klucze - które wybrać?

Do ostatniej strony »
G
PanFleks 2010-11-19 21:25

Re: klucze - które wybrać?

Panowie - wypowiedzi aż kipią od wiedzy.
Ale może spróbowalibyśmy podsunąć konkretne pomysły Koleżance? Bo od wymiany doświadczeń i mówienia czym to pracowaliśmy/pracujemy od 20 lat, Iwonie się chyba zbytnio nie rozjaśni?

Z Neo nie korzystam - widziałem wielokrotnie, testowałem parę drobiazgów. Jak dla mnie jakość jest ok. Covala używam i sprawdza się rewelacyjnie - np. odkręcanie zapieczonego mocowania stabilizatora w aucie - kto wymieniał, wie o czym mówię (także nasadki spline przy zardzewiałych śrubach 19-tkach). Kompozyt to nie plastik - nie upraszczajmy. Rdzeń jest metalowy, powleczenie jest z kompozytu. Jak ktoś chce wydać na zestaw do garażu 800 PLN - ok, przecież to jego sprawa.Ale skoro ktoś pyta o konkretny, to odpowiadajmy konkretnie: to, albo to. Będzie łatwiej ;-)

48 - 72 zębów: tu się nie ma nad czym zastanawiać i nie ma się z czym zgadzać lub nie. 72 zęby są wygodniejsze, tak samo jak silnik o mocy 2kW będzie mocniejszy od 1,5kW.

G
Łukasz 2010-11-19 22:00

Re: klucze - które wybrać?

No to ja polecę Proxxona, są komplety 1/4" i 1/2" w jednej walizce jak również osobno. Marka o ugruntowanej pozycji, obecna w wielu krajach.
Co do wyboru płasko-oczkowe czy nasadowe to nie ma takiego, trzeba mieć i takie i takie ;) Ale oczywiście nie musisz kupować wszystkiego za jednym razem.

G
Iwona 2010-11-20 10:52

Re: klucze - które wybrać?

witam Was Panowie!

Maariusz; faktycznie wspominałeś o NEO - przecież ja tego nie neguję - wręcz przeciwnie (przecież podziękowałam Wam za porady), a to, że odpowiedziałam Pan(u)Fleks(owi) - to dlatego, że był tego dnia na tej stronie.
wracając do mego wyboru to po tym jak mi doradzono również covala - napisałam do jedengo ze sklepów, który zajmuje się sprzedażą takich narzędzi od lat i oto co mi odpisano: "Co do jakości kluczy NEO i COVAL - porównywalne, niektórzy twierdzą, że NEO jest trochę lepsze.
Neo są może trochę lepiej i wizualnie ładniej wykonane i bardziej się
świecą niż Coval (klucze z Covala są matowe).
I ta ważna różnica, że na klucze Neo jest 25 lat gwarancji, a na Coval
standardowo 2 lata.
My dużo więcej sprzedajemy kluczy z Covala ze względu na cenę, biorą
je osoby praywatne, warsztaty samochodowe, kopalnie i wszyscy są zadowoleni."
przyznam, że do fachowości takiej porady to trochę daleko, a zwłaszcza to ostatnie zdanie ... - chyba lepiej byłoby jakby tego nie pisali :-)
ale co ważne (wg mnie) to gwarancja - jakby nie patrzeć wybór między 25, a 2 latami... - wybieram to pierwsze.
co do nazw/sumboli zestawów:
- NEO (o którym myślę): klucze nasadowe sferyczne 1/2" i 1/4" komplet 71 części firmy NEO o numerze katalogowym 08-635 T (fotka załączona przez Pan(a)Fleks(a),
- coval-a (który mi polecono): komplet kluczy nasadowych 1/4” i 1/2” 108 szt. - nr katalogowy: YN-108-01NOWE, cena 246,05 zł ( tu mam wrażenie, że zbytnio kładą nacisk na ilość, a nie na jakość).
Łukaszu - proxxon - te wydają się być super, ale ta cena... zwłaszcza jak porównam ich wyposażenie z NEO. (pewnie jakbym szukała kluczy do profesjonalnego warsztatu to mocno bym się nad nimi zastanowiła).

pozdrawiam serdecznie
Iwona

G
Maariusz 2010-11-20 18:10

Re: klucze - które wybrać?

