jakie marki najlepsze

Do ostatniej strony »
G
kokos 2010-07-06 12:35

jakie marki najlepsze

Jakie są najlepsze marki elektronarzędzi

G
Mar 2010-07-06 18:48

Re: jakie marki najlepsze

Pytanie troszke ogolne, ale...
Ja osobiscie uzywam kilku narzedzi Makity i jestem z nich bardzo zadowolony, mysle ze wiele osob mnie poprze. Sa dosc drogie ale jakosc naprawde pierwsza klasa.

G
Maariusz 2010-07-06 19:04

Re: jakie marki najlepsze

Pytanie zbyt ogólne by na nie krótko odpowiedzieć. Każda renomowana firma ma swoje sztandarowe wyroby. Bosch ma dobre wyrzynarki. Metabo szlifierki kątowe. Makita wkrętarki i szlifierki oscylacyjne. De Walt wiertarki. Ja cenię jeszcze Hitachi, AEG

G
Rufus 2010-07-06 21:37

Re: jakie marki najlepsze

Bardzo solidne narzędzia produkuje Perles,polecałbym też Kressa i AEG.

G
JK. 2010-07-06 22:45

Re: jakie marki najlepsze

Maruisz - Dewalt solidne wiertarki?? To chyba nieporozumienie, znaczne częścć z nich bez głupiego obrotowego szczotkotrzymacza;) - sztandarowy wyrór Dewalta to raczej młoty sds-max. Dobre wiertarki to Makita, AEG czy Fein(bezudarowe). Albo dobre wyrzynarki z boscha? Bosch to przede wszystkim młotki sds-plus oraz szlifierki kątowe, wyrzynarki to festool czy protool raczej,.

G
narzedzia.pl 2010-07-06 23:01

Re: jakie marki najlepsze

nie ma takiej marki

"najlepsze" to pojęcie względne i proponował bym oscylować między markami

np.
opalarki --> Steinel --> robią dla bosch-a i metabo o ile mnie pamięć nie zawodzi
odkurzacze przemysłowe --> Protool, Flex albo Starmix (gas25 i ARD-1225 to to samo)
itd. zadzwoń do nas to Ci poradzimy.

G
benek 2010-07-07 09:16

Re: jakie marki najlepsze

a jakie firmy produkują najlepsze wiertarki

G
kokos 2010-07-07 09:37

Re: jakie marki najlepsze

ile wiertarka musi mieć mocy żeby starczyła do użytku domowego

G
Sławek 1 2010-07-07 09:46

Re: jakie marki najlepsze

Kokos..
"Uzytek domowy" to bardzo enigmatyczne pojecie- pewnie może oznaczać ; używana niezbyt często do lekkich prac (.... lekkich? a cóż to?).

Bez udaru wg mnie 350W, w Celmie dwubiegowej, 500W w celmie dwubiegowej boschu , BD dwubiegowych, AEG B2 420W i jemu podobnych to wystarczy do prac domowych.
pozdrawiam Slawek

G
Maariusz 2010-07-07 19:22

Re: jakie marki najlepsze

Mam 11 letnią wyrzynarkę Bosch (niebieski) z uchwytem żelazkowym i jest jak dla mnie świetna. Wczoraj się zastanawiałem nad wyborem wyrzynarki z uchwytem grzybkowym i skłaniam się ku firmie Protool. Myślę, że będzie to dobry wybór.

G
Maariusz 2010-07-07 21:06

Re: jakie marki najlepsze

Pisząc, że DeWalt robi dobre wiertarki robiłem porównanie z Perlesem i takie jest moje zdanie. Perles ułożyskowany na tulejce ślizgowej i ma 600 W mocy ale tylko na tabliczce. De Walt przynajmiej nadaje się do cięższej roboty

G
Rufus 2010-07-07 22:26

Re: jakie marki najlepsze

Pisząc, że DeWalt robi dobre wiertarki robiłem porównanie z Perlesem i takie jest moje zdanie. Perles ułożyskowany na tulejce ślizgowej i ma 600 W mocy ale tylko na tabliczce. De Walt przynajmiej nadaje się do cięższej roboty


Perles produkuje kilkanaście modeli wiertarek i o ile wiem to w zasadzie wszystkie są na łożyskach.
Być może jakiś najsłabszy model jest produkowany z tulejką ale to raczej margines.
Marketowa marka tego samego producenta (czyli Hiydri ) "Iskra Ero to pewnie jest na tulejkach ślizgowych ,ale to jest zwykła chińszczyzna.
Wiertarki Perles słyną z wytrzymałości i długowieczności-moim zdaniem są to jedne z najlepszych konstrukcji w Europie.

G
Maariusz 2010-07-08 16:33

Re: jakie marki najlepsze

Mam także 2 biegową wiertarkę Metabo i jest również bardzo solidnie wykonana. Widać mała wiertarka Perlesa była wyrobem typowo amatorskim choć jej cena do najniższych nie należała.

G
dan 2010-07-08 23:21

Re: jakie marki najlepsze

dla mnie istnieja tylko 2 marki elektronarzedzi.

Wiertatki, szlifierki proste i cala reszta - PROTOOL
Czeska produkcja na licencji niemieckiej, sprzet nie do zabicia.

szlifierki kątowe 125, 230mm - METABO
pomimo defektu 2 letniej w8-125 naprawili ją bez gadania w ramach gwarancji.
tak prawde mowiac to byla moja wina bo ciela duzo betonu przez co pył i gruz nalecialy do srodka i wirnik zatarl sie w korpusie .
wyczyscili, powymieniali lozyska i suwak wlacznika(nie wiem co bylo nie tak z tamtym suwakiem)


dodam ze uzywane narzedzia mozna kupic bardzo tanio, wszystkie czesci sa dostepne w razie czego.


co do wiertarek, szlifierek stolowych itp to PROMA ;]

G
dan 2010-07-08 23:25

Re: jakie marki najlepsze

co do uzytku domowego to taka wiertarka w zupelnosci sobie poradzi, i cena dobra jak za sprzet tej kalsy.
http://www.protool.pl/mediandoweb/index.cfm?ID_O_TREE_GROUP=4773


ja uzywam takiej:
http://www.protool.pl/mediandoweb/index.cfm?ID_O_TREE_GROUP=4907&ID_O_PRODUCT=212720

i powiem ze przy wierceniu w murze grubym wiertlem juz nie raz by mnie przekrecila ;]

1 2 ... 5

Producenci :