaz pasek napedzajacy napęd byl prowadzony od góry dzięki temu tylna gardziel wyrzutu była szeroka.> obsługa to czyszczenie filtra i sporzadzenie mieszanki. Nac służy mi już dość długo i tez jest fajny ale czasami zapycha się gardziel wyrzutowa. Zyzycie paliwa w obu było podobne chociaz wydaje mi sie ,że 2T trochę mniejsze ponieważ Solo kosiłem 40 arow i zużywałem na to 2,5-3l paliwa. Aha w 2t praktycznie wszystkie naprawy można wykonać samodzielnie!
pozdrawiam Sławek

G
otik25 2010-05-06 13:24

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

A kosiarka PARTNER 53-550CM? CO sadzicie?chce taka kupic kosztuje 999zl

G
robert 2010-05-06 19:29

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Mam dokladnie taka kosiarke i kosze ok. 800m.kw.
Drugi raz bym jej nie kupil, bo:
- po kilku miesiacach uzywania peknal mi pancerz linki od gazu. W ramach gwarancji nie chcieli mi wymienic, wiec musialem kupic nowy.
- ciezko wymienia sie olej
- kosiarka, mimo teoretycznie mocnego silnika 5.5KM czesto dusi sie a nawet gasnie przy nieco wyzszej trawie (takiej niekoszonej ze 3 tygodnie). Poza tym trawa wcina sie miedzy ostrze a obudowe i trzeba ja recznie usuwac.
- fatalny bierznik kol. Swietnie chwyta mokra skoszona trawe i bardzo niechetnie ja oddaje co powoduje tworzenie sie grubych "drugich opon" ze skoszonej trawy.

G
marles1234 2010-05-13 02:08

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Silnik Hondy 5,5KM mistrzostwo świata. 160cm sześciennych.
Polecam nie będziecie kląć mnie później.
gg 3810316

G
arek 2010-05-13 15:41

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

mam pytanie dotyczące przedniego napędu przy kosiarkach czy jak w koszu jest duzo trawy to czy przedni naped sie nie ślizga?

G
sTANLEJ 2010-05-15 22:14

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

kOLEDZY kupiłem kosiarke Partner z silnikiem Hondy 5.5 >160 jest fantastyczna super cicha i mało pali bardzo se chwale Honde

G
marko 2010-05-16 07:41

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Witam, ja kupiłem kosiarke P53 550 CM w salonie husqvarny. Jeżeli chodzi o wykonanie to jest dość solidne, mam działkę około 12 a. Wczoraj pomimo tego, że trawa i podłoże było nasiąknięte wodą (jak widzicie od 3 tygodni leje i leje) to przejechałem wszystko, jestem aż zdziwiony, że miejscami przy dużej i gęstej trawie jej nie muli. Jednak 4,5 konia to dość sporo. Wcześniej miałem poczciwą kosiarke 3,5 konia, miała 14 lat i nigdy w niej nic nie robiłem z silnikiem, poza linką zapalania. Ale obudowa już jest tak zgnita, że nie opłacało się wymieniać bo koszty to połowa tego partnera.
Jedyne co mnie troszke denerwuje w niej to czasami taki odgłos z tłumika, lekkie strzelenie ale po konsultacji z briggsem dowiedziałem się, że na dotarciu to normalne. W tej chwili mam może około 2,5 godzin pacy od nowości, czekam na wymiane oleju. Mówiąc krótko, poza doczepieniem się do odgłosu który czasami pyknie z tłumika (czasami kilka razy na minute, czasami kilka minut idzie idealnie) to kosiarka bardzo fajna i mocna jak na moje potrzeby. Aha, rozmawiałem z mechanikiem w serwisie husvarny, nawet podjechałem do nich z kosiarką, żeby się własnie dopytać czemu czasami jest takie pstryk (ogólnie obroty się trzymają na swoim poziomie) powiedział mi, że 90% silników briggsa tak pracuje, dodatkowo jest na dotarciu więc powinno się to zredukować z czasem. Ostatnio faktycznie nasłuchiwałem sąsiada, ma jakąś niewielką koiarke też z briggsem chyba 4 konie albo 3,5 i też udało mi się usłyszeć ten odgłos, więc to chyba faktycznie normalne.

G
marko 2010-05-16 07:48

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Aha, powiedzcie, macie jakiś sposób na zmierzenie dokładne czasu pracy silnika, stoper to kiepski pomysł (przy koszu się zapomina włączyć/wyłączyć), na razie pozliczałem na oko, bo 5 godzin do wymiany to czas samej pracy silnika a nie postoju. Szkoda, że nie piszą ile na zbiorkniku pracuje silnik, jak na razie zużyłem około 2-2,5 litrów paliwa więc wnioskuje te max 3 godziny faktycznej pracy silnika. Kupiłem tez pompe do odsysania oleju, nie chce mi się wygibywać pod kosiarką i kombinować z korkiem, przez wlew oleju sciągne i spokój, czysto itd. Doradził mi tylko mechanik z h żeby przed odsysaniem podstawić pod przednie koła coś żeby ją troche przechylić na siebie, wtedy olej spłynie ku miarce.

G
Slawek1 2010-05-16 11:15

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Marko - masz przecież auto , słyszysz na ulicy jadące samochody i nic w nich nie strzela w gaźnik, w tłumik. Motorowery nawet te chińskie 4T też jeżdżą i też nie prychają, a tobie ktoś wmawia ,że sytuacja z silnikiem w kosiarce wadliwa to normalność!
Ci mechanicy z HQ wciskają Ci kit, że tak ma być! Wcale tak nie ma być- może się zdarzyć ,ale nie może to być regułą!. Spalenie mieszanki w silniku ma się odbyć w cylindrze, a nie w gaźniku lub tłumiku! Przecież takie strzelania mogą Ci uszkodzić maszynę!
Nie będę rozważał przyczyn , ale prychanie ,zapłon przedwczesny lub zapłon resztek paliwa w wydechy jest niewłaściwy. Wytłumacz mechanikom z serwisu, że to jest wada która może skrócić żywotność kosiarki wobec powyższego należy Ci się zwrot przynajmniej części pieniędzy.
Powiem Ci że moje Quantum 5.0 XTE i Quantum 6.0 XM nie prycha!
pozdrawiam Slawek

G
sTANLEJ 2010-05-16 11:21

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

kolego powiedz po co ci dokładne mieżenie czasu nie musisz tak dokładnie do 5 godzin można pare minut w tą czy w tą a puzniej to sezonowo jak masz sporo do koszenia to 2 lub 3 razy w sezonie olej tak około 20 godzin od wymiany do wymiany a jak mało to 1 raz na sezon wystarczy policz mniejwiencej czas pracy jaki masz na 1 koszenie i policz sobie ile czasu zajmie ci koszenie w sezonie a paliwo to dojdziesz sam bo to ma związek z trawą jak masz niską i kosisz czensto to mniej spalisz na godzine a jak spora trawa to zbiornik ci w godzine wypompuje lekko .powodzenia w Koszeniu

G
sTANLEJ 2010-05-16 11:58

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

kolego co do strzałów w Bricsie to sprawdz czy sie gaznik nie poluzował te kosiarki maja mocowanie gaznika wadliwe a tak w nawiasie ten brics to już nie to samo co kiedys ja miałem bricsa 10 lat 6 konnego bardzo udany model na obudowie Bossa a ta nowe płyną z chin w kontenerach niewiadomo czy chinole nie stukają briksa na Amerykanskiej licenci bo tam tansza siła robocza a wiadome co sie za tym Kryje bubel chinski to dlatego kupiłem partnera z Hondy silnikiem 5.5 gurno zaworowy silnik pracuje równiutko jak w samochodzie

G
stan 2010-05-16 18:38

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

Co do wymiany oleju ,mam od 10 lat 4km bricsa ,koszę ok 50 arów tygodniowo
olej pełny syntetyk mobil1 0w-40 i wymiana raz na sezon.
Kosiarka pobiera ok100ml oleju na sezon. Olej polecany przez producentów
to SAE30 najgorszy olej silnikowy . Bo co by sprzedawali ,gdy by silniki pracowały
po 15lat?

G
marko 2010-05-17 06:58

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

no cóż, z tymi odgłosami to ciężka sprawa jeżeli chodzi o punkt husqvarny. Nie moge powiedzieć, żeby mnie olewali bo gdy tam byłem z kosiarką to zaraz ją wzieli i odpalali (jest niemal nowa), ale po rozmowie z włacicielem punktu, który mnie zapewniał że takie coś jest normą, podszedłem do mechanika od 4 suwów i własnie on mi tłumaczył że większość silników briggsa tak chodzi i on posłuchał pracy silnika. Oczywiście jak to złośliwość rzeczy martwych jak jest zimna to po zapompowaniu przez jakies kilkadziesiąt sekund idzie niemal bez prychań, najwięcej jest ich gdy silnik nagrzewa się/jest odpalona po krótkiej przerwie. Później zazwyczaj po rozgrzaniu jest znowu lepiej. Gażnik się napewno nie poluzował, bo wczoraj sobie dość długo czyściłem kosiarke i nic takiego nie wyczułem ani nie zauwazyłem. W centralnym serwisie briggsa telefonicznie dowiedziałem się, że po dotarciu takie cos powinno zniknąć a jeżeli po 5 godzinach nie zniknie to moge ewentualnie próbować reklamować w serwisie.
Aha, powiedział mi ten mechanik z H że często się psują fajki od świec i wtedy strzela iście z tłumika, ale ospalił sobie kosiarke i mówił że to z czym przyjechałem to nic takiego i mam się tym nie przejmować bo u mnie nie strzela cały czas, tylko jakby nie wiem - losowo co jakiś czas prychnie pstryknie....
Nie wiem już teraz co o tym mysleć, co mnie też zaciekawiło, to podczas faktycznego obciążenia kosiarki (jak jade po trawie) to jakby tego było mniej albo nieraz wcale, najczęściej to słysze jak sobie poprostu odpale i stoje.
No i tak wygląda sytuacja, mam z tej firmy jeszcze kose i piłe i nie moge powiedzieć o tej ekipie serwisowej z H z mojego miasta nic złego, dlatego troche mnie zmartwiły wasze opinie.

G
sTANLEJ 2010-05-17 17:02

Re: KOSIARKA SPALINOWA PARTNER ?

panie Marco jak zwał tak zwał 2 tygodnie mnie zajeło odnalezienie przyczyny w bricsie co powoduje strzał co jakis czas i odnalazłem mocowanie gaznika jest fatalne bo na oringu i czensto poprostu przy składaniu nowych modeli sie uszkadza a poluzowanie gaznika w panskim przypadku na oko nie odnajdzie pan bo sam jako mechanik samochodowy musiałem niezła szkołe przy kosiarce przejsc ten problem nie tylko pana dotyka lecz prawie karzdy model bricsa

1 2 3 ... 8

Kategorie :