Sklep zawsze jest zadowolony jak towar dobrze się sprzedaje. Chwalą narzędzia Coval bo ich jakość jest dobra tak jak cena. Na warsztacie gdzie pracowałem klucze płasko - oczkowe tej firmy spisywały się bardzo dobrze chociaż lekko nie miały. Ja wolę jednak droższe Neo. Ładniejsza obróbka powierzchniowa i dłuższa gwarancja podnosi cenę.

G
iwona 2010-11-21 07:54

Re: klucze - które wybrać?

czyli postanowione - kupuję NEO.
to mój pierwszy taki zakup :-) - nie było łatwo, ale mam nadzieję, że Obdarowany będzie zadowolony.

pozdrawiam !

G
gość 2010-12-27 15:26

Re: klucze - które wybrać?

Witam
pytanie da PanaKleksa ale i do innych. Naczytałem się trochę o kluczach, a dokładniej o markach i sam już nie wiem co wybrać. Zastanawiam się pomiędzy tymi firmami: Coval, Honiton, Stanley (ten raczej odpada bo podobno się ostatnio popsuł), Neo, Yato. W kolejności, którą podałem, a może lepiej troche dołożyć i kupić Proxxon? Chodzi mi o klucze nasadowe zestaw ok. 90 elementów. Na allegro można dostać już za ok 250 zł. Pomocy co wybrać bo już mam mętlik w głowie? Do użytku prywatnego motocykl-samochód-dom, chciałbym aby dożyły moich wnuków :) poprostu mają być w miarę mocne nie chce za rok dokupować jakiejś nasadki. Pozdrawiam.

G
gość 2010-12-27 15:38

Re: klucze - które wybrać?

Chodziło mi o PanaFleksa, a nie kleksa sorki za literówkę.

G
andrew 2011-01-08 23:01

Re: klucze - które wybrać?

które klucze są lepsze honiton czy king tony

G
gosc_1 2011-02-04 12:00

Re: klucze - które wybrać?

ja uwazalm ze w tej opcji jest to porownywalna marka

G
Maariusz 2011-02-04 16:30

Re: klucze - które wybrać?

King Tony jest dłużej na rynku od Honitona. Jakość narzędzi obu firm jest porównywalna i ja osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń. Użytkuję wyroby tych firm od lat.

G
Mat3ys 2011-02-05 12:45

Re: klucze - które wybrać?

Mam zamiar zakupić zestaw yato za 203 zł :

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-94-el-klucze-nasadowe-yato-yt-1268-i1430965923.html#gallery

I nie wiem czy warto. Czy te klucze są dobrej jakości i nie zerwą się przy naprawdę mocnym odkręcaniu. Może polecicie mi coś lepszego do 250zł z minimalnie 90szt w komplecie.

G
Maariusz 2011-02-05 16:27

Re: klucze - które wybrać?

Za 250zł i 90szt. w komplecie to nikt jeszcze nie wyprodukował zestawu z wieczystą gwarancją. By mieć pewność, że się coś nie urwie przy mocnym odkręcaniu to trzeba kupić zestaw firmowy za większą kasę.

G
kawu 2011-02-09 10:16

Re: klucze - które wybrać?

nasadek yato nie używałem ja bym polecił ci w ciemno Honitona sam używam takigo. Tylko patrz żeby na każdej nasadce było wyryte honiton. Pełno podróbek.

G
MECH 2012-10-13 00:33

Re: klucze - które wybrać?

Klucze Firmy KUŻNIA sa bardzo dobre i do tego produkowane w Polsce

G
1001narzedzi_pl 2012-10-17 11:11

Re: klucze - które wybrać?

Może na sam początek określ jaki budżet posiadasz na ten cel i dopiero wtedy będzie można doradzić odpowiedni zestaw. Tutaj jakość ma spore znaczenie,nie polecam kupować tanich narzędzi z marketu.

1 2 3 ... 4