Kocioł C.O. - jaki wybrać

Do ostatniej strony »
T
TurekG 2014-02-11 16:50

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Wysyłam właśnie pytania do różnych firm. Może mi coś poradzą.

G
GarryCooper 2014-02-17 11:05

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja kupiłem rok temu kocioł do palenia miałem od Biadały. Rozmiarowo jest dość zwarty, a obsługa rzeczywiście jest minimalna.

G
TurekG 2014-02-20 11:25

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Skontaktowałem się też z nimi. Dobra cena.
Jeszcze się zastanawiam

G
Wicher 2014-02-21 09:40

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja mam od nich piec. Całkiem spoko jest

G
szymek 2014-02-22 14:54

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

U nas to tylko kotły z Piecbudu jakbyś po domach pochodził bo lokalnie mamy ich pod nosem:) Ale kociołki dobre mają, nie znam nikogo kto by jakoś mocno narzekał , a niektórzy to mają takie "dziadki" że chyba początki firmy pamiętają.

G
kiniol 2014-02-22 15:06

Re: Re: Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Szukam kotła do starego domu. Cegła, bez izolacji (tylko nowe okna). Powierzchnia ok 90m2.

Z braku miejsca w kotłowni nie mogę sobie pozwolić na podajnik. Czy jest jakieś rozwiązanie, przy którym nie będę musiał co 2 godziny dokładać do pieca?


Nie wiem czy cos pomogę bo nie za dużo o kotłowni napisałeś tyle że mała
Żadnego z podajnikiem na pewniaka nie zmieścisz? Zerknij na firmy co robia piece pod klienta moze uda sie jakoś tak skonfigurować że jakoś ci wejdzie, polecam firme Witkowski , dla nich to nie problem.
Albo wybierz zasypowy całodobowy , od rozpalenia bezobsługowo działa Ci 24 h
Zadzwon do firmy Witkowski z Tomic,


racja. tez bym stawiał na kotlarstwo Witkowskich. dla nich jakies specjalne wymagania to nie problem bo tak ci skonfigurują kocioł że wszędzie się chyba zmieści, ja też miałem małą kotłownię przygotowaną pod taki prosty uniwersalny śmieciuch a automatyczny z podajnikiem mi się teraz mieści
jak sie chce to sie da
pisałeś też do nich ?

G
PawTherm 2014-02-22 16:29

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ty kolego to znajdź sobie dobrego instalatora i jego zapytaj o odpowiedni kocioł, tylko nie takiego co Ci powie za zrobienie kotłowni 300zł. On na pewno dobierze Ci odpowiedni kocioł a nie pytaj laików na forum ,,dobry kocioł" to pojęcie względne najlepszy kocioł można zajechać w 2 lata a najgorszy nawet może służyć min 5-6 wszystko zależy od użytkowania i instalacji

G
Mariusz 2014-03-14 16:06

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

ktoś wyżej wpisał, ze kotła szukał na allegro - moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł, to już lepiej połazić po producentach, oglądac katalogi itd
mi znajomy polecił Kołton - zależało mi na kotle na pellet, ale jeszcze się rozglądam i porównuje parametry, z tym, ze niewtety nie wszyscy producencji mają na stronach pelen opis specyfike itd.

G
polek 2014-03-25 09:21

Re: Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Wysyłam właśnie pytania do różnych firm. Może mi coś poradzą.


Racja, tak najlepiej jest robić. Podpytać, podzwonić... porównać oferty. Jestem właśnie na takim etapie. Dom stoi jeszcze w stanie surowym, już się rozglądam za piecem. Dom 100 metrów, zastanawiałem się nad kotłem gazowym Vaillant ecoTec plus. Sam nie wiem, widziałem taki w sklepie Hydrop w W-wie. Może lepiej byłoby zrezygnować z gazu? Poradźcie coś, bo już się gubię w tym...

G
rafal43 2014-08-01 18:47

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

a może ktoś użytkuje kocioł z Piecbudu? ich siedzibę mam parę kilometrów od domu, więc spokojnie mógłbym podjechać, niestety nie znam nikogo kto miałby ich kocioł. warto?

G
krzysztof 2014-08-01 19:01

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

ja mam kociołek od tego producenta 2 rok i wszystko gra. mam model KJ MP2, podobno miał sobie lepiej radzić z gorszym opałem, i faktycznie w praktyce tak jest, chociaż na początku nie chciało mi się w to wierzyć. naprawdę sobie chwalę ten kocioł, bo raz, że jest z podajnikiem, więc minimum czasu zajmuje, a po drugi ma wysoką sprawność i jak na razie żadnych awarii.

G
pawlo 2014-08-04 15:16

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Co myślicie o zrobieniu ze śmieciucha kotła automatycznego? Słyszałem że się da - pytanie kto to zrobi?

G
korfanty 2014-08-21 12:26

Re: Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Co myślicie o zrobieniu ze śmieciucha kotła automatycznego? Słyszałem że się da - pytanie kto to zrobi?

Weź jakiegoś sprawnego montera albo zamontuj gotowy zestaw
Ja kupiłem w necie zestaw automatyki do kotłów gdzie masz podajnik, zbiornik na paliwo, sterownik i dmuchawe - to montujesz i masz świetnie śmigający full automat
Prościej sie chyba nie da

G
Mateusz 2014-10-01 22:49

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Polecam piece firmy Bat-Gaz - są solidne, firma montuje piecie. poza tym świetnie doradzają w doborze pieca

G
Tola 2014-11-13 08:18

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 ... 4 5 6