kołki rozporowe

G
Marcin 2007-11-07 00:00

Re:kołki rozporowe

p.s.
o co chodzi z tym nylonem?

G
pawel 2007-11-08 00:00

Re:kołki rozporowe

no widzę Marcinie, że tęskniłeś. nie wiem teoretycznie o co chodzi z nylonem. wiem, że robi się z niego pończochy dla naszych wspaniałych kobiet. więc jest chyba bardzo mocny. domyślam się, że podobnie jak ja masz internet, więc możemy sobie sprawdzić ile razy nylon jest mocniejszy od powszechnie stosowanego do produkcji kołków polipropylenu. na początku tej ciekawej dyskusji oboje przyznaliśmy, że najlepsze kołki robi fischer. osobiście uważam, że najlepsze modele tego producenta to SX i UX. są super. niestety mieszkam w małej miejscowości i nikt nie sprzedaje fischera w moim mieście. oczywiście jak mam okazję to kupuję fischera, żeby mieć na wszelki wypadek. i nie mów mi że szczędzę parę groszy kosztem jakości. akyrat nie trafiłeś na sknerka.
krótki mój test. nie mam dobrego zdania o koelnerze. uważam że firma zawdzięcza sukces polarkom, a nie jakości. ale nie dam sie zabić za moje poglądy. wiec przy okazji kupiłem jakiś model z polipropylenu kołka działającego na podobnej zasadzie jak FU fischera. wywierciłem dziurkę w betonie. i przy użyciu wkręta dodanego do kołka przez producenta przykręciłem coś tam. niestety wkręt rozerwał kołek i g... trzymało. w ubiegłym tygodniu przeczytałem reklamę UNO koelnera. spróbowałem jeszcze raz zawierzyć producentowi i zmieńić zdanie na temat jego produktów. niestety nie mogę. poza tym w reklamie kołków zrobionych z poli.... była informacja, że na życzenie klienta mogą zrobić kołki z nylonu. to kpina. wkręt- met robi kołki podobne do fischera lub nawet takie same z nylonu i nie robi tym łaski klientom. odpowiednik FU 8 mm kosztuje z wkrętem o,15 zł. więc nie mów mi, że szczędzę na cenie. szczędzę na moim czasie i zdrowiu psychicznym kupując sprawdzone modele wkręt-met. w nylonowy SX 8 fischera można wkręcić wkręt fi 6. ciekawe nie? grubość ścianek to 1 mm. a spróbuj go wyrwać. ja próbowałem samochodem...... to tyle.
a jeszcze jedno. jeden z produktów koelnera nazywa sie fix, czyli do wszystkiego. spróbuj go zamocowć w każdym materiale budowlanym... powodzenia.

G
Marcin 2007-11-08 00:00

Re:kołki rozporowe

zgadzam się, że produkty uniwersalne do wszystkiego są do dupy...
albo coś jest dobre, bo specjalizowane pod konkretne zastosowanie albo jest co najwyżej przeciętne. to akurat prawie zawsze się sprawdza.
specjalnie dziś przeszedłem się na dział ze śrubkami. owszem znalazłem kubek Koelnera ;) ale na pytanie o polarki ekipa zrobiła "pytające oczy" i wzruszając ramionami stwerdziła, że nie mają. widać przedstawiciel kiepsko się stara, albo wychodzi z założenia że jak się dobrze sprzedaje to nie ma sensu motywować ;)
co do Metalbudu jak najbardziej mamy, ale ilościowo i tak najwięcej schodzi Koelnera, Metalbudu i Fishera. mamy też Wkrętmet, Metal-zbyt, Marcopol, Domax, Dromet i Dmx
jako uzupełnienie: jeden koleś miał na sobie firmowy polar, drugi koszulkę hitachi a koleżanka obcisły top z własnej garderoby ;)
z tym nylonem podejrzewam, że to materiał nie tylko twardy, ale zarazem tzw. "pracujący". nie jest sztywny ale poddaje się i w pewnym stopniu potrafi się rozciągać pod naciskiem dużych sił. i zakładam że tu tkwi sekret jego wytrzymałości, ale z drugiej strony polipropylen również jest dość elastyczny i podatny na odkształcenia. pewnie sekret tkwi w budowie wiązań molekularnych i zastosowanemu stopowi tworzyw ;)
pozdro

G
Terror 2007-11-09 00:00

Re:kołki rozporowe

Ja sie na chemii nie znaju ale przyznam się szczerze nie próbuję stosować kołków uniwersalnych, tanich tym bardziej (raz mi już wyjechały kołeczki ze ściany na całe szczęście szafeczka nie spadła). Co do tworzywa z jakiego jest kołek wykonany to może i jest to istotne ale to tylko połowa sukcesu - ja bym do tego jeszcze dodał jak kołek rozwiera się w otworze (czyli druga połowa sukcesu to jego "konstrukcja").
No widzisz Pawle - kupujac trochę drożej masz produkt solidny, oszczędzasz na nerwach i podwójnej pracy:)
Żeby wszyscy kupowali rozwaznie - dobierając optymlnie produkt do potrzeb... świat byłby idealny a Technox ogłosil by upadłość ]:->

1 ... 2 3