Kocioł C.O. - jaki wybrać

Do ostatniej strony »
G
andrew 2011-06-17 19:10

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

jarecki79 z forum muratordom się zna. poza tym tutaj http://zawijan.wordpress.com/ można znaleźć szczegółowe informacje o kotłach. Trzeba tylko odsiać działania marketingowe w postaci promowania sterownika eCoal i kotłów w niego wyposażonych. Nie jest to nic magicznego.

G
Tomas 2011-06-22 22:34

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja bym jednak postawił na Zębiec. Z roku na rok lepsza jakość i dostępność materiałów. Plus moje prywatne zadowolenie. Jak ktoś nie wie co wybrać, to wymyślili ciekawą opcję -aplikację online http://jakikociol.pl/konfigurator.html

G
szloben 2011-06-30 03:26

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Cichewicz jest 3x lepszy od Zębca i ma większy wybór, no a przede wszystkim dobre serwisowanie

G
marcinchg 2011-08-22 17:35

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

STANOWCZO ODRADZAM PIECÓW ZĘBIEC !!! ja i mój sąsiad kupiliśmy takie same piece zębiec 23KW kilka lat temu. w tym roku odziwo zepsuły sie nam w tym samym czasie i to samo - wylewa sie woda z pieca i jest pęknięcie. wytrzymał 6 sezonów TYLKO i niech mi nikt nie mówi ze to dobra firma . rozumiemm jak by sie zepsul np raz 1 a drugi za kilka lat ale w tym samym czasie ?!!

G
jan 2011-08-29 22:53

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

to jeszcze pewnie zależy od tego gdzie kupiliscie te kotły, czo oby nie były kupowane w castoramie?

G
ted 2011-09-16 16:36

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Witam tez zastanawiam się nad kotłem- mam około 110 m2 do ogrzania i na oku per-eko ksw 16 - Polecacie tą firmę ? czy moze rozgladac sie za czyms innym> Aha i dla czego nie kupowac w "castoramie" ? :)

G
abc 2011-09-16 22:17

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

moze jakosc dla casto jest inna ? jak myslisz ?

kupowalem kliimosza kilka 3 lata temu. w miedzyczasie ogladalem troche kociolków z ciekawosci. Hef i Cichewicz to bardzo solidne kotły.

Wybieraj producenta najbliżej swojego miejsca zamieszkania. W razie draki masz pod reka sewis producenta a nie nierzadko kiepskiej jakosci firmy z ktorymi producent ma umowy.

forum.info-ogrzewanie.pl
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!&s=7ff148d540002ca2919f9da315f17006

G
sirou 2011-09-22 14:13

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Kolego zastanówsie nad Defro
Naprawde nie złe mają kotły. Mam Optime Komfort Plus 12 i żadnego problemu nie mam. Raz na dobe zasypuję i spokuj. Nawer nie mysl o kastoramie bo po 5 latach kocioł z blahy 3 mm trszeba będzie wymienić.
Polecam Defro. U nich i materjał solidny i sterowniki dobre.
Szukasz narzędzi? Przejdź do sklepu »

G
Janek 2011-10-22 19:45

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja mam Pszczyński piec URZOŃ i nie narzekam. Bardzo ważne jest umieć obsługiwac piec i właściwie go wyregulować. Jeżeli masz wilgotną piwnicę i piec poza sezonem grzewczym "poci się" to napewno szybko blacha przerdzewieje. trzeba też kocioł często czyścic, bo pod warstwą sadzy gromadzi sie wilgoć powodująca cicha korozję. Jak wyregulwać piec na ekogroszek znajdziesz na You Tube. W niewielkiej ilości niedopalony węgiel jest zjawiskiem normalnym.

G
redondo 2011-10-25 20:16

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja wybrałem taki piec
http://zeezee.pl/498-drew-met-kociol-mj-1-10-kw.html
naprawde jestem bardzo zadowolony i wam polecam ;)

G
przemko 2011-11-08 21:10

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja słyszałem że firma z Zębca robi dobre i wytrzymałe kotły. Myślę że dużo ludzi co ogrzewa gazem lub olejem zastanawia się na zmianie ogrzewania na centralne. Sam jestem jedną z takich osób i zastanawiam się nad kotłem na pellet. I właśnie biorę pod uwagę Merkury Zębca.

G
Daniel 2012-01-24 07:25

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

A ja polece kocioły marki METAL FACH zobaczcie sami warto bardzo dobre i nie zawodne

G
kosmonauta 2012-01-24 11:13

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Ja uzywam Viesmanna i jakoś daje radę. Jest jedno ale - podczas ostatniej awarii okazało się, że awarii uległa płyta główna - koszt serwisu i wymiany 2200zł - no sporo (całkowity koszt pieca wyniósł 12000zł).

G
kostek 2012-01-26 23:03

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

Super kotły sa z firmy Witkowski. Byłem u nich osobiście, pokazali mi swoje kotły , nawet działające. Co mi się spodobało to mają dużo zaginanych blach, mało spawów, wypalane na plaźmie. ,a ten który wybrałem ma w całości żeliwny palnik więc jak dla mnie tak jak powinno być. Solidne, dobrze wykonane. Wybór tez mają duży i konfigurują pod klienta. Ja bym ich polecał, mnie przekonali

G
anula 2012-02-01 15:35

Re: Kocioł C.O. - jaki wybrać

metal-fach z podajnikiem - to najgorszy badziew jaki mógł nam się przytrafić. trzeci sezon grzania, węgiel suchy z piwnicy, ślimak rozpadł się w drobny mak, jest na gwarancji więc dzwonię do producenta i słyszę,żeoni nic nie mogą zrobić bo producent podajników zbankrutował i jedyne co mi mogą zaproponować to,żebym wysłała im ślimaka to oni dotną, będzie mnie to kosztowało 240 zł.. A co ja mam zrobić w tym czasie z dziurą po ślimaku? Nie rozpalę dziurawegopiece przecież
Piec się zatyka,miejsce,którym dym wędruje do kominajest tak wąskie,że po 3 dniach pył który się osadza na ściankach zatyka piec. Ciągle wygaszam, ciąglę czyszczę, ciągle zimno. Problem jest też z dziurami,którymi powietrze wędruje z dmuchawy. Bardzo szybko się zatykają ipiecnie dostaje powietrza. Klopotliwyjest też brak pojemnika na popiól.
Piec bardzo wolno się nagrzewa i bardzo szybko chłodzi. Po telefonie do pana który pomógł mi ustawić piec, wg jego wskazówek grzałam 1 dzień. Spaliło mi wtedy 90kg groszku a popiołu nie nadążałam wynosić

1 2 3 ... 